משרדי תיווך לבתי יוקרה בשרון: לרכוש נכס חלומי תוך זמן קצר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משרדי תיווך לבתי יוקרה בשרון
משרדי תיווך לבתי יוקרה בשרוןצילום: Ilija Erceg - Shutterstock
גיא כספי, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
גיא כספי, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

בכתבה הבאה תכירו את 5 משרדי התיווך המתמחים בבתי יוקרה בשרון - בינהם: גולדנהאוס נדל"ן, שיבומי נדל"ןאור נדל"ן רמת השרון, קקטוס שיווק נדל״ן בע״מ ו - סינתיה גלטשטיין רימקס הוד והדר.

גולדנהאוס נדל"ן - תיווך יוקרה ויזמות ברעננה

משרד תיווך גודלנהאוס - בתי יוקרה ומגרשים באזור רעננהצילום: in3d

מכירה או רכישה של בית יוקרה היא משחק אחר לגמרי ממכירה או רכישה של בית רגיל. למרות שבשני המקרים מדובר בנכס נדל״ני, במכירה של בתי יוקרה אופי העבודה הינו שונה במהותו ונועד לעמוד תחת תנאי השוק המכריעים על מנת למצות בצורה המיטבית את משאביו. בעוד שמרבית האנשים מחפשים כיום דירה סטנדרטית במחיר שוק ממוצע, רק בודדים מחפשים לקנות או למכור דירת יוקרה ולכן תכנית הפעולה והאתגרים הניצבים בדרך משתנים בהתאם.

״מדובר בפלח שוק מצומצם ביותר שבמעגל הפנימי שלו מסתובבים לרוב מספר בודד של קונים או מוכרים פוטנציאלים״, משתף אבי, בעליו של משרד תיווך יוקרה גולדנהאוס שברעננה. כשמתווך עובד על שיווק ופרסום של דירה סטנדרטית הוא יכול לפרסם את הדירה בכל מדיה ופלטפורמה אפשרית, ככל שהוא מגיע ליותר אנשים כך הוא מגדיל את סיכוייו למכור את הדירה. כשאנחנו מדברים על שיווק של דירות יוקרה אנחנו מדברים על שוק מצומצם באופן משמעותי ולכן אנחנו נוקטים צעדים שונים בתכלית. בשונה משוק הדירות הרגיל בו יש לחשוף את הדירה לכמה שיותר אנשים, כאן המטרה היא דווקא לחשוף את הדירות לכמה שפחות אנשים״.  

אז איך בעצם משווקים דירות יוקרה?

״מכיוון שמדובר בפלח שוק זעיר העבודה מתרכזת יותר במרכז קשרים בינאישי ובהעברת מסרים מפה לאוזן, בנוסף על השיווק במדיות החברתיות ובאתרי האינטרנט. התקשורת האישית עם האנשים מאפשרת להתמקד בדיוק בקהל היעד המצומצם והרלוונטי לאותן עסקאות נדל״ן. אני מסתמך הרבה על הכרויות אישיות ועל הקהילות הקיימות ברעננה. אני מקושר היטב עם כל ראשי הקהילות והאנשים שמרכיבים אותן״, מספר אבי וממשיך להסביר.

אבי אגרנטי צילום: אביבית אייזקסון

״רעננה בנויה ממספר רב של קהילות: אמריקאים, אוסטרלים, דרום אפריקאים, אנגלים, ארגנטינאים, אנגלוסכסים ועוד. לרוב, יהיו אלה אנשי הקהילות שיקנו דירות יוקרה מכיוון שמדובר באנשים שכבר ביססו את עצמם ומחזיקים בסכומי כסף שמאפשרים להם דירות בסטנדרט גבוה יותר. אותם אנשי קהילה גם הופכים בסופו של דבר ללקוחות ממליצים שמחברים אותנו עם בעלי נכסים או קונים פוטנציאלים נוספים שנמצאים באותה הקהילה. כולם מכירים אחד את השני וברגע שלקוח אחד היה מרוצה, אוטומטית הוא מעביר לנו לקוחות נוספים וכך אנחנו מגדילים את מאגר המוכרים והקונים שלנו עסקה אחר עסקה״.

״לצד הקונים והמוכרים שמגיעים מקהילות מכל העולם, יוצא לנו גם לעבוד הרבה מאוד מול קהילות של סטארטאפיסטים והייטקיסטים, אנשים בעלי כסף שגם הסביבה הקרובה שלהם מחזיקה לרוב בהרבה מאוד כסף. בדיוק כמו שהבשורה עוברת בקהילות השונות שגרות ברעננה אותו דבר קורה גם בחוגים של עשירי ישראל וכך אנחנו מקבלים לקוחות חדשים גם מאותו פלח אוכלוסיה שמאפיין את האלפיון העליון״.

כיצד מגיעים אל אותם קונים פוטנציאלים?

