GemmaCert משנה סדרי עולם בתחום הקנאביס

שלוש שנים של מחקר ופיתוח אינטנסיביים הושקעו ביצירת פתרון חדשני אשר מוביל את תעשיית הקנאביס המתפתחת קדימה. זה הסיפור של חברה ישראלית קטנה עם רעיון גדול

תוכן מקודם בשיתוף GemmaCert
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מדענית בחממה
תעשיית הקאנביס סובלת בימינו מבעיה קשה ונרחבת של חוסר אמון מצד הצרכניםצילום: ID 138039994 © Volodymyr Bondarenko | Dreamstime.com
תוכן מקודם בשיתוף GemmaCert
תוכן שיווקי

חברת GemmaCert הישראלית פיתחה ורשמה פטנט על הפתרון הראשון בעולם לבדיקה מהירה ומדויקת של הרכב צמח הקנאביס וחוזקו מבלי לפגוע בדגימה כלל. מאות יחידות GemmaCert שנמכרו מתחילת השנה נמצאות בשימושם של לקוחות מסחריים ברחבי העולם – מאמריקה הצפונית והדרומית, דרך אפריקה ואירופה וכלה באסיה ואוסטרליה. כל היחידות מחוברות דרך ענן וירטואלי בו שמורים נתונים על למעלה מעשרת אלפים צמחי קנאביס שונים מרחבי העולם, מה שהופך את המאגר לגדול מסוגו בעולם. הפתרון של החברה מאפשר כבר היום בדיקת פרחים בשלמותם, פרחים טחונים ובחודשים הקרובים גם מיצוי קנאביס.

זהו הפתרון הראשון מסוגו המציע וורסאטיליות כה גבוהה, דבר ההופך את המערכת לכלי עסקי המאפשר ביצוע בדיקות ללא הגבלה ומשנה את אופיים של העוסקים בתחום מכאלה הנסמכים על מידע חלקי ולא מדויק, לכאלה הנהנים משקיפות מלאה ויכולים לעשות בו שימוש ליצירת מובילות מסחרית אל מול מתחריהם.

מה באמת יש בקנאביס הרפואי שלכם? תתחילו לבדוק >>

כמאמר הפתגם: "תקופה של בהלה לזהב היא זמן טוב להיות בעסקי המכושים ואתי החפירה" (מארק טווין), ובחברת GemmaCert הבינו בשלב מוקדם שרווחיותה העתידית של תעשיית הקנאביס אינה נעוצה בגידול עצמו, שהוא סחורה שאינה שונה ממוצרים חקלאיים נפוצים אחרים, אלא בפיתוח טכנולוגיות תומכות עסקים ובצבירת נתונים שיניעו את הגידול בענף.

תעשיית הקאנביס סובלת בימינו מבעיה קשה ונרחבת של חוסר אמון מצד הצרכנים. הצמח שנחשב לאחד מהצמחים הכי וורסטילים הנמצאים בשימוש כיום – נמכר על תוצריו השונים עם אינדיקציה לתכולתו המתבססת על בדיקות לא מייצגות שנערכות לרב בשלב הסופי של גידולו. בנוסף, כמות הדגימה קטנה (גרמים בודדים) מה שיכול לייצר מצג לא מייצג. מצב זה גורם לכך שרבים נמנעים מכניסה לתחום בשל עיוות המציאות וחוסר השקיפות בתעשייה כה מתפתחת.

מערכת Gemmacertצילום: Kfir Ziv

נכון לרגע כתיבת שורות אלו הקהילה הרפואית מתקשה גם היא באישור מוצרי קנאביס חדשים בגלל אותן סטיות משמעותיות באינדיקציות התכולה של הצמח וכך צומח קושי נוסף בתחום הביסוס לקראת ניסויים קליניים שונים. אין ספק כי גם במקרה זה גופים רגולטוריים ידרשו עוד בעתיד הנראה לעין ביסוס טוב משמעותית על גבי מוצרים חדשים עוד בטרם יוענק להם אישור למסחר.

בסופו של דבר, הלקוחות הם אלו שקובעים את המגמה בכך שהם מחפשים מוצרי קנאביס של מותגים המסוגלים להבטיח את איכות מוצריהם והדירותם וזאת באמצעות בדיקות ברמה מדעית. בנוסף, הצורך במוצרים מבוססי אינדיקציה ברורה וחלוטה, ילך ויגדל במהלך השנים הקרובות.

