הד הנטינג 2021: התאמה לאתגרי התקופה

מנכ"לית מחנאי וייס בע"מ, מחברות הד הנטינג הבוטיק המובילות בארץ, מספרת כיצד יוצרים התאמה מושלמת בין הארגון למועמד, ואיך מנהלים תהליך גיוס בשוק הבינלאומי

גלי לויטה ליבוביץ
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לימור מחנאי
"כיום ליתרון הגיאוגרפי אין משמעות". לימור מחנאיצילום: עדי ארד
גלי לויטה ליבוביץ
תוכן שיווקי

תהליך הד הנטינג למשרות בכירים דורש התאמה מדויקת, המבוססת על היכרות מעמיקה עם הלקוח ועם המועמדים, הבנת ה-די.אן.איי של הארגון ועבודת שטח מקצועית לאיתור המועמדים המתאימים, תוך וידוא שזו הזדמנות שגם נכונה עבורם. חברת מחנאי וייס בע"מ היא חברת Executive Search (גיוס בשיטת הד הנטינג) בוטיק המתמחה בשוק הגלובלי, שפיתחה את מתודת שבעת השלבים, ליצירת ההתאמה הנכונה ביותר בין הלקוח למועמד. "אנחנו משתמשים במתודולוגיית חיפוש בתהליכי איתור הבכירים, הכוללת שבעה שלבים, תוך שמירה על דיסקרטיות מלאה: הבנת צורכי הלקוח; יצירת תוכנית חיפוש הכוללת לוחות זמנים מדויקים; ניתוח של התעשייה הרלוונטית; פנייה למועמדים פוטנציאליים; יצירת שורטליסט סופי; סיכום החיפוש ובחירת המועמדים המתאימים; והמשך ליווי ומעקב, כולל ההשתלבות הראשונית", מספרת לימור מחנאי, מייסדת ומנכ"לית החברה, המלווה את התהליך מראשיתו ועד סופו, לצד כל אחד מאנשי הצוות בחברה.

פעילות בשוק הגלובלי

סביבת העבודה הושפעה ממשבר הקורונה ומהריחוק החברתי, שפרצו גבולות גלובליים. מחנאי מתייחסת לתמורות הנוספות בשוק העבודה: "אם בעבר היינו מבצעים הד הנטינג באמצעות קולגות בחו"ל, כיום ליתרון הגיאוגרפי אין משמעות. בפועל, לרוב התהליך מתבצע על ידינו. גם סגנון הניהול השתנה בצורה משמעותית, כתוצאה מהשינוי הדרמטי על סביבת העבודה. השנה האחרונה יצרה מצב שבו מנהל בכיר אמור לנהל וליצור מוטיבציה אצל עשרות או מאות עובדים מרחוק. מנהלים נדרשים לנהל בתנאי אי-ודאות רבים, ונדרשת גמישות מחשבתית גבוהה יותר. עובדות אלו שינו גם את הקריטריונים הנבחנים בעת גיוס בכירים. תמיד יש מועמדים שקשה יותר 'לפצח' אותם, אבל מניסיוני אחרי שיחה של שעה ורבע כל הגבולות נפרצים. בסוף – בתקופות רגילות ובטח בתקופות יותר מאתגרות - צריך להיות גמיש ועירני לשינויים, אבל רק מצוינות של כל הצוות, תשומת לב ודגש על הפרטים מתחזקת את המוניטין שלנו לאורך השנים. יש לנו את האחוז הכי גבוה של לקוחות חוזרים, ומבחינתי - זו ההצלחה, גם בתקופות מאתגרות".

תהליכים חדשים ברוח הזמן

במטרה לאפשר התאמה מדויקת בין הלקוח למועמד, השכילה החברה למצוא תהליכי סינון ובחירה שיספקו אלטרנטיבה טובה למפגשים הפרונטליים: "יש דברים שלא רואים בזום, ולכן החלטנו להאריך בשלבים נוספים את תהליך איתור המועמדים. בנוסף, בחלק מהתהליכים הם מתבקשים להכין מצגת עסקית או לעבור סימולציה בפני פאנל מקצועי. עם זאת, אנחנו לא מוותרים על פגישות פרונטליות בשלבים הסופיים".

מחנאי מספרת כי בשנה האחרונה, "דווקא ולמרות הקורונה", פתחה תחום נוסף של התמחות, Sustainability – קיימות, אנרגיה ירוקה ומתחדשת, אגרו-טק ופוד-טק. "חשוב לי לראות את התמונה הגדולה ואיפה אנחנו תורמים לעולם. התשוקה שלי היא לאתר את האנשים הכי מוכשרים ומובילים, ולקחת את החברות קדימה, אם בטכנולוגיה, פארמה, מוצרי צריכה, תעשייה, או אנרגיה ירוקה".

למידע נוסף לחצו כאן >> | 09-7451222

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן