במקום תרופות: מוציאים מהגוף את התאים הגורמים לנזק

הטיפול הרפואי המהפכני והחדשני של חברת Bioimmunate נותן תקווה לחולי טרשת נפוצה. בהליך פשוט ניתן להוציא מהגוף במדויק את התאים הספציפיים שתוקפים את מערכת העצבים המרכזית. בעתיד ניתן יהיה להיעזר בו גם בטיפול במחלות אוטו-אימוניות נוספות

גליה היפש
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ד''ר סיגלית כרמל מנכ"לית ביואימיונייט וד''ר שמעון  שטיינגרט
גליה היפש
תוכן מקודם

הרעיון למחקר החדשני ופורץ הדרך של חברת Bioimmunate עלה במוחה של היזמת ד"ר סיגלית כרמל ברגע כואב מאוד. זה היה כאשר היא עבדה כרופאה במחלקת טיפול נמרץ ניתוחי לב באחד מבתי החולים הגדולים. "טיפלתי בחולה שעבר השתלת לב, אך נפטר לאחר 48 שעות עקב דחייה חריפה של השתל וזה היכה בי", היא מספרת. "היה לי קשה להתמודד עם העובדה שעל אף כל התקדמות הרפואה, הטכנולוגיה והפרמקולוגיה - לא היינו מסוגלים לתת מענה למתקפה אוטו-אימונית חריפה של הגוף. יש לי רקע בביולוגיה עוד טרום לימודי הרפואה, והבנתי שחייבים לחשוב על פתרון מחוץ לקופסה - פתרון שאינו פרמקולוגי. חשבתי על כך שאילו הייתה אפשרות להוציא מגופו של מושתל הלב, עוד טרם ההשתלה, את התאים שתפקידם לדחות את השתל, אולי הדחייה החריפה הזו של השתל הייתה נמנעת והסיכויים להצלחת ההשתלה ולהצלת חיי המטופל היו גבוהים יותר". 

ד"ר כרמל הבינה שברעיון הזה טמון הפתרון למחלות אוטו-אימוניות. במחלות אוטו-אימוניות, מסבירה ד"ר כרמל, הגוף מתבלבל - מערכת החיסון תוקפת את רקמות הגוף וגורמת לנזקים ולשלל מחלות מוכרות, כמו טרשת נפוצה, סכרת נעורים, קרוהן, קוליטיס ועוד. היא החליטה למקד את המחקר שלה להוצאת התאים הספציפיים, האחראים על המתקפה האוטו-אימונית מתוך הגוף ולהתמקד תחילה בחולי טרשת נפוצה. "מאחר שטרשת נפוצה היא מחלה כרונית המתקדמת באופן איטי יחסית, יש זמן למתן הטיפול ויש הזדמנות להוציא את התאים האחראים על המתקפה עוד לפני שהדלקת תתפתח והנזק הקליני ייגרם", היא מבהירה. במשך שנתיים וחצי הרעיון שלה עבר אבולוציה, התאמות וניסויי היתכנות. היא חברה לד"ר שמעון שטיינגרט, ד"ר לאימונו-פרמקולוגיה שצבר ניסיון רב בחקר מערכת החיסון. הוא זה שניהל את מעבדת המחקר הגסטרו-אנטרולוגית בבית החולים "שערי צדק" בירושלים וכן ניהל שם את המעבדה הפתולוגית. בסוף 2017, לאחר סבב גיוס כספים מוצלח וגיבוש צוות הקמה, החלו השניים לעבוד  כשד"ר שטיינגרט משמש בתפקיד סמנכ"ל מחקר ופיתוח. בנוסף אליהם מועסקים בחברה עוד שלוש דוקטוריות לכימיה במשרה מלאה, מהנדס ביוטכנולוגיה וביולוגיה מולקולרית ויועץ פיתוח עסקי.

