דיאטנים: המובילים לאורח חיים בריא ומותאם אישית

אין נוסחה אחת לתזונה נכונה וגם אין פתרונות קסם, אלא שילוב של שינוי בהרגלים, איזון וכושר גופני. ליווי של דיאטנית קלינית בתהליך, עשוי לעשות את כל ההבדל בין הצלחה לכישלון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רגליים על משקל
דיאטנים: הכירו את הדרכים המגוונות בדרך להורדת המשקלצילום: Unsplash
שרית ליבנה אשכנזי, תוכן מקודם
תוכן מקודם
שרית ליבנה אשכנזי, תוכן מקודם
תוכן מקודם

תזונה נכונה ושינוי הרגלי אכילה, הם חלק מתהליך מכוון לאורח חיים בריא. התזונה הנכונה משפיעה לטובה על איכות החיים, משפרת את המדדים הרפואיים, עוזרת להיפטר מעודף משקל ובמקרים רבים אף יכולה למנוע תחלואה. כאמור, תזונה נכונה מומלצת לא רק לשם ירידה במשקל וחיטוב, אלא גם לכאלו הסובלים ממחלות כמו סכרת, בעיות עיכול וכיוצא בזאת.

כדי לעשות את התהליך נכון, וכדי לקחת שליטה על חיינו, יש להתייעץ עם דיאטנית קלינית, שתיבחן את מצבכם הרפואי, הרקע המשפחתי וכן, גם את האהבות והעדפות שלכם באוכל, ולא פחות חשוב מזה תסייע לכם לשנות הרגלים ולבנות תוכנית בה תוכלו להתמיד לטווח ארוך.

בכתבה הבאה, תכירו מגוון דיאטניות קליניות בעלות התמחויות ספציפיות - נטלי ברקאי, שמתמחה בחולי סכרת והריון, אורלי מנירב, שמתמחה בגסטרו ובעיות עיכול, סיגל בלצר, שמתמחה באורח חיים בריא וירידה במשקל, ו-ענת תבור, שמתמחה בתזונה לילדים ולבני נוער:

נטלי ברקאי – דיאטנית קלינית המתמחה בטיפול בסוכרת ונשים בהריון

"על אף שהכלים המדעיים לטיפול בסוכרת הם אחידים, יש צורך לעשות התאמה ספציפית לכל מטופל. כך גם לגבי הטיפול התזונתי - אין חוק אחד זהה לכל המטופלים, לכן, על מנת שיצליחו להתמיד בתהליך גם לבד, אני נותנת להם ידע וכלים כדי להצליח בו לאורך זמן", אומרת הדיאטנית הקלינית נטלי ברקאי. "חשוב לדעת שסוכרת היא מחלה פרוגרסיבית, כלומר המהלך הטבעי שלה הוא החמרה. אם המטופלים לא עושים שינוי אמיתי בהרגלי התזונה שלהם, מצבם עלול להחמיר מהר יותר, כשהמשמעות לטווח ארוך היא פגיעה קשה באיכות החיים וסיבוכים רפואיים הקשורים לסוכרת".

נטלי היא תזונאית קלינית B.Sc, M.A.N., R.D, שפתחה בשנת 2014 קליניקה פרטית בה היא מקבלת מטופלים לייעוץ פרטני וטיפול תזונתי מותאם אישית. "הטיפול בחולי סוכרת בקליניקה הוא תהליך משנה חיים, לא פחות. מגיעים אליי אנשים שקיבלו החלטה לקחת את עצמם בידיים והם מרגישים מחויבים לתהליך גם אם הוא לעתים אינטנסיבי", ממשיכה נטלי. "אני פוגשת לא מעט מטופלים לא מאוזנים שהסיבה לכך טמונה בשילוב של חוסר מודעות, קושי ליישם המלצות תזונתיות, היעדר פעילות גופנית, עודף משקל והתאמה לא נכונה של הטיפול התרופתי. כל מפגש ראשון שלי עם מטופל יתחיל בסקירה מדוקדקת של התיק הרפואי שלו, רקע משפחתי, סדר יום, הרגלי תזונה, אם יש אלרגיות או אם נוטל תוספים או תרופות שעלולים להשפיע על מדדי הסוכר. רק אחרי שכל התמונה פרושה לפניי, אנחנו בונים תוכנית פעולה לאיזון סוכרת, שמורכבת ממשימות או תוכנית של תזונה לסוכרת שתואמת גם לרצונות והעדפות המטופל".

