לימודי תואר שני: רשימת המכללות המובילות בדרך להצלחה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סטודנטים
צילום: Roman Samborskyi
שרית שיר, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שרית שיר, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

באקדמיה מחשבים מסלול מחדש: מרצי תכנית ה-MBA של רופין מנסים לפצח איך מנהלים נכון בעידן הפוסט קורונה

העולם העסקי של היום חטף טלטלה אדירה בעקבות מגפת הקורונה והעלה שאלות רב תחומיות בפני כל העוסקים בניהול: האם הגבולות החסומים והשמיים הסגורים מלמדים על תום עידן הגלובלזציה, או דווקא על ההפך? מה עדיף: השקעה בתשתיות כבישים שיקצרו את הפקקים?  או דווקא השקעה בתשתית סיבים אופטיים שתמנע עמידה "בפקקים דיגיטאליים"? 

קרדיט: RuppinTube

אספנו כמה הערכות ותובנות מפי מומחי ה- MBA של הפקולטה לכלכלה ומנהל עסקים במרכז האקדמי רופין.

ד"ר אסף כהן – ראש תכנית ה- MBA ברופין, בעברו סמנכ"ל בכיר לכלכלה ותקציב במשרד התקשורת: "הזינוק במספר משתמשי ZOOM הגיע ל- 5000% תוך חודשיים,  נתון שמעביר את הפוקוס מהכבישים המהירים אל התעבורה באוטוסטרדת האינטרנט. מסתמן כי ההשקעה בתשתיות התקשורת חיונית וכלכלית לא פחות מהשקעה בכבישים. כבר היום ברור שנפתח פער גדול בין חברות ואירגונים מקוונים לבין אלו שלא, אך האם אנחנו ערוכים לנהירה האקספוננציאלית לנתיבי הדיגיטאל? כנראה שלא. זו רק דוגמא אחת מיני רבות לשינויים המהירים שיחייבו את כולנו, ובמיוחד את אלו הנושאים בתפקידים ניהוליים. 

עם פרוץ המשבר, הועברו בהתארגנות מלאה כל תכני הלימוד בתכנית, להוראה מרחוק ונערך שיח הדוק ומרתק בין המרצים למנהלים הלומדים באחת מחמשת ההתמחויות הכלולות ב-MBA. בין היתר, אותגרו המודלים האקדמיים בניסיון לענות על השאלות החדשות שנולדו בצל משבר הקורונה ויושמו בשידור חי.

ד"ר יואל אסרף, ראש ההתמחות לשיווק ועסקים בינלאומיים בmba מעלה שאלה פתוחה שמעסיקה חברות בעלות אורינטציה גלובאלית: "הגלובליזציה היא אחת מהתופעות המשמעותיות ביותר במאה השנים האחרונות. לראייה, משקל היצוא והיבוא בתמ"ג העולמי בשנת 1950 היה כ 20%- ולעומת זאת כיום הם מהווים כבר כ -60%  לאחרונה אנו עדים לקולות המספידים את הגלובליזציה בשל מגפת הקורונה".

פרופסור גליה צבר – נשיאת המרכז האקדמי רופיןצילום: המרכז האקדמי רופין

לדבריו של ד"ר אסרף – "אולי ההיפך עשוי דווקא לקרות. והמשבר הגלובלי דווקא יחייב שיתוף פעולה ואפילו יעלה את המודעות לכך, ששיתוף פעולה כזה קריטי מתמיד לעסקים גדולים וקטנים. "בהתמחות שלנו עורכים סימולציות עיסקיות המדמות התנהלות של חברות שהאינטרסים הגלובליים בליבת הביזנס שלהם.

"הזום הפך אותנו לכפר גלובאלי שהטווחים בו מתקצרים משמעותית". כך רז הייפרמן – מרצה בהתמחות "טכנולוגיות ועסקים דיגיטאליים". המגפה הזו גרמה לגדילה ברכישות מקוונות בקצב משוגע – המסחר המקוון זינק ב48% בחודש מרץ לפי דיווחי חברות האשראי". רז ששימש יועץ בכיר במיזמים טכנולוגיים מסמן את ה"בוסט" האדיר שקיבלה הפעילות הדיגיטאלית כהזדמנות לשינויי עמוק ויסודי בחשיבה העיסקית והאירגונית. "העיסוק במערכות נתונים הוא לא רק נחלתם של אנשי המחשב בארגון, מערכות אלו הופכות במהירות למכשירי הניווט העיקריים בחיי הפירמה ושוות הרבה מאוד בעולם הניהול המתקדם, וזה מה שאני מלמד את הסטודנטים שלי".

