קורסים אונליין: ללמוד מקצוע מבוקש מבלי לקום מהספה

רוצים ללמוד מקצוע חדש אבל לא מוכנים להתחייב לשעה ויום קבועים? הכנו לכם רשימה של קורסים אונליין אותם תוכלו ללמוד מתי שתרצו, כמה שתרצו וכמובן מבלי לקום מהספה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לפטופ על שולחן ומחברת
"ניהול כלכלת המשפחה הוא לא דבר מורכב, והגיע הזמן ללמוד את זה בעצמנו"צילום: צילום: Shutterstock
מיכל שכטמן, גיא כספי ומאור מאויגר, תוכן מקודם
תוכן מקודם
מיכל שכטמן, גיא כספי ומאור מאויגר, תוכן מקודם
תוכן מקודם

אש לידור – הקורס המוביל בתחום כלכלת המשפחה בישראל

איך הייתם מגיבים, אם יום בהיר אחד הבוס היה קורא לכם, ומודיע שהוא מעלה לכם את המשכורת, בנטו, ב- 15%, באופן קבוע? אז זהו, שאתם לא צריכים לחכות לבוס. שתי משכורות בשנה וחיסכון של מאות אלפי שקלים - זה הסכום שמשפחה ישראלית ממוצעת מרוויחה רק מניהול נכון של הכסף שלה. "ניהול כלכלת המשפחה הוא לא דבר מורכב, והגיע הזמן ללמוד את זה בעצמנו", אומר יוסי אש, מומחה מספר אחת בתחום כלכלת המשפחה בארץ, "זה הרבה יותר פשוט ממה שנדמה לנו".

במשך 15 השנים האחרונות, צבר יוסי אש, מייסד קבוצת "אש לידור", ניסיון עצום בייעוץ כלכלי. עד היום העביר הדרכות למעל 2000 משפחות בתחום כלכלת המשפחה. כיום אש נחשב למוביל מס' 1 בענף, מרצה בנושאים כלכליים בתאגידים וחברות (אוניברסיטת תל אביב, בנק הפועלים, משרד הביטחון ועוד) ומתראיין בתכניות טלוויזיה באופן קבוע. אש כתב עד היום 3 רבי מכר בתחום, ופרסם מאמרים רבים בעיתונות. רוב היועצים לכלכלת המשפחה בישראל הם תלמידיו של יוסי אש.

את הידע הרב שצבר, איגד לשני קורסים דיגיטליים מקיפים: קורס למשקי בית, שכולל 40 שיעורים מעשיים ובגובה העיניים, וקורס מקיף להכשרת יועצים לכלכלת המשפחה, שכולל 64 שיעורים דיגיטליים, עם כלים מתקדמים לאיסוף נתונים וניתוח כלכלי.

מתחילים לחסוך כסף כבר מהשיעור הראשון - קורס דיגיטלי לכלכלת המשפחה

הקורס הדיגיטלי למשפחות מחולק לשמונה פרקים (ניתן לרכוש כל פרק בנפרד), הקורס כולל מאות שקפים, כלים מעשיים, וטבלאות עבודה. את השיעורים תוכלו ללמוד בקצב שלכם ובזמן המתאים לכם ולחזור עליהם מספר פעמים על פי הצורך. בקורס הושקעו מאות רבות של שעות עבודה, שמהם יצר אש אלפי עצות מעשיות ומאות טיפים שמועברים בצורה פשוטה, מובנת ובגובה העיניים.

"במהלך השנים ראיתי אנשי כספים וגם רואי חשבון שנמצאים בצרות כלכליות בגלל ניהול כושל של כלכלת המשפחה. שאלתי את עצמי למה גם הסנדלר הולך יחף, והבנתי שרק ידע זה לא מספיק. הבנתי, מוסיף אש, שצריך לבנות כלים מעשיים, ופתרונות פשוטים. "למשפחה הממוצעת אין זמן להתעסק עם ניהול כלכלת המשפחה, בסוף כל שיעור יש חלק מעשי הנקרא 'כלי עבודה' ובו מונגשים כלים מעשיים, טבלאות, מכתבים מוכנים ורשימת פעולות ממוקדות שיחסכו לכם כסף, זמן, וישפרו את הניהול הכלכלי בהמשך".

יוסי אשצילום: עדיף תקשורת

אש מעביר את השיעורים עם הרבה חוש הומור ושפה פשוטה ונעימה ועל זאת מעידים אלפי תלמידיו. מי שעובר את הקורס חוסך כסף רב ומאפשר לעצמו ולמשפחתו שליטה מלאה בניהול כלכלת הבית. "יש דילמות רבות בתחום הכלכלי", מסביר אש. הקורס המקוון למשקי בית מלמד מא' עד ת' את כל הנושאים לעומקם ומאפשר לא רק לחסוך ולהתנהל נכון אלא גם להמשיך להתפתח, להגשים חלומות, ולא לוותר על צמיחה אישית.

"לאחר לווי של אלפי משפחות", הוא מוסיף, "גיליתי שאחד היתרונות הבולטים שהקורס מעניק, מלבד ידע רב - הוא תחושת שקט ובטחון וגם (כמה שזה לא מפתיע), דיאלוג זוגי בריא יותר על הכסף המשפחתי".

בין הנושאים בקורס הדיגיטלי למשקי בית: איזון תקציבי, אשראי והלוואות, ביטוחים, פנסיות, משכנתאות, עמלות וריביות, תכנון ארוך טווח, חסכונות, השקעות, ביטוחי חיים, ביטוחים סיעודיים, ביטוחי בריאות, דיאלוגים עם המערכות פיננסיות, איך לנהל בצורה אפקטיבית את סוכן הביטוח, את היועץ הפנסיוני, איך לנהל מו"מ עם הבנק, איך לשלם פחות מיסים (בלי לעבור על החוק) חינוך פיננסי לילדים ועוד.

קורס מקוון להכשרת יועצים לכלכלת המשפחה – מקצוע מתגמל ומלא נתינה

בין אם אתם בנקאים, רואי חשבון, עורכי דין, אנשי הייטק, שכירים או עצמאיים שמחפשים הכנסה צדדית או קריירה חדשה - הקורס ליועצים כלכליים יכול להתאים לכם ולהעניק מקצוע רלוונטי, מספק, משמעותי ומלא נתינה.

בשנה האחרונה 80% מהיועצים לכלכלת המשפחה בישראל הוכשרו בקורסים של "אש לידור".  הקורס הדיגיטלי כולל יותר מ 1,000 שקפים מונפשים עם ידע מקיף בכל תחומי הכלכלה המשפחתית, מיומנויות באיסוף נתונים, ויכולת ניתוח כלכלי. יוסי אש הוא מנחה הקורס אשר נותן את מלוא התמיכה המקצועית לאורך הקורס. "בוגרי הקורס לייעוץ לכלכלת המשפחה", אומר יוסי, "יכולים לעבוד בביטחון מלא יום אחרי קבלת התעודה". והוא יודע על מה הוא מתבסס. מאות מבוגריו עוסקים בתחום, נותנים ייעוץ אישי, מרצים הרצאות, עוסקים בחינוך פיננסי.

בוגריו התפתחו בכיוונים עסקיים רבים: יש מי שמתמקדת בייעוץ כלכלי לנשים, יש שפנו לייעץ למשפחות מעוטות יכולת, ויש שמייעצים דווקא לעשירונים העליונים, יש שמתמקדים באנשי הייטק, בפורשי צה"ל, במורים. יש מי שעובד מול ארגונים, ויש שמתמחים דווקא בניהול הכלכלי המורכב של משפחות בפרק ב' ."השוק הוא מגוון", אומר אש, "וכל אחד מתמקד בתחום הקרוב לליבו".  

תחום הייעוץ לכלכלת המשפחה קיבל תנופה אדירה בעשור האחרון. מכמה יועצים בודדים לפני עשור, הוא צמח למאות יועצים העוסקים בתחום. תחום הייעוץ הפיננסי למשפחות נמצא כבר שנים ברשימות של האתרים הכלכליים כאחד מעשרת המקצועות של העשור הבא.

"הסיפוק העיקרי שלי" אומר אש, "הוא לראות את הברק בעיניים של בוגר הקורס שלי, שמספר על ההתפתחות המקצועית שלו, על הסיפוק האישי שלו, וגם על החיסכון שהוא חסך למשפחתו שלו".

אש לידור – קורסים מקוונים לכלכלת המשפחה ולהכשרת יועצים לכלכלת המשפחה

עוד על הקורס להכשרת יועצים מקצועיים לכלכלת המשפחה >>>

עוד על הקורס המקיף למשפחות, ולכל מי שרוצה לדעת יותר על ניהול הכסף שלו>>>

קישור לעמוד הפייסבוק של אש לידור >>>

---------------------------------------------

״בניית נכסים דיגיטליים״ –  שמול דורינבאום

ישנה איזו קונספציה רווחת, מעין תפיסה שהתעצבה בשנים האחרונות הנוגעת לייצור הכנסה פאסיבית דרך האינטרנט. שנים בהן הפציצו אותנו בהבטחות ומסרים מעורפלים על ״ההזדמנות החמה ביותר״ ועל ״המילה האחרונה בתחום ההכנסה הפסיבית״ גרמו לרבים מאיתנו לפקפק בייתכנות האמיתית של יצירת הכנסה מנוחות הכורסא שבביתנו, כשלמעשה, בניגוד לדעה הרווחת, ישנם כיום המוני אנשים שהצליחו לייצר לעצמם מקור הכנסה נוסף מהאינטרנט ואפילו מבלי להשקיע יותר מדי מכספם ומזמנם.

הכנסה פסיבית דרך האינטרנט עבור רבים מאיתנו, היא חלום. חלום על האפשרות לטייל בעולם ולראות מקומות מדהימים, להתמיד בתחביב שתמיד חלמנו לפתח, לעבוד על יוזמה חדשה שתשנה את העולם, והכל בחסות העבודה מהמחשב.

האמת היא שבעוד שישנם תחומים רבים כמו מכירות באמזון למשל, שיאלצו אתכם לשחות בין כרישים כדי להצליח, ישנם גם תחומים שילמדו אתכם כיצד להפוך לכריש באוקיינוס שלם בו כולם דגי רקק. 

ב-17 השנים האחרונות עובד שמוליק (שמול) דורינבאום, כמקדם אתרים בגוגל ופועל כבעלים ומרצה במכללת קואליקס, ובעבר אף פעל כמרצה לכל הקורס המלא של האקר יו בנושא קידום אורגני בגוגל, הרצה בפסגות, ושימש כמרצה אורח במכללה למינהל ומרצה בכנסים פנימיים בחברות כמו WOBI, שטראוס, שורש ועוד. מה שיודע שמול לעשות, יותר טוב מכולם, הוא להביא אתרי אינטרנט למקום הראשון בגוגל, וכשאתה נמצא במקום הראשון בגוגל אתה שווה כסף – והרבה. 

ישנם כיום המוני אנשים שהצליחו לייצר לעצמם מקור הכנסה נוסף מהאינטרנטצילום: ויקטור לוי

אחרי שקידם עסקים ומוסדות מוכרים כמו אוניברסיטת חיפה, הום סנטר, מוצצים WOBI ועוד, וראה את התוצאות המדהימות שעבודתו יצרה, החליט שמול להתחיל ללמד אחרים את מה שלמד בעצמו לאורך השנים והחל להעביר לתלמידיו את הטכניקות והשיטות שהביאו להצלחה שלו. לא מדובר בסודות שיווקיים ולא בקסמים, מדובר בשיטת עבודה בדוקה ובטוחה, שאם תלמדו אותה ותעקבו אחריה בסבלנות ובעבודה נכונה, בעוד שנה מהיום תוכלו להיות במקום אחר לגמרי בחיים.

את הקורס שמעביר שמול תוכלו למצוא כחלק מהקורסים המוצעים במכללת קואליקס. במהלך הקורס המוקלט, בו תוכלו לצפות מתי שתבחרו, תלמדו כיצד לקחת כל אתר ולקדם אותו למקומות הראשונים בגוגל. ככל שהאתר ניצב גבוהה יותר ברשימת החיפושים בגוגל, הוא מכניס אליו יותר גולשים, וככל שהוא מכניס אליו יותר גולשים, הוא עולה בשורת החיפושים ועושה את דרכו לראש תוצאות החיפוש – מעגל קסמים שלא נעצר. ברגע שהאתר נמצא במיקומים הראשונים ברשימת החיפוש הוא כבר הופך לנכס דיגיטלי לכל דבר, וכשיש לכם נכס בידיים, האפשרויות להכניס כסף נפתחות אחת אחרי השנייה.

אין לכם אתר? לא יודעים לבנות אחד? הקורס יעבור איתכם על כל מה שתצטרכו לדעת, החל מבניית אתר באמצעות פלטפורמת וורדפרס, דרך בחירת נישה ממנה אפשר להתחיל להרוויח כסף (כולל דוגמאות), עריכת מחקר נכון של מילות מפתח ועד קידום אורגני (seo) בגוגל והבאת האתר שלכם לעמוד הראשון.

אין צורך להגיע עם שום הבנה בתחום השיווק, בתחום בניית אתרים או אפילו עם היכרות מוקדמת עם גוגל. אם יש לכם מחשב בבית, מוטיבציה וקצת זמן פנוי תוכלו להתחיל ללמוד את רזי המקצוע ולחזות בתוצאות המדהימות כבר בתוך תקופה קצרה. 

הקורס מומלץ ביותר עבור בעלי עסקים שרוצים לקדם את האתר שלהם או עבור אנשים שאין להם עסק ורוצים לייצר לעצמם נכס דיגיטלי. מהרגע בו יש לכם נכס משלכם תוכלו לייצר פניות לאתר ולמכור אותן, או לחליפין תוכלו לבנות אתר, לקדם אותו לראש רשימת החיפושים בגוגל ולאחר מכן למכור אותו לכל מי שמעוניין. מעבר להבנה של האופן בו ניתן לקדם את האתר לראש הרשימה, תלמדו גם כיצד למכור למעשה את הפניות שנכנסות לאתר שלכם או את האתר עצמו ובכך תוכלו לשחזר את ההצלחה פעם אחר פעם ככל שתרצו.

השיעורים שאותם תעברו נמצאים באתר קואליקס, ופתוחים עבורכם למשך כל החיים. התכנים בקורס מתעדכנים כל הזמן, וחומר חדש מצורף כדי לעזור לכם לשפר את היכולות שלכם ועל מנת לחשוף אתכם לטכניקות חדשות שיחסכו לכם זמן ויניבו לכם כסף. 

השיעורים שאותם תעברו נמצאים באתר קואליקס, ופתוחים עבורכם למשך כל החייםצילום: מכללת קואליקס

כל שיעור מסתיים עם משימה, אותה תוכלו לתרגל כבר באותו הרגע ולבחון את ההבנה שלכם. הסתבכתם עם החומר ולא הבנתם מה צריך לעשות? תוכלו לדבר בכל עת עם שמול, לשלוח הודעה לווצאפ או מייל, או אפילו להצטרף לקבוצת פייסבוק סגורה המונה למעלה מ-200 תלמידים שבה כולם מייעצים, עוזרים ומשתפים מידע חדש ומועיל שמביא לתוצאות.

חשוב לזכור שבעולם השיווק הדיגיטלי הכל מבוסס על ניסוי וטעיה. ככל שתנסו יותר, תשתפשפו עם החומר, תשפרו את היכולות שלכם ותוכלו לראות יותר תוצאות. בתוך זמן קצר כבר תוכלו להקים אתר משלכם או אפילו לקבל אתר של לקוח ראשון ולהתחיל להרוויח כסף כמקדמי אתרים פרילאנסרים. 

לאור התקופה האחרונה, בה הקורונה פרצה לחיינו ללא הזמנה וללא התרעה מוקדמת, עסקים ושכירים רבים מוצאים עצמם ללא פרנסה וללא עבודה. אם אתם מחפשים רעיונות למקור הכנסה חלופי, חולמים על לעשות כסף מהבית ורוצים ללמוד מקצוע אמיתי שממנו באמת אפשר לעשות כסף, קורס ״בניית נכסים דיגיטליים״ של שמול הוא בדיוק ההזדמנות שקיוויתם לה.

טלפון: 054-7126629

למידע נוסף על הקורס לבניית נכסים דיגיטליים >>>

לאתר הבית של שמול >>>

לאתר המכללה קואליקס >>>

---------------------------------------------

הקורס המקוון לקבלני שיפוצים: הדרך הבטוחה להסמכה

בינואר 2018 החליט משרד הבינוי והשיכון להסדיר לראשונה את רישום קבלני השיפוצים ולהתנות את קבלת הרישיון בכמה תנאים, לרבות ביצוע מבחן עיוני מקצועי. כיום ישנם כ-40 אלף קבלני שיפוצים בישראל, בהם רק כ-20 אלף המוכרים על ידי הרשויות ובהם כ-3,000 בלבד הרשומים במשרד הבינוי והשיכון. 

במטרה לסייע לקבלני השיפוצים להתכונן למבחן, יזם והקים האדריכל יצחק (איציק) לזר בשנת 2018, את "מכלל – הכשרה מקצועית בע"מ", מערך קורסים מקוון ואינטראקטיבי, להכנת קבלני השיפוצים למבחני ההסמכה. ההכשרה, שמועברת אונליין דרך סרטוני וידאו ותרגילים מקוונים, היא פרי עמלם של אנשי מקצוע מובילים מענפי הבנייה, הבטיחות והתקינה – כמו גם של מומחים בחינוך אשר יודעים כיצד להנגיש את המידע בצורה ברורה, חדה ופשוטה. 

יותם לזרצילום: יובל קליין

תוכנית הלימודים של מכלל היא הראשונה והיחידה (נכון לכתיבת שורות אלו) שקיבלה הכרה ממשרד הבינוי והשיכון. זאת לאחר שתכניה עמדו בדרישות הקפדניות של מקבלי ההחלטות ברשם הקבלנים. בפועל זה אומר שהתכנים בקורס מכסים את מכלול הנושאים של המקצוע "קבלן שיפוצים", ומכשירים את הבוגרים לעמוד בדרישות מבחני ההסמכה של הרשם. בנוסף, אלו שמסיימים את הקורס בהצלחה זכאים למבחן מקוצר, המכיל רק 50 שאלות במקום מאה.

מותאם לאנשים עסוקים במיוחד

תוכנית הלימודים של מכלל פותחה כאמור בשיתוף עם כמה מהשמות הבולטים ביותר בענף הבנייה בישראל. עם המרצים שלה נמנים ד"ר אבי גריפל, מומחה בטיחות המשמש כמרצה בטכניון ונחשב לסמכות המובילה בתחום. את התכנים בנושא האינסטלציה מרכז המהנדס דני ויינברג, אשר פרש לאחרונה ממכון התקנים לאחר שעמד בראש תחום זה עשרות שנים. ויינברג גם מלווה את שידורי התוכנית "יצאת צדיק" ונחשב לשם דבר בתחומו. לצידם פועלים במכללה עוד מרצים רבים – כאמור, כל אחד נחשב גורם מקצועי, אמין ומוביל במקצוע שלו. 

יותם לזר, מנכ"ל "מכלל" מספר לנו מדוע בחרו בחברה להשיק קורס אינטרנטי במקום להעביר שיעורים פרונטליים: "מהרגע הראשון הבנו שקבלני שיפוצים הם אנשים עסוקים מאוד – הם מתחילים את היום שלהם בשעות הזריחה ומסיימים אותו הרבה אחרי שהשמש כבר שוקעת. אז הבנו שאין סיכוי שהם יקדישו עוד כמה שעות ביום כדי להגיע לקורס פרונטלי, לעמוד בפקקים, לשבת בכיתה ולהקשיב למרצה". 

כך גובש הרעיון לתוכנית הדיגיטלית, שכוללת הרצאות וידאו מטובי המומחים בישראל, הרצאות שאפשר להקשיב להן גם בנסיעה ברכב, או בזמן העבודה. "זה גם חוסך זמן, זה גם מאוד פשוט וגם, חשוב לא פחות – חסכוני יותר לקבלנים", מדגיש יותם. "העלות של קורס דיגיטלי היא בערך חצי מהעלות של קורס פרונטלי – בעוד שהערך שלו גדול ומשמעותי הרבה יותר.

"בנוסף, קבלני שיפוצים רבים טענו בפנינו שעוד מצעירותם הם סובלים מקשיי למידה. תוכנית ההדרכה במכלל נותנת מענה מושלם גם לנושא זה והופכת את חווית הלמידה לקלה ופשוטה. ביכולתו של הלומד לקבוע את קצב התקדמותו, לחזור ככל שיחפוץ על שיעורים, ובעצם להפוך שעות אבודות לשעות למידה. והתוצאה מדברת בעד עצמה: מעל 90 אחוזים מבוגרי מכלל עוברים את בחינות הרשם בהצלחה".

תוכנית הלימודים של מכלל היא הראשונה והיחידה (נכון לכתיבת שורות אלו) שקיבלה הכרה ממשרד הבינוי והשיכוןצילום: בר גדקר

האם הרישיון באמת הכרחי לקבלנים?

