תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

עם הראש בעננים: להגן על החברה שלכם מפני הסיכונים שבענן

חברות רבות בישראל החלו להעביר את הגיבויים ואת האמצעים שיש ברשותם להתאוששות מאסון אל הענן. מצד אחד המעבר לענן מקטין עלויות (לעומת גיבויים מסורתיים ואתרי התאוששות פיזיים), מצד שני הוא יוצר נקודות תורפה וסיכונים חדשים לאבטחת המידע בארגון.

כיום קיימות מספר דרכים עיקריות בהן ניתן לאבד מידע בארגון: 
סכנות פיזיות
שריפות
שיטפונות
גניבות

סכנות ברשת
האקרים
וירוסים
עובדים ממורמרים
שיבוש בנתונים

למרבה הצער, שכפול המידע ושמירתו בידי צד שלישי או בסביבת ענן מגנים אך ורק מפני הסכנות הפיזיות ולא מפני הסכנות ברשת. כיום, הסיכון הגדול ביותר לאובדן נתונים הוא פריצה או חדירה של האקרים, השתלה או הידבקות בוירוסים או באמצעות עובדים ממורמרים שמבקשים לפגוע בפעילות העסקית של הארגון.

חשוב לזכור, כי כל מידע שמצוי ברשת ניתן לפגיעה, גניבה, השחתה ומחיקה. דוגמאות מפורסמות מהעת האחרונה הן הפריצה למחשבי "סוני", הסחיטה הפנימית ב"לאומי קארד", הפריצה לשירותי  DropBox וכן לענן של חברת "אפל", והדוגמאות עוד רבות.

במקרה שבו ההגנה היחידה של הארגון היא העתקה של הנתונים מהאתר הראשי לאתר ה-DR  בלבד, הרי שהאדם שיש בידו את ההרשאות המתאימות יכול בלחיצת כפתור אחת, למחוק את המידע משני האתרים גם יחד ובכך לגרום לאובדן מידע שהנזק עצום בצדו.  

כדי לצמצם את הסיכונים הללו, המוטו של DataBank הוא: שמירה על הנתונים של הארגון במספר עותקים מחוץ לרשת.

לפרטים נוספים על שירותי גיבוי וDR בענן לחצו כאן

הענן של  DataBank מספק לארגונים שירותים רבים כגון גיבוי בענן, שרתים וירטואליים פרטיים ופתרונות להתאוששות מאסון. בכל יום מתבצע גיבוי מלא של המידע לקלטות גיבוי אשר מועברות לאתר גיבוי משני, תת-קרקעי ומרוחק.

חברת DataBank עוזרת ללקוחותיה להגן על הנתונים העסקיים בענן באמצעות שני שירותים עיקריים: גיבוי אל הענן של  DataBank והקמת אתר התאוששות מאסון בענן של DataBank.

1) גיבוי אל הענן של  DataBank
שירות הגיבוי בענן של DataBank ייחודי בכך שהוא מנוהל על ידי צוות של מקצועני IT במשרה מלאה. הצוות מנטר באופן יזום ורציף את כל פעולות הגיבוי. במקרה של תקלה, אנשינו יוצרים מיד קשר עם הלקוח כדי לפתור את התקלה. שירות הגיבוי בענן תומך בפלטפורמות מרובות, הכוללות HyperV, VMWare, Windows, לינוקס, Exchange, SQL ו-Oracle. באמצעות תהליך הגיבוי ניתן להגדיר ולבצע  מספר עבודות גיבוי בו זמנית ולפעול על פי כללי שימור מידע משתנים. בתום התהליך המידע כולו מגובה בקלטת ומאוחסן באתר מרוחק, המבטיח את הימצאות עותק של המידע מחוץ לרשת.

2) הקמת אתר התאוששות מאסון בענן של DataBank מתבצעת ע"י חלוקה לשתי פלטפורמות עיקריות:
א. HaaS (Hardware as a Service) - אחסון זול ולא מנוטר אשר מנוהל ע"י הלקוח  ומתאים עבור נפחי מידע גדולים מ-1TB. הלקוח מקבל תצורה בסיסית של שרת וירטואלי, כתובת IP קבועה, ושירותי Firewall ואבטחת מידע ואחסון לפי הצורך.

ב. DRaaS (DR as a service) – מומחי DataBank  מקימים עותק של הסביבה הקיימת בארגון שהוא בעל רמת יתירות גבוהה. המומחים הטכניים של DataBank ינתחו את הרשת, השרתים והתשתית בארגון ויבנו עותק משוכפל, שיוכל לתמוך בצרכים התפעוליים של הארגון במקרה של נפילת רשת.  

תפיסת העולם של DataBank היא לספק גיבוי יום-יומי לקלטות אשר מועברות למתקן אחסון נפרד, וכל זאת ללא עלות נוספת ללקוח.

DataBank מאפשרת לכם להשאיר את הראש בעננים ואת הרגליים באדמה.

לפרטים נוספים על שירותי גיבוי וDR בענן לחצו כאן

כתבות שאולי פיספסתם

*#