לד"ר טלי סגר גוטמן, ראש ההתמחות "ייעוץ אירגוני", יש תובנה מצד אחר לחלוטין: "השימוש המוגבר ב-Zoom מחייב כל מנהל להיות בקיא בניהול ישיבות מרחוק, וכנגזרת מכך לדעת לקרוא תווי פנים ואת שפת הגוף של המשתתפים. המיומנויות הזו כבר נלמדת ומתורגלת בהתמחות שלנו עוד לפי המשבר, וכיום היא משנה גם את דרך ההוראה באקדמיה.  לנהל עובדים שחלקם עובדים מהבית תבזר את הארגונים ותחייב את כולנו להיות יצירתיים הרבה יותר בעצם העברת המידע, ולהיות תמציתיים ובהירים בהעברת המסרים – וטוב שכך. המודלים החדשים כבר במחקר ובעבודה.

בהקשר העבודה מרחוק אומר פרופ דני צ'מנסקי, ראש ההתמחות בכלכלת נדל"ן ושמאות מקרקעין ברופין ושותף בחברת הייעוץ צ'מנסקי-בן שחר, "שהאירועים הטראומתיים של המגיפה, יצרו ניסוי טבעי שבמסגרתו ניתן היה לחזות בשינויים בהעדפות הישראלים למקומות עבודה ולשיטות ביצוע קניות. בעקבות כך, יש לצפות שהביקוש לשטחי משרדים ומסחר בעתיד ירד באופן משמעותי. ירידה זאת צפויה לגרום לירידה בביקוש לקרקע בערים וכתוצאה מכך במחיר הקרקע בערים. הצורך בבניה לגובה יתמתן. גם בניני מגורים יהיו נמוכים יותר. הצפיפות בערים תרד."

ד"ר שקד גלבוע – ראש התמחות מנהיגות, אסטרטגיה וניהול בכיר, מחזקת את דבריו של צמנסקי: "תעשיית הקמעונאות הפיזית נפגעה קשות ממגפת הקורונה בכל העולם, מסקנת המחקר שערכתי לאחרונה, היא שקניונים שירצו לשרוד יצטרכו להתמקד בחוויות שמחזקות את ההיקשרות למקום ולעודד עסקים שמציעים מערכות יחסים, תמיכה חברתית והתאווררות נפשית: אימוץ טכנולוגיות מתקדמות, עידוד אינטראקציות חברתיות לא רק בין מוכרים ללקוחות אלא גם בין לקוחות לבין עצמם, והקדשת מקום וזמן לחיי הקהילה."

מסכם ד"ר אסף כהן, ראש התכנית: "התכנית שלנו פועלת למעלה מעשור במסגרת הפקולטה למנהל עסקים ברופין, והיא בנויה כתכנית מנהלים המשלבים עבודה, משפחה ולימודים לתואר. הסטודנטים נהנים משכר לימוד אוניברסיטאי ויתרון נוסף הוא משך הלימודים, שעומד על 15 חודשים רצופים בלבד.

"המרצים בתכנית הם מהטובים בתחומם ומשלבים בתוך מגוון  הקורסים שיטות הוראה מתקדמות כמו סימולציות, סדנאות מנהיגות, משחקי עסקים, סיורים לימודיים בחו"ל, למידה אינטראקטיבית וכלים נוספים, המאפשרים ללומדים לרכוש ולתרגל קבלת החלטות בעולם עיסקי עם רמת אי ודאות גבוהה".

מתחמי Welearn – מתקדמים - לימוד מתקדם בלב קמפוס ירוקצילום: המרכז האקדמי רופין

אם אתם מתלבטים למה לחזור לספסלי האקדמיה דווקא עכשיו, כדאי שתצפו בדבריו של פרופ' דן אריאלי שהשתתף בכנס שהתקיים ברופין, לרגל השקת ספרו של פרופ' יוסי יסעור.  
דן אריאלי הלך על גחלים בהדרכתו של יוסי (בדיוק כמו שעושים משתתפי הסדנא המועברת כקורס בחירה בתחום קבלת ההחלטות) וסיפק סיבה מצוינת למה כולנו צריכים להעיז יותר במימוש המטרות שהגדרנו לעצמנו בחיים.

פרופסור יוסי יסעור – הולך על גחלים, מתוך סדנת קבלת החלטות בה נוטלים חלק תלמידי תכנית הmba צילום: המרכז האקדמי רופין

המרכז האקדמי רופין 

כתובת: 2 ק”מ צפונית לצומת השרון (בית ליד) על כביש מספר 4

טלפון: 1-800-800-830

ללינקדאין של המרכז האקדמי רופין >>>

לפייסבוק של המרכז האקדמי רופין >>>
---------------------------------------------

שורשי ההוראה, הלמידה והמחקר משתרגים הן על גישות פדגוגיות התומכות בעשייה החינוכית והן על המחקר בתוכניות לימודים ייחודיותצילום: צילום: אדי ישראל

המכללה האקדמית אחוה: הסטארט-אפ של האקדמיה

המכללה האקדמית אחוה, השוכנת בתחומי המועצה האזורית באר טוביה בשפלה, מצויה בתהליכי התפתחות והתחדשות תמידית. כמוסד אקדמי, מיושמות במכללה שיטות הוראה חדשניות לצד מעורבות קהילתית וחברתית בדרום הארץ.

במסגרת התארים המתקדמים במכללה, זוכים הסטודנטים ללמוד במגוון תכניות ייחודיות, עכשוויות ויישומיות המותאמות למאה ה-21. בוגרי התוכניות לתואר שני משתלבים בשוק העבודה כאנשי מקצוע מצטיינים במקצועות אקדמיים בתחומים רבים ומגוונים, כשהם מהווים מגדלור של הדרום.

תואר שני במכללת אחוה - מכוונים גבוה

בית הספר לתארים מתקדמים במכללה האקדמית אחוה פותח צוהר לעולם אקדמי-פרקטי ומחקרי. שורשי ההוראה, הלמידה והמחקר משתרגים הן על גישות פדגוגיות התומכות בעשייה החינוכית והן על המחקר בתוכניות לימודים ייחודיות. המכללה פועלת מתוך שאיפה ללמידה והפריה הדדית בין מחקר והוראה.

תוכניות הלימודים המוצעות:

מינהל מערכות חינוך – תוכנית להכשרת בעלי תפקידים לעתודה ניהולית כמובילים במערכות החינוך בישראל. מכללת אחוה פורצת דרך בעולם האקדמי בהיותה חלוצה בין המכללות המאפשרות ללומדים בהן מסלול לימודים עם תזה וללא תזה. בוגרי התוכנית מוסמכים להוות עוגן מקצועי בעולם של מציאות משתנה, בו נדרשות יכולות גבוהות להוביל ולהנהיג ארגונים חינוכיים ואחרים.

פסיכולוגיה קלינית בדגש על רגישות תרבותית - תוכנית חדשנית ויחידה מסוגה בארץ המכשירה פסיכולוגים קליניים לעבודה טיפולית ואבחונית בקרב קהילות בעלות מאפיינים תרבותיים ייחודיים, ובקרב האוכלוסייה הכללית.

מדינת ישראל מאופיינת בהטרוגניות חברתית ותרבותית, שכן היא כוללת קבוצות וקהילות בעלות מאפיינים תרבותיים ייחודיים (המגזר הערבי, הקהילה האתיופית, האוכלוסייה החרדית ועוד). בשל שיעור נמוך של פסיכולוגים מקרב קבוצות אלו, ובשל היעדר נגישות תרבותית (שפה, הכרת הנורמות, יכולת גישור ועוד), אוכלוסיות אלו אינן מקבלות את שירותי בריאות הנפש להן הן זקוקות.

התכנית החדשנית שפיתחה המכללה האקדמית אחוה מקנה לבוגריה את הכלים הנדרשים לעבודה טיפולית ואבחונית עם קהילות בעלות מאפיינים תרבותיים ייחודיים וגם עם האוכלוסייה הכללית בישראל על כל גווניה.

כמו כן, הסטודנטים עוברים במסגרת התואר התנסות קלינית במוסדות בריאות הנפש בהם ישנן תשתיות לעבודה קלינית רגישת תרבות. בנוסף, בימים אלה מקימה המכללה קליניקה רגישת תרבות שגם בה ניתן יהיה לעבור התנסות קלינית.

ייעוץ חינוכי - תוכנית חדשה ששמה לה למטרה לעצב גישה מקצועית ייחודית המותאמת לצרכים המשתנים במערכת החינוך. בוגרי התואר יפתחו מיומנויות וכישורים עם תובנות שיאפשרו להם להתאים את עבודתם כיועצים חינוכיים עם מודעות לעידן שבו השינויים בעולם החינוכי משתנים באופן תדיר.

תואר שני בתרבות עם ישראל – תוכנית עשירה המציעה דיאלוג מזוויות שונות של התרבות המשותפת שלנו כחברה בפן ההיסטורי, הספרותי, הפילוסופי ובהקשרם לתרבות, יהדות ועולם המקרא. התוכנית מדגישה את האספקטים האלה ומאפשרת ראייה מגוונת וביקורתית כלגיטימית לחיים ולחברה בישראל של המאה ה-21.

חינוך מיוחד ותעודת מורה מומחה בלקויות למידה - בית הספר לתארים מתקדמים רואה את תפקידו בעולם החינוך כמוסד אקדמי המצמיח מורים, בעלי תפקידים, מנהלים וגננות שיהיו מובילי דרך במערכת החינוך. אנשי חינוך שיקבלו את ההכשרה המתאימה, כך מאמינים במכללת אחוה, יוכלו להצטיין בתפקידם ולהוות דוגמה אישית בתחומם. התוכנית ללימודי תואר שני בחינוך מיוחד מכשירה מומחים בקידום תלמידים עם צרכים מיוחדים, ברוח הגישה ההומניסטית המתבססת על מאפיינים חברתיים-תרבותיים. הסטודנטים בתוכנית ילמדו על פי מערכי ידע עדכני ומתקדם הנוגע לאנשים ותלמידים עם צרכים מיוחדים ויקבלו כלים יישומיים לפיתוח מחקרים בתחום החינוך המיוחד.

