תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הפארקים הטכנולוגיים עולים מדרגה

מסעדות בלי סוף, סניף של דואר ומרחב ציבורי המאפשר ישיבה משותפת הם כבר קומודיטי. היום הפארקים הטכנולוגיים עולים מדרגה ומציעים הרבה יותר. מערכות ביטחון מורכבות, מודעות סביבתית, הגנה מתקיפות סייבר וניהול מוקפד הם רק חלק מהדברים שאפשר למצוא בפארקים, וחלקם כבר הגיעו לישראל

קמפוס גרניט קומפלקס עסקים חדשני וירוק בקיסריה בו ישולבו משרדים ובתי מסחר
טרימדיה

פארק התעשייה והעסקים קיסריה מציע חדשנות אמתית גם כשזה מגיע לביטחון. בחדר כמעט מוסתר, בקומה התחתונה באחד הקמפוסים, יושבת עוצבת פיקוח המשקיפה על כל הנעשה בפארק 24/7, מייצרת התראות לבעלי העסקים ועובדת כמו חדר מלחמה קטן שלא היה מבייש את הפעילות באותו בור סודי בקריה. "אנחנו יודעים לייצר התראות בזמן אמת ולהשקיף על כל הנעשה בפארק" אומר גיא גולדיג, ראש מנהלת היישוב ופארק התעשייה והעסקים בקיסריה. "בכל שעות היום אנחנו מנטרים את הפעילות ויודעים להגיע ולזהות כל פעילות חריגה, ובמקרים רבים - עוד לפני שהיא קורית. החל מנזילות מים ונורות שלא עובדות ועד ניסיונות פריצה. וזו גם הסיבה שבארבע השנים האחרונות לא היה כאן מקרה אחד שבו נגרם נזק לפארק או לאחת החברות העובדות בו."

הכל מתחיל ונגמר בביטחון

בשנת 2013, החברה לפיתוח קיסריה יצאה עם פרויקט שבמסגרתו - רישתה את קיסריה כולה ואת פארק התעשייה והעסקים שיושב בה במצלמות ובאלמנטים טכנולוגיים נוספים, במטרה לכסות בצורה מלאה את המרחב כולו כדי לזהות פעילות חריגה בו. "נכון להיום פרוסים למעלה מ-300 מצלמות ואלמנטים שבאמצעותם אנחנו מנטרים פעילות במרחב, כשהמוקד שלנו עובד בשיתוף פעולה מלא עם גורמי אכיפה כמו משטרת ישראל ויחידות נוספות של כוחות הביטחון."

ההקמה של חדר הפיקוד ופריסת המצלמות הייתה שווה את ההשקעה?

"חד משמעית! המוקד שהקמנו נועד למנוע עבירות כלליות פליליות, וגם לשלוט בצורה נכונה ומלאה על כל הנעשה בו, החל מנורה שנשרפה, דרך אירועים הקשורים בעובדים ועד לאינדיקציות נוספות העולות אצלנו לפעילות בשטח כמו לדוגמא ניסיונות פריצה. אנחנו יודעים לבוא ולתת מענה לאירועים עוד בטרם התרחשותם, וזו גדולתו של המוקד. בשורה התחתונה, אנחנו כל הזמן חושבים מהיכן יגיע המפגע. אנחנו מחפשים אותו, יודעים שהוא עשוי לקרות  ושומרים על עצמנו כדי לוודאשנעצור אותו לפני שיתרחש . ."

מוקד ביטחון חכם בפארק העסקים קיסריה

איך?

"אנחנו מאבטחים את הפארק בשיטת המעגלים, כשבמעגל הראשון אנחנו מזהים אובייקטים באמצעות אמצעים תרמיים מתקדמים. ברגע שאנחנו מזהים חריגה במוקד אנו פועלים כדי לתת מענה וזאת עוד לפני שהפעילות החריגה מגיעה למצב של ביצוע. בנוסף, באמצעות השליטה שלנו על כל מה שקורה בפארק אנחנו יודעים לאתר תקלות ולתת להן מענה מיידי, מה שבסופו של דבר חוסך לבעלי העסקים כסף, חד וחלק. אני היום יכול לזהות מנורה מקולקלת בשתיים בלילה ברחוב X ובנקודה Y ומיד לשלוח אדם להחליף אותה. כלומר, אני כבר לא צריך לחכות להתראות של עובדי הפארק, אלא לפעול עצמאית ובצורה יעילה. מקרים נוספים לדוגמא הם מקרים של נזילות – באופן אוטומטי אני ומנכ"ל החברה או סמנכ"ל התפעול נקבל התראה לנייד ונפעל לפתרון מהיר של  הבעיה במקום. אין דבר שקורה אצלנו בפארק שאנחנו לא שולטים בו ומספקים לו מענה מהיר, וזו הגדולה והייחודיות של המוקד."