״קודם כל חשוב להבין שבגלל מספר הקונים המצומצם אי אפשר להשתולל עם הפרסומים של דירת יוקרה ולשווק אותה באופן אגרסיבי. תמחור לא נכון של דירה רגילה עלול לעשות נזק, הקונים שמסתובבים בשוק מבינים שהמחיר לא משקף את שוויו האמיתי של הנכס והם עלולים לוותר על רכישתו. רק כאשר מגיע גל חדש של קונים ניתן לתמחר שוב את הדירה בצורה נכונה יותר כדי למשוך קונים פוטנציאלים חדשים ולנסות למזער את הנזקים״.

בואו נדבר על בחירות בנדל"ן - גודלנהאוס תיווך רעננה 09-7727555קרדיט: GOLDENHOUSE - גולדנהאוס תיווך יוקרה רעננה

״בדירות יוקרה הדבר עוד יותר קריטי. לרוב השוק של דירות היוקרה מורכב ממספר בודד של קונים פוטנציאלים. אם תמחרתם את הדירה בצורה לא נכונה הקטנתם באופן משמעותי את סיכויי המכירה לתקופה ארוכה מכיוון שבקושי ישנם קונים חדשים שיכולים להרשות לעצמם דירות יוקרה. לכן, כשאני משווק קוטג'ים ודירות יוקרה אני משתדל לשמור על דיסקרטיות ועובד רק מול מספר לקוחות מצומצם. אופן העבודה הזה מוכיח את עצמו כיעיל פעם אחר פעם, ולראייה אני יכול לומר שכיום 65% מדירות היוקרה שנמכרות ברעננה הן דירות שעבדתי עליהן בעצמי, ואותן הצלחתי למכור בזכות ההיכרות שלי עם הקהילות השונות שבעיר ובזכות צורת העבודה הנכונה. אם אני מסתכל על שוק הנדל״ן של רעננה בכל העשור האחרון השליטה של גולדנהאוס היא כמעט מוחלטת – מתוך כלל נכסי היוקרה ששווים מעל 10 מיליון ש״ח, כ-90 אחוז מהם נמכרו על ידינו״. 

מה צריך לעשות אדם שרוצה לקנות או למכור דירת יוקרה ברעננה?

״כשאדם מחפש מתווך שיעזור לו לרכוש או למכור דירת יוקרה הוא צריך לחפש מתווך עם ניסיון רב בתחום – עסקאות נדל״ן הן עסקאות המלוות בסכומי כסף גבוהים ואף אחד לא רוצה לקחת איתן סיכון. מכיוון שמכירה של בתי יוקרה וקוטג'ים היא תת תחום של תיווך הנדל״ן חשוב לוודא שהמתווך שיעבוד על הדירה יהיה אחד עם ניסיון וקבלות על עבודתו. מתווך שאיננו מתמחה במכירת דירות יוקרה עלול להביא למצב בו הדירה תעמוד זמן רב בשוק. מתווך שכבר מכר בעברו דירות יוקרה, מכיר את טיב העבודה ויודע כיצד לנווט את הקונים והמוכרים בצורה שתשפר באופן משמעותי את סיכויי המכירה״.

דירת פנטהאוז בפרויקט בוטיק צילום: יובל ויסוסר

אבי אגרנטי הוא מתווך בעל ניסיון של למעלה מ-25 שנה בתחום תיווך הנדל״ן בכלל ובתיווך של דירות ובתי יוקרה ברעננה בפרט. מאז שהקים ב-2002 את משרדו ״ גולדנהאוס״ צירף אבי לשורותיו עוד מספר סוכנים ואנשי צוות וכיום מפעיל משרד תיווך מהמובילים ברעננה.
אם אתם מחפשים למכור או לקנות דירת יוקרה, קוטג', בתי יוקרה או מגרשים באזור רעננה, תוכלו לדבר עם אבי שישמח לשבת איתכם על תכנית עבודה, לעזור לכם לתמחר את הנכס ולהביא קונים ומוכרים פוטנציאלים עד להשלמתה של עסקה מוצלחת ומדויקת.

גולדנהאוס
כתובת: אחוזה 198, רעננה
טלפון: 09-7727555
שעות פעילות: א'-ה': 19:30-08:30, ו': 13:30-08:30

לאתר של גולדנהאוס >>>
לפייסבוק של גולדנהאוס>>>
לאינסטגרם של גולדנהאוס>>>

----------------------------------------

אור נדל"ן רמת השרון

כשאנחנו מחפשים מתווך טוב אנחנו מחפשים חבר, אדם שנוכל לשמוח עליו ושיעמוד לצדנו וידאג לנו לכל צרכינו. בעוד חלק מהמתווכים רואים את תחום התיווך כעולם של כסף, מתווכים אחרים רואים את התחום כעולם של אנשים, בו עסקה טובה היא עסקה בה האנשים והצרכים שלהם באים קודם ורק לאחר מכן מגיע הכסף.

