טכנולוגיה להנגשה קולית |

עתיד נגישות השמיעה: רשת להנגשה קולית בזמן אמת ובהתאמה אישית

חברת Bettear מסירה את מגבלות הנגישות ופועלת לגישור על הפער הקיים ביכולתם של כבדי השמיעה להתמודד עם סיטואציות קוליות שונות ומורכבות ומאפשרת האזנה למגוון תכנים קוליים בזמן אמת ובהתאמה אישית // דניאל דותן

דניאל דותן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איתמר גבאי מייסד ומנכ"ל, וימי תור מייסד ומנהל פיתוח
איתמר גבאי מייסד ומנכ"ל, וימי תור מייסד ומנהל פיתוחצילום: אור דוגה
דניאל דותן
תוכן שיווקי

חברת הסטארט-אפ Bettear מפתחת טכנולוגיות מתקדמות להנגשה קולית אמיתית, מותאמת אישית, בזמן אמת ובמגוון סיטואציות. הטכנולוגיה מוטמעת בתיאטראות, אוניברסיטאות, בתי קולנוע, מוזיאונים ועוד, ומאפשרת למשתמשים חוויה קולית איכותית נטולת רעשי סביבה וזאת באמצעות הסמארטפון ועזרי השמע האישיים (אוזניות, מכשיר שמיעה, שתל קוכליארי).

חברת Bettear הוקמה ע"י איתמר גבאי מייסד ומנכ"ל, וימי תור מייסד ומנהל פיתוח שהכירו במהלך שירותם הצבאי ביחידה מסווגת בחיל האוויר. שניהם עתודאים, למדו הנדסת חשמל ואלקטרוניקה וגילו את עניינם המשותף והידע הנרחב שלהם בעולם הסאונד.

"לאחר הצבא המשכנו לעבוד בתחום הסאונד", אומר גבאי, "שם נחשפנו לראשונה לפער בין המצוי לרצוי בתחום הנגישות לכבדי שמיעה. הטכנולוגיות המיושנות הקיימות לא מאפשרות לכבדי שמיעה ליהנות באמת מהרצאה או הצגה. בת הזוג שלי לקוית ראייה (וגם קלינאית תקשורת), ואני חיי מקרוב את הפערים בתחום הנגישות. ימי ואני קיבלנו החלטה משותפת לפתח טכנולוגיה מתקדמת לכבדי שמיעה ואוכלוסיות נוספות ולשם כך הקמנו את חברת Bettear".

כיצד הטכנולוגיה עובדת?

"טכנולוגיית Bettear Show מותקנת בתאטראות, אוניברסיטאות, בתי קולנוע ועוד, ומחוברת למערכת ההגברה של המקום. בזמן הרצאה, הצגה, סרט, המערכת דוגמת את האות הקולי והשידור מועבר על גבי רשת WiFi לסמארטפון האישי של המשתמש באמצעות אפליקציית Bettear".

"בפעם הראשונה שהמשתמש מוריד את האפליקציה הוא יכול לבצע בדיקת 'סינון שמיעה' (בחינת עקומת השמיעה שלו), ואז בכל נקודה בה הוא מתחבר ומאזין לתכנים, הסאונד יוגש בהתאמה אישית לדפוס השמיעה האישי שלו באופן אוטומטי".

"האפליקציה מאפשרת התממשקות למכשירי שמיעה ולשתלים קוכליאריים כך שלא צריך להוציא את מכשיר השמיעה מהאוזן. הטכנולוגיה שלנו היא בשורה לא רק לכבדי שמיעה, היא מתאימה גם לבעלי הפרעות קשב וריכוז, בעלי ירידה קוגניטיבית ואלו החווים ירידה בשמיעה אך לא מעוניינים להיות 'מסומנים' בעזרי שמע. המערכת מתאימה גם לאנשים שפשוט רוצים ליהנות מחוויה קולית מותאמת אישית קצת אחרת".

כיצד הטכנולוגיה מתגברת על בעיות שמכשירי שמיעה אינם מסוגלים לגבור עליהן?

"הנטייה של אנשים היא לחשוב שאם יש לאדם מכשיר שמיעה הוא יכול ליהנות מקונצרט או הופעה. בפועל המצב שונה. מכשיר שמיעה מסייע בעיקר בשיחות אחד על אחד ממרחק קצר ובמצב בו תנאי הסביבה אופטימליים. עד כה, כאשר אדם כבד שמיעה היה מגיע לקולנוע או להופעה הוא היה צריך לקבל אוזניות מיוחדות ולשבת במקום מסוים כדי שיוכל להאזין לתוכן. ברוב המקרים טכנולוגיה זו לא עובדת כמו שצריך, האיכות אינה מספקת והחוויה מאכזבת ומייאשת. לאורך כל הדרך, אנחנו שמים את המשתמש במרכז. המטרה היא שכל אדם החווה ירידה בשמיעה יוכל ליהנות מהופעה או הצגה בדיוק כמו כולם ולהרגיש כשווה בין שווים".

מהם הפתרונות הבאים שאתם מפתחים?

”מחלקת המחקר בהובלתו של ד״ר ניר פינק, מומחה בתחום הפסיכו-אקוסטיקה, חוקרת ומפתחת פרוטוקולי שמע ייחודיים שיאפשרו לראשונה גם הבנה ורבלית וגם הנאה מחוויה קולית עשירה ללא פשרות".

"תוצרי מחלקת המחקר עתידים להיטמע במגוון אפיקים, ביניהם טלוויזיות חכמות ואתרי אינטרנט, ומיועדים לשרת אוכלוסיות נוספות כמו בעלי הפרעות קשב וריכוז ואנשים הסובלים מירידה קוגניטיבית".

אתם משיקים בקרוב פיצ'ר מיוחד?

”כן. בקרוב נשיק פיצ'ר חדש שיאפשר שיחה אחד על אחד גם במקומות רועשים, כגון בית קפה עמוס ללא צורך בחומרה – רק באמצעות אפליקציה (חינמית) בסמארטפון. הפיצ'ר מפחית את רעשי הסביבה והמשתמש מקבל את הסאונד ישירות לאוזניות רגילות או למכשירי השמיעה (כמובן, בהתאמה אישית). בנוסף, נשיק בחודשים הקרובים כלי נוסף שעתיד לטרוף את עולם הנגשת עמדות השירות – יש למה לצפות".

”פתרון אמיתי בכף היד - המטרה שלנו היא ללוות את המשתמשים לאורך היום, ולסייע להם במגוון סיטואציות. נמשיך לחקור ולפתח עבור המשתמשים שלנו ולעזור להם לגשר על פערים שעד כה נראו כלא פתירים או לחילופין, פתרונם היה מבוזר ויקר לעין שיעור".

למידע ופרטים נוספים:
מייל:info@bettear.com, אתר: www.bettear.com
נמצאים גם ברשתות החברתיות