חינוך מתמטי לבית הספר היסודי - התוכנית מתמקדת בתחום חדשני ומתפתח: חקר דרכי החשיבה של תלמידים במהלך רכישת ידע מתמטי. התוכנית מרחיבה ומעמיקה את הידע המתמטי של הסטודנטים שיהפכו בבוא היום למורים בבית הספר היסודי. במקביל, מטפחת התוכנית כישורים פדגוגיים ומעשירה את יכולתם של הבוגרים לספק מענה לקשת רחבה של תלמידים: כאלה המתקשים בתחום, תלמידים בעלי יכולות מתמטיות גבוהות, ואלה עם צרכים מיוחדים.

M.Teach ותעודת הוראה - תוכנית לימודים לתואר שני עם תעודת הוראה לבית הספר העל יסודי. התוכנית מכשירה להוראה לצד הקניית תואר שני בשנתיים בלבד, במגוון התמחויות: לשון, ספרות, היסטוריה ומדעים. תוכנית הלימודים הייחודית מיועדת לסטודנטים בעלי השכלה אקדמית דיסציפלינרית (B.A. או B.Sc.) הרואים עצמם כמובילי דרך במערכת החינוך בהיותם מורים בבית הספר התיכון. מפתחי התוכנית שמו להם למטרה לטפח בוגרים בעלי ידע חינוכי ופדגוגי עם מיומנויות ורגישויות של מורה אקדמאי עם תואר שני והשכלה עשירה ורחבה.

הסבת אקדמאים להוראה - מגוון מסלולי לימוד המיועדים לבעלי תארים אקדמיים המעוניינים בתעודת הוראה. המסלול נועד להכשיר עובדי הוראה לעבודה חינוכית במסגרות החינוך השונות, ומקנה לסטודנט ידע, כלים ומיומנויות בהוראה ברמה מקצועית ואקדמית גבוהה. הלימודים במסלול כוללים לימודי חינוך, לימודי התמחות בתחום ידע נבחר והתנסות מעשית.

בין המסלולים הנלמדים: אלפא - תוכנית ייחודית להוראת מתמטיקה, אנגלית, חינוך מיוחד, מתמטיקה, הגיל הרך, במדעים, ספרות, לשון עברית והרחבת הסמכה.

מה מיוחד במכללת אחוה:

פטור מתשלום שכר הלימוד לתואר שני עבור בוגרי תוכנית ההכשרה למצוינים בחינוך (רג"ב) המעוניינים להמשיך ללימודי תואר שני במכללה

התכנית לתואר ראשון בחינוך למצוינים ותעודת הוראה (רג"ב) בשיתוף משרד החינוך, מציעה גם היא מסלול מקוצר לתואר בשלוש שנים במקום ארבע, עם פטור מלא משכר לימוד ומלגות קיום. כך שניתן ללמוד לתואר ראשון ושני חינם במסלול זה.

בסקר הסטודנטים הארצי שנערך בשנה החולפת (2019), זכתה המכללה במקום הראשון ברמת הקורסים ובמקום שני באיכות ההוראה. תוצאות מצוינות אלה מעמידות את המכללה בשורה הראשונה בתחום האקדמי כמוסד לימודים בעל ראייה חדשנית, משפיע ומטביע חותם.

בנוסף, נתבשרה המכללה ממש בימים אלה, על זכייתה של סטודנטית מהמכללה בפעם השביעית ברציפות, בפרס ההצטיינות החברתית מהמל"ג על שם שוש ברלינסקי שינפלד ז"ל. הסטודנטים שזכו בפרס מהווים דוגמה ומופת ומעוררים השראה להצטיינות בתחום החברתי עבור שאר הלומדים.

המכללה האקדמית אחוה

כתובת: מושב ערוגות, מועצה אזורית באר טוביה, 7980400

טלפון: 3622*

לאתר של המכללה האקדמית אחוה >>>

לפייסבוק של המכללה האקדמית אחוה >>> 

לאינסטגרם של המכללה האקדמית אחוה >>>

SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעוןצילום: יובל קנר

---------------------------------------------

SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

SCE החלה את פעילותה האקדמית בשנת 1997. כיום, אחרי יותר משני עשורים ולמעלה מ- 10,000 בוגרות ובוגרים, מספקת המכללה 15% מסך המהנדסים/ות החדשים במשק הישראלי מדי שנה, ובכך משתלבת בחזון הפיכת הנגב למרכז היי-טק עולמי.

כמכללה הגדולה להנדסה בישראל, SCE שמה לה למטרה לקדם מצוינות במחקר ובהוראה, תוך שיתוף פעולה הדוק עם התעשיות המקומיות ועם הקהילה המדעית הבינלאומית.
המכללה מפעילה שני קמפוסים, בבאר שבע ובאשדוד, ומעניקה תואר ראשון (.B.Sc) ושני (.M.Sc) במרבית תחומי הנדסה.