הגישה הזו היא שדחפה לפני כ-20 שנה את אורנה ויסוסר לפתוח ברמת השרון משרד תיווך בוטיקי שיעמיד בראש ובראשונה את צרכי הלקוחות. מאז הצטרפו לעסק גם בעלה גיא, ובנה יובל שמנהלים כיום ביחד את משרד ״אור נדל״ן רמת השרון״. לכל אחד החוזקות והניסיון שלו, ויחד עובדים השלושה כצוות דינאמי שיודע לקחת את כל תהליך התיווך בידיים איתנות, החל מתמחור הנכס, דרך שיווקו ועד לרגע המשא ומתן וסגירת העסקה.

צוות "אור נדל"ן"צילום: עופר שמעוני

״עבור אנשים רבים עסקת נדל״ן היא העסקה היקרה ביותר שיעשו בחייהם, מדובר במעמד שבאופן טבעי קצת מרתיע אנשים וגורם להם להיות חשדניים. השאיפה שלנו היא קודם כל לעזור ללקוח להבין את השוק המקומי ולתת לו כמה שיותר מידע״, מסבירה אורנה.

״אנחנו עובדים מול אנשים בכל מגוון הפלחים כשלכל פלח יש את הצרכים והרצונות שלו. בתים סטנדרטים ידרשו לרוב צורת עבודה מסוימת, בעוד שבתים ונכסי יוקרה ידרשו עבודה קצת אחרת ולכן אנחנו מתאימים את עצמנו מחדש לכל לקוח״.

איך משתנה העבודה שלכם מנכס רגיל לנכס יוקרה?

״חשוב לציין קודם שצורת העבודה שלנו לא משתנה רק בגלל שמדובר ב״נכס יוקרה״ – קונספט נוצץ ומרשים. עבודתנו משתנה מתוך הצורך בהתאמה לצרכי הלקוח, וכשמדובר בלקוח שמציע למכירה נכס ב-10 או 20 מיליון שקל הוא מגיע לרוב עם דרישות שונות שבאופן טבעי צריך לקחת בחשבון״, משתפת אורנה.

״נושא הדיסקרטיות עולה פעמים רבות. ישנם אנשים מבוססים שאינם רוצים שכל העיניים יהיו נשואות אליהם ולנכס שהם מנסים למכור. עם מוכרים כאלה אנחנו עובדים מתחת לראדר תוך שימוש בטכניקות מכירה שונות שמתאימות לצרכים שלהם. במקום להשקיע את המאמצים בפרסומים אגרסיביים אנחנו משתמשים בהיכרות שלנו עם חוגים פנימיים ועם קשרים אישיים שפיתחנו במהלך השנים, ונעזרים במתווכים אחרים שגם דרכם מגיעים הלקוחות. הרעיון הוא לעשות את הכל באופן צנוע, מאחורי הקלעים אבל עדיין בלי לפספס שום הזדמנות״.

אז איך אתם מבטיחים שלא תפספסו הזדמנויות?

"פיתחנו שיטת עבודה יעילה שבעזרתה אנחנו מצליחים לשווק נכסי יוקרה גם עם האתגר שבלעשות זאת בלי שכל השוק ידע על כך. אנחנו משתמשים בכלים טכנולוגיים שעוזרים לנו לייצר נראות לנכס ברמה גבוהה ובאופן סיסטמתי דרך הרשתות החברתיות ודרך כל מדיה העומדת לרשותנו. לצד החשיפה ללקוחות חדשים אנחנו משתמשים גם במערכות שיווק פנימיות שמאפשרות לנו להגיע באופן אוטומטי ללקוחות שקיימים אצלנו במאגר ומתאימים לפרופיל הקונה מבחינת התקציב והצרכים״.

פרויקט בוטיק יוקרה ברמת השרון המערביתקרדיט: Or Nadlan - אור נדלן רמת השרון

איך משווקים נכס יוקרה בצורה נכונה?

״עוד לפני שאנחנו מתחילים לשווק את הבית ולהוציאו למכירה אנחנו מגיעים לבית כדי ללמוד אותו, להבין את כל מאפייניו ומרכיביו, את היתרונות, החסרונות וכל מה שצריך לדעת עליו. לאחר שאספנו את כל המידע, בדקנו את נסח הטאבו ואת תכניות הבית, וישבנו עם המוכר כדי לתמחר את הנכס ולהבין את צרכיו מתחיל שלב השיווק״.

הדמיית בית יוקרה צילום: oded & Elizabeth tal architects

״בהתאם לצורך של הרבה מהמוכרים שמחפשים דיסקרטיות אנחנו משתמשים בנוסחת עבודה שפיתחנו לשיווק בדיגיטל שבזכותה אנחנו מצליחים להגיע לפלחי לקוחות שונים על פי חלוקה, כשבתוכם ישנו גם פלח הלקוחות שמחפש בתים בתקציבים גבוהים יותר. כך אנחנו מבטיחים שנגיע ללקוחות רלוונטיים ולא לכאלה שהתקציב שלהם אינו תואם את דרישת המוכר״.

״כשזה מגיע לעסקאות נדל״ן בתקציבים גבוהים יותר מהרגיל גם אופי הקונים משתנה. מדובר הרבה פעמים באנשי עסקים שניגשים ישר לעניינים, הם מחפשים דיוק, וכמה שיותר ממנו ואין להם סבלנות לפחות מזה. לכן אנחנו לומדים כל סנטימטר בבית ובעסקה כך שיש לנו תשובה לכל שאלה שהקונה מציב בפנינו. המחקר המעמיק שאנחנו עושים על נכסי היוקרה הופך אותנו למומחים של כל נכס שאותו אנחנו מייצגים, וכשהקונה מתחיל לשאול שאלות אנחנו יודעים בדיוק איך לענות לו ועל מה להצביע כדי להתקדם לכיוון סגירת העסקה״.

איך אתם מושכים אנשים להגיע לראות את הנכסים?

״בשביל שאנשים יגיעו ויראו את הנכסים הם צריכים קודם כל להסתקרן ולדמיין את עצמם חיים במקום. לרוב כל מה שאנשים רואים לפני שהם מגיעים לבית היא תמונה שנלקחה בסמארטפון, מה שלפעמים עלול לתת מצג לא מחמיא של הנכס. לכל בית יוקרה שאליו אנחנו מגיעים אנחנו מביאים צלם מקצועי ודואגים לסטייג’ינג מתאים. סדר ואסתטיקה בתמונות נכסים הם במעלה הראשונה מבחינתנו משום שפעמים רבות התמונות הן מה שמדליק את הלקוחות הפוטנציאלים ומביא אותם עד לנכס. אנחנו דואגים לעצב ולערוך את התמונות ולהכין אותן בצורה אופטימלית, וכשקיים הצורך אנחנו גם מרימים רחפן כדי שאנשים יוכלו לראות את הבית ואת הסביבה בצורה שלמה יותר״

אורנה, מה החוזקה שלכם כצוות?

״אנחנו משפחה. אנחנו חיים ביחד, אוכלים ביחד, עובדים ביחד, התשוקה שאנחנו חולקים – לעזור לאנשים היא זו שמוציאה אותנו כל בוקר מהמיטה. ההנאה שלנו מהתחום היא זו שמביאה לנו את הסיפוק וגם זו שמביאה לנו את ההצלחה״

אהבת אדם והרצון לעזור הם שמנחים את משפחת ויסוסר בעבודתם ובשירות שהם מעניקים לכל אחד מלקוחותיהם. בין אם אתם מחפשים צוות תיווך שנעים לעבוד איתו ובין אם אתם מחפשים צוות מקצועי שחושב מחוץ לקופסה ויודע כיצד לשווק בצורה נכונה נכסי יוקרה, בעבודה עם ״אור נדל״ן רמת השרון״ אתם מקבלים את הטוב שמכל העולמות במקום אחד מקצועי, אמין ומשפחתי.

אור נדל"ן רמת השרון
כתובת: שדרות ויצמן 1, רמת השרון
טלפון: 03-5493080
שעות פעילות: א'-ה': 20:00-08:30, ו': 15:00-08:30

לאתר של אור נדל"ן >>>
לפייסבוק של אור נדל"ן >>>

----------------------------------------

קקטוס שיווק נדל״ן בע״מ

משרד התיווך ״קקטוס שיווק נדל״ן בע״מ הינו משרד בוטיק מהוותיקים באזור מערב הרצליה, המנוהל על ידי ענת קזמה ועידית קמפאס בלאס, שתי שותפות העובדות בתחום כבר מעל ל-30 שנה. את עבודתן מרכזות השתיים בהרצליה פיתוח ובאזורים הרצליה ב', נוף ים, כפר שמריהו והרצליה הירוקה.

הגישה אותה אימצו השתיים עוד בתחילת הדרך, המציבה את שביעות רצונו של הלקוח בראש סדר העדיפויות, היא זו שדחפה את המשרד למעלה בסולם הדירוגים וקיבעה אותו במקומו כאחד המשרדים המובילים באזור מבחינת התוצאות שהוא משיג. כעת כשהשוק מלא במשרדי תיווך שונים המצטרפים כל יום לענף, נפגשנו עם השתיים לשמוע מה יש להן לומר על עבודתן, הלקוחות שמגיעים אליהן והכיוון אליו מועדות פניהן.

מה הדבר שהכי חשוב לכן בעבודתכן?

״אנחנו עובדות בראש ובראשונה עם האנשים ובשביל האנשים, וזה דבר שאנחנו רואות שמביא להצלחה עסקית בכל תחום, לא רק בנדל״ן. מי שמציב את לקוחותיו בראש סדר העדיפויות יאלץ להתמודד עם לא מעט אתגרים אבל הגישה הזו תמיד משתלמת״, אומר ענת אחת השותפות המנהלות של קקטוס.

״המשרד שלנו פתוח לכל מי שמעוניין למכור, לקנות או להשכיר, אנחנו מחלקות את העבודה בין שתינו, כשאני אחראית על המכירות ועידית על השכירויות לקהל לקוחות מקומי ומתמחה בזרים, חברות, דיפלומטים ורילוקיישן. על כל נכס שאנחנו עובדות אנחנו דואגות לעשות עבודת מחקר כדי לאסוף את כל הפרטים הרלוונטיים לעסקה. מדובר בעסקאות שעבור אנשים רבים יהיו העסקאות היקרות ביותר שיבצעו ואנחנו יודעות שזו המחויבות שלנו ללקט את כל הפרטים על הנכס כדי להציג תמונה כנה ואמיתית שתאפשר לקונה/שוכר לעשות החלטה נכונה באשר לרכישת/השכרת הנכס״.

מה מאפיין את העבודה שלכן על נכסי יוקרה?

״אידיאולוגיית העבודה שלנו הולכת בקו ישר החל מהלקוח הקטן ביותר שרק רוצה להשכיר דירה ועד ללקוח שמחפש לקנות או למכור נכס בכמה מיליוני שקלים. אם יש דבר שאני יכולה לומר שאנחנו עושות יותר בעבודה על נכסי יוקרה הרי שמדובר בבדיקות שאנחנו עורכות ובמידע שאנחנו מוציאות אודות הנכס ומאפייניו״.

״כשלקוח רוצה לקנות נכס יוקרה לרוב הוא מגיע עם צוות משלו, עורכי דין, אדריכלים ובעלי מקצוע, וכולם עושים בדיקות משלהם על הנכס כדי להבין מה עומד לפניהם. כמצופה מאיתנו בתור מתווכות אנחנו דואגות לאסוף את כל המידע הנדרש כדי שהקונה יוכל לשקלל את כל המשתנים ולהגיע להחלטה הנכונה ביותר עבורו. זה בדיוק מה שאנחנו עושות גם על נכסים פחות יוקרתיים רק שההבדל היחיד במידת העומק שנדרש מאיתנו להגיע אליו״.

צוות קקטוסצילום: קקטוס

איך אתן מגיעות ללקוחות שלכן?

״רבים מהלקוחות שעובדים איתנו כיום מגיעים בעקבות המלצה של לקוחות או קולגות שעובדים איתנו על בסיסי יום יומי – הוכחה לאיכות המשרד ולשביעות רצונם של הלקוחות. אנחנו מפרסמות כמובן במדיות שונות כמו רשתות חברתיות, באתר קקטוס, באתרי נדל״ן אחרים ובתקשורת המקומית, אבל בסופו של דבר, וזה משהו שיודע כל מתווך, רוב הלקוחות מגיעים בעקבות המלצות. אנחנו שומרות על קשר עם כל הלקוחות שלנו, שהופכים ברבות השנים גם לחברים, וכמנהגם של חברים הם מפנים אלינו משקיעים ואנשים שמתעניינים בעסקאות נדל״ן״.

בעלי נכסי יוקרה אוהבים דיסקרטיות, איך אתן דואגות לזה בזמן שיווק הנכס?

״חשוב לבעלי הנכסים לקבל רקע מקדים לפני הביקור בנכס ואנחנו עושות את המירב בכדי לספק את המידע על הלקוחות הפוטנציאלים״.

לאן מועדות פני המשרד בשנים הבאות?

״אנחנו תמיד שואפות להתקדם ולהתפתח, יש לנו תמיד עבודה, הרבה ממנה מגיעה כתוצאה מעסקאות עבר ולקוחות שממליצים עלינו ושולחים אלינו בעלי נכסים או קונים ושוכרים שמחפשים נכס. ההנאה שאנחנו מקבלות מהעבודה מול אנשים היא החמצן שאנחנו מקבלות לנשימה וכל עוד אנחנו נהנות מהעבודה, השאיפה שלנו היא להמשיך לעזור ללקוחות ולייצג אותם בהצלחה בעסקאות נדל״ן״.

משרד התיווך ״קקטוס שיווק נדל״ן בע״מ״ הוא מהמשרדים המובילים היום באזור מערב הרצליה והסביבה בעסקאות נדל״ן לנכסי יוקרה ובכלל. אם אתם בעליו של נכס אותו אתם מעוניינים להעמיד למכירה או להשכרה, או אם אתם מחפשים נכס חדש להשקעה או למגורים, תוכלו ליצור קשר עוד היום עם ענת ועידית שישמחו לעמוד לשירותכם ולהוביל אתכם דרך כל שלבי העסקה, החל מחיפוש או שיווק של נכס ועד סגירת עסקה מוצלחת.

קקטוס שיווק נדל"ן בע"מ
כתובת: חבצלת השרון, 35, הרצליה פיתוח
טלפון: 09-9580001 , עידית: 052-2500364, ענת: 052-2532744
שעות פעילות: א'-ו': 19:00-09:00, ו': 16:00-09:00

למייל של קקטוס שיווק נדל"ן בע"מ >>>
לאינסטגרם של קקטוס שיווק נדל"ן בע"מ >>>
לפייסבוק של קקטוס שיווק נדל"ן בע"מ >>>
לאתר של קקטוס שיווק נדל"ן בע"מ >>>

----------------------------------------

שיבומי נדל״ן

עם כמה שהחיים בעיר רוויים באקשן ובאורח חיים דינאמי, אין באמת דבר שיכול להתחרות בחיים במושב. השכנים החייכנים, האוויר הנעים, השטחים הנרחבים והשקט העדין הופכים את חיי המושב למקום קסום עבור אלה המבקשים חיים רגועים ללא לחצים. 

משרד התיווך ״שיבומי נדל״ן״ הוותיק, שנמצא ביישוב חופית שבעמק חפר, הוקם בשנת 1997 על ידי מתווך הנדל״ן מייקל ישראלסתם, המתמחה בליווי של עסקאות נדל״ן באזור המושבים של השרון, עם התמחות מיוחדת בכל הנוגע לנכסים יוקרתיים שנמצאים בקו החוף עם גישה לים, ובנכסים כמו נחלות, משקים ובתי יוקרה במרכזי היישובים ובהרחבות החדשות שהוקמו בהם. 

קרדיט: SHIBUMI Real Estate, Israel

 אז למה בעצם לעבור למושב?

"הסיבה העיקרית הייתה ונשארה איכות חיים - הרצון לחיות חיי משפחה בסביבה ירוקה יותר ומחוברת יותר לטבע״, אומר מייקל. ״בנוסף, עם יישום החלטת רמ"י 979 המקורית ובהמשך החלטה 1523, 1553 ו-1591, רכישת נחלה הפכה להיות השקעה אטרקטיבית ביותר. ההחלטות בעצם הסירו את עיקר המגבלות הקשוחות שקבע רמ"י, ועקב כך נחלות שבעבר היו מיועדות לצרכים חקלאים בלבד נמכרות היום למשפחות בעלות יכולת שצמאות לחיי מושב רגועים, עם אפשרות לבניית בית יוקרתי על שטחים גדולים. וכמובן, מי שמעוניין יכול לשלב את רכישת הקרקע גם כהשקעה טובה עם אפשרויות פיצול הנחלה ויצירת תשואות לעתיד".

מה זאת אומרת שניתן לפצל נחלה?

״הכוונה בפיצול נחלה היא בעצם היכולת לפצל מגרש או בית מתוך חלקת המגורים של הנחלה. מאז ומתמיד יכל בעל הנחלה לבנות יותר מבית אחד בנחלה, כדי שיהווה בית לדור הממשיך ולדור שלישי (הורה או נכד).

בעבר, אפשרות הפיצול הייתה אמנם קיימת אך הייתה קשה ליישום וכנגד תשלום גבוה לרמ"י, מה שהפך את העניין ללא כלכלי. היום, להבדיל מבעבר, אנשים שקונים נחלה יודעים שהם יכולים לבנות בית ויוכלו לפצל את הנחלה ללא עלות לרמ"י ולבנות בית נוסף, להשכיר אותו או למכור לכל מי שמעוניין, מה שיוצר הזדמנות מעולה עבור כל מי שמעוניין בהשקעה נדל״נית חכמה״.

מייקל ישראל בעלים, שיבומי נדל”ןצילום: כרמית חסון

נשמע כמו יתרון עצום – שתיים במחיר של אחד

״בהחלט, ישנם הרבה אנשים שקונים נחלה וזוכים ליהנות מכלל היתרונות המגיעים עם עסקה כזו. מצד אחד הם נהנים מאווירת המושב ומצד שני פותחים לעצמם אפשרות למכירה או השכרה עתידית של חלקים מהנחלה״.

מה עוד מושך אנשים למושב?

"השטחים במושב גדולים ומרווחים. במקום להיות תקוע בדירה צפופה או לקנות שטח מוגבל לבניית בית פרטי בעיר, אנשים יכולים להגיע למושב וליהנות משטחים רחבי ידיים, נופים מרהיבים וגישה לטבע.

בנוסף, האפשרות ליצור מתחם משפחתי שבסוף יוכלו לגור בו 4 משפחות מושך הרבה אנשים ונותן ודאות וביטחון לעתיד הילדים. לחלק מהאנשים האפשרות לגור בנחלה מייצרת מתחם שיכניס הכנסה פאסיבית גבוהה לעתיד.

״כמו כן, בחלק גדול מהמושבים ניתן לבנות מבני פל"ח (פעילות לא חקלאית) עד 500 מ"ר שמושכים חלק מהאנשים שמשלבים מגורים, ומעבירים את העסקים לנחלה וחוסכים בכך עשרות אלפי שקלים כל חודש.

״רבים מלקוחותיי מחפשים בית ייחודי ומבודד מול נוף פתוח או בעל נוף המשקיף על הים. אותם אנשים נהנים מגמישות רבה בעת החיפושים שלהם, הם יכולים לפרוס את החיפושים במושבים השונים על כל קו החוף של אזור השרון, החל מארסוף ורשפון ועד בית ינאי ומכמורת״.

איך נראית עבודתך מול הלקוחות?

״תראה, אני אוהב את העבודה שלי ואת אורח החיים שהיא יוצרת לי, אני זוכה לפגוש כל הזמן אנשים, להסתובב בישראל ולראות בתים מדהימים. כמו שהעבודה שלי נותנת לי אני נותן לה בחזרה. אני דואג ללקוחותיי מהרגע הראשון שהם יוצרים איתי קשר. בתחום הנדל"ן ובמיוחד בנכסי האולטרה יוקרה, יש צורך בהתנהלות בדיסקרטיות מלאה. הרבה מהעסקאות לאורך השנים התבצעו בשקט בתהליך מאד דיסקרטי ומדויק. הלקוחות אוהבים את ההתנהלות שלי ונוצרים קשרים מאד קרובים ובאמון מלא. סומכים עלי שאלווה ואנהל עבורם את כל התהליך מול בעלי הנכסים או מול משרדי תיווך נוספים שאיתם אני משתף פעולה עד למציאת הנכס הטוב ביותר עבורם.

״עבור לקוחותינו בעלי הנכסים, אנחנו מציעים שיווק מדויק המגיע בין השאר דרך ה'נטוורקינג' שיצרנו לאורך השנים. אנחנו מציעים שירות מאד מקצועי ונרחב, במיוחד לבעלי הנחלות, המצריך התמחות של ממש בכל הקשור להכנת הנכס למכירה, ובדיקת אפשרויות הפיצול והאפשרויות למקסם את הנטו ממימוש הנכס בשלמותו או בשלבים״.

וילה יוקרתית בחופית על גיבעה משקיפה לחוף בית ינאי ולשמורהצילום: עצמי

לאן מועדות פני המשרד בעתיד?

״היום כתוצאה מהקורונה יש התעוררות של אנשים שרוצים לחזור לאדמה ולהתחבר לטבע . יותר ויותר אנשים מחפשים לקנות בית במושב וליד הים ולהתרחק מהעיר. אני מקווה שהמגמה הזו תימשך עוד תקופה ארוכה ושנוכל לראות יותר אנשים עוברים לאזור המושבים ונהנים מהפסטורליות שיש לאזורים הללו להציע.

בעקבות יישום החלטות רמ"י והשינויים המשמעותיים שנערכו עוד בתחילת הדרך, אני צופה שבעתיד, יחד עם מעבר של אנשים למושבים, נראה יותר ויותר תהליכים של פיצולים ויצירת היצע לביקוש שצפוי להמשיך ולעלות, ואנחנו נהיה שם כדי לעזור לאנשים לעשות זאת".

מייקל ישראלסתם משיבומי נדל״ן, ישמח ללוות אתכם כל הדרך עד למציאת נכס החלומות שלכם או מכירתו של נכס קיים.

שיבומי נדל״ן
כתובת: יישוב חופית
טלפון: 052-4500090 09-8665432

לאתר של שיבומי נדל"ן >>>
לפייסבוק של שימובי נדל"ן >>>

-------------------------------

סינתיה גלטשטיין - רימקס הוד והדר

בניגוד למה שאנשים רבים חושבים, תיווך היא לא עבודה פשוטה בכלל, השעות לא שעות, בכל רגע יכול לצאת לשוק נכס חדש שמשנה את חוקי המשחק, הלקוחות יכולים להיות חסרי סבלנות וכל נכס שאותו משווקים צריך לעבור סקירה מכף רגל ועד ראש כדי שיהיה ניתן לאסוף עליו את כל הנתונים ולהציגם לקונים פוטנציאלים.

העבודה הקשה לא הרתיעה מעולם את סינתיה גלטשטיין שמעידה על עצמה שהיא ״אוהבת את העבודה שלה ונהנית מכל רגע״. אחרי למעלה מ-10 שנים שבהן היא עובדת במשרד רימקס שבהוד השרון, מכירה סינתיה כל אבן וכל פינת רחוב באזור הוד השרון, כפר סבא ורעננה, ואחראית על הובלה של עשרות עסקאות נדל״ן וביניהן גם מכירה של קוטג’ים מגרשים ונכסי יוקרה.

״אני תושבת הוד השרון, אני מתמחה בה ומכירה כל בית שקיים בשוק, ואני תמיד דואגת לחקור ולהתעדכן על כל שינוי או תוכנית חדשה שמוציאה העירייה״, מספרת סינתיה. ״העבודה שאני עושה בתור מתווכת היא שליחות בעיני, אני מלווה אנשים לנכס חדש שיהפוך במקרה הטוב לבית שלהם למשך מספר עשורים. לפני שאני מביאה לקוח אני מתשאלת אותו על הצרכים שלו ולאחר מכן מצליבה אותם עם מאפייני הנכסים הרלוונטיים ודואגת לעשות בדיקת רקע מקיפה על הנכס, הרישומים שלו, תוכניות עתידיות שיש לעירייה הנוגעות לאזור, וכל מה שרלוונטי עבור הקונה״.

אמינות ומקצועיות שיבטיחו לכם עסקת נדל״ן שמותאמת בדיוק לצרכים שלכם - סינתיה גלטשטייןצילום: שי בן אפרים

לאיזו רמה את יורדת עם הבדיקות לפני שאת מביאה לקוח?