One Stop Shop: מספקים את כל צרכי הלקוח תחת מנהלת אחת

"אין שבוע שלא מגיעה לכאן משלחת כדי ללמוד מדרך ההתנהלות שלנו " אומר מיכאל כרסנטי, מנכ"ל החברה לפיתוח קיסריה והחברה לנכסי קיסריה. "רמת הביטחון בפארק, גם ברמה הפיזית וגם ברמת המענה שאנחנו נותנים בעולם הסייבר, היא ייחודית ברמה המקומית כמו גם  מול הפארקים הישראלים, וגם בעולם. בנינו את המערכות האלו מתוך הבנה שהמטרה שלנו כמנהלת הפארק היא בסופו של דבר לחסוך כסף ללקוחות. העובדה שלא הייתה כאן פריצה אחת בארבע השנים האחרונות, ושהנזקים מטופלים בזמן אמת – חוסכת המון כסף לבעלי החברות והעסקים הפועלים כאן. וזו גם הסיבה שמשלחות מהארץ ומהעולם מגיעות כדי ללמוד מאיתנו.. אין רשות מוניציפאלית, גורם אכיפת חוק, משרד ראש הממשלה או נציגים של פארקים קיימים ובהתהוות שלא עברו במוקד שלנו כדי להכיר , להתוודע וללמודו את הנושא, ובאמת אנחנו רואים שזה מניב פירות מצוינים."

התפיסה בה מטרת הפארק היא בראש ובראשונה לייצר ROI עבור הלקוח, לא נגמרת רק בנושא הביטחון. "החברות שיושבות פה הן גופים עסקיים ובסופו של יום - צריכות לעשות כסף" אומר כרסנטי, "לכן כל העשייה בפארק היא עשייה שמטרתה למקסם את חזר ההשקעה OI שלהן. זו הסיבה שאנחנו דואגים לביטחון, לרשת של הגנה מפני תקיפות סייבר, וזוהי גם הסיבה שפיתחנו כאן מכלול שירותים חכמים שיאפשרו לנו ולחברות לחסוך כסף שיתורגם לכך שנוכל להציע להן את החבילה הכלכלית ביותר, בטח בהשוואה  לגוש דן אבל גם ביחס לפארקים המתחרים האחרים. ואת כל זה אנחנו עושים במודל של  One stop shop."

ובפועל, מה זה אומר?

"זה ממש פשוט. כל חברה, עובד או מנכ"ל בפארק הם הלקוחות שלי, והמטרה שלי היא לפגוש אותם ולתת להם מענה בכל מקום בו הם צריכים אותי כמנהלת, כשברור שהדבר הראשון שמעניין את בעלי החברות זה כמה זה עולה להם: כמה שכר דירה הם משלמים, כמה דמי ניהול, מה גובה הארנונה ואילו שירותים נוספים הם מקבלים כנגד מה ששילמו. בכל פארק עסקים אחר הם נאלצים להתמודד עם השאלות האלה מול עשרות ספקים, ופה אני חוסך להם את ההתעסקות הזו. המענה לכל הבעיות והשאלות, החל משכר הדירה ודמי הניהול ועד עלות המים והחשמל – היא מול המנהלת. יש כתובת אחת עבורם שחוסכת להם את העבודה מול הספקים ומרכזת עבורם את הכול והיא מנהלת הפארק."

עוברים לפארק החכם

מודל הניהול פארק התעשייה והעסקים קיסריה מיצר חדשנות, גם בחיי היום יום. כך לדוגמא, דרך אפליקציה ייעודית, העובדים יכולים לראות את כל האירועים, הסדנאות, ההכשרות, הטורנירים והירידים שהמנהלת מפיקה בעבורם, כמו גם  להזמין מקום למסעדה המועדפת עליהם לארוחת הצהריים. הם יכולים להטעין את הטלפונים בעמדות הטעינה הייעודיות הפרוסות ברחבי הפארק ולנסוע בשאטל החכם האוסף את העובדים בכל אחת מהתחנות החכמות הפזורות ברחבי הפארק , בהתאמה לללו"ז של רכבת ישראל

קמפוס גרניט קומפלקס עסקים חדשני וירוק בקיסריה בו ישולבו משרדים ובתי מסחר
טרימדיה

ומה בשלב הבא? אחרי שעברנו לבניה ירוקה, נתנו מענה בעולם הסייבר וסיפקנו מגוון פתרונות חכמים לעובדים, בפארק התעשייה והעסקים קיסריה כבר בונים על הגעה של שאטלים אוטונומיים ומתכננים חדירה חזקה יותר לעולם החכם. "כבר היום אנחנו בונים עוד כ-70,000 של שטחים להשכרה שנאייש בשנה וחצי הקרובות" אומר כרסנטי, "וכמובן שגם השטחים האלה, בין אם מדובר במבני המשרדים וההייטק, המרכזים הלוגיסטיים המתקדמים ושטחי המסחר, יבנו על פי עקרונות הפארק שלנו ויהיו יעילים, חכמים ובעיקר – כלכליים עבור הלקוח."

שטחים להשכרה בפארק העסקים החכם קיסריה. לפרטים נוספים>>

כתבות שאולי פיספסתם

*#