צילום פורטרט מקצועי: זום דיגיטלי עם הצלמים המובילים

צילום תדמית מקצועי דורש מיומנויות מיוחדות, הבנה עסקית, יכולת טכנית מעולה ומעל הכל – הבנת הגורם האנושי. מיהם הצלמים שעושים את זה הכי טוב?

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמונה ראשית
צילום: Scyther5 - Dreamstime
שרית שיר, תוכן מקודם
תוכן מקודם

מחוז צפון

מיכל ממן - סטודיו הידרומדיה

הידרומדיה, הסטודיו הביתי של מיכל ממן, ממוקם בלב המושבה הציורית ראש פינה, מוקף חצר ירוקה ופסטורלית. התפאורה הזו היא התחלה מושלמת לסשן שמכניס את המצולמים לתמונה, אך יוצא לפרקים מהמסגרת.

מחלקת צילומי הפורטרט והתדמית העסקית של הסטודיו מכוונת לקהל העסקי-מקצועי. הצילומים נערכים בסטודיו עצמו, בנוסף ללוקיישנים חיצוניים של צילומי אווירה, או אצל המצולמים במקום עבודתם.

הצילומים נערכים בסטודיו עצמו, בנוסף ללוקיישנים חיצוניים של צילומי אווירה, או אצל המצולמים במקום עבודתםצילום: מיכל ממן

צילומי הפורטרט והתדמית העסקית מיועדים לבעלי עסקים המעוניינים להשתמש בתמונות מקצועיות לקידום העסק במדיות החברתיות, באתר המקצועי ועוד. לקוחות אלה יכולים להזמין יום צילום משולב - סטודיו וצילומי אווירה בלוקיישנים מעניינים בצפון, בהתאמה למצולמים ולמסר אותו הם מבקשים להעביר.

אפשרות נוספת היא צילום במקום העבודה, כשהסטודיו מגיע אל המצולמים. כדי להוציא את המיטב מיום צילומים שכזה, מיכל עושה הכנה יסודית עוד לפני יום הצילום ומנחה את המצולמים המיועדים כיצד להתלבש ולהתאפר, איך להיראות ייצוגיים, באילו אביזרים כדאי להשתמש ועוד. יש אפשרות גם לעשות יום צילום למספר עובדים או יזמים במקום אחד וכך גם להוזיל עלויות, לצילומים אלה מגיעה גם מאפרת מקצועית.

לא נשארים אדישים לעדשה

הדגש בצילומי תדמית עסקית, סבורה מיכל, הוא להתאים את סגנון התמונה לאופי העסק.
למיכל חשוב שהמצולמים לא יעמדו קפואים מול העדשה, וכדי לחלץ מהמצולמים שלה את הצדדים המשוחררים והנינוחים שלהם, היא משוחחת אתם תוך כדי צילום, יוצרת חיבור אנושי שמורגש מבעד לעדשה, ותוך כדי שהיא שואלת אותם על עצמם ועל הדברים האהובים עליהם ויקרים להם, היא מחכה ללכוד את הרגע בו נדלק להם הניצוץ בעיניים והם מתמסרים למצלמה.

מיכל נוהגת לדבר עם המצולמים שלה עוד לפני הצילום, לשמוע מהם מה מייחד אותם ומתאים רק להם, ועל בסיס ידע זה להתכונן לצילומיםצילום: מיכל ממן

להפוך את היומיומי למיוחד

מבחינתה של מיכל, צלם טוב הוא כזה שניחן ביכולת טכנית גבוהה, מבט אמנותי וכישרון להפוך את היומיומי למיוחד. מיכל נוהגת לדבר עם המצולמים שלה עוד לפני הצילום, לשמוע מהם מה מייחד אותם ומתאים רק להם, ועל בסיס ידע זה להתכונן לצילומים.  כך היה למשל כשערכה מסע חיפושים נרחב כדי למצוא כורסה ירוקה מיוחדת עבור מאמנת שעמדה להצטלם אצלה בסטודיו וסיפרה לה על הקליניקה שלה. מיכל מצאה כורסה שענתה במדויק לתיאור, וכך הפכה את יום הצילומים לחוויה מיוחדת עבור המצולמת שהרגישה אצלה לגמרי בבית. מבחינתה של מיכל, סיפור הכורסה הירוקה הוא תמצית העבודה שלה עם המצולמים – ללמוד את הלקוחות, למצוא את הזווית בה הם במיטבם ולהנציח את כל זה ברגע מזוקק אחד בו נלקחת התמונה.