״קודם כל כדי לדעת אם נכס מתאים לאדם אני צריכה להבין מה הצרכים שלו, האם מדובר בזוג מבוגר שצריך את הכל במרחק הליכה: סופר, קופ״ח, בתי קפה. או אולי במשפחה צעירה שצריכה באזור שלה בתי ספר וגנים, חוגים, תנועות נוער, פארקים וגני שעשועים.

״קניה ומכירת בית היא השקעה לטווח ארוך כי בסופו של דבר זה לא שמחליפים בית כל שנה או שנתיים. אנשים מתפתחים ביחד עם הבית ולכן חשוב למצוא אזור שיהיה נעים ונוח גם בחלוף השנים ולכן אני בודקת מה קיים היום ומה התוכניות לעתיד״.

איך מוודאים כי בית ואזור יהיו מתאימים למשפחה גם בעוד 20 שנה?

״שואלים. זו הדרך הכי טובה. אני מתשאלת כל קונה פוטנציאלי ובודקת מה הצרכים שלו, מה התוכניות שלו לעתיד ומה חשוב לו. אני בודקת מה התקציב שהוא מעוניין להשקיע ובהתאם לכך לוקחת אותו לסיבוב בנכסים שיכולים להיות רלוונטים עבורו.

״מעבר לשאלות שנוגעות לצרכים של הקונה אני גם מבררת כל מה שצריך לדעת על הרישומים של הבית. כשאנחנו מדברים על נכסי יוקרה לדוגמא ישנו מס שבח שנכנס לתוקף החל מ-4.5 מיליון ש״ח, כלומר כל סכום שחורג מזה יהיה חייב בתשלום מס. אני מיידעת על כך את המוכר כדי שלא יהיו הפתעות בהמשך הדרך וגם משקפת לו שיש אפשרות להפחית את הסכום שעליו יש לשלם את המס. כך לדוגמא ניתן לכלול הוצאות על מתווך, עורך דין או שיפוצים שנעשו בנכס כדי להפחית את הסכום שעליו יש לשלם מס מוסף״.

כיצד את משווקת נכסים בכלל ובפרט נכסי יוקרה?

״יש לי מאגר לקוחות גדול אליו מצטרפים בכל עת לקוחות חדשים המעוניינים לרכוש בית. מדובר באנשים שרוצים נכס שיתאים לרמת החיים ולצרכים שלהם והם מוכנים להמתין ולחכות עד שימצאו את המקום המושלם עבורם. מכיוון שלא בכל יום יוצא לשוק נכס יוקרה מאגר הלקוחות מצטבר עם הזמן וברגע שישנו נכס חדש או לקוח חדש אני עושה ביניהם  'שידוך'.

״לצד מאגר הלקוחות שיש לי, הכולל בתוכו גם את מאגר הלקוחות של רשת רימקס, אני גם מפרסמת בקבוצות רלוונטיות בפייסבוק, מפרסמת מודעות במדל״ן וביד 2, וגם באתר דה מרקר ובאתר רימקס הבינלאומי שמשם מגיעים הרבה פעמים קונים מחו״ל עם תקציבים גדולים שמעוניינים להשקיע בישראל״.

מה חשוב לך בעבודתך?

״קניה או מכירת בית היא העסקה הכי גדולה וחשובה שאנחנו עושים בחיינו ולכן הדבר החשוב ביותר ו״ה״אני מאמין שלי״ הוא שלקוח יצא מרוצה מזה שהצלחתי להגשים לו את החלום, ושירגיש את ערך המוסף של עבודתי. כשנכנסתי לתחום לפני למעלה מעשור נדהמתי לגלות כמה החלק שלי היה משמעותי בעסקאות הנדל״ן שניהלתי ושמחתי לראות כמה אושר זה מסב לאנשים כשהם מצליחים סוף סוף למצוא בית חדש או למכור את הקיים. מאז אני נהנית מכל רגע ובעיקר מהפידבקים שאני מקבלת מהלקוחות, זה מה שנותן לי את האנרגיה וזה הדבר שהכי חשוב לי״.

עבודתה הקשה והמאמץ שמשקיעה סינתיה על כל נכס וכל לקוח מיצבו אותה ברבות השנים כאחת הסוכנות המובילות והאהובות באזור הוד השרון, כפר סבא ורעננה. בין אם אתם מחפשים לרכוש בית באזור ובין אם אתם רוצים למכור נכס או קרקע, בליוויה של סינתיה אתם יודעים שאתם בידיים טובות, אמינות ומקצועיות שיבטיחו לכם עסקת נדל״ן שמותאמת בדיוק לצרכים שלכם.

סינתיה גלטשטיין רימקס הוד והדר הוד השרון
אזור פעילות: הוד השרון, כפר סבא, רעננה.
טלפון: 054-4403048
לאתר של סינתיה גלטשטיין >>>
לפייסבוק של סינתיה גלטשטיין >>>
למייל של סינתיה גלטשטיין >>>