מימין לשמאל: עומרי אלפסי, מהנדס ביוטכנולוגיה וביולוג מולקולרי, סיון לילינטל, ד''ר הדר אמרטלי, ד''ר שמעון שטיינגרט, ד''ר סיגלית כרמל וד''ר אלזה שניר, מנהלת פרויקטים בכימיה צילום: אולגה בריזגלובה

פלטפורמה רפואית חדשנית בהתאמה אישית
Bioimmunate Technologies מפתחת פלטפורמה רפואית חדשנית בהתאמה אישית לטיפול במחלות אוטואימוניות. "אנו יוצרים פלטפורמה טכנולוגית רפואית מדויקת ופורצת דרך של סינון דם למחלות אוטו-אימוניות המבוססת על הסרת התאים הגורמים לנזק מזרם הדם", מסבירה ד"ר כרמל, מנכ"ל החברה. "למעשה, המוצר שפיתחנו הוא Cell Remover - מכשיר מסיר תאים, היודע לפי אנליזה מוקדמת של דם החולה ועיצוב מראש, לזהות ולקשור אליו את התאים הספציפיים בטרשת נפוצה שתוקפים את המוח על מנת להוציאם ממחזור הדם. בכך הוא גורם להפוגה בהתקדמות המחלה. אנחנו לא מדברים על ריפוי מוחלט, אלא על השגת הפוגה במחלה. טרשת נפוצה היא מחלה אוטו-אימונית שתוקפת מרכיב מסוים במוח הגורם לחסרים מוטוריים וסנסוריים המתבטאים בסימנים כגון חולשת ידיים ורגליים, טשטוש ראייה וכיוצ"ב. זוהי מחלה כרונית לא פשוטה מכיוון ש-30% מהחולים בה יגיעו תוך שבע-עשר שנים לשיתוק משמעותי הפוגע באיכות החיים, כולל ישיבה בכיסא גלגלים. בשלבים הראשונים של המחלה יש הפוגות ארוכות יחסית בין ההתקפים בהם נראה כאילו החולה נמצא ברמיסיה, אך אין לדעת מתי התאים יפגעו שוב. כאן אנחנו נכנסים לתמונה עם היכולת שלנו לסנן את התאים הפוגעניים מתוך מחזור הדם של החולה ולמנוע למעשה את המתקפה הבאה. אנחנו יוצרים כאן הליך אמיתי של Bio-Convergence - שילוב דיסיפלינות שונות בהנדסה, רפואה, כימיה, ביוכימיה ואימונולוגיה לכדי מוצר אחד". 

כיצד המוצר שלכם עובד בפועל?
ד"ר שטיינגרט: "הפילטר שפיתחנו מוצמד למכונת הפרדת דם - מכונה שנמצאת בשימוש נרחב לתרומת מח עצם. אדם בריא שתורם תאי גזע מתחבר למכונה ויוצר מעגל סגור בשתי ידיו. המכונה מפרידה את הדם המוצא מאותו אדם למרכיביו השונים - לוקחת את התאים הלבנים ומחזירה את כל שאר מרכיבי הדם לתורם. הפילטר שלנו מבצע הפרדה נוספת של תאי הדם הלבנים ברזולוציה מאוד גבוהה, הוא מצליח לסנן ספציפית את התאים הפוגעניים, אלה שגורמים למתקפה אוטו-אימונית ולקשור אותם, ולהחזיר לשקית איסוף חיצונית את התאים הבריאים. כל שאר מרכיבי הדם הבריאים חוזרים לגופו של החולה. אנחנו לא מחדירים לגוף האדם שום מרכיב חדש, רק מוציאים משם את התאים הפוגעניים לפני שהם נודדים למוח וגורמים לנזק. הגדולה מבחינתי היא להביא דברים פשוטים ולחבר אותם למקום הנכון ולבמה הנכונה. פילטרים שונים קיימים, האלמנטים הביולוגים שאנו עובדים איתם מבוססים על עקרונות פיזיולוגים מוכרים שנחקרו, אך לשלב הכל למוצר שמפריד תאים פוגעניים מתוך הדם - זה הפטנט הייחודי שלנו. במידה מסוימת זה תהליך שדומה לדיאליזה, שגם שם הדם עובר תהליך סינון של החומרים המסיסים הרעילים שבתוכו, אך בתהליך שלנו מדובר בסינון תאים של ממש. כדי לעשות זאת נדרשת הנדסת חלבונים מתאימה, בצפיפות הנכונה ובנפח הנכון של התאים וכל זאת מבלי לשבש את שאר מרכיבי הדם הטובים". 