סטודיו הידרומדיה מעניק ללקוחותיו שירות כולל ומלא. באמצעות תעודת הזהות הויזואלית שהוא מייצר ללקוחותיו, הסטודיו מציב אותם בשורה הראשונה בתחום עיסוקם הודות לייצוגי הנראות הנכונים. הסטודיו משתמש בציוד חדשני ומתקדם בתחומי הווידאו, הסטילס והמיתוג העסקי: צילום מוצרים, הפקת סרטוני תדמית ועיצוב גרפי.

צילום תדמיתצילום: מיכל ממן

התוצרים ממחישים את הערך המוסף של הסטודיו: מוצרי פרסום תדמיתיים עשירים, מדויקים ומותאמים בצורה מושלמת לאופי הלקוח והעסק.

מיכל ממן - סטודיו הידרומדיה

כתובת: משעול התמר ראש פינה

טלפון: 054-6738408

לאתר של סטודיו הידרומדיה >>>

לפייסבוק של סטודיו הידרומדיה >>>

---------------------------------------------

מחוז מרכז

יקיר פולק

בסטודיו של יקיר ניתן לקבל שירותי צילום ותוכן דיגיטלי לקהל הפרטי והמסחרי. יקיר מתמחה בצילומי פורטרט וצילומי תדמית, צילומי בוק, עיבוד תמונה ועריכה, אמנות ואומנות דיגיטלית.

כצלם בכלל, וכמי שמתמחה בצילום פורטרטים בעיקר, יקיר עוסק רבות בשאלת הדימוי העצמי. בעיניו, הדימוי העצמי שאנו בונים משקף את האמונה שלנו לגבי השאלה כיצד האחרים רואים אותנו. מאחר שכך הם פני הדברים, המשימה החשובה ביותר של הצלם היא לשלוף מהמצולם שלו את ההבעה הנכונה שתואמת את הדימוי אותו הוא מבקש להעביר. מכאן שעיקר עבודתו של צלם טוב מתבססת על הבנת הפסיכולוגיה של המצולמים. הבעת הפנים הנכונה היא בעלת ערך גבוה ביותר בעיני יקיר ובתוצר הסופי המשמעות שלה גדולה לאין ערוך לעומת פרטים טכניים אחרים כמו באילו תאורות או באיזו מצלמה משתמשים במעמד הצילום. לדעתו של יקיר, צלם טוב הוא זה שיודע כיצד לשבור את הקרח עם המצולמים ולגרום להם להתמסר למצלמה. משהושג החיבור, נותר החלק הטכני של מציאת הזוויות והעמדת התאורה ורק אז מגיע הקליק הראשון.

שירותי צילום ותוכן דיגיטלי לקהל הפרטי והמסחרי.צילום: יקיר פולק

יקיר המצולמים

לדעתו של יקיר, אין דבר כזה מצולמים שאינם יכולים להתמסר למצלמה, ישנם מצולמים הזקוקים יותר מאחרים למבט אמפתי, מילה נכונה ועין רגישה הרואה אותם מבעד למגננות. כשמאחוריו ניסיון של שנים רבות ואינספור מצולמים שהתייצבו בפני העדשה שלו, יקיר יודע שהרגע הנכון ללחוץ על כפתור המצלמה הוא בדיוק אותו הרגע בו מצא אצל המצולם את הכפתור הגורם לו לצחוק, להשתחרר ולהתמסר לצילום. כדי להקל על המצולמים שלו, יקיר עורך איתם שיחת טלפון מקדימה ושומע מהם מהי מטרת הצילום, מהן הציפיות שלהם ומה הם מבקשים לשדר בתמונה.

אין דבר כזה מצולמים שאינם יכולים להתמסר למצלמה, ישנם מצולמים הזקוקים יותר מאחרים למבט אמפתי, מילה נכונה ועין רגישה הרואה אותם מבעד למגננותצילום: יקיר פולק

לראות את התמונה המלאה

עבור יקיר, תמונה טובה היא זו המציעה לצופה בה ערך מונכח. תמונה כזו מגלמת מערכת כוחות משולשת: מה שהמצולם חושב על עצמו, איך הוא תופס את הדרך בה אחרים רואים אותו ואיך הצלם מציג אותו. תמונה טובה מתאימה בצורה מושלמת לקונטקסט שלה ומייצרת סוג של דיאלוג פנימי. את הערך הזה אפשר להשיג דרך המצלמה הפשוטה ביותר, או המשוכללת שבמצלמות.