הסגל האקדמי של המכללה מעודד סטודנטים לחשיבה יצירתית ושאפתנית, ומטפח בקרבם מוטיבציה לחדש ולשנות. בוגרים כאלה יוכלו לענות על הביקוש הגואה לכוח אדם איכותי, האוחז בתפיסת עולם יזמית ואשר מפגין רמה אקדמית-מדעית גבוהה. עם סיום לימודיהם יוצאים בוגרי המכללה אל קריירה מצליחה, כשהם מצוידים בכל הכלים המקצועיים, היישומיים והאקדמיים הדרושים להם להמשך דרכם.

תואר שני בהנדסה

המכללה מציעה ארבע תכניות לימוד לתואר שני בהנדסה:
הנדסת חשמל ואלקטרוניקה – התמחות במערכות הספק ואנרגיה. בוגרי התכנית משתלבים במשק החשמל בארץ ובתחום האנרגיה בכלל. תכנית הלימודים כוללת עבודות מחקריות בנושאים כמו המרת אנרגיה, בקרה, אלקטרוניקת הספק ועוד.
תנאי קבלה - תואר ראשון עם ממוצע 80 ומעלה, ובנוסף, שתי המלצות (ממקום עבודה או מוסד אקדמי). בעלי ממוצע 75 ומעלה עם ניסיון ניהולי או תעשייתי רלוונטי רשאים להגיש מועמדות ויוכלו להתקבל בכפוף לתנאים נוספים (כגון עמידה בקורסי השלמה).

הנדסת תוכנה – התכנית לתואר שני מכשירה הן בפן המדעי והמחקרי והן בפן היישומי. בוגרי התוכנית יוכלו לעסוק במחקר ובפיתוח או להשתלב כאנשי מקצוע בתעשייה. התכנים מגוונים וכוללים נושאים שונים לרבות מתודולוגיות פיתוח תוכנה מתקדמות, אמינות רשתות, אלגוריתמים אקראיים, הערכת איכות תוכנה, נושאים מתקדמים בבסיסי נתונים ועוד.
תנאי קבלה - תואר ראשון עם ממוצע של לפחות 80 באחד התחומים: הנדסת מערכות מידע, הנדסת תוכנה והנדסת תעשייה וניהול עם התמחות במערכות מידע. תישקל מועמדותם של בעלי תואר ראשון מתחום הנדסה אחר, בכפוף לעמידה בקורסי השלמה.

הנדסת תעשייה וניהול - תכנית הלימודים במסלול זה מקיפה נושאים כגון בקרה סטטיסטית רטרוספקטיבית, אופטימיזציה סטוכסטית, התמודדות עם אי-ודאות, בניית מודלים במשאבים מוגבלים ועוד.
תנאי קבלה - תואר ראשון עם ממוצע 80 ומעלה, נוסף לשתי המלצות (ממקום עבודה או ממוסד אקדמי). בעלי ממוצע 75 עם ניסיון ניהולי או תעשייתי רשאים אף הם להגיש מועמדות. זו תישקל בכפוף לעמידה בקורסי השלמה.

הנדסה ירוקה - מסלול ייחודי להכשרת מהנדסים ממגוון רחב של תחומים באוריינטציה של קיימות. המכללה מכוונת ליצירת דור חדש של אנשי מקצוע העוסקים בתחום ההנדסה מתוך אוריינטציה של השפעה על הסביבה, על החברה ועל הדורות הבאים. המסלול מיועד לבעלי תואר ראשון בהנדסה או במדעי הטבע. תכנית הלימודים מותאמת אישית לכל סטודנט.
תנאי קבלה - ממוצע 80 לפחות בתואר ראשון,  בדירוג ה-25% הגבוהים במחזור.
מלגות: היצע המלגות לתלמידי תואר שני רחב ומגוון.

סטודנטים לתארים מתקדמים ב- SCE יכולים לבחור ללמוד במסלול אינטרנטי כתלמידי מחקר. סטודנטים אלה יכתבו תזה או עבודת גמר מורחבת בהנחיית אחד מחוקרי המכללה ויהיו זכאים למעטפת סיוע בתקופת שתי שנות הלימודים לתואר השני.


מה מיוחד במכללת SCE

מכללת סמי שמעון מכשירה מהנדסים ומהנדסות לתעשייה ולמחקר תוך ייזום מחקרים ופרויקטים משותפים. שיתופי פעולה עם חברות בינלאומיות ומקומיות מובילים ליצירת אקו סיסטם טכנולוגי. שינויים אלה באקלים התעשייתי של סביבת המכללה בערים בהן היא פועלת, תורם לכך שהון אנושי איכותי, הכולל  מהנדסים בעלי יכולות גבוהות, נשאר באזור הדרום כציבור חזק ומעצים.