פתרון קטן עם השפעה גדולה

GemmaCert מיצבה את עצמה בעמדה המאפשרת לה כבר היום למלא תפקיד מוביל בעתיד של תעשיית הקנאביס – עם פריסתן של אלפי יחידות בשנים הקרובות, הרשת של GemmaCert צפויה לייצר מיליוני רשומות נתונים בעלי ערך רב ומשמעותי.

שחקנים הפועלים בשוק הקנאביס, וביניהם חברות גדולות בענפי הפארמה, הטבק, החקלאות, המזון והמשקאות, ישלמו עבור גישה לנתונים המאורגנים, לתובנות ולהמלצות ש־GemmaCert תספק. נתונים אלה יתנו מענה לשאלות חשובות לכל אורך שרשרת האספקה, כגון מה לגדל, מתי לקצור, אילו זנים הם הנמכרים ביותר, מהו המינון הבטיחותי ואיזה מינון אפקטיבי עבור כל התוויה רפואית ספציפית.

בסיס הלקוחות הגדל של GemmaCert כולל מגדלי קנאביס, יצרנים וקמעונאים. לדוגמה, בתוך חודשים ספורים בלבד תפסה GemmaCert נתח של 20% משוק ה-Coffeeshops באמסטרדם. ביכולתה של GemmaCert להאיץ את המחקר הרפואי בתחום הקנאביס, לחסוך בעלויות, לסייע בשימוש בטיחותי ואפקטיבי בקנאביס, לאפשר תמחור ושיווק חכמים ולתרום לצמצום סיכונים באמצעות רגולציה.

GemmaCert אוספת נתונים ממקורות מגוונים, מארגנת ומנתחת אותם. נתונים אלה יתמכו במחקר הרפואי של הקנאביס ויספקו המלצות עסקיות ומדעיות משמעותיות לאנשי המקצוע בתעשייה.

אחד הנתונים המשמעותיים ביותר ש־GemmaCert אוספת הוא טביעת האצבע הספקטרלית הייחודית של כל אחד ממוצרי הקנאביס. נתונים אלה יאפשרו ל-GemmaCert להתאים את הרכב הקנאביס עם התוויות רפואיות ספציפיות ללא צורך להמתין שנים ארוכות לתוצאות של מחקר קליני, ובכך להביא לחיסכון פוטנציאלי של מיליארדי דולרים במאמץ להבין את תפקידו והשפעתו של כל אחד מן המרכיבים הפעילים בפרח הקנאביס.

המחיר של כל אחד מהמכשירים, המיוצרים ברעננה, הוא 4,000 דולר. הטכנולוגיה הקניינית משתלבת בפתרון היברידי לאנליזת קנאביס, שמבוסס על NIR, ניתוח תמונה ואלגוריטמיקה מתקדמת (כולן מוגנות בפטנטים). כמעט שלוש שנים של מחקר ופיתוח אינטנסיביים הושקעו בפיתוח המכשיר הראשון של GemmaCert. החברה נהנית מצוות רב־תחומי בעל ניסיון עסקי וטכנולוגי רלוונטי. המעבדה האנליטית של GemmaCert מוסמכת לפי תקן ISO 17025.

בשלב הבא, ניתוח של הנתונים הגולמיים מתבצע בענן, תוך שימוש ב AI המבוססים על מודלים מתמטיים וסטטיסטיים מתקדמים. לכן החיבור לענן של GemmaCert נדרש לצורך ההפעלה. השירות מסופק באמצעות מינוי חודשי בעלות של 99 דולר, המאפשר ללקוחות ליהנות מביצועים אנליטיים אופטימליים, משירות לקוחות מקוון ומשדרוגי תוכנה. איסוף הנתונים הרציף והשימוש ב AI מאפשר שיפור מתמיד ביכולות האנליטיות ובביצועים.

GemmaCert נוסדה בשנת 2015 בידי פרופ' עודד שוסיוב, ד"ר גיא סטון (מנכ"ל) וד"ר דנה ירדן, בשיתוף פעולה הדוק עם האוניברסיטה העברית בירושלים. מאז הקמתה, זוכה GemmaCert לתמיכה מצד משקיעים ישראלים וזרים, לרבות קרנות מקצועיות ומוסדיות.

מה באמת יש בקנאביס הרפואי שלכם? תתחילו לבדוק >>

יזמות קנאביס > בחזרה למדור