צילום פרוטרטצילום: יקיר פולק

ליקיר חשוב לא לקטלג את המצולמים שלו ולגשת באופן נקי וחסר פניות למפגש בינו ובין מי שעומד מול המצלמה. הגישה שלו היא להתייחס לאדם הנמצא מהצד השני של העדשה כחבר שבא למפגש בין שני אנשים, כשהוא אינו מאפשר למצלמה לחצוץ ביניהם. בעיניו, רק כשהוא מכיר ולו במעט, את האדם שמולו, הוא יכול לחלץ ממנו את הדימוי אליו שואפים הן הצלם והן המצולם להגיע.

בקרוב תוכלו להאזין ליקיר בפודקסט עליו הוא עובד בימים אלה.


סטודיו יקיר פולק

טלפון: 054-4922508 

לאתר של סטודיו יקיר פולק >>>

לאינסטגרם של סטודיו יקיר פולק >>>

ללינקדאין של סטודיו יקיר פולק >>>

לפייסבוק של סטודיו יקיר פולק >>>

---------------------------------------------

מחוז ירושלים

יעל הרמן

הסטודיו לצילום של יעל הרמן נמצא בחוצות היוצר בירושלים, ומשם הוא יוצא לרחבי הארץ עם הסטודיו הנייד לצילומי תדמית לחברות. כבעל השכלה בתחום התקשורת השיווקית והמדיה הדיגיטלית, יעל מביא עמו ערך מוסף לפרויקטים המשלבים צילום, פרסום ומדיה.

כשהשכנים שלך הם חברות גדולות עם תקציבי ענק

המוטו של יעל בעבודתו הוא "זכור מי הם שכניך": כל מי שמפרסם באינטרנט חייב ליצור את הרושם הראשוני הנכון, בעודו מתמודד בכל רגע נתון על תשומת לב הגולשים מול שכניו לרשת. הפרסום ברשת משמעו הצגת דימוי משודרג. אתר האינטרנט, דף הפייסבוק, הפרופיל בלינקדאין – כל אלה הם חלונות דרכם מציגה החברה את עצמה בפני קהל היעד שלה, והדרך בה היא עושה זאת משקפת את הרצינות וההשקעה בתחום העיסוק שלה.

ללקוחותיו יעל מסביר כי צילומי תדמית ניתן לעשות בדרך הקצרה או בדרך הנכונה – הארוכה. כדי להפיק את המיטב מצילומי תדמית מקצועיים, יש להשקיע בהם את כל הנדרש, כולל מאפרת, תאורה מקצועית וריטוש עדין של התמונות הנבחרות. חיפוש אחר קיצורי דרך מחמיץ את העיקר: בדור החזותי שלנו, צילומים לא מושקעים פשוט "לא עוברים מסך". כדי לתת ערך מוסף ליום הצילומים, מציע יעל לשלב בפרויקט גם צילומי תדמית ויח"צ של האתר והפעילות של החברה או העסק.

הלובי הציבוריצילום: יעל הרמן

קליק עם המצולמים

בצילומי פורטרט ותדמית, המצולם צריך להרגיש נוח מול המצלמה. חלק משמעותי מעבודת הצלם הוא להוציא מהמצולם את הצד הנכון שישדר את הדימוי הנדרש: נחישות, אסרטיביות, נינוחות, הקשבה – כל מקצוע והתכונות הנכונות לו. כדי שהקסם יקרה - ורבים אינם ששים לעמוד מול העדשה – יעל נוטע במצולם ביטחון וידיעה שהצלם שם ב-100% בשבילו. יצירת אווירה נינוחה, בחלל מתאים, אמפטיה וקשירת שיחה זורמת הם המפתח ליצירת אוירה טובה. אחרי שדאג לכל אלה, יעל בוחר מה להדגיש ומה להצניע – על ידי  שימוש מושכל בתאורה, באופטיקה ובעריכה.

כשהוא מצלם פורטרטים וצילומי תדמית יעל מקפיד על עיקרון בסיסי: כפי שהמסגרת אמורה להציג את התמונה ולא להיפך, כך גם בצילום דיוקן: צילום ווירטואוזי מדי מסיט את תשומת הלב מהעיקר שהוא, בסופו של דבר, אישיותו של המצולם. בצילומים כאלה יש לזכור שהמצולם הוא המרכז, ולא היכולות הטכניות או האסתטיות של הצלם.

אודליה בוקר - מנהלתשיווק גלאסבוקסצילום: יעל הרמן

קפדנות לצד חום אנושי

כמי שמעיד על עצמו כקפדן בעל מזג נוח, יעל מתייחס לכל היבטי העבודה ברצינות יתרה ואינו מתפשר על דבר, כולל שימוש בציוד איכותי, אמצעים מכויילים והקפדה על ניואנסים. בסופו של דבר, מאמין יעל, צריך לזכור שמטרתו של צילום תדמית הוא לשרת את צרכיו השיווקיים של המצולם ולאפשר לו להציג את עצמו, כמו שהוא במיטבו.

