תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מהפכת הענן – זו רק ההתחלה

הגידול המהיר במוצרים ושרותים המחוברים לרשת האינטרנט בכל תחומי חיינו , הצורך ביכולות חישוב וניתוח מתקדמות על מאגרי מידע גדולים וכן הצורך להגן על המידע למול הדרישה לזמינות ונגישות אוניברסאלית הנם הקטר המוביל את מהפכת המחשוב לענן שהחלה לפני מספר שנים בעולם וצוברת תאוצה גם בישראל. רונן לאגו. ה-CTO של לוקהיד מרטין בישראל: "בעוד שההיבטים הטכניים של מעבר לענן יילקחו מיד בחשבון, ההיבטים הניהוליים של המעבר יזכו להתעלמות ורק לעתים נדירות הם יתוכננו או שיבוצעו מראש"

הענן משנה את כללי המשחק בכל מה שנוגע לגמישות, דינאמיות ואפקטיביות בהקצאה ובצריכה של משאבי מחשוב ומידע בארגונים. הענן מספק יכולת גידול מהירה וסקלבילית בכח העיבוד ובאחסון המידע. הענן מספק תפעול גמיש ודינמי, נגישות גלובלית וקיצור משמעותי של ה- Time To Market  של שירותים ומוצרים הנשענים עליו. לאור היתרונות הללו אין זה מפליא ש -97% מהארגונים עברו או שוקלים לאמץ פתרונות ענן. אלה מתוך הארגונים שביצעו מעבר זה הצליחו להציג אחוזי צמיחה גבוהים משמעותית מארגונים שטרם עברו. המעבר לענן כרוך גם בסיכונים, בעיקר בתחום הגנת המידע שהרתיע עד כה גופים רבים מכניסה אליו אך עם הבשלת הטכנולוגיות והמוצרים, גם הרגולוציות ואמצעי ההגנה השתכללו כך שיתרונות הפעולה בענן עולים באופן משמעותי על הסיכונים החדשים הכרוכים בשימוש בו.

טכנולוגיות הענן רחוקות ממיצוי ולהערכתנו יקבלו תאוצה נוספת ממספר מגמות וטרנדים עולמיים:

" האינטרנט של הדברים" – השפעתו של האינטרנט והתלות הטכנולוגית בו על חיינו הולכת וגוברת (בתים חכמים , ערים חכמות , קווי יצור ותשתיות נשלטות ,וכו... ) , הצפי הוא כי בשנים הקרובות כמעט כל מוצר אלקטרוני בו אנו משתמשים כיום יחובר לרשת בכדי לאפשר לצרכנים יכולות שליטה ניהול , ניתוח והפעלה מתקדמת ונוחה של אמצעיי הקצה. הגידול המהיר במכשירים ניידים ובקישוריות שלהם מגדיל דרמטית את כמויות המידע המופקות והמנותחות . האתגר הוא כה גדול עד כי ברור שללא טכנולוגיות ענן ההתמודדות עם צרכי מגמה זו תהיה כמעט בלתי אפשרית.

ניתוח מאגרי מידע גדולים – ישנו  צורך  עולמי  גובר להפקת ידע ערכי ממקורות מידע שונים בנפחים שונים ובפורמטים שונים. עושים זאת באמצעות טכנולוגיית כריית מידע מתקדמות ומערכות בינה מלאכותית בזמן אמת. השליטה במידע מאפשרת יתרון עיסקי ומתוך כך מחייבת ארגונים רבים להגדיל את השקעותיהם בתשתיות המחשוב לשם מתן מענה הולם (מידע שיווקי , אישורי עסקאות אשראי , מנועי המלצות , שרותי צריכה ,..) . הביקוש הצרכני ,הגידול בעלויות התחזוקה  וכן המחסור העולמי בכוח אדם מיומן לתפעול - יניעו ארגונים רבים להשתמש בפלאטפורמת הענן כבסיס עיסקי התמודדות עם אתגר זה

מידע חזותי עשיר -  הצורך הגובר לשיפור באיכות הצפייה בסרטים ברזולוציית - ULTRA-HD ובזמינות לראותם במכשירים שונים בו זמנית, מגבירים את הצורך בניוד קבצי וידאו ענקיים (מעל   100ג'יגה לקובץ ) שיאפשרו הזרמת מידע בקצב גבוה לכל מקום באמצעות פלאטפורמת האחסון בענן. במקביל, מגמת השימוש ההולך וגובר הגובר במל"טים (DRONES ) המסוגלים לתעד מליוני תמונות וסרטונים בזמן אמת גם לשימושים ביתיים ומגבירים את הצורך לחיבוריות לפלאטפורמה בה יוכלו לאכסן ולחלוק את המידע בצורה דינאמית תוך יכולות טיפול בהיקף עצום של נתונים.