כאמור, כיום רוב קבלני השיפוצים שפועלים בישראל כלל אינם רשומים בחוק ובעצם אינם נושאים רישיון למקצועם. במצב כזה, עבודתם נעשית בניגוד לחוק. חשוב להבין כי ישנם יתרונות מובהקים ומשמעותיים לעבודה ברישיון. ראשית, רק קבלני שיפוצים מורשים יכולים להשיג כיסוי ביטוחי (שיוכיח את עצמו ברגע האמת) הכולל גם תאונות אישיות ותאונות עבודה לעובדים שלהם. קבלנים אלו יכולים גם להגיש בקשות להעסקה ישירה של עובדים זרים ובכך לצמצם את התשלומים לגורמי תיווך שונים. 

עם זאת, נראה כי הערך המוסף הגבוה ביותר של העבודה ברישיון טמון בכלל בגורם אחר לגמרי, שעשוי אף להבטיח אפיק צמיחה יציב יותר לעסק. "קבלני שיפוצים מורשים יכולים גם להגיש הצעות למכרזים לפרויקטים גדולים – בהם פרויקטים ממשלתיים או ציבוריים בהיקף נרחב", מסכם לזר.

מכלל – קורסים דיגיטליים לקבלני שיפוצים

טלפון: 03-9486000

למייל של מכלל >>>

לאתר של מכלל >>>

-----------------------------------------

"אקדמיה ב-VOD": מהו סוד הקסם של הקורסים המקוונים לסטטיסטיקה של סטטיסטיקל וכלכלה של אוריאל רוכב?

אם תסתובבו במסדרונות של כל מוסד להשכלה גבוהה בישראל ותשאלו סטודנטים מהם הקורסים שהם הכי מתקשים איתם – כנראה שתשמעו לא מעט את המילים "סטטיסטיקה" או "כלכלה". אם תשאלו את ערן אלציק מאתר "סטטיסטיקל", מרצה בכיר לסטטיסטיקה עם ניסיון של יותר מ-20 שנים, הבעיה היא לא בנושאים עצמם, אלא באופן שבו מלמדים אותם.

"כשאני מלמד אנשים סטטיסטיקה, אני לא משתמש במושגים מקצועיים שמכאיבים במוח. אני משתמש בשפה פשוטה של בני אדם, בדוגמאות מהחיים, בהמחשות שעוזרות להבין למה זה נושא חשוב כל כך – ואיך אפשר להשתמש בו בקלות כדי לפתור בעיות שכולנו מתמודדים איתן".

כדי לסייע לסטודנטים להתגבר על הפחד מהמספרים ולהתחיל ליהנות מתחומים שנתפסים כמאיימים ביותר בלימודי התואר, הוא החליט לפני שנתיים לשלב זרועות עם אוריאל רוכב, מומחה לכלכלה ולמימון שהכשיר אלפי סטודנטים בכמה מהמוסדות האקדמיים המובילים בישראל. ביחד הם הקימו מערך דיגיטלי ללימודי סטטיסטיקה וכלכלה, המשלב קורסים מקוונים בהשתתפות כמה מהמרצים המובילים בישראל.

בקורסים הושקעה מחשבה רבה על מנת להפוך אותם לנגישים, פשוטים ואפילו די מהנים – ואם תשאלו את אלציק, התוצאות בהחלט מורגשות בשטח: "ממוצע הציונים של התלמידים שלנו עומד על 92, אנחנו כל הזמן עוקבים אחרי ההתקדמות של כל תלמיד וחושבים איך לשפר עוד יותר את התכנים האקדמיים ואת הסיוע בזמן הלמידה. דבר נוסף ששמנו עליו דגש הוא מערכת למידה מקוונת, חכמה וייחודית שפיתחנו ומאפשרת לנתח את ההשקעה של כל תלמיד, לאתר את הנקודות החולשה שלו ולטפל בהן".

ערן אלציקצילום: צילום: עצמי

כמה דקות: זה כל מה שצריך?

הקורסים שפיתחו השניים מוצעים בשתי פלטפורמות נפרדות, "סטטיסטיקל" ללימודי סטטיסטיקה והקורס המקוון ללימודי כלכלה ומימון של אוריאל רוכב. שניהם העבירו בחייהם גם לא מעט קורסים פרונטליים, אך הבינו שהערך של הדיגיטל הרבה יותר משמעותי בהיבט הזה. "אנחנו רואים שסטודנטים רבים שצריכים עזרה במקצועות האלו, הם כאלה שכבר התנסו בשיטות הפרונטליות ובכל זאת לא הצליחו להשיג שיפור בציונים", מדגיש רוכב.