יעל הרמן – צילומי תדמית ופורטרטים

כתובת: חוצות היוצר – סטודיו 23 ירושלים

טלפון: 052-5070220, 02-6252040

לאתר של יעל הרמן >>> 

---------------------------------------------

מחוז תל אביב

שלומי ברנטל

בסטודיו של שלומי ברנטל ניתן להצטלם צילומי תדמית עסקיים. בנוסף, הסטודיו מציע שירותי צילום עסקיים אחרים כמו צילומי מוצרים. חברות ועסקים המעוניינים בצילום שדרת הצוות הניהולי, יכולים להזמין את הסטודיו הנייד שיוקם במשרד או במפעל, ושם ייערך יום הצילומים.

צילומי התדמית המקצועיים מתאימים לצרכים שונים שמשרתים בעלי העסקים. שער מגזין, כתבה, מדיות חברתיות או פרופילים עסקיים צילום: שלומי ברנטל

צילומי תדמית עסקית זה עסק רציני

צילום אנשים, ובפרט כאשר מדובר על צילום פנים מקצועי, מצריך ניסיון, יכולת טכנית גבוהה, ובעיקר – הכרת הסגנון הנדרש. ניסיונות לסטות מהקווים המקובלים או לפרוץ את הנורמות האוניברסליות הנוגעות לצילום פורטרט עסקי, עלולים לעתים לפעול לרעת המצולם ולהעביר מסר לא מקצועי. כך למשל, זוויות יצירתיות, חיתוכים לא שגרתיים, תאורה דרמטית או בגדים לא שמרניים יכולים להוליד תוצאה צילומית שמשרה חוסר אמון, במקרים בהם  מקצועו של המצולם נתפס כשמרני. כשמדובר בלקוח העוסק בתחום יצירתי, יש יותר מקום לשבירת מסגרות וניסיונות חדשים.

שלומי מאמין שצילומי פורטרט עסקי אינם פלטפורמה עבור הצלם לבטא אמירה אישית משל עצמו. על פי תפיסה זו, תפקיד הצלם הוא לאפשר ללקוח להציג את אישיותו שלו, תוך שמירה על מסגרות וויזואליות מקובלות והעברת המסר כי המצולם יכול להשתלב היטב בתוך המערכת העסקית הבינלאומית. צילום תדמית מקצועי המיועד לתעודת הזהות העסקית צריך להיראות מכובד, ומחובר לשדה העסקי בו פועל המצולם. ומאחר שהיום, יותר מתמיד, אנו חלק מכפר קטן וגלובלי, סטנדרטים אלה תקפים ברחבי העולם כולו והצלם צריך להכיר אותם ולהישאר נאמן אליהם.

צילומי תדמיתצילום: שלומי ברנטל

השפה הוויזואלית הנכונה

במהלך העשורים בהם התנסה שלומי בצילומי תדמית עסקיים, הוא רכש את השפה החשובה ביותר בתחום - השפה הוויזואלית הנהוגה ברחבי העולם בתחום העסקי, ובפרט הטכנולוגי, המדעי והאקדמי. כבקי בשפה זו, שלומי מחפש בכל מצולם את הזוויות הנכונות לו ומנחה אותו באשר ללבוש הנכון ותנוחות הצילום המקובלות בקרב עמיתיו בתחום העיסוק, כך שהוא ישדר אמינות ואותנטיות. בסיום התהליך, שלומי מתקן את הנדרש באמצעות פוטושופ, עד להגעה לתוצר הסופי - תמונה בה המצולם נראה במיטבו. 

שלומי מחפש בכל מצולם את הזוויות הנכונות לו ומנחה אותו באשר ללבוש הנכון ותנוחות הצילום המקובלות בקרב עמיתיו בתחום העיסוק, כך שהוא ישדר אמינות ואותנטיותצילום: שלומי ברנטל

צילום פורטרטים וצילום תדמית מקצועית

צילומי התדמית המקצועיים מתאימים לצרכים שונים שמשרתים בעלי העסקים. שער מגזין, כתבה, מדיות חברתיות או פרופילים עסקיים – בכל אלה נדרשת תמונה ייצוגית וטובה המצולמת על ידי צלם מקצועי. צלם פורטרטים מקצועי ומנוסה יוצר