ד''ר הדר אמרטלי, מנהלת הכימיה, וד''ר שמעון שטיינגרט, סמנכ״ל מחקר ופיתוחצילום: אולגה בריזגלובה

התאים שאתם מוציאים לא יכולים להתפתח מחדש בגוף האדם? 
ד"ר כרמל: "הגוף יכול לייצר תאים חדשים, אך זה תהליך שאורך זמן. על מנת להוציא לפועל מתקפה אוטו-אימונית נדרשים תאים 'רעים' בכמות מסוימת. אנחנו מעריכים שהחולה יעבור את הטיפול הזה מספר פעמים בשנה כדי להוציא מאסה קריטית של תאים הגורמים נזק על מנת שניתן יהיה למנוע מתקפה של מערכת החיסון על הגוף". 
עד כמה הפלטפורמה הזו מותאמת אישית למטופלים?
"הפלטפורמה הזו מותאמת אישית לכל קבוצת חולים במחלה עם קורלציה לרקע הגנטי של החולה. תכנון ה-Cell Remover לכל חולה נעשה על-ידי בדיקת דם אישית לחולה שעל בסיסה נעשית אנליזה איכותית וכמותית שבאמצעותה מתבצע התכנון של אילו תאים וכמה תאים פוגעניים יש להוציא מגופו של אותו חולה". 

הניסוי בחולדות הראה דחייה בהתפשטות המחלה
החברה כבר הגישה בארה"ב בקשות לפטנטים על הפיתוחים שלה, וסיימה השנה את ניסוי ההיתכנות הראשון שלה בהצלחה (Proof of Concept). מסביר ד"ר שטיינגרט: "הצלחנו להדגים במעבדה את היכולת שלנו 'לדוג' תאים ספציפיים. ערכנו ניסוי בחולדות עם מחלה דמוית טרשת נפוצה והחולדות שטופלו בניסוי הראו שיפור בחומרת המחלה ודחיית הופעת הסימנים הקליניים. אנחנו מעריכים שעד סוף 2022 נסיים את הניסוי הקליני הראשון שלנו בבני אדם. כרגע אנו מתמקדים בהנדסה ועיצוב סופי של המוצר". 

המוצר כבר עבר סיווג פורמאלי של ה-FDA כמכשור רפואי, זאת מכיוון שזהו מוצר קומבינציה המכיל אלמנטים ביולוגיים וכימיים, ויש עדיין להמתין לאישור סופי. "הרכיבים הביולוגיים ידרשו רגולציה ביולוגית, אך לא כמו תרופות, כי אין כאן שום חומרים המוחדרים למחזור הדם", מסבירה ד"ר כרמל. החברה גייסה עד כה מימון ממשקיעים פרטיים מחו"ל וכן קיבלה סיוע מהרשות לחדשנות בישראל.  

איך תתמודדו בתחרות בשוק שבו פותחו תרופות רבות למחלות אוטו-אימוניות?
ד"ר כרמל:  "התרופות הקיימות כיום, כולל התרופות הביולוגיות החדשות, לוקות בחסר ובעלות תופעות לוואי רבות ומגוונות ואינן מצליחות לעצור את התקדמות המחלה. הן מדכאות את כל מערכת החיסון ואינן יודעות להבדיל בין תאים שונים. לכן, המטופל הופך להיות פגיע יותר. הקונספט שלנו הוא לתקוף את הבעיה באמצעות פרוצדורה שונה לחלוטין - לא של תרופה אלא של מכשור רפואי. אנחנו לא מדכאים תאים, אלא מסננים את המחלה החוצה מהגוף באמצעות מכשיר חכם מאוד. מדובר בפלטפורמה טכנולוגית שברגע ביסוסה  בטיפול בטרשת נפוצה, נמשיך למחלות אוטו-אימוניות אחרות כמו מחלות מעי דלקתיות, סכרת נעורים וסקלרודרמה. חשוב להיזכר בנדבך חשוב מההיסטוריה הרפואית: לפני שפיתחו את הסטנטים לטיפול באירועים לבביים לפני כ-30 שנה, החולים טופלו בעיקר על-ידי תרופות שממיסות קרישי דם. את כל התרופות האלה החליפו מעבדות הצנתורים - פרוצדורה טכנית שהחליפה את עולם התרופות. היא אמנם דורשת מיומנות של קרדיולוג, אך נוצר כאן פתרון לבעיה שלא באמצעות תרופות. הפרוצדורה שלנו היא הרבה יותר קלה לביצוע וטווח המחלות שבהן ניתן לטפל הוא רחב מאוד". 

מסכם ד"ר שטיינגרט: "כחברה המפתחת את הדור הבא של טיפול במחלות אוטו-אימוניות, שיפור רווחת המטופל היא המשימה והמטרה העיקרית שלנו. המטרה שלנו היא לטפל בחולי טרשת נפוצה פעמיים-שלוש בשנה, להחליף את התרופות הקיימות בפרוצדורה רפואית ובכך לאפשר להם לחיות חיים בריאים ומאוזנים ללא תופעות לוואי".