Project oriented – הדרך להשתלבות בתעשייה

במכללה לומדים הנדסה במגוון תחומים בסביבת project oriented בה מתמודדים הסטודנטים עם אתגרים ומשימות אמיתיים מעולם ההנדסה ומתנסים בעבודת המהנדס הלכה למעשה. חלק מהנושאים הקשורים לפתרון, נלמדים עצמאית או תוך כדי הנחיה, בדיוק כפי שקורה במקום העבודה.

המכללה, המדמה סביבת עבודה אמיתית, מאפשרת לסטודנטים לתרגל גמישות מחשבתית באופן מותאם לתנאים ולנתוני השטח. כך הופכות תיאוריות לכלי משמעותי ומעשי בהתמודדות עם פתרון בעיות. מחקרים רבים מראים כי שיטה זו תורמת רבות להצלחתם של הבוגרים  בחיי העבודה. בזכות יישום הגישה במכללה, הבוגרים יוצאים לתעשייה מצוידים בניסיון ובביטחון רב בהתאמתם למקום העבודה שלהם.

סמיון אנטוס, סטודנט לתואר שני במסלול המחקרי בחוג להנדסה ירוקה ובוגר לימודי הנדסה כימית, מספר על הלימודים במכללה: "הלימודים בתואר השני, רלוונטיים ומעניינים ותורמים להרגשת  חיבור לתחום הלימודים שבחרתי בו. ההרצאות, הדיונים והשיח, מעמיקים ומגוונים ומעניקים לנו ידע בתחום המחקרי. בזכות כל אלה, אנחנו, כסטודנטים, כבר מפרסמים מאמרים".

אילו כלים אתה מקבל מתכנית הלימודים במכללה?

"קיבלתי ארגז כלים משמעותי בעיקר בזכות שיטת Project oriented שמיושמת בלימודים, ובעצם מביאה את התעשייה האמיתית למכללה".

ואחרי כל זה, נשאר לך גם זמן לחיי חברה סטודנטיאליים?

"יש בהחלט פעילות שוקקת במכללה. בנוסף, בכל מה שקשור לקמפוס ירוק ופעילות סביבתית אנחנו מאד פעילים ומעורבים, וגם מערבים את הקהילה הסובבת את המכללה".

יום פתוח להנדסה

המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון, תקיים יום פתוח להנדסה לתואר ראשון ולתואר שני, ב-20 במרץ 2020 בשני הקמפוסים, באשדוד ובבאר שבע.

SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

טלפון: 1-800-207-777

לאתר של מכללת סמי שמעון >>>

לפייסבוק של מכללת סמי שמעון >>> 

לאינסטגרם של מכללת סמי שמעון >>>

---------------------------------------------

המכללה האקדמית תל- חיצילום: המכללה האקדמית תל- חי

המכללה האקדמית תל-חי: מגוון תכניות לתואר שני ברמה אוניברסיטאית

במכללה האקדמית תל-חי שבצפון עמק החולה הפסטורלי, ניתן ללמוד מגוון תכניות לתואר שני בפקולטה למדעי החברה והרוח או בפקולטה למדעים וטכנולוגיה. המכללה, המוכרת על ידי המל"ג, קנתה לה מוניטין כמוסד אקדמי מצטיין ומוביל המעמיד במרכז העשייה האקדמית ערכים של הוראה, מחקר ופיתוח.

בשתי הפקולטות במכללה לומדים כ- 3,850 סטודנטים בשלושה-עשר חוגים לתואר ראשון ותשע תכניות נוספות לתואר שני, מתוכם חמש תכניות מחקריות (הכוללות תזה). 
במכללה ניתן ללמוד לימודי תואר שני MSc בפקולטה למדעים וטכנולוגיה או במסלול  M.A בפקולטה למדעי החברה והרוח.

הפקולטה למדעים וטכנולוגיה

בפקולטה זו ניתן לקבל תואר שני מחקרי ונלמד MSc בשלושה חוגים:
ביוטכנולוגיה – התכנית עוסקת במחקר הביוטכנולוגי ויישומיו בענפי הרפואה, התעשייה, החקלאות והסביבה. הסטודנטים יעמיקו את הידע במדעי החיים והטבע, הרפואה, הכימיה והביולוגיה המולקולרית. כמו כן, בוגרי התכנית יצאו לשוק כשהם מצוידים בקשת רחבה של מיומנויות טכניות ושליטה במכשור משוכלל, לצד יכולת לעבד ממצאים, לנתחם ולתארם בשפה מדעית תמציתית ובהירה.

מדעי המים - אפשרות למסלול מחקרי או נלמד, עם תזה או ללא תזה. התכנית במדעי המים מציעה שילוב אופטימלי בין הענקת תשתית עיונית מקיפה הנחוצה להבנה ולהתמצאות במדעי המים, ובין הכשרה מעשית תוך עריכת ניסויים וכתיבת דוחות מדעיים, להתמודדות עם האתגרים האינטלקטואליים והמעשיים הכרוכים במחקר המדעי ובהצגתו. מטרת התכנית להכשיר כוח אדם מקצועי המצויד במיומנויות מודרניות בתחומי טיפול במים, שפכים, התפלה, חיפוש משאבי מים, איכות מים, וניהול משאבי מים - מרמת השדה לרמה הלאומית.