קטן, מהיר ונייד  - לאורך השנים האחרונות אנו רואים מגמות גוברות  להקטנת מוצרי צריכה ודגש על עיצובם תוך שמירה על מרכיבי איכות (מהירות חישוב ) וזמינות – לדוגמא מכשירי סלולאר, שעונים מתקדמים , משקפיים חכמים וטכנולוגיות לבישות נוספות -  פלאטפורמת הענן מאפשרת ליצרנים לתת מענה לדרישות השוק בצורה מיטבית ע"י הסטת מרכז הכובד החישובי ממכשיר הקצה לענן. יכולות שיתוף המידע ברשתות החברתיות בצורה מאובטחת וקבלת מידע עדכני בזמן אמת בהתאם למיקום הצרכן לדוגמא, הפכה ותעצים את פלטפורמת הענן  לסביבה הטבעית של האפליקציות והמוצרים המובילות בשוק.

היברידיות – ארגונים רבים ירצו לפעול בסביבה היברידית, ענן פרטי המבטיח שליטה מלאה לארגון, לצרכיו הפנימיים המיוחדים ובמקביל שימוש בענן ציבורי להחצנת שירותי הארגון ולגמישות תפעולית וחישובית בזמנים מוגדרים בהם נדרשים מאמצי חישוב יוצאי דופן . טכנולוגיה מתפתחת זו תהווה גשר בין פנים הארגון לסביבתו ותבטיח רציפות עסקית ודינאמיות שמהוות תנאי הכרחי להצלחת העסק.

אז האם גם אני צריך להיות בענן? בהחלט כן! 
אנו בלוקהיד מרטין רואים את עולם שירותי הענן מתפתח מאוד הן בציר השירות הגלובלי והן בציר עושר השירותים שניתן לצרוך ממנו. ארגונים עסקיים, ארגונים מבצעיים וממשלות שישכילו לבצע את המסע לענן בצורה איכותית תוך מיצוי השירותים הללו יוכלו לחוות עולם חדש של אפשרויות ולהתייעל. כספק ה-IT המוביל לממשל האמריקאי בעשרים השנים האחרונות אנו יודעים שהמסע הזה כרוך גם באתגרים מקצועיים ותרבותיים ולכן נכון לעשות אותו בסיוע של גורם מקצועי ומנוסה. בישראל, אנו רואים מגמה ברורה ומתעצמת של הדבקת המגמה העולמית  ותנועה רחבה לכיוון הענן. אם הארגון שלך עדיין לא שם ורוצה להמשיך להיות רלוונטי גם בשנים הבאות – זה הזמן לעשות את הצעד הראשון במסע.

לוקהיד מרטין היא אחת מחברות הבטחון והטכנולוגיה הגדולות בעולם, המעסיקה למעלה מ-113,000 עובדים ברחבי הגלובוס ועוסקת במחקר, תיכנון, פיתוח, ייצור, אינטגרציה וניהול של פתרונות טכנולוגיים מתקדמים.

מכירות החברה ב-2013 הסתכמו בלמעלה מ-45 מיליארד דולר. חטיבת מערכות המידע של לוקהיד מרטין (IS&GS) מעסיקה למעלה מ-26,000 עובדים מיומנים, מרביתם בעלי תארים מתקדמים והכשרה טכנית המשלבים את נסיונה הרב של החברה בתחום הבטחוני-טכנולוגי ליצירת פיתרונות מתקדמים במגוון תחומים בעולם מערכות המידע: מרכזי מידע, פתרונות ענן, פתרונות ביג דאטה וניתוח נתונים, אבטחת והגנת סייבר, מערכות IT לתחום הבריאות, התחבורה, האנרגיה ועוד.
IS&GS
הינה ספקית טכנולוגיות המידע המובילה לממשלה הפדרלית בארה"ב מזה למעלה מ-20 שנה, וכיום מספקת שירותים ופתרונות מתקדמים לממשלות, גופי בטחון ולסקטור הפרטי במספר מדינות ברחבי העולם.
בתחילת שנת 2014 הכריזה החברה כי בכוונתה לפתוח משרדים בישראל ולהתמודד על כמה מפרוייקטי ה-IT המורכבים והגדולים במדינה בשנים הקרובות.

אנו מזמינים אותך ליצור עמנו קשר ולהנות מנסיון רב שנים וממגוון הפתרונות המתקדמים שלנו:  isgs-israel.lm@lmco.com

08-9582500

כתבות שאולי פיספסתם

*#