תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

אנליטיקס ומחשוב ענן

שינויים בדרכי החשיבה ובתשתית המידע של ארגונים ושימוש בכלים דוגמת אנליטיקס על פלטפורמות הענן, יכולים לתרום להפיכתם לשרשרת דינמית של יצירת ערך ללקוח

אחד היעדים המרכזיים של כל הנהלה הוא שיפור שורת הרווח של החברה. על מנת להשיג זאת בעולם המורכב של היום, יש צורך במידע, תובנות וכמובן ביכולת להסתכל קדימה ולחזות מה יקרה בטווחי הזמן השונים. כלי עיקרי המשמש חברות להסתכלות זו הוא האנליטיקס, ובמיוחד תחום החיזוי האנליטי (Predictive Analytics).

חשיבותו של האנליטיקס באה לידי ביטוי במיוחד בנושא ה-Big Data, בו עוסק רבות גם סדר היום הטכנולוגי. זאת כיוון שהיקף הנתונים המציף את החברות וסביבתן העסקית בכל רגע נתון צומח בקצב אקספוננציאלי. ולצידו גדלים גם מהירות השינוי, המגוון והמורכבות של נתונים אלה.

© Pressureua | Dreamstime.com - Web And SEO Analytics Concept Photo

יכולות האנליטיקס הינן מפתח למינוף יעיל של Big Data - ככל שמדגם הנתונים גדול יותר, כך קטנה היכולת להתמודד עם המידע באמצעות ניתוח אנושי או עם כלי ניתוח מיושנים, ומנגד,  גדלה יכולתם של כלי ניתוח אנליטיים מתקדמים לייצר אומדנים מדוייקים יותר.

קיימת יותר מדרך אחת נכונה להטמעה ושימוש באנליטיקס. על מנת לעשות זאת בארגון בצורה אפקטיבית, חובה לבחון את הדרכים השונות ולקבל החלטות המבוססות על צרכי המידע של היחידות השונות בתוך הארגון, התרבות הארגונית ורמת הבשלות של אנשי הארגון לעשות שימוש בתובנות העסקיות הנוצרות בתהליך האנליטי.

חברות מובילות רבות מטמיעות את השימוש באנליטיקס באמצעות שימוש בפלטפורמת הענן. מחשוב הענן אינו דבר חדש אלא קיים כבר לפחות שלושה עשורים. עם זאת, השוני המרכזי המאפשר כיום שימוש בענן כפלטפורמה לאנליטיקס הוא העלייה בקצבי ההתקשרות וכן ביכולתו של הענן לגדול בנפחי האחסון בצורה אפקטיבית בקבועי זמן קצרים מאד ובעלות נמוכה, דבר המיתרגם לכך שבאופן פרקטי, מגבלת הנפחים פשוט נעלמת.

הכוחות המעצבים את העתיד

שלושה טרנדים מרכזיים מעצבים כיום, וככל הנראה גם ימשיכו לעצב ולהשפיע על הדרך בה ייראו עסקי העתיד: Big Data, ניידות משופרת, ומדיה חברתית.

בכדי לעמוד בקצב השינויים המטורף אשר מכתיב חדשות לבקרים שינויים בתשתיות המידע של ארגונים, מתחילים יותר ויותר תאגידים לגלות את חשיבותו של הענן לאסטרטגיית מערכות המידע העתידית שלהם. חברות כיום מכירות בפוטנציאל של הענן בטיפול בשטף ובכמויות הנתונים, כתגובה לדרישות המתגברות לניידות ובמינוף כוחה של המדיה החברתית, ומבינות שבענן טמון הפתרון.

סקר שנערך לאחרונה על ידי Deloitte מראה שב-40 אחוז מהחברות הבינוניות והגדולות מאמינים  כי פלטפורמת הענן תהיה חלק אינטגרלי מאסטרטגיית מערכות המידע שלהם בשנים הקרובות ואנו צופים שאחוז זה רק יילך ויגדל.