נטלי ברקאיצילום: טל רביב

עוד מסבירה נטלי כי הליווי האישי כולל שיחות אישיות, הדרכות, ייעוץ טלפוני או בהודעות וואטסאפ, כאשר ניתן גם לשלב שימוש באפליקציה לרישום ומעקב אחר האכילה כדי לבחון איזה מזונות משפיעים על עלייה או ירידה ברמות הסוכר.

נטלי מדגישה שבמקרים רבים ניתן למנוע תחלואה בסוכרת בזכות מניעה ראשונית באמצעות התערבות תזונתית וירידה במשקל. "אדם שרמות הסוכר שלו נחשבות 'גבוליות' נמצא למעשה בשלב טרום סוכרת. לשינוי בתזונה יש כוח עצום בהורדת ערכי הסוכר ומניעת התחלואה. לצערי, לפעמים רופאי המשפחה לא מודעים לכך מספיק והם ימליצו על טיפול רק כשהמטופל כבר יאובחן כחולה".

לנטלי תואר ראשון במדעי התזונה מהאוניברסיטה העברית ותואר שני בהצטיינות ב"תזונה, בריאות והתנהגות" מאוניברסיטת חיפה. בתום לימודיה עשתה סטאז' של חצי שנה ואחרי שעברה את מבחני ההסמכה של משרד הבריאות קיבלה רישיון לעסוק בתחום כדיאטנית קלינית. בנוסף, היא עברה קורס תזונה והריון, קורס טיפול תזונתי בסוכרת, קורס הנחיית קבוצות, והיא מחנכת לסוכרת. בחמש השנים האחרונות עובדת נטלי כדיאטנית סוכרת במכבי שירותי בריאות – מחוז מרכז, במכוני הסוכרת המיועדים לטיפול בחולים לא מאוזנים, וכן מטפלת בנשים בהריון בסיכון גבוה שאובחנו עם סוכרת הריון, וכן ביחידה לביקורי בית בה ניתן טיפול לחולים מורכבים שאינם יכולים להגיע למרפאות.

העבודה של נטלי עם נשים בסיכון גבוה שאובחנו עם סוכרת הריון מרגשת אותה מאוד. אמנם בשונה מסוכרת מסוג 1 וסוכרת מסוג 2, סוכרת הריון היא לרוב מצב זמני, אך היא גורם סיכון לחלות בעתיד בסוכרת מסוג 2. לכן יש לטפל בה בכובד ראש ולמנף את זה כהזדמנות פז לסגל שינוי תזונתי שישפיע על האם ומשפחתה לכל החיים.

"הטיפול בחולי סוכרת בקליניקה הוא תהליך משנה חיים"צילום: טל רביב

כיום, בזכות הקדמה והטכנולוגיה, נשים עם סוכרת הריון יכולות ליהנות מהריון תקין. בעבר הריונות כאלה היו מסתיימים במפח נפש, אובדן של העובר או לידה של יילוד עם מומים, משקל גדול או סוכרת לאחר לידה לאם ולתינוק. "לתזונה של אשה בהיריון יש השפעה עצומה על התפתחות תקינה של העובר, על אחת כמה וכמה כשמדובר בהריון בסיכון בשל סוכרת הריון. ליוויתי בהצלחה מאות נשים שזכו ללדת תינוק בריא והסיפוק הוא אדיר בכל פעם מחדש".

נטלי ברקאי

טלפון: 054-7688775

אתר

פייסבוק

אינסטגרם

-----------------------

אורלי מנירב – דיאטנית קלינית וגסטרו

"אנשים עם בעיות גסטרו מספרים שהמחלה או הפרעת מערכת העיכול ממנה הם סובלים מנהלת להם את החיים. היא משפיעה להם על סדר היום, על בחירת מקום העבודה ואפילו על הזוגיות. לא פעם הם חוששים לספר על מצבם ואף נמנעים מאירועים חברתיים. בקליניקה שלי הם מוצאים אוזן קשבת לצד מענה מקצועי והבנה שהם לא לבד ושהם לא חייבים לקבל את מצבם כגזרה משמים", מספרת הדיאטנית הקלינית אורלי מנירב. " מטופלים מגיעים אליי ממקום של מצוקה, שלעיתים מלווה בייאוש או סקפטיות ואני רואה ביכולת שלי לשפר את איכות חייהם – זכות גדולה".

