פמילי אופיס: בחירת השותף והפלטפורמה לניהול ההון המשפחתי

איך בענף מלא מתחרים מוצאים חברת השקעות בנדל"ן שהיא יציבה ואמינה? ולמה למצוא אותה זאת רק ההתחלה? משרד קרני פמילי אופיס מזהה את הגופים שהם "חוד החנית בתעשייה" ובונה אסטרטגיה פיננסית אובייקטיבית למשפחה

גיא רונן, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שכונת צמרת בתל אביב
צילום: Rafael Ben Ari | Dreamstime.com
גיא רונן, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

המרוץ להשקעה האלטרנטיבית בעת הזאת מובן. השקעה אלטרנטיבית הינה בעלת מתאם נמוך אם בכלל לשוק ההון התנודתי. ובכל זאת יש לה סיכונים משלה - מסעיפי חוק ותקנים רגולטוריים מעבר לים ועד יועצים ואנשי מקצוע שמבטיחים הרבה יותר מכפי שהם מסוגלים לתת. בדיוק לשם כך קיימים המתכננים הפיננסיים, שבודקים את התיק המשפחתי על כל מרכיביו, מייעצים היכן להשקיע, עם מי ובאיזו פלטפורמה, ולא פחות חשוב, ממי להתרחק.

ניקח לדוגמה אדם שעומד בקרוב לצאת לפנסיה. לקראת גיל הפרישה הוא מחפש בית השקעות אמין ויציב שיבטיח לו תשואה נאה. כצרכן קבוע של העיתונות הכלכלית, הוא מודע לחוסר היציבות בשוק ההון ובשערי המטבעות ומחפש אפיקי השקעה אלטרנטיביים. כמה חיפושים גנריים בגוגל, בניסיון לקבל מושג כללי על התחום, הפכו את אותו האדם ל"מטורגט" - והוא מסומן כפוטנציאל השקעה ורכישה. מאותו רגע ואילך, השיווק הדיגיטלי כבר עושה את שלו והוא מוצף ב"הצעות בלעדיות", "הזדמנויות נדירות" ו"תשואות מובטחות לדורות" וכו'.

דרור קרני, מייסד ומנכ"ל קרני פמילי אופיסצילום: מאיה באומל בירגר

בישראל לבדה פועלים כ-140 בתי השקעות, נתון שוודאי יפתיע רבים שזוכרים בעיקר את אלה המובילים. את מניין חברות השקעות הנדל"ן הרשומות בארה"ב כבר קשה למנות. וכך זה נמשך: בכל תחום ותחום המבחר עצום והשיווק אגרסיבי, אם ברשת ואם בתקשורת המסורתית. איך נוכל לדעת שבחרנו בגוף המוצלח ביותר, ולאו דווקא בפרסומת הכי מוצלחת?

לפרטים נוספים והתייעצות עם המומחים של "קרני פמילי אופיס" בנוגע לניהול סיכונים, צרו קשר >>

"בשיווק דיגיטלי נכון", אומר דרור קרני, מייסד ומנכ"ל קרני פמילי אופיס,"כל חתול יכול להיראות אריה, אם הוא יודע לעשות רימרקטינג וריטרגטינג ולרדוף אחרינו. אז אחד מציע 9% בנדל"ן באריזונה ואחר מזהיר מזה כמו מאש. בסוף זה מתכנס למספר קטן מאוד של חברות רציניות - חוד החנית של השוק - שבאמת מייצרות תשואות דו-ספרתיות שנה אחר שנה. יתרונו הגדול של המתכנן הפיננסי, בהנחה שהוא מקצועי, מנוסה והגון, הוא ההיכרות עם כלל מנהלי ההשקעות/הנכסים - והיותו אובייקטיבי ובלתי תלוי באף אחד מהם. ככלל, אנחנו נשאף תמיד להשקיע עם הקרנות של השחקנים המוסדיים, המקצועיים והמנוסים יותר, אלה שיש להם מה להפסיד מניסיון לא מוצלח".

אבל בחירת הקרן היא רק תחילת התהליך. "עכשיו המשקיע צריך לקרוא 400 עמודים באנגלית חוזית בלי לפספס אף תת סעיף, כולל הסעיף שאומר שהנכס מגיע כמו שהוא עם אפס גמישות לשינויים. מבקשים ממך להעביר מיידית את סכום ההשקעה הדולרי. ישנן עלויות אדירות בהמרת מט"ח שאנחנו, כמי שפועלים ועובדים עם כולם ולאורך זמן, יכולים אולי לחסוך. וזה עוד יחסית זניח בהשוואה לסוגיית המס ובמיוחד מס ירושה. גם כאן, דרך מכשירים מיוחדים, דוגמת קופת גמל בניהול אישי–,IRA שדרכם אפשר לקנות בצורה חכמה יותר, לייצר מנגנון של דחיית מס, פטור או הגנה ממס על רווחי הון. יש הגנות בהעברה בין דורית והמון כללים נוספים בהשקעה בחו"ל, והמשקיע צריך מישהו מקצועי אובייקטיבי מטעמו שמכיר, עוקב, מחזיק אנליסטים מקצועיים ויודע איך עושים את זה נכון".

קרני מעיר כי בהשקעה בסכומים משמעותיים לא סביר שנפעל ללא ליווי צמוד של מתכנן פיננסי. "ברור שזה חסר אחריות, ממש כמו לחתום על חוזה בלי עורך דין או לנהל עסק בלי רואה חשבון". אלא שלדבריו, הבעיה נוצרת דווקא בסכומי ההשקעה הנמוכים יותר, שעד מהרה מתגלגלים לסכום משמעותי. "אני מכיר אנשים שרק על סמך חומרים שמצאו באינטרנט וטבלאות אקסל ששלחו אליהם עם הבטחת תשואה או 'בקריצה', עשו כבר 10 ו-15 עסקאות קטנות של 30-50 אלף דולר להשקעה. יחד הן מצטברות ל-750 אלף דולר, וזה כבר סכום שמצדיק זהירות ותכנון קפדני".

השירות שמציעה קרני פמילי אופיס למשפחות מרובות אמצעים מתחיל בבניית אסטרטגיה פיננסית הוליסטית - בדיקה מקיפה של כלל הנכסים הקיימים, מתיקי ההשקעות ועד פוליסות הביטוח. לאחר מכן היא מלווה את המשפחה ברכישות ובהשקעות, כולל באלה האלטרנטיביות - אם זה נדל"ן מניב, אם השקעה בתשתיות לאומיות ואם באשראי P2P. ל"משקיעים כשירים" יש מבחר ענק של קרנות מעניינות, חלקן אפילו לא מוכרות להם, שפתוחות רק עבורם. את העמלה גובה משרד הפמילי אופיס מהקרנות ומיצרני הנכסים ללא עלות נוספת למשקיע, שמצדו - הודות לתכנון הפיננסי ולהטבות שהוא מקנה - דווקא מגדיל את רווחיו.

לפרטים נוספים והתייעצות עם המומחים של "קרני פמילי אופיס" בנוגע לניהול סיכונים, צרו קשר >>

בחזרה למתחם השקעות אלטרנטיביות >>

מובהר כי אין באמור בכתבה משום המלצה או חוות דעת בקשר לרכישה ו/או מכירה ו/או שיווק של ניירות ערך מכל סוג שהוא, ו/או ביצוע פעולות השקעה אחרות, האמור בה הינו תיאור כללי בלבד ולא מחייב של הנושא.