רוכב ואלציק מאמינים כי הקורס הדיגיטלי מאפשר לכל אחד לשבת בבית או בכל מקום אחר שיבחר ולצפות בסרטונים קצרים של כמה דקות, שתוכננו בקפידה כדי להסביר נושאים מורכבים בקלות. בכך ניתן להימנע מלהעמיס על המוח המון מידע מיותר שרק יקשה עליו להתמקד ולהבין את הנושא.

"המרצים שעובדים איתנו הם מהשורה הראשונה ואנחנו עושים את המיטב כדי שגם ההרצאות שלהם יהיו מדויקות, סוחפות ומתומצתות ככל שניתן", אומר ערן אלציק. "מתחת לכל סרטון יש תרגילים מסודרים שעוזרים להפנים את החומר, אם לא מבינים משהו יש לחצן מצוקה שמאפשר להתייעץ עם המרצה וניתן גם לצפות שוב בקטעים, לשנות את מהירות הצפייה ובעיקר לעשות את זה בימים ובשעות שבהם אנחנו הכי מרוכזים וזה במקום שיעור פרונטלי שנמשך שעות ארוכות, שבהן הסטודנט מתבקש להכיל חומר רב בבת אחת בצורה לא אופטימלית".

אלציק מדגיש כי הסטודנטים מקבלים בכל עת גם מענה וייעוץ בקבוצת הוואטסאפ של הקורס וכן במערכת הפניות האינטראקטיבית באתר ובכך מרגישים כי יש מישהו שמלווה אותם לאורך כל הדרך אל ההצלחה. במצב כזה גם מנטרלים את "אפקט הבושה" שקיים אצל חלק מהתלמידים שלא מבינים משהו בהרצאה וחוששים להרים את היד ולשאול.

אוריאל רוכבצילום: צילום: עצמי

לא מפסיקים לעדכן

כשסטודנטים מתקשים בלימודי כלכלה או סטטיסטיקה, רבים יפנו לשיעורים פרטיים אצל סטודנטים ותיקים יותר, או יבקשו הדרכה פרטית ממומחים בתחום. אלציק ורוכב מבהירים כי הן מבחינת העלות והן מבחינת הערך לסטודנט – הקורסים הדיגיטליים טומנים בחובם יתרונות משמעותיים שחשוב לקחת בחשבון.

"קורס מקוון שלם עולה כמו שניים או שלושה שיעורים פרטיים אצל סטודנטים אחרים באוניברסיטה, שבחיים לא יצליחו לתת מענה מקצועי כמו מרצים שמלמדים את הנושא כבר עשרות שנים", אומר רוכב. לדבריו, המרצים שנבחרו בקפידה לקורסי האונליין בסטטיסטיקה ובכלכלה הם הטובים בתחומם וסרטוני ההדרכה קצרים וקולעים. לכן מטבע הדברים גם איכות ההרצאות ומידת הקשב של המרצים לקשיים ולצרכים של הסטודנטים – עולות בהתאמה.

בנוסף, חשוב להדגיש כי התכנים מותאמים לכל מסלול לימודים בנפרד. לצורך העניין, אם סטודנט לכלכלה באוניברסיטת תל אביב וסטודנט באותו התחום במכללה למנהל ניגשים לקורס סטטיסטיקה – התכנים בקורס המקוון יראו אחרת אצל כל אחד מהם. "אנחנו תמיד עם היד על הדופק ומעדכנים את הקורסים באופן סמסטריאלי באם חל שינוי כזה או אחר בסילבוס של המסלול. זה מייצר המון עבודה בשבילנו אבל זאת הדרך הכי יעילה להבטיח שהסטודנטים תמיד יהיו מוכנים למבחן ויעברו אותו בהצלחה. אם לשפוט על פי נתוני ההצלחה של הסטודנטים שלנו, אני משוכנע שאנחנו עושים את הדבר הנכון", סיכם רוכב.

הכנה למבחנים אקדמיים בכלכלה ובסטטיסטיקה

לאתר של סטטיסטיקל – קורסים מקוונים לסטטיסטיקה ושיטות מחקר >>> 

לאתר של לימודי כלכלה – אוריאל רוכב >>> 

לפייסבוק של סטטיסטיקל >>>