אל תחום הגסטרו הגיעה אורלי במקרה בתום לימודיה לתואר ראשון במדעי התזונה באוניברסיטה העברית אותם סיימה בהצטיינות, ולאחר סטאז' בבית חולים ובמשרד הבריאות. היא עבדה במרכז הרפואי איכילוב עם פרופ' נדיר ארבר שהיה נשיא האיגוד הישראלי לגסטרואנטרולוגיה, שהפנה אליה מטופלים שלו לייעוץ תזונתי תומך. "מצאתי שהטיפול בתחום הגסטרו מצריך הבנה מעמיקה של פיזיולוגית מערכת העיכול, כמו גם הבנת תפקיד התזונה והרכבה על פעילות מערכת העיכול ועל יצירת הסימפטומים. יש צורך בראייה רחבה של המטופל לצד ניסיון טיפולי", ממשיכה אורלי.

"התאהבתי בתחום ולאחר שנים של עבודה בו החלטתי להרחיב אף יותר את ארגז הכלים הטיפוליים שלי ולמדתי גם ביו-פידבק בשילוב CBT (טיפול קוגניטיבי התנהגותי) באוניברסיטת בר-אילן. היום אני משלבת בין הידע שלי כדיאטנית קלינית ולימודי הביו-פידבק, מתוך הבנה שאצל מספר לא מבוטל של מטופלים קיים קשר בין תופעות מערכת העיכול לבין מרכיב נפשי כלשהו. החיים מזמנים לנו לא מעט אתגרים. אם ניקח סטרס כדוגמה, אנשים בעלי מאפיינים פרפקציוניסטיים לא בהכרח יחשיבו עצמם כאנשים המצויים בסטרס, אך בדיקת הביו-פידבק יכולה להוכיח להם אחרת".

העבודה בתום הגסטרו מאוד מעניינת ומגוונת, היא כוללת: מחלות מעי דלקתיות (קרוהן וקוליטיס), צליאק, מעי רגיש, מנותחי מערכת העיכול ובעלי סטומה, אנשים הסובלים מצרבות או ריפלוקס, עצירות, שלשולים, נפיחות וכאבי בטן למיניהם. המכנה המשותף לכולם הוא שייעוץ תזונתי מקצועי ורגיש יוכל לסייע ולהביא להקלה ושיפור המצב. "המידע שיש ברשתות החברתיות ובאתרי אינטרנט הוא עצום, אך לצערי חלק ניכר ממנו הוא מידע סותר או שגוי", אומרת אורלי. "בנוסף יש גם לא מעט 'מומחים' ללא הסמכה מתאימה (או הסמכה בכלל) שיכולים לגרום לנזקים של ממש. התוצאה היא שמטופלים רבים מגיעים אליי אחרי שניסו לטפל בעצמם בכל מיני דרכים שכשלו. חלק מהם כבר הורידו מגוון רחב של מאכלים מהתפריט, ולמרות שלא חוו הטבה של ממש הם ממשיכים באותה הגישה ולא אחת חוששים מאכילה.

אורלי מנירבצילום: אורלי מנירב

"חשוב לציין שטיפול תזונתי נכון בכל בעיות הגסטרו (וגם במחלות אחרות, כמובן) חייב להתחיל בסקירה של התיק הרפואי, בדיקה האם המטופל לוקח תרופות כלשהן, תשאול על רקע משפחתי, הרגלי אכילה והתנהגות אכילה, פעילות מעיים, ניסיונות תזונתיים, פעילות גופנית וכדומה. התוכנית התזונתית נבנית יחד עם המטופל וכמובן שלוקחת בחשבון גם את ההעדפות שלו".

עוד מסבירה אורלי כי ההנחיות התזונתיות ילוו תמיד בהסבר מפורט למטופל על הרציונל שבהן. כך למשל, לאילו מאכלים יש השפעה על מערכת העיכול, באיזה אופן משפיעים מאכלים אלה על הסימפטומים, כיצד מזונות דומים לכאורה נבדלים זה מזה בהשפעתם, מדוע לארוחה כולה עשויה להיות משמעות מעבר למשמעות המיוחסת למזונות שמרכיבים אותה וכדומה. במקרים בהם יש צורך להעצים את הצלחת הטיפול, תשלב אורלי טיפול בביו-פידבק ותבדוק כיצד הגוף מגיב למצבים רגשיים או נפשיים ומי שזה רלוונטי עבורו גם יקבל הדרכה לתרגולים נשימתיים, דמיון מודרך, הרפיות וכדומה.

