מדוע ארגוני SMB נוהרים לענן?

טכנולוגיית הענן כובשת את עולם העסקים הקטנים והבינוניים בישראל בסערה. נראה כי הסיבות לכך פשוטות - הודות למעבר לענן, יכולים ארגוני ה-SMB בישראל להתמקד בליבת פעילותם העסקית ולייתר את הצורך לעסוק בנושאים כמו רכש שרתי מחשב, התקנת תוכנות ותחזוקתן, גיבויים ושחזורים, אבטחת מידע ושאר מרעין בישין מתחום מערכות המידע.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ניתוח מגמות טכנולוגיות בעבר מראה כי השוק הישראלי מתנהג באופן דומה למדי לזה האמריקאי. אי לכך, מעניין לבחון מספר נתונים מספריים שנבדקו בארה"ב בנוגע למחשוב ענן.

על פי סקר לשנת 2015 שפורסם במגזין פורבס, כבר כיום 37% מהעסקים הקטנים בארה"ב עושים שימוש מלא בטכנולוגיית הענן ומספר זה צפוי להכפיל את עצמו ולהגיע ל-78% עד לשנת 2020. על פי אותו סקר, תחום מחשוב הענן לעסקי ה-SMB עומד כיום על 43 מיליארד דולר וצפוי להגיע ל-55 מיליארד דולר כבר ב-2016. בתרשים המצורף ניתן לראות את התפתחותו של תחום הענן החל משנת 2011 ועד לשנת 2016 במיליארדי דולרים.

על פי מחקר אחר של חברת  Intuitישנם מספר תחומים בסביבת הענן, המרכזים את מירב תשומת הלב של בעלי עסקי SMB, וכפי שזה נראה, גם פה אצלנו בישראל :

מתוך מחקר זה עולה כי כ-43% מבעלי העסקים הקטנים והבינוניים משתמשים במכשיר הסמארטפון שלהם בכדי לנהל את האופרצייה העסקית. נתון מעניין שמן הסתם יילך ויגדל בשנים הקרובות. גם בישראל ניתן לראות יותר ויותר בעלי עסקים המנהלים חלק ניכר מהפעילות העסקית דרך הטלפון הנייד, כולל שימוש באפליקציות עסקיות שבעבר נחשבו ככאלו המיועדות לשימוש במחשב המשרדי בלבד.

על פי מחקר של המכון הטכנולוגי בניו ג'רזי, במהלך השנה הבאה תחומי פעילות רבים בעולם ה-SMB  יעברו לענן ויאפשרו לארגונים המאמצים אותם להשיג יתרונות עסקיים על פני אלו שיישארו מאחור. עשרת התחומים המרכזיים הנם:

אז מדוע עסקים קטנים ובינוניים נוהרים לענן?

על פי סקר עדכני של חברת Frevvo המעבר לטכנולוגית הענן מאפשר שורה של יתרונות מהותיים ומדידים:

המעבר של ארגונים לענן הצליח להפחית את עלויות כ"א העוסק במערכות המחשוב ב-50%!

82% מהעסקים שהעבירו את פעילות ה-IT לענן מדווחים על חיסכון משמעותי בהוצאות הכלליות של העסק כתוצאה מהמעבר.

למעלה מ-80% מהעסקים הללו דיווחו על גידול משמעותי בתפוקת העובדים כתוצאה מהמעבר לענן כבר בששת החודשים הראשונים למעבר.

59% מעסקי ה-SMB שמשתמשים באפליקציות ענן מדווחים על שיפור משמעותי ביעילות העסקית ובתפוקה, זאת לעומת 30% בלבד בקרב אלו שעדיין לא משתמשים בטכנולוגיית ענן.

לסיכום

ניסיון העבר הראה כי מגמות טכנולוגיות המתקדמות בשיעורים מהירים מעין אלה, דורשות הסתגלות מהירה מצד ארגונים ויכולת להפיק את מלוא התועלת העסקית הטמונה בהן. ארגוני SMB שישכילו להצטרף למהפכת הענן ולמצות את יתרונותיה, יוכלו להציב עצמם בשורה אחת עם ארגוני הענק. יכולתו של הענן לספק לארגוני SMB אפשרות בלתי מוגבלת להתרחב, לקבל נגישות לאפליקציות מתוחכמות, ולרתום את כח הרשתות החברתיות והמוביליות לצרכיהם,  Business Cloud Services מאפשרת להם לייצר יתרון תחרותי ועוצמה עסקית שעד להופעת הענן נחשבו דימיוניים. 

Business Cloud Services  תעלו לשירות בענן של בזק >>