הענן כפלטפורמה לאנליטיקס על Big Data

על מנת להתמודד עם עושר המידע הקיים, חייבות החברות לעבד ולנתח כמעט בזמן אמת את הנתונים שמורכבותם אינה נתפסת, וכוללים נתונים המגיעים ממקורות שונים - חלקם מובנים (Structured) וחלקם בלתי-מובנים (Unstructured).

בעוד עלויות אחסון ותחזוקת Big Data עשויות להיות גבוהות מאוד עבור ארגונים, מאפשר מינוף הענן לחברות כלי חשוב מאוד לשליטה בעלויות. באמצעות העברת נתונים ויכולות האנליטיקס לענן, יכולות חברות לפרוס בקלות רבה יותר את כלי האנליטיקס שהן צריכות, בזמן שהם צריכות, תוך שימוש בפלטפורמות ובתשתית בהתאם לצורך העסקי, ונותנות את החזר ההשקעה הגבוה ביותר.

יתרונות אלו מתאפשרים מפני שספק שירותי הענן הוא שנושא בנטל המורכבות התפעולית, בעוד המשתמשים משלמים רק על השירותים שהם צורכים על מנת לנהל את עסקיהם. דרך עבודה זו מאפשרת לחברות וודאות גבוהה יותר בכל הקשור לעלויות, או לפחות את היכולת לחזות את העלויות בהתבסס על צרכי החברה הצפויים.

במחקר משותף של Deloitte וקרן המחקרים של מנהלי הכספים (FERF) בשם "איזון מגרש המשחקים" (Leveling the Playing Field) נידונה סוגיית האנליטיקס בענן וכיצד היא יכולה לאפשר לחברות הבינוניות להתמודד עם העלויות הכבדות של טיפול ב-Big Data. מסקנת המחקר היא שדרך זו מגדילה את היכולת של החברות הבינוניות להתחרות עם חברות גדולות אשר להן כיסים עמוקים יותר ויכולות משמעותית יותר לבצע השקעות בתשתיות IT ו-Big Data.

מתמודדים עם העידן הפוסט דיגיטלי

בעידן החדש הלקוחות הם אלו שיוזמים את האינטראקציות ברשתות חברתיות, ולכן על חברות להיות מסוגלות לספק את צרכי לקוחותיהן עוד לפני שהם הופכים לידועים. שילוב ה-Big Data, השירותים הניידים, והמדיה החברתית משנה את הדרך שבה עסקים יכולים להגיב לצרכי הלקוחות וציפיותיהם.

על העסקים בעידן הפוסט-דיגיטלי להתמקד לא רק בנתונים, אלא גם בלקוחות המייצרים אותם. לעסקים שידעו להתאים עצמם במהירות לעידן הפוסט-דיגיטלי, יאפשר ה-Big Data להניע את המעבר מאנליזה תיאורית, לחיזוי ומידול אנליטי. החברות המבינות את ערכם של כוחות אלה יהפכו למובילות שוק, בעוד אחרות יפגרו מאחור. קבלת החלטות מבוססת על תובנות בזמן אמת, המופקות מתוך רגשי הלקוחות המובעים במדיה החברתית או מבוססים על מיקומו הפיזי של הלקוח, משנות כבר עכשיו את כללי המשחק.

על מנת שהסביבה העסקית הסטטית של פעם תוכל להפוך לשרשרת דינמית של יצירת ערך ללקוח, המאפשרת לחברות להגיב לביקושי צרכנים בהתראה של רגע, ואף לחזות ביקושים אלה לפני שהם מתהווים, נדרש שינוי בדרך החשיבה ובתשתיות המידע של החברה.

באמצעות שימוש ביכולות האנליטיקס המתקדמות על פלטפורמת הענן, יוכלו חברות לרכוש את הגמישות, זריזות הגידול, והשליטה בעלויות שהן צריכות על מנת לספק ביקושים נוכחיים, ולהגיב מהר לשינויים צפויים בביקוש. זהו מצב של Win-Win לעסקים וללקוחותיהם.

לחזרה למדור The Cloud

כתבות שאולי פיספסתם

*#