"בתהליך נכון של הטמעת הרגלים תזונתיים אין שחור ולבן. לצד עקרונות טיפוליים ברורים יש גם תהליך שצריך להיות מותאם למצבו הרפואי והבריאותי של האדם היושב מולי ולאופן שהוא חווה את המחלה או הפרעת מערכת העיכול שלו. התשוקה שלי לעבודה מונעת מהרצון הכן לעזור לאחרים, העובדה שהם יכולים לנהל את מצבם ולא הוא אותם זו המתנה האמיתית", היא מסכמת.

אורלי מנירב – גסטרו

טלפון: 054-5222331

אתר

פייסבוק

-----------------------

סיגל בלצר – דיאטנית קלינית לאורח חיים בריא וירידה במשקל

"אני מאמינה ביכולת של אנשים לעשות שינוי, כזה שישפיע עליהם על כל מעגלי החיים. אפשר לחזור להיות בריאים, רעננים, נמרצים ולסגל אורח חיים בריא בעזרת תמיכה וייעוץ נכונים", אומרת הדיאטנית הקלינית סיגל בלצר. "אנשים שעודף המשקל שלהם פוגע באיכות חייהם, עוברים תהליך בליווי אישי שלי ומצליחים למצוא את השביל בו הם צועדים בביטחה לעתיד מלא חיוניות והנאה".

סיגל בלצר היא דיאטנית קלינית מוסמכת M.Sc. כבר למעלה משלושה עשורים. היא בוגרת תואר ראשון ושני במדעי התזונה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, שצברה בעבר ניסיון רב בעבודתה כדיאטנית אחראית של יחידת התזונה בבית החולים 'אסותא' בתל אביב, וכדיאטנית עצמאית במכבי שירותי בריאות ובקופת חולים מאוחדת. היא עברה הכשרה בהנחיית קבוצות באוניברסיטת תל אביב, כמו כן, השתתפה בהכשרות וקורסים רבים בתזונת ילדים, צמחונות וטבעונות, ניתוחים בריאטריים ובנוסף היא בעלת תעודת מאמנת אישית  (coaching)ובעלת קליניקה פרטית בתל אביב. כיום, גם בהשפעת הקורונה היא מטפלת באנשים מכל הארץ ואף מחו"ל גם באמצעים דיגיטליים (zoom).

סיגל בלצרצילום: עצמי

"אני מעניקה תשומת לב רבה לכל מטופל ומקדישה זמן לשיחה אישית בה אנחנו מבינים את הגורמים לעודף המשקל או למצב הבריאותי, מנתחים את הרגלי האכילה ופועלים בהתאם", מסבירה סיגל. "לאורך השנים עבדתי עם מבוגרים וצעירים שסבלו מעודף משקל או ממחלות שתזונה נכונה עשויה לרפא או להקל משמעותית על הסימפטומים, ביניהם: כבד שומני, כולסטרול, טריגליצרידים, יתר לחץ דם, גאוט, בריחת סידן, עודף ותת משקל ועוד. יש סיפוק אדיר כשרואים את התוצאות ואת ההשפעה שלהן על המטופלים".

סיגל מציינת שמי שחושב שירידה במשקל מספיקה כדי לקבל תוצאות אמיתיות טועה, ולו רק בשל העובדה שהמציאות מוכיחה שוב ושוב שזה לא מחזיק לאורך זמן. כדי לשמר תוצאות יש לעשות שינוי מהותי בהרגלי אכילה, בסדר העדיפויות ולקיחת אחריות על הבריאות. "ככלל, כל מי שירדו במשקל אבל העלו אותו (ולפעמים גם יותר ממה שירדו), הם מי שחיפשו קיצורי דרך", ממשיכה סיגל. "רובנו מכירים את אלה שאוכלים 'על הדרך', או שלא יושבים בצורה מסודרת לארוחה עם  בני המשפחה, או מי שבגלל עומס או בגלל חוסר מודעות לעיתים אוכלים מזון פחות בריא. אלה הרגלים שניתן לשנות. אמנם זה לא 'זבנג' וגמרנו, אבל כשהאדם מבין את הנזק שהוא גורם לעצמו ויש לו פתרונות טובים שמתאימים לו, הדרך תהיה קלה יותר.

