תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הכניסה לגל השלישי: גל החדשנות והענן ההיברידי

העידן הנוכחי מתאפיין בשפע של הפצת מידע ונתונים, תקופה שבה ארגונים מעבירים את ניהול המידע שלהם לענן. מה גורם לארגונים לסמוך על מקור אחר בטיפול בנתונים שלהם? גיא רחמים, סמנכ"ל טכנולוגיות בחברת NetApp ישראל, מנתח את הנושא.

200 השנים האחרונות מתאפיינות בשני גלים של חדשנות: הגל הראשון מתבטא במהפכה התעשייתית, שהביאה לעולם ייצור בקנה מידה גדול, מסילות רכבת וחשמל ושינתה את העולם. הגל השני הוא מהפיכת האינטרנט, שיצרה רשתות נתונים, גישה למידע שלא הייתה קיימת קודם לכן ותקשורת המונים בהיקף גלובלי. בימים אלו אנו נכנסים לגל השלישי של החדשנות. גל זה משלב מכונות חכמות, ניתוח אנליטי מתקדם וננו-טכנולוגיה. אלו הם זמנים מרגשים, המתאפיינים בשפע של הישגים ויצירתיות, שבהם הפער בין מה שרק ניתן לדמיין לבין מה שניתן להשיג הוא קטן יותר מאי פעם. זוהי תקופה של הפצת מידע ונתונים בשיעור חסר תקדים.

בתקופה כזו, הנתונים בהם מחזיקים חברות וארגונים הופכים לנכס חשוב מאי פעם. מצד שני, דווקא בתקופה שבה המידע הוא עורק החיים של הארגון אנו עדים לפרדוקס כאשר יותר ויותר ארגונים מעבירים את ניהול המידע שלהם לידיים אחרות ובוטחים במישהו אחר שינהל ויטפל בהם - הענן. בתקופה, בה מחלקות ה-IT עומדות בפני לחצים להתיישר עם המטרות העסקיות הכלליות של הארגון ולעשות זאת בצורה חסכונית יותר, הענן מהווה כלי מצוין לארגונים רבים כשהוא משפר את היעילות ומאיץ חדשנות.

© Pogonici | Dreamstime.com - Cloud Computing Mechanism Photo

מדוע חברות מסתמכות על העברת מידע למקור אחר? החזקת המידע בתוך החברה תדרוש רכישת תשתיות רבות, על מנת שיצליחו לעמוד בדרישות היקפי המידע. הענן מהווה אלטרנטיבה זולה יותר והוא לא מחייב מדי.  מצד שני, לקוחות זקוקים להנחיה ולמנהיגות של יזמים בפתרון בעיות. לקוחות לא יכולים לתמרן במורכבות של שינויים בלי הנחייה טובה ואפקטיבית. לכן הפתרון הטוב ביותר עבור ארגונים הוא שהענן יהיה הרחבה של התשתית הקיימת שלהם ולא חלק נפרד ממנה.

למה הדבר דומה? למצב בו אדם מעוניין להפקיד את כל כספו בחשבון בנק באופן זמני, בזמן שבו עליו להחליט על אסטרטגיית ההשקעה שלו. דמיינו שכמה חודשים מאוחר יותר, אותו אדם ירצה להעביר את הכסף לבנק אחר, ואז הבנק בו הכסף מופקד יסרב בטענה שהעברת הכסף מצריכה שינויו למטבע אחר בו הם לא סוחרים. תרחיש זה הוא בדיוק מה שקורה כיום עם נתונים בענן, המסופק על ידי ספקים חיצוניים. לכן הפתרון המקובל הינו הענן ההיברידי.

ארגונים מבינים, שבכל הנוגע לניהול ולאחסון מידע, הם צריכים לשלב בין הענן הפרטי לציבורי. זאת בכדי לקבל את כל ההטבות, אותן מציע הענן. הארגונים מעוניינים לאפשר גמישות וזריזות גם במצבים של שינויים ארגוניים, בטכנולוגיה ובשירותי הענן. זאת עבור עומסי עבודה מסוימים או רמות גבוהות של ביטחון וזמינות, אחסון פרטי בספק ענן, כמו Amazon, Microsoft Azure, SoftLayer וכדומה. ענן היברידי יכול להוות פתרון טוב ומשמעותו שהנתונים הפיזיים וניהול האחסון נמצאים במרכז נתונים מחוץ לענן, הקשור בקשר חבוי לספק השירות. בדרך זו יכולים הארגונים לנצל את כל ההטבות בשימוש באלסטיות בענן, ובו זמנית יכולים להיות רגועים כשהם יודעים שהנתונים שלהם מאוחסנים בביטחון מחוץ לענן בסביבה פרטית. כך הנתונים יכולים להיות מועברים בין מרכזי מידע או ספקי שירות באפס טביעת רגל.

חברת NetApp בוחנת שוב ושוב כיצד היא יכולה לסייע ללקוחותיה עם אתגרים אלו. היא עושה זאת על ידי כך שהיא מקלה על ארגונים ועסקים להניע את המידע שלהם בתוך התשתית שלהם וגם בין התשתית שלהם לענן החיצוני. ארגונים יכולים להניע מידע לענן ואז להניע אותו חזרה או להניע את הנתונים שלהם לספק אחר בענן ועדיין להשתמש באותה פלטפורמת אחסון. בכך מאפשרת החברה לארגון להעביר עומסי עבודה בצורה המתאימה ביותר לארגון באותו הזמן ומחזירה את השליטה לידיו. 

לחזרה למדור The Cloud

כתבות שאולי פיספסתם

*#