לא רק בתל אביב: בשורה למטופלי הקנאביס הרפואי בפריפריה

ארבעת בתי המרקחת ובית המסחר של חברת ליף שואפים לשפר את חיי המטופלים בקנאביס רפואי בפריפריה, ובצפון בפרט, על ידי יצירת מגוון, שירות איכותי ומקצועי ושיתוף פעולה חדשני עם פלטפורמת קנאליסט

נועה הראל, בשיתוף קנאליסט
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טיפות קנאביס
לא רק בתל אביב: בשורה למטופלי הקנאביס הרפואי בפריפריהצילום: Shutterstock
נועה הראל, בשיתוף קנאליסט
תוכן שיווקי

לרבים נדמה כי תחום הקנאביס הרפואי מתפתח במרכז בלבד, ואולי אפילו רק בתל אביב — זמן משלוחים איטי, מבחר מוגבל ורגולציה שמטילה חסמי כניסה והתפתחות נוספים, כל אלו ואחרים מעכבים את היכולת של מטופלי הקנאביס בשאר חלקי הארץ לקבל מענה הולם. את הפער הזה זיהו מאור אלגלי, מנכ"ל ומייסד של חברת "ליף", ושותפיו הרוקחים אשר מקימים בימים אלו מיזם הכולל חברת הפצה ובתי מרקחת.

החברה שמה לה למטרה להביא בשורה לתחום הקנאביס הרפואי בפריפריה. כמי שגר כיום ביקנעם, וגדל באזור הצפון כל חייו, מעיד מאור כי "הפריפריה תמיד מאחור.

ענף הקנאביס והעיסוק בו אינם נחלת מרכז הארץ בלבד — ואוכלוסיית החולים והמטופלים בקנאביס לא מתרכזת באזור גיאוגרפי מסוים. זה תחום שחוצה אזורים גיאוגרפיים, חברות וקהילות. אפשר למסד אותו ממטולה ועד אילת, ולהפריח את השממה גם באזורים שעסקים אחרים לא מצליחים לשרוד בהם. לאור ההתפתחות העצומה של התחום — זה הזמן להביא את השפע לצפון".

Farm to Pharmacy

אלגלי מנהל את החברה ביחד עם שני שותפים, רוקחים בהשכלתם, המנהלים את גיוס הרוקחים וניהול הפנים של החברה. לחברה ארבעה סניפים בצפון — הראשון שהוקם ועתיד להתחיל לפעול בקרוב הוא סניף טבריה, ואחריו יוקמו בתי מרקחת נוספים בחדרה, קריית אתא וראש פינה. בית המסחר של החברה, הממוקם ביקנעם לצד מטה החברה, מכוון להיות השני בגודלו בישראל ועובד בשיטה של B2B — עסק שמשרת את בתי המרקחת.

"בית המסחר שלנו בצפון מהווה מעין 'בק אופיס' שמייצר את שיתופי הפעולה עם חוות הגידול והמפעלים הרלוונטיים", מפרט אלגלי. "אנו נספק ללקוחות הסופיים — דרך בתי המרקחת של ליף — סחורה ייחודית ובלעדית, ממבחר גדול של זנים. בכך נאפשר גם אספקה רציפה, גם בשורת מחירים למטופלי הצפון וגם רמת שירות ששמה את בתי המרקחת שלנו כדגל השירות והאיכות למען המטופלים.

מאור אלגלי מנכ"ל ומייסד של חברת "ליף"

"כיום בתי המרקחת בצפון מוגבלים מאוד. מבחינה רגולטורית מותר להחזיק רק עד 15 ק"ג, אבל בפועל הכספות בבתי המרקחת הן עד שמונה קילוגרמים. לכן הרוקחים בפריפריה תלויים ברכישות קטנות שלא תמיד מספיקות על מנת לשרת את כלל המטופלים. בבית המסחר אנחנו יודעים לבצע רכישות מלאי דרך חוות גידול ומפעלים, להתחייב למלאים ולאפשר רצף פעילות בכל ארבעת הסניפים".

