תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

קרן P2P: הדולר הנמוך הוא הזדמנות ייחודית להשקיע בשוק האשראי הצרכני בארה"ב

קרן ה-P2P של הלמן-אלדובי מאפשרת לישראלים לקחת חלק בהשקעה אלטרנטיבית בשוק שמגלגל מיליארדי דולרים. אחרי שגייסה כחצי מיליארד שקל בשנתיים, כעת היא יוצאת להנפקה חדשה

דולר
Viktor Shnyra | Dreamstime.com

נתוני המאקרו המשתנים לנגד עינינו מביאים גם בתי השקעות ותיקים ומנוסים לחשב מסלול מחדש. הריבית הנמוכה והתנודתיות הגוברת בשוק ההון שוחקות את כלי ההשקעה המסורתיים - איגרות חוב ומניות. לעומתן, קרנות פרייבט אקוויטי, חוב או נדל"ן מתנהלות ללא קורלציה לתנודות המסחר בבורסה. אין זה פלא אפוא שההשקעות האלטרנטיביות מהוות כיום כ-30% מתיקי המשקיעים המוסדיים בעולם.

בארץ התחום מפותח פחות, ועד לפני שנתיים היה נגיש רק למשקיעים כשירים שברשותם הון נזיל של יותר מ-7 מיליון שקלים. אבל רפורמה של הרשות לניירות ערך אפשרה גם לציבור הרחב להיכנס לתחום דרך קרנות ציבוריות ומפוקחות. ההיענות עד כה מוכיחה כי הצימאון לאפיק הזה היה גדול. שער הדולר הנמוך מהווה שעת כושר להיכנס לקרנות המושקעות בנכסים דולריים, למשל - בשוק האשראי האמריקאי.

לפני כשנתיים (יולי 2017) הקים בית ההשקעות הלמן-אלדובי קרן P2P, המאפשרת לישראלים להשקיע בשוק האשראי הצרכני בארה"ב. מדובר בשוק מפותח במיוחד שמגלגל מיליארדי דולרים, מותאם היטב לתרבות הצרכנית האמריקאית הנוטה לעסקאות קרדיט ופתוח רק לבעלי אזרחות מקומית. הקרן של הלמן אלדובי מאפשרת לישראלים לקחת חלק ולהצטרף להשקעה בתחום הצומח. היא מושקעת בפלטפורמות הגדולות והחשובות שדרכן מועברות הלוואות מעמית לעמית, בהןLending Club , Prosper ו-Upstart. אף על פי שלמשקיעים בארץ אין גישה להלוואות עצמן, הם יודעים היטב למה הם חשופים, מהי הריבית הממוצעת, מהו המח"מ ומהן דרגות הסיכון. פוטנציאל ההשקעה בקרן ה-P2P הוא אטרקטיבי במיוחד, ובתוך כשנתיים בלבד היא גייסה כ-530 מיליון שקל. כעת יוצאת הקרן להנפקה נוספת, אליה ניתן להצטרף עם 50 אלף דולר ומעלה. 

אם גם לכם יש הון פנוי מעל 50 אלף דולר ומעוניינים להצטרף להשקעה בקרן P2P - לחצו לפרטים>>

קרן נוספת שהקים בית ההשקעות משקיעה באשראי ליזמים בתחום ההתחדשות העירונית. "אין ספק שזוהי החלופה היחידה כיום באזורי הביקוש שבהם האוכלוסייה צומחת ואין כמעט קרקע פנויה - ברור שלשם שוק הנדל"ן הולך בטווח הקרוב והרחוק", אומר נועם ברכה, מנכ"ל קרנות השקעה בהלמן אלדובי. הוא מזכיר כי תחום האשראי החוץ בנקאי בישראל התרחב מאוד בשנים האחרונות. משום כך חבר בית ההשקעות לקבוצת דייברגון, שהקצתה בשנים האחרונות אשראי ליזמים, מימנה 130 יחידות דיור בעשרות פרויקטים וגייסה עשרות מיליוני שקלים. השילוב בין המומחיות בניהול הכספים למומחיות הנדל"נית, למשל בבחירת היזמים ובמתן ההלוואות על פני אבני דרך בהתאם להתקדמות הפרויקט, הפך את הקרן החדשה ליעילה במיוחד. בתוך פחות מחודשיים היא הגיעה לרף הגיוס המקסימלי של 50 מיליון שקל.

הלמן אלדובי הוקם ב-1995 ומנהל כבר קרוב ל-60 מיליארד שקל, בעיקר בחסכונות ארוכי טווח - קרנות פנסיה, קופות גמל וקרנות השתלמות. בשנתיים האחרונות, לאחר עבודת מחקר מקיפה, זיהה את תחום ההשקעות האלטרנטיביות כמנוע צמיחה עיקרי, לכן פיתח את שתי הקרנות, המנוטרלות משוק ההון התנודתי, מסביבת הריבית הנמוכה ומטלטלות גיאו-פוליטיות. במקרה של ההתחדשות העירונית, הקרן היא שקלית ואינה מושפעת ממלחמות הסחר והמטבעות. קרן ה-P2P היא דולרית, אך בבית ההשקעות מדגישים כי זוהי הזדמנות פז לרכוש יותר באותו סכום, או להפחית סיכון עם לכאורה פחות כסף. "דווקא השער הנמוך, במיוחד כמו שראינו באוגוסט, הוא שעת כושר להיכנס", אומר נועם ברכה. אחרי הכול, מה שיורד בדרך כלל גם עולה.

לפרטים נוספים ולהצטרפות להשקעה בקרן P2P - לחצו כאן >>

בחזרה למתחם השקעות אלטרנטיביות >>

הערות משפטיות:

* בשמה הרשמי הלמן-אלדובי איי2פ1, שותפות מוגבלת.

** אין בהיתרה של הרשות לניירות ערך לפרסם את התשקיף משום אימות הפרטים המובאים בו או אישור מהימנותם או שלמותם, ואין בה משום הבעת דעת על טיבם של ניירות הערך המוצעים.

*** המידע נועד להסב את תשומת הלב בלבד, אינו מהווה הצעה לרכישה או למכירה של יחידות ההשתתפות של הקרן. אין בו כדי להוות תחליף לייעוץ או לשיווק השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם. 

כל אדם המבקש לקבל מידע מתבקש לעיין בפרסומי השותפות המפורסמים באתר רשות ניירות ערך. אין באמור כדי להבטיח תשואה כלשהי. השקעה בקרן כרוכה בסיכונים שונים לרבות סיכון לאובדן ההשקעה וסיכונים כמפורט בכריכת תשקיף הקרן כגון סיכונים מאקרו כלכליים המושפעים מהכלכלה העולמית על שוק הלוואות ה-P2P וכן סיכונים הנובעים מהעובדה שההלוואות אינן מובטחות בבטוחות לעיון בתשקיף הקרן.

כתבות שאולי פיספסתם

*#