"כך למשל, אפשר להתחיל בשינוי הדרגתי כדי לא לעורר התנגדות גדולה מדי ולהוריד לדוגמה בשלב ראשון את המשקאות הממותקים מהתפריט. לכאורה צעד קטן ופשוט, אבל עושה מהפך. יש להוסיף פעילות גופנית כגון הליכה מספר פעמים בשבוע ועבודה על שינוי קצב אכילה של המזון. צריך לדעת שלא רק מי שזקוק לירידה במשקל בגלל משקל עודף זקוק לשינוי בהרגלים, אלא גם מי שסובלים לדוגמה מיתר לחץ דם, טריגליצרידים, סטרס, כבד שומני, סוכרת, מעי רגיז או אנמיה יכולים לעשות שינוי כשישלבו בין אכילה מאוזנת ומותאמת לפעילות גופנית, הוספה של ויטמינים ומינרלים ובעיקר העלאת מודעות".

סיגל מספרת על תהליכים שהיא עושה גם עם משפחות שלמות, כשלרוב ההורים מציינים קושי בהתמודדות עם האכילה של ילדיהם או שלהם עצמם. במשך התהליך ההורים מפנימים שהם אלה שמהווים דוגמה אישית לילדיהם ושאצלם נמצאים היכולות לכוון ולהנחיל הרגלים בריאים וטובים יותר. "משפחות שהיו רגילות שכל אחד מבני הבית אוכל בשעה אחרת ולפעמים אפילו בחדרים נפרדים, מתכנסות לארוחות משותפות לפחות כמה פעמים בשבוע כחלק מסדר היום שלהן", אומרת סיגל. "גם אם בהתחלה זה נראה מאולץ, המשפחות מגלות מהר מאוד את הערך המוסף שיש באכילה בחברותא, מה שעוזר להן גם ליהנות ממגוון המנות אבל לא פחות מזה מהשיחה והתמיכה. זו הזדמנות מצוינת גם לשתף את הילדים בהכנת הארוחות ולגרום אט-אט לפתח אצלם גם טעמים חדשים ולהנגיש להם מאכלים חדשים ובריאים יותר. בהמשך, המשפחות גם יוצאות להליכה משותפת והשינוי לא מאחר להגיע".

סיגל בלצר

טלפון: 03-6414125

לאתר

לפייסבוק

-----------------------

מזון לנשמה - ענת תבור תזונאית קלינית לילדים ולבני נוער

הילד אוכל יותר מדי ואתם מודאגים? כל היום שלכם סובב סביב מה הוא יאכל או מה לא יאכל? אתם מבולבלים משפע המידע ולא באמת יודעים מה כדאי לעשות? ענת תבור, דיאטנית קלינית מומחית לטיפול בהשמנת ילדים ובני נוער, כאן כדי לעשות קצת סדר בבלגן.

איך לעזור לילדים לאכול מגוון?קרדיט: ענת תבור

"להיות הורה לילד בעודף משקל הוא דבר לא פשוט כלל וכלל", כך מציינת ענת. "בצד החשש מפגיעה בבריאותו של הילד, מלעג של הסביבה ומדחייה חברתית, ההורים מרגישים פעמים רבות שכל הסביבה שופטת אותם על 'כישלון ההשמנה' ורגשות האשמה שלהם חוגגים. ללא ספק, התמודדות עם בעיות אכילה בקרב ילדים ובני נוער היא אחד מהאתגרים הגדולים ביותר שהורים עשויים להיתקל בהם במהלך גידול הילדים. הורים רבים מבינים שההתמודדות עם עודף המשקל תשפיע לא רק על בריאותו הפיזית, אלא לא פחות חשוב מכך על בריאותו הנפשית של הילד בתקופה בה הוא עובר תהליך של גדילה פיסית ובמקביל בונה את הביטחון העצמי והדימוי העצמי שלו, שישליכו ישירות על עתידו. לכן נתחיל מלהשמיט את המילה דיאטה מהלקסיקון ונתמקד בשיפור כל ההיבטים של התזונה ובהרגלים טובים ומאוזנים יותר סביב נושא האוכל".

כשאנחנו מדברים על עודף משקל אי אפשר להתעלם מהעובדה שאנחנו חיים בעולם של שפע, אבל לדבריה של ענת עדיין לא נמצא כל הסבר למגפת ההשמנה בקרב ילדים ומבוגרים. נכון, קיימים הרבה טריגרים להשמנה כגון גנטיקה, מזהמים סביבתיים, מערכת חיידקים פנימית, לקויות בתזונה מהינקות ועוד, אך אף אחד לא באמת יודע לשים את האצבע על הסיבה להשמנה. יתרה מכך, בכל עשור נרשמת עלייה מתמדת בגרף ההשמנה כשאף אחד לא יודע במאת האחוזים מדוע.

