קיורו מדיקל: פיתוח פורץ דרך לצריכה היעילה ביותר בקנאביס רפואי

עישון, אידוי ואכילה הן כולן דרכים לא מספיק טובות לצרוך קנאביס רפואי. הסטארט-אפ הישראלי קיורו מדיקל פיתח דרך רביעית, שהיא חדשנית ויעילה הרבה יותר

אסף לבנון, בשיתוף קיורו מדיקל
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאיר אלבוחר ופרופ׳ צבי בנטואיץ׳ צילום: איתי ברנע
אסף לבנון, בשיתוף קיורו מדיקל
תוכן שיווקי

כל מטופל בקנאביס רפואי יודע: ישנן שלוש דרכים לצרוך את החומר ואף אחת מהן אינה מושלמת.

הדרך הנפוצה ביותר היא עישון, אולם לשיטה זו ישנם חסרונות. ראשית, הנזקים המוכרים היטב של עישון, הנובעים בעיקר מהעשן הנכנס לריאות עם כל החוליים הנלווים לכך, ושנית כמות החומרים הפעילים בעישון אינה אחידה.

השיטה השנייה היא אידוי, מה שקרוי Vaping, באמצעות מכשיר הדומה לסיגריה אלקטרונית. המכשיר מחמם את החומר בטמפרטורה גבוהה (בסביבות ה-200 מעלות)  אך לא שורף אותו. החימום אומנם מוציא החוצה פחות חומרים שאינם בריאים לעומת השריפה שבעישון (בין 700 ל-900 מעלות), אך עם זאת, העובדה שהתהליך עובר דרך הריאות הופכת גם אותו ללא אופטימלי ולאחרונה עלו הרבה תהיות ב FDA לגבי הבטיחות הרפואית בשימוש בסיגריות אלקטרוניות.

סטריפים מסיסים של חברת קיורו מדיקל, בהרכב חומרים ופורמולציות שונותצילום: קיורו מדיקל, יח״צ

פתרון פורץ דרך לצריכת קנאביס רפואי > לפרטים הכנסו

השיטה השלישית היא אכילת שמן קנאביס. בתהליך של מיצוי תפרחת קנאביס מקבלים שמן אותו ניתן לקבל בצורת טיפות, טבליות או שמוסיפים אותו לעוגיות ומאכלים אחרים. לאחר האכילה של שמן הקנאביס, החומר עובר מטבוליזציה במערכת העיכול ובכבד, הבעיה היא שהתהליך מקשה על השליטה בכמויות החומרים הפעילים שנכנסים לגוף ובנוסף הזמן שעובר עד להשפעה אורך כשעה או אפילו שעה וחצי.

הפיתוח הראשון והיחיד שפותר את הצורך בעישון

שיטה חדשה שפותחה בישראל מאפשרת צריכת קנאביס באמצעות כדורים וסטריפים מסיסים. שיטה זו יעילה, מדויקת בכמויות החומרים הפעילים, אפקטיבית כמו עישון קנאביס ונטולת הנזקים שצוינו. המטופל מניח אותם מתחת ללשון והם מתמוססים במהירות ומתחילים להשפיע מייד, ממש כמו בעישון.

ד״ר ג׳וזף מלול (משמאל), בעת ביקור בסין

הפטנט החדשני שייך לחברת הסטארט-אפ קיורו מדיקל שיוסדה על ידי הפרופ' צבי בנטואיץ וד"ר ג'וזף מלול. בנטואיץ היה הרופא הראשון בישראל שהורשה לטפל בחולים עם קנאביס, ולימים כיהן כמדען הראשי של "תיקון עולם", ספקית הקנאביס הראשונה והמובילה בארץ. בין תפקידיו השונים גם ניהל את מכון מחקר ים המלח (בחסות אוניברסיטת בן גוריון), שם פגש את ד"ר מלול, ד"ר לאלגוריתמים מאוניברסיטת אוקספורד, שעסק במיצוי צמחים. המפגש בין השניים בשנת 2016 הוביל להבנה שיש הכרח בשיטה טובה ובריאה יותר לצריכת קנאביס רפואי, והוליד את קיורו מדיקל שבראשה עומד מאיר אלבוחר, לשעבר מנכ"ל אלקטרה תקשורת.

"90% מהאוכלוסיה לא רוצים לעשן", אומר אלבוחר. "הפיתוח שלנו פותר אותם מהצורך הזה. אנחנו מפיקים שמן קנאביס שנצרך  בצורת כדורים וסטריפים מסיסים מתחת ללשון. בטכניקה זו ניתן לשלוט בכמויות החומרים הפעילים, כמו ה-THC וה-CBD, מה שמאפשר לרופא לרשום למטופל מינונים מדויקים בהתאם להתוויות הרפואית השונות. בנוסף, שמן הקנאביס שלנו משקף טוב יותר את הצמח עצמו ולכן מהווה פלטפורמה מוצלחת יותר מהשמנים הקיימים ליצירת פורמולציות ספציפיות נוספות".

מעבר לתחליף העישון מפתחת כיום קיורו מדיקל באמצעות תהליך המיצוי שהומצא בחברה, שלוש פורמולציות ספציפיות לטיפול בבעיות שונות: הראשונה לנדודי שינה, השנייה לטיפול בגלוקומה והשלישית לטיפול בפרקינסון. הפיתוח של "תחליף העישון" הושלם והחברה נמצאת בתהליך לקבלת אישור משרד הבריאות שעתיד להסתיים במחצית הראשונה של 2020. אישור זה יסיע לחברה לשווק את מוצריה במודל של  מכירת רישיונות לטכנולוגיה שלה ליצרניות קנאביס קיימות בעולם. "אנחנו לא רוצים להקים מפעלים ולהתעסק ברישוי ,גידול, ייצור ושיווק. ישנם הרבה שחקנים בעולם שמספקים את כל שרשרת הערך ", מסביר אלבוחר. המטרה היא לעשות אאוטסורסינג לטכנולוגיה, ולבסס את הרווחים על מכירת רישיונות לשימוש בטכנולוגיה.

קיורו מדיקל נמצאת כיום בתהליך גיוס הון במטרה להקים את פעילות החברה בארצות הברית, ומגייסת הנהלה אמריקאית שתוביל את הנפקת החברה בחו"ל ואת פעילות החברה בעולם. 

פתרון פורץ דרך לצריכת קנאביס רפואי > לפרטים הכנסו

יזמות קנאביס > בחזרה למדור