החברה שמובילה את מהפכת הדאטה בעולם הקנאביס

מאות חברות ויזמים נכנסו לאחרונה לשוק הקנאביס, שלא מפסיק לדהור קדימה בדרך לאקזיט הגדול הבא. בזכות הטכנולוגיה של קניטיקס הם גם יוכלו להגיע לשם ובדרך לשפר משמעותית את ניהול הסיכונים, התובנות העסקיות ויכולת קבלת ההחלטות שלהם

אסף לבנון, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אם עד לאחרונה רוב השוק פעל בשיטת הניסוי והטעייה, קניטיקס מגיעים עם גישה מהפכניתצילום: ID 139054048 © Panuwat Sikham | Dreamstime.com
אסף לבנון, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

שבעה מדורי גיהינום עברו החולים המטופלים בקנאביס בישראל, ורק לאחרונה נדמה שלאט ובזהירות המצב משתפר. אלא שהדרך עדיין ארוכה, והמכשולים רבים וקיימים כמעט בכל מקום בשרשרת, החל בחקלאי שמגדל את צמחי הקנאביס ולא תמיד יודע מה הזן הנכון והמתאים ביותר לחולים ולדרישות השוק, ועד לרופאים והרוקחים בבתי המרקחת. הידע והיכולת שלהם לראות תמונה מלאה ולתת מענה אופטימלי חלקיים מאד, ולכן לא תמיד ביכולתם להתאים את הפתרון המדויק לחולה.

גלו את הנתונים מאחורי הקנאביס >> לפרטים נוספים

קחו לדוגמא את נורית בת ה-42 מתל-אביב, שמגיעה מדי חודש לאחד מבתי המרקחת, אשר מספקים לה את הקנאביס הרפואי במרשם רופא להקלת הסבל הנגרם לה עקב מחלתה, במסגרת המהפכה שיזם סגן השר יעקב ליצמן. לכאורה, המצב המושלם. אלא שבמציאות המקומית – הוא רחוק מלהיות כזה. כך למשל נכון להיום הרוקחים יכולים לספק לחולים את הזנים שיש להם במלאי. כמו כן מאחר והניסיון הנצבר בתחום הקנאביס הרפואי מועט, הרי שאין מספיק ידע, מידע ונתונים רלוונטיים בתחום. "תאר לך שיש מערכת מידע הוליסטית עם מידע שזורם מאחד לשני, כך שהרוקח יודע לפי הפרופיל של הבן-אדם וגם על סמך הידע הצבור להגיד לחולה איזה מוצר קנאביס רפואי ספציפי יעזור יותר למחלה שלו, וגם הוא יוכל לספק לו אותו", אומר אלון קושניר, מנכ"ל קניטיקס. "כולם מדברים על מהפכת הקנאביס – אבל אנחנו רק בהתחלה שלה, בבסיס שלה, יש עוד המון מה לעשות ומה ללמוד בתחום הזה. נכון להיום יש סיכוי מאוד נמוך לעשות התאמה בין החולה לבין מה שמתאים לו בצורה מושלמת, ויש מקרים שבהם זה קריטי. וזו בדיוק המהפכה שאנחנו מובילים".

נהדר, אז פתרנו את בעיית בתי המרקחת. אבל זו רק חוליה אחת בשרשרת.

"זה חלק נוסף מאותה מהפכה. אנחנו הולכים על כל השלבים בשרשרת – מתחילים במגדלים, שם באמצעות מערכת אנליטית בונים אסטרטגיה נכונה עבור המגדלים ומקבלים תמונת מצב מדויקת לצד חיזוי בתוצאות, לדוגמא מה הזן הכי אפקטיבי מבחינת עלות תועלת למגדל. זו פיסת מידע אדירה עבור המגדלים, כמו גם עבור מטפחי הזנים, כי אז אפשר להשתמש במידע כחלק מתהליך חכם של גידול וטיפוח זנים. הטכנולוגיה שלנו עוזרת למגדלים, לרופאים ולרוקחים, ובסופו של דבר עוזרת לחולים".

קניטיקס מציגים גישה מהפכנית של בסיסי נתונים ומאגרי ידע מסודריםצילום: ID 164948376 © Michael Maness | Dreamstime.com

נתונים מכל הכיוונים

בין אם אתם יזמים או חברות הפועלות בשוק הקנאביס, עובדי ענף הבריאות והרוקחות, משקיעים פוטנציאליים או חולים המטופלים בצמח הירוק – כדאי לכם להכיר את חברת קניטיקס. אם עד לאחרונה רוב השוק פעל בשיטת הניסוי והטעייה, הם מגיעים עם גישה מהפכנית – מודלים, תובנות, בסיסי נתונים ומאגרי ידע מסודרים. המתודולוגיות במערכת של קניטיקס מספקות תובנות בארבע שכבות: ניטור, דיאגנוסטיקה, פרוגנוסטיקה ופרסקריפטיבי.

את החברה מובילים ארבעה יזמים עתירי ניסיון שבאו מתחומי ה-Data Science, הפיננסים והפודטק בשיתוף פרופסור רון קנת, מומחה עולמי בתחום. עיקרה של הטכנולוגיה החדשנית שפיתחו הוא במנוע אנליטי שאוסף ומעבד את הנתונים מכלל הגורמים בשוק, מייצר מהם תובנות ומציע אותן ללקוחות, שיוכלו לקבל החלטות חכמות יותר. "הנתונים הם המנוע שמזיז את העולם היום", אומר קושניר. "תובנות מבוססות נתונים מהוות חולייה קריטית בתהליך קבלת ההחלטות במצבים של חוסר-וודאות מחד, ומייצרות תחזיות קדימה ברמת בטחון גבוהה מאידך. זיהינו את הצורך בתעשייה חדשה וצעירה לחבר באמצעות תובנות אנליטיות את כל שרשרת הערך, משלב הגידול ועד שלב נקודת המכירה הקמעונאית. אנחנו מבינים את המשמעויות של מהפכת המידע כחלק מהמהפכה התעשייתית הרביעית, ומאמינים ביכולת שלנו להוביל אותה בתחום הקנאביס".

כיאה לחברה חדשנית, גם ההתחברות למערכת שלה פשוטה לגמרי – הכול על ענן, נוח וקל לתפעול.
הפלטפורמה אוספת מידע ממערכות מחשוב וסנסורים מוצמדים לצמחים, לצד נתוני מכירה ונתונים על התנהגות הצרכנים. "הסביבה היא דינמית ואנחנו אוספים בה דאטה כל הזמן, און-ליין ואוף-ליין", מסביר רמון ענב, מנהל החדשנות בחברה. "העסק מקבל בקרה בזמן אמת ויכולת שליטה טובה וחזקה. המודלים שמעבדים את הנתונים מסוגלים למפות את גורמי הסיכון, למנוע טעויות בהווה ואף לספק תמונה עתידית. הרעיון הוא לא רק לשקף את התמונה הקיימת אלא למנוע או לעצור את השגיאה, שיכולה להיות קריטית ולעלות לעסק בסכומים משמעותיים".

גלו את הנתונים מאחורי הקנאביס >> לפרטים נוספים

יזמות קנאביס > בחזרה למדור