מעבר למענים הלוגיסטיים, השירות שיוענק למטופלים בצפון כולל גם ייעוץ רוקחי מקצועי, התאמת הטיפול וליווי המטופל באופן הדוק. חלק מהיעדים שהציב לעצמו אלגלי הוא להכשיר רוקחים שינהלו חלק נכבד מסניפי הרשת, מה שייצר מקום עבודה בתנאי העסקה יוצאי דופן, ומתוך אינטרס ליצור שכבת מנהלים שתוביל את הרשת לעבר היעדים של החברה. "בעינינו הרוקח ונציג השירות לא פחות חשובים מהמטופל, ויש לנו הרבה יעדים פנים־ארגוניים דומים. הערך המוסף שזה נותן לנו הוא עובדים מרוצים, שיכולים לתת מענה סבלני ואיכותי ללקוחות שלנו — וזו מטרת הקצה".

שת"פ בין ליף לקנאליסט

לצד הקמת החברה, בתי המרקחת ובית המסחר, מייסדי החברה יצרו שיתופי פעולה מגוונים על מנת להרחיב את יריעת ההפצה. אחד מהם הוא עם חברת קנאליסט, שתהווה חוליה נוספת במערך האספקה של ליף, בדגש על טיוב רמת השירות למטופל.

קנאליסט היא פלטפורמת אונליין המהווה מרכז מידע לקנאביס שהוא, להגדרתה, זירה נייטרלית, נטולת אינטרסים מסחריים כגון אלו של הסוחרים. כך נולד האינדקס שמציג את כל עסקי הקנאביס, בתי המרקחת והאפשרויות השונות העומדות בפני מטופל שקיבל כעת את המרשם ומבקש לנווט בעולם החדש והמורכב שעומד לפניו. מתן טמיר, מייסד הפלטפורמה, מספר כי "קנאליסט היא הפלטפורמה המובילה בישראל ברמת עדכון המידע — עם חצי מיליון כניסות בחודש. אנחנו מבינים ששוק הקנאביס אינו מצומצם ונישתי כפי שהיה פעם, אלא מדובר בתחום הולך ומתעצם המחייב מידע מקיף ונגיש".

מנוע החיפוש של הפלטפורמה מאפשר איתור מוצר ברמה גבוהה מאוד, אשר כשלעצמו מכווין את הדרך לשאלות הרלוונטיות שמטופל צריך לשאול. "ברמת הריכוז המסוימת שנרשמת במרשם עשויים להיות מאות זנים, שוני בשיטות הגידול או בייבוא", מרחיב טמיר. "בקנאליסט מטופל יכול להקליד שם והחיפוש יציע לו תוצאות רלוונטיות, ובתוך דפי המוצר יש הרבה מידע נוסף, כמו גם תמונות, ביקורות וחוות דעת".

אך הדגש החשוב ביותר, שיצר גם את שיתוף הפעולה בין אלגלי לטמיר, הוא בשירות הניתן ללקוח. טמיר מעיד על מערך שירותים מסביב לשעון ועל כך ש"אין הזמנה ללא אתגר". השירות בקנאליסט אינו עוד שירות לקוחות של מוקד, אלא בעל היבט טיפולי משמעותי, הבא לידי ביטוי בצוות המונה מומחים בתחום, אנשי תוכן, והחשוב ביותר — מטופלים בעצמם. "בשירות הלקוחות שלנו נרקמים קשרים מיוחדים בין המטופלים, שנשארים איתנו לאורך שנים, לבין מי שעומד מהצד השני. אני מכיר את הלקוחות משלב הקשיים בהשגת הרישיון, ואני גם יודע שהקנאביס הציל להם את החיים. החיבור בין קנאליסט לליף הוא כר פורה לשיתוף פעולה המבוסס על ליווי אנושי, מוצרים איכותיים ונקודת מבט מוכוונת לקוח".

מעבר לאתר

בשיתוף קנאליסט