נפלאות המדיטציה

רבים מכירים את המדיטציה ככלי לטיפוח איזון וחוסן נפשי להתמודדות עם אתגרים, במיוחד עבור המאובחנים במחלת הסרטן. פרויקט "מדיטציה אחד על אחד" מאפשר ליווי ותרגול צמוד לטובת חיים טובים ורגועים יותר

ענת יפה, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יעל שמחה פוזאלו ומיה (צילומים רני לוי)
יעל שמחה פוזאלו ומיהצילום: רני לוי
ענת יפה, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

פרויקט "מדיטציה אחד על אחד" הוקם ע"י רני לוי יונתן דומיניץ וזהר גיל, כחלק מעמותה אשר נועדה לשמש זיכרון חי ליעל פזואלו לוי ז"ל, אשתו של רני, שבשנותיה האחרונות תרגלה ולימדה מדיטציה והנגישה את התרגול למתמודדים עם סרטן, עימו התמודדה בעצמה.

לאחר פטירתה הוחלט להביא את החזון שלה למציאות, כל זאת בליווי של מורים בכירים למדיטציה - יונתן דומיניץ, אילן לוטנברג, ערן הרפז, אלה טולנאי, רני עובדיה ועוד, כולם מתרגלים ותיקים בעמותת "תובנה" ובמסורות מיינדפולנס וויפאסנה נוספות.

חזון המדיטציה

פרויקט אחד על אחד מורכב מכ-70 מתנדבים בפריסה ארצית רחבה, מאילת ועד רמת הגולן, המלווים עשרות מתמודדים בכל שבוע בלימוד ובתרגול מדיטציה בבתיהם. הליווי מוצע בהתנדבות, בתחושה כנה של זכות ופתיחת הלב. הליווי נעשה אחד על אחד, בהנחיה אישית ובבית המתמודד. במקרים של מרחקים פיזיים גדולים הליווי מתבצע דרך הסקייפ. בעמותה מאמינים שתרגול המדיטציה מטפח חוסן, המאפשר לשמור על שקט גם ברגעי משבר. התרגול מפתח איכויות של איזון פנימי מול מצבי משבר, הפחתת חרדה, התמודדות עם כאב ופיתוח חמלה.

מפגש מדיטציה של מתנדבי אחד על אחדצילום: רני לוי

מאז התחיל הפרויקט, ב-2015, נתמכו על ידי העמותה מאות חולים בכל הארץ.

כוחה של מדיטציה

רבים מכירים את המדיטציה ככלי לטיפוח איזון וחוסן נפשי להתמודדות עם אתגרים. כולנו יודעים כמה מיטיב התרגול עבור כל אחד ואחת בדרך לחיים טובים, איכותיים ושקטים יותר. עבור אלו המאובחנים במחלת הסרטן, העוגן ומרחב הנשימה שהמדיטציה יכולה להעניק יקרים לאין שיעור בהתמודדות עם האתגרים, הקושי והסבל שמביאה איתה המחלה.

מתנדבי עמותת מדיטציה אחד על אחד מגיעים פעם בשבוע אל ביתם של המתמודדים עם המחלה, ללימוד ולתרגול משותף של מדיטציה. במפגש מקבלים המתמודדים אוזן קשבת, הדרכה וליווי אישי למציאת איזון, מרחב של רוגע ושלווה פנימית, שכל כך תומכים במסע ההתמודדות.

ספר היומנים של יעלצילום: רני לוי

מה שמספרים

מתוך ניסיונם האישי כמתרגלי מדיטציה באופן יומיומי, מתוך הדיווחים של עשרות מתמודדים, ובגיבוי מחקרים מדעיים, ידוע כי המדיטציה היא כלי עוצמתי ראשון במעלה בפיתוח איכויות של איזון פנימי מול מצבי משבר, הפחתת חרדה, התמודדות עם כאב, יצירת מרחב פנימי שקט ומציאת שלווה. כל אלה מאפשרים לנפש להתמודד עם תקופה זו של קושי פסיכולוגי ופיזי.

"ההתמודדות עם המחלה איננה רק במישור של הכאב הפיזי, זו התמודדות נפשית עם הבשורה ועם שינוי אורחות החיים, כגון: הפסקת עבודה, תלות בסובבים, החלמה מניתוחים, טיפולים כימותרפיים, הקרנות, בדידות, אי-ודאות וחרדת המוות. המפגשים האישיים עם המתרגלים המתנדבים, שלא במסגרת טיפול רפואי קונוונציונלי, מייצרים מרחב לביטוי והתמודדות עם הקושי כאדם, ולא כ'חולה'", מספרים החולים.

המדיטציה צריכה אתכם

הנגשת המדיטציה למי שהכי זקוק לה - זאת שליחות. כספי התרומות מהם התקיימה העמותה עד היום הולכים ואוזלים. בהיעדר מקור מימון, לא תהיה אפשרות לעמותה להמשיך להתקיים ולהציע את הליווי שכל כך נחוץ למתמודדים. העמותה מזמינה לתמוך בקמפיין הגיוס שלה, כדי להמשיך את הפעילות כסדרה ולתת מענה נרחב יותר, להכשיר מתרגלים נוספים, לתגבר את היקף השעות והפעילות, ולהנגיש את הליווי באזורים נוספים בארץ.

לתרומות: www.1on1meditation.com

בחזרה למדור