מדעי התזונה – בשנים האחרונות אנו עדים לעיסוק הרב והנרחב בתחום התזונה, מן ההצהרה שההשמנה היא מגיפה ועד לחקר הקשר בין תזונה למחלות לב ולמחלות אחרות. בעיות אלו ואחרות מצעידות היום את תחום התזונה והבריאות לעידן חדש ומרתק. התכנית כוללת שני מסלולים, עם תזה המעניק הכשרה רחבה במיומנויות מחקר מעבדתי וקליני וכן בכתיבה אקדמית ומסלול ללא תזה,  הכולל פרויקט מחקר או פרויקט בקהילה, מעמיק את הידע לצד המיומנויות הקליניות .

הפקולטה למדעי החברה והרוח

את הפקולטה למדעי החברה והרוח מסיימים הבוגרים לתואר השני עם M.A. במקצועות:
תחומים טיפוליים וחינוכיים: טיפול באמנות, דרמה תרפיה, פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית וחינוך - הלימודים משלבים קורסים התנסותיים לצד עבודה בשטח ולימודים תיאורטיים.
 לימודי גליל - לימודים רגיונליים רב-תחומיים המשלבים היסטוריה, ארכיאולוגיה, גיאוגרפיה, מדעי הסביבה, חי וצומח, חברה ואנתרופולוגיה. תחומים אלה נלמדים מתוך נקודות מבט שונות המוקדשות לחקר הגליל והמחוזות הגובלים בו.
מתכונת לימודים: הלימודים במכללה האקדמית תל-חי הם במתכונת אוניברסיטאית והשיעורים ניתנים בשתי הפקולטות שבקמפוס.
תנאי הקבלה: בכפוף לדרישות המל"ג ובהתאם לנתונים הנדרשים במסלולים השונים.
מלגות: המכללה מציעה מגוון רחב של מלגות לימודים, הצטיינות, מצב סוציואקונומי ועוד. חלק מהמלגות ניתנות תמורת תרומה לקהילה.

מה מיוחד באקדמית תל-חי:

תחום המחקר במכללה הוא נרחב ומפותח - הן בפקולטה למדעים וטכנולוגיה והן בפקולטה למדעי החברה והרוח. זו המכללה היחידה והראשונה בארץ שיש לה מכון מחקר מדעי יישומי המסונף אליה – מכון מיגל. סינוף זה מאפשר לסטודנטים ללמוד ממומחים המצויים בחזית המחקר ולהיות שותפים למחקרים יישומיים במגוון תחומים גדול: חקלאות, סביבה, מים, תזונה, מזון ועוד. בנוסף, למכללה מרכזי מחקר בתחומים חשובים כמו: המרכז לחקר הדחק והחוסן, המרכז לחקר הדתות, מכון לכרונוביולוגיה, מרכז לחקר המוח ועוד.

הסטודנטים במכללה לומדים במעבדות הוראה חדישות הכוללות ציוד מתקדם ביותר; הסטודנטים העובדים במעבדה האנליטית, מעבדת הפודטק, מעבדת השינה ומעבדות נוספות זוכים להיקף שעות לימוד  גבוה משמעותית בהשוואה למוסדות אקדמיים אחרים בארץ.
במכללה פועל מכון לאמנויות המציע לימודי גבוהים באמנויות בשלושה מסלולים: קרמיקה, צורפות ואמנות כללית. ניתן לשלב לימודים אלה עם תארים בפקולטה למדעי החברה והרוח.
 המיקום הפסטורלי של המכללה והסצנה הסטודנטיאלית השוקקת במקום, מייצרים אווירה ייחודית של קולג' אמריקאי. המכללה נבחרה במקום השלישי במדד המעורבות והפעילות החברתית, אחרי אוניברסיטת בר אילן ואוניברסיטת באר שבע.

לצד כל זאת, נהנים הסטודנטים הלומדים במכללה מחיי חברה תוססים, משפע פעילויות חברתיות ואירועים תרבותיים בתוך הקמפוס ומחוצה לו.

המכללה האקדמית תל-חי

טלפון: 9827*

לאתר של המכללה האקדמית תל-חי >>> 

לפייסבוק של המכללה האקדמית תל-חי >>> 

לאינסטגרם של המכללה האקדמית תל-חי >>> 

המרכז האקדמי פרסצילום: יח"צ

---------------------------------------------

המרכז האקדמי פרס

המרכז האקדמי פרס ברחובות הוא מוסד אקדמי המוכר על ידי המל"ג.  מלבד שבע תכניות התואר הראשון,  במרכז מוצעים שלושה מסלולים לתואר שני, בכל אחד מהם מספר תכניות לימוד גמישות וייחודיות. במהלך לימודי התואר מקבלים הסטודנטים תכני העשרה מגוונים הנלמדים בקורסי הכשרה שונים. קורסים אלה מקנים לתלמידים תעודות מקצועיות הרלוונטיות לתחום לימודיהם. כל המסלולים מלווים על יד בכירי החברות במשק.

תואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני [MA] – תואר זה מאפשר לבוגריו להשתלב בתפקידים בכירים בארגונים שונים או לפתח קריירה עצמאית בתחום מלהיב, מתפתח ומבוקש. התואר מושתת על עקרון הרב-תחומיות, מה שמבטיח כי הסטודנטים יקבלו במהלך הלימודים את כל הנדרש כיום מיועצים מקצועיים לחברות וארגונים. בין השאר, הסטודנטים בונים לעצמם ארגז כלים עשיר ובו שלל מיומנויות במגוון נושאים רחב.

במסגרת הלימודים ניתן לעשות תואר פלוס ולקבל תעודה ב: ניהול משאבי אנוש, ייעוץ אישי למנהלים, והנחיית קבוצות. כמו כן, המסלול כולל פרקטיקום ייחודי בשיתוף חברות מובילות במשק: קבוצת פוקס, קבוצת גולף, אזורים, רמי לוי שיווק השקמה ועוד.

תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית [MA] – M.A בפסיכולוגיה חינוכית הוא תואר יוקרתי הנחשב בשנים האחרונות למוערך במיוחד. מלבד אפשרויות קריירה רבות, התואר מעניק ידע ומיומנויות בתחום החינוך ולקויות למידה.

המרכז האקדמי פרסצילום: יח"צ

תואר שני במנהל עסקים [MBA] - תכנית לימודים פרקטית לתפקידי ניהול בכירים בחברות עסקיות וציבוריות. התכנית מתאימה לבוגרי תואר ראשון המעוניינים לקדם את המיומנויות והכלים הניהוליים. תכנית הלימודים מותאמת לסטודנטים עובדים ומאפשרת לסיים את הלימודים בשנה אחת (כולל מסלול מובנה של יום לימודים מלא בשבוע, או יום אחר הצהריים ושישי בוקר).

במסגרת לימודי ה- MBA מוצעים מסלולי תואר פלוס, הכוללים מספר קורסי בחירה (כחלק מדרישות התואר) ומאפשרים לקבל בנוסף לתעודת ה- MBA גם תעודות ייחודיות המקנות יתרון משמעותי בשוק העבודה. ניתן לשלב במסגרת הלימודים תעודות שונות כגון דירקטורים, אימון למנהלים, מיומנויות ניהוליות, תעודת אקזקיוטיב, תעודת מכירות B2B, ניהול עסקים בסין ועוד. בנוסף לתואר פלוס, מושם דגש חזק בלימודים על ההיבטים היישומים בכל הקורסים וכן על החיבור המשמעותי לקהילה העסקית. כך למשל, תכנית  מנכ"ל" כוללת קורס המורכב מהרצאות של מנכ"לים מובילים וסדנה המאפשרת סימולציות והתנסויות הרלוונטיות לתפקידיו של המנכ"ל.

בנוסף, סטודנטים ב-MBA המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים (דוקטורט) נהנים ממערך לייעוץ, סיוע וליווי אל עבר התואר השלישי הנכסף באחת האוניברסיטאות המובילות בארץ.
תנאי הקבלה לתואר השני: כפופים לדרישות המל"ג ומשתנים בהתאם לדרישות המסלול.
אווירה: אווירה סטודנטיאלית ותחושה של בית. הסטודנטים נהנים מחיי תרבות עשירים הכוללים הופעות, מסיבות ופעילויות חברתיות מגוונות.   

מה מיוחד במרכז האקדמי פרס:

המרכז האקדמי פרס מוביל מצוינות אקדמית המגולמת בסלוגן "בואו להתאהב בקריירה". הדבר נכון במסלולי התואר הראשון, ומדויק אף יותר בתכניות התואר השני. הסטודנטים במסלולים אלה משלבים בקלות לימודים וקריירה ועוברים השתלמויות שונות התורמות להעמקת הידע והתמקצעות בתחום התמחותם. 

מרכז רעו"ת: מציע לסטודנטים במכללה תמיכה ומענה בשלל סוגיות ונושאים העולים בתקופת הלימודים במכללה. במרכז פועלים אנשי מקצוע מתחומים שונים למען רווחתם של הסטודנטים כגון מאבחנת דידקטית ועובדת סוציאלית וניתנים כלי סיוע כגון שיעורי תגבור מרתוניים ועוד.
היחידה לפיתוח קריירה: מסייעת בחיפוש ומציאת עבודה. ליווי סטודנטים בתהליך, הנחייה בכתיבת קורות חיים וסיוע פעיל בהשגת משרות.

המרכז האקדמי פרס

כתובת: שמעון פרס 10, רחובות

טלפון: *9165

לאתר של המרכז האקדמי פרס >>>

לפייסבוק של המרכז האקדמי פרס >>>