"הבעיה הולכת ומחריפה כשהעולם בו אנו חיים מאדיר יותר ויותר את היופי החיצוני", אומרת ענת. "עולם שמקדש רזון וסטנדרטים של בובות בחלון ראווה. החיים שלנו ניבטים בעיקר דרך תמונות ברשתות החברתיות שלרוב מפוברקות בפוטושופ. מעבר לסכנה הבריאותית, הקושי הרגשי רק הולך וגדל, ואנחנו רואים תופעות רגשיות של ביטחון עצמי ודימוי עצמי ירוד, פגיעה באיכות החיים בגילים צעירים ואף הפרעות אכילה".

ענת תבורצילום: אילן בשור

לעיתים, הורים שמודאגים מעליה במשקל או רואים שהילד שלהם במצוקה בגלל עודף משקל, סבורים בטעות שכדאי להכניס את הילד למשטר דיאטתי כדי לפתור את הבעיה. אלא שלדבריה של ענת, הנזק העתידי שעלול להיגרם בשל כך הוא עצום. "דיאטות מטיבן עובדות רק לטווח קצר והן מתישות, מלוות במאמצים נוקשים, בייסורים, בהגבלות, בהימנעות ובהמון מלחמות פנימיות. כל 'כישלון בדיאטה' גורם לילד לחיות בתחושה של אשמה והרגשה שהוא לעולם לא יצליח לעשות את השינוי. הנזק הנפשי בעקבות כך גורם לאפקט בומרנג לטווח הרחוק ועלול להכניס את הילדים למעגלי דיאטות בלתי נגמרים לכל חייהם. המטרה שלי היא להראות להורים מה באמת כדאי לעשות במקום 'דיאטה' ובאילו דברים חשובים אחרים יש להתמקד כדי להביא לשינוי המיוחל".

ענת תבור, דיאטנית קלינית מומחית לטיפול בהשמנת ילדים ובני נוער, נכנסת לתמונה בדיוק בשלב הזה שבו אתם אובדי עצות ולא יודעים איך אפשר לעזור לילד באופן הנכון והבטוח ביותר. בעזרת ליווי צמוד, המבוסס על ניסיון של למעלה מ-27 שנים והכולל כלים מקצועיים מעולם התזונה והפסיכולוגיה, היא עוזרת להורים לעזור לילדיהם. תוך כדי עבודתה לאורך השנים, ענת השקיעה רבות במציאת הדרך הנכונה לטיפול המועיל והמדויק ביותר להתמודדות עם הבעיה, ואף כתבה שני ספרי ילדים שמטרתם להסביר לילדים עצמם דרך סיפורים משעשעים מהי תזונה מאוזנת באמת.

"הסוד וההצלחה טמונים ביכולת לזהות ולהבין בדיוק, אבל בדיוק, את הסיפור הפרטי של כל משפחה ואת הסיבה שהביאה אותם למקום הכואב הזה", מסבירה ענת. "רובנו יודעים מהו תפריט בריא, אבל לא באמת יודעים איך ליישם אותו בפועל. רוב הבעיות בנושא האכילה נובעות ממקום עמוק ורגשי ורק כשמבינים לעומק את הבעיה אפשר להתאים את הפתרון הטוב ביותר. לא פעם, כל מה שצריך זו הכוונה איך לנהל נכון את הדברים והכל מתקדם הרבה יותר טוב. רק חשוב לזכור שלא מדובר בהוקוס-פוקוס אלא בתהליך עדין וזהיר שבצידו נדרשת סבלנות. אבל כשזה קורה אז השינוי הוא אמיתי, נכון ונמשך לאורך זמן. אני באמת מאמינה שבעיות בתזונה, במיוחד בגיל צעיר, ניתנות לתיקון״.

תחילה, נפגשת ענת עם ההורים לשיחות בגובה העיניים מתוך הבנה עמוקה למה שעובר עליהם ומתווה תוכנית עבודה ברורה במבט על ורחב. בהמשך, מתייחסים המפגשים לכל האספקטים החשובים ועוזרים להורים לעשות סדר בבלגן. לאורך כל הדרך זוכים ההורים לעצות טובות, תשובות לשאלות מטרידות והדרכה הורית מוכוונת אישית, כשהכל מתרחש באווירה לא שיפוטית, ביתית וידידותית. פינה של שקט בתוך כל הרעש שמובילה לפתרון.

ענת תבור
טלפון: 052-3350121
לאתר של ענת תבור >>>

לפייסבוק של ענת תבור >>>
מידע נוסף