תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מנטרלת איומי סייבר בקבצים הנכנסים לארגון

ד"ר אורן איתן, מנכ"ל חברת אבטחת המידע הישראלית odix, על האלגוריתמים המתקדמים שפיתחה ועל הביקושים הגואים למוצרי הגנה ייחודיים בעקבות הקורונה

ידיים על לפטופ
John Schnobrich

חברת אבטחת המידע הישראלית odix החליטה לשנות גישה בהתמודדות עם איומי סייבר. במקום לנסות לזהות מתקפות, החברה פיתחה אלגוריתמים המנטרלים וירוסים ונוזקות מתוך הקבצים שנמצאים בשימוש תכוף בארגון.

 odix מתמחה בפיתוח ואספקת פתרונות לנטרול מתקפות סייבר המועברות באמצעות קבצים (file based attacks). פתרונות החברה מכילים אלגוריתמים מתקדמים ומבוססי פטנט, אשר מנטרלים קודים זדוניים פוטנציאלים (Malware) החבויים בקבצים. הגישה החדשנית של odix מאפשרת לפתוח בביטחה קבצים המצויים בשימוש יום-יומי, כגון מסמכי Office ,PDF, תמונות וסרטונים, מבלי לחשוש שקוד זדוני חדש ולא ידוע חבוי באחד מהם.

החברה פועלת מישראל, ארה"ב ולוקסמבורג. עד כה היא גייסה שישה מיליון דולר ובשנת 2019 זכתה במענק של שני מיליון אירו מתוכנית Horizon 2020 של האיחוד האירופי. על לקוחות odix נמנים ג'נרל אלקטריק, בנק ההשקעות האירופאי, חברת האנרגיה Vistra energy, הראל ביטוח, מגדל ביטוח, משרד הבריאות, נמל אשדוד, מפעל הפיס ועוד.

תאוצה במהפכה הדיגיטלית

ד"ר אורן איתן הוא מנכ"ל ומייסד משותף של החברה, ולשעבר מפקד יחידת מצו"ב (מרכז צופן וביטחון) בצה"ל. בראיון עימו הוא מדבר על הצפוי לנו בעקבות משבר הקורונה.

כיצד להערכתך תיראה "השגרה החדשה" לאחר מגפת הקורונה?

"כבר עתה ברור שהשגרה שאליה אנו מתחילים לחזור, תהיה שונה מהשגרה שהכרנו לפני פרוץ המגיפה. העולם העסקי השתנה מאוד. ישנם מגזרים כמו תיירות, קמעונאות, בידור ופנאי, שעדיין לא יודעים מתי יחזרו לפעילות מלאה, ויותר חשוב - כיצד תראה חזרתם ל'שגרה'. גם במגזרי תעשייה שהצליחו באופן יחסי לשמור על רציפות תפעולית, ראינו חברות רבות שנאלצו לעבור לעבודה מהבית, ואני צופה כי רבות מהן יאמצו את המודל של עבודה מרחוק גם בעתיד. הקורונה הביאה לתאוצה במהפכה הדיגיטלית וכל העסקים מבינים כעת שעליהם לפעול ליישום מלא בזירה הזו על מנת שיוכלו להתקיים במציאות החדשה".

ד"ר אורן איתן
תומר שלום

אילו מסקנות ארגונים צריכים להפיק ממשבר הקורונה?

"מנהלי חברות צריכים לחשוב איך עליהם לפעול על מנת שלא למוטט את השרשרת הכלכלית אותה הם מזינים וניזונים. בדומה לעסקים, גם הממשלה חייבת להיערך ולאפשר שירותים דיגיטליים במגוון רחב של נושאים, כולל מענקים וסיוע לעסקים. הקורונה הוכיחה שמדובר לא רק באינטרס עסקי של כל ארגון לעצמו, אלא גם באינטרס של הבטחת החוסן הכלכלי והחברתי של מדינת ישראל בזמני משבר".

כיצד יושפע שוק פתרונות הסייבר ממגפת הקורונה?

"ראינו גידול משמעותי בניסיונות של האקרים לנצל את המצב לצורך פשעי סייבר. לאור זאת, נרשמו ביקושים גואים למוצרי הגנה ייחודיים, שיתמודדו עם התקיפות המתגברות. אין לי ספק, כי העבודה מרחוק רק חידדה את התלות המוחלטת של ארגונים במערך מחשוב יציב ומוגן, שיעניק לעובדים ולהנהלה שקט נפשי ויאפשר לשמור על שגרה עד כמה שאפשר. הדבר מתבטא כבר עתה בביקוש, שרק ילך ויגבר, לפתרונות ומוצרי הגנה - בעיקר כאלה המספקים הגנה לארגון הדיגיטלי ולצוותי עבודה מרחוק".

כתבות שאולי פיספסתם

*#