גידול קנאביס בחממות סנטף פלוס וסנלייט פלוס מראה תוצאות מצוינות

חברת פלרם הישראלית, המספקת פתרונות מתקדמים לכיסוי חממות, משתפת פעולה עם מגדלי קנאביס אמריקאים וחולקת את הידע הרב שנצבר עם מגדלים בכל העולם

תוכן מקודם בשיתוף פלרם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איכות האור בחממה מהווה את השיקול המשמעותי ביותר עבור המגדליםצילום: פלרם תעשיות
תוכן מקודם בשיתוף פלרם
תוכן שיווקי

מעל 30 שנים שחברת פלרם תעשיות, הנמצאת בשליטת קיבוץ רמת יוחנן, מספקת פתרונות פוליקרבונט לקירוי חממות.  כבר בשלבים הראשונים של רגולציית הקנאביס בשוק האמריקאי בתחילת שנות האלפיים, החלה פלרם ליצור פתרונות מותאמים לדרישות הגידול הספציפיות של התעשייה המתפתחת. בתחילת שנות האלפיים, כאשר קולורדו התירה גידול קנאביס למטרות רפואיות, החלו מגדלים לפנות לנציגי פלרם בארצות הברית, וכך נוצר שיתוף פעולה שקידם את התעשייה האמריקאית. בשנים האחרונות, כשגידול לצרכי פנאי הפך חוקי ברבות ממדינות ארצות הברית, וכאשר רגולציית הקנאביס מגיעה לרבות ממדינות אירופה, לאוסטרליה, לדרום אפריקה, וכמובן לישראל, הניסיון שרכשה פלרם בארצות הברית במשך למעלה מעשור - במהלכו התייצבה החברה כספק העיקרי של מוצרים לכיסוי חממות - מסייע לה בהשתלבות בפרויקטים חדשים, ומביא כעת פתרונות בשלים ומוכנים לשוק העולמי. 

למידע נוסף ויצירת קשר >> היכנסו

מה נדרש מכיסוי חממה לגידול מסחרי של קנאביס?

איכות האור בחממה מהווה את השיקול המשמעותי ביותר עבור המגדלים. כיסוי עם תכונות אופטיות מתאימות מאפשר שימוש יעיל באנרגיית השמש. לקירות חממה לגידול קנאביס, ולעיתים גם מחיצות פנימיות, נדרשות תכונות שונות. אלו נדרשים להעניק בידוד תרמי איכותי, רמת אבטחה גבוה, וחשוב מכל- אטימות מוחלטת לאור. האטימות  לאור מאפשרת שמירה על מחזורי אור/חושך יעילים. מכיוון שגידול קנאביס הוא גידול בעל ערך גבוה ומחזורי הגידול ארוכים, מגדלים מחפשים כיסוי אמין שיצור סביבת גידול מוגנת בכל תנאי מזג האוויר, לאורך שנים, גם עבור גג החממה וגם עבור קירות המבנה.

הרוב המוחלט של המגדלים משתמש לקירות החממה בלוחות סנלייט® אקליפס  (SUNLITE® ECLIPSE). אלו לוחות פוליקרבונט כפולי דופן אטומים לאור בעובי של 8מ"מ עד 10מ"מ לקירות החממה. הלוחות האלו מאפשרים בידוד תרמי ברמה של לפחות 3.3=U, אטימות מלאה לאור והגנה מצוינת בפני פגעי מזג האוויר. הדופן הפנימית הרפלקטיבית של הלוחות מחזירה את התאורה הטבעית ואת התאורה המלאכותית אל הגידולים עצמם, ואילו הדופן החיצונית שומרת על מראה לבן ונקי. הליבה השחורה של הלוחות שומרת על האפלה מוחלטת.

העלויות הנדרשות להקמת אתר לגידול קנאביס עשויות להיות כבדותצילום: פלרם תעשיות

בנוגע לכיסוי גגות החממה, המגדלים נהנים ממגוון רחב יותר של חלופות. פוליקרבונט הוא חומר הכיסוי הנפוץ ביותר, אך גם חומרי כיסוי אחרים נשקלים. כשגידול הקנאביס החל לתפוס תאוצה בארצות הברית, המגדלים התלבטו בין שתי גרסאות של לוחות סנטף® פלוס (SUNTUF® PLUS): גרסה המעבירה 90% אור ומעניקה כ 20% פיזור אור (Haze factor), וגרסה המעבירה 85% אור עם 100% פיזור.

שילוב קירות אטומים-רפלקטיביים ולוחות גג בעלי תכונות אופטיות מעולות יחד עם מסכי החשכה נגללים, מאפשר גמישות ביצירת מחזוריות אור/חושך על פי הצורך יחד עם חסכון משמעותי באנרגיה.

שיתוף פעולה של פלרם עם יצרני חממות מובילים בארצות הברית הוביל לפתרון ייעודי לדרישות המיוחדות של גידול קנאביס. הגרסה החדשה של סנטף® פלוס מספקת העברת אור ברמה של 90%, עם פיזור אור מיטבי ברמה של 90%. הפיזור הגבוה מאפשר חדירה של האור לעלווה הנמוכה, משפר את תוצאות הפוטוסינתזה ומוביל לתנובה מוגברת.

"ניתן לגדל כמובן גם תחת יריעות פוליאתילן, והמגדלים שבוחרים בכיסוי שנדרש לתחלופה ותחזוקה תכופה מבינים את הסיכון שהם לוקחים. מכת ברד חזקה או רוח קיצונית עלולה להשמיד מחזור גידול שלם ולגרום לנזק כלכלי אדיר. זכוכית מהווה חלופה בעיקר באירופה, אבל עלויות ההקמה של חממת זכוכית כל כך גבוהות, שמגדלים מעדיפים להשקיע את הכסף בציוד גידול וביבולים עצמם, ולא בהקמת אולם תצוגה מפואר", מספר ארל קראקר (Eearl Craker), מנכ"ל Green-Tek, חברת ההפצה הגדולה בארצות הברית לכיסויי חממות ומערכות גידול.

"חלק מהמגדלים שמקימים את החממה הראשונה שלהם מעלים חששות שבהמשך הדרך, ברגע שהעסק מתחיל לעבוד ולהראות תוצאות חיוביות, מתפוגגים. כל עוד המגדל עובד באופן מקצועי וסומך על טכנולוגיית הטיפוח שלו, הוא יגיע לתוצאות מצוינות." מוסיף ארל.

 בזכות הקרבה לשוק זוכה פלרם תעשיות, המחזיקה אתרי ייצור בישראל, בארצות הברית ובאירופה, בנקודות זכות רבות בקרב המגדלים ויצרני החממות. היצרנים מחפשים אחריות, אחידות מוצר, תמיכה טכנית מטעם היצרן ואספקה מקומית - כל האלמנטים האלו ממלאים תפקיד גדול בבחירת הפתרון.

עתיד הענף

העלויות הנדרשות להקמת אתר לגידול קנאביס עשויות להיות כבדות. המגדל יתקל באתגרים רבים ובתחרות גוברת. כאשר עוד ועוד מדינות מקדמות רגולציות והשוק ממשיך לצמוח, ככל שהענף הזה יתבגר ויתבסס, יפותחו פתרונות כיסוי בעלי תכונות מדויקות יותר. אנשי פלרם מקווים שמגדלים יצרו יותר אינטראקציה ביניהם, יאפשרו לימוד מניסיונם של אחרים, ובכך ישפיעו על התעשייה העולמית.

למידע נוסף ויצירת קשר >> היכנסו

יזמות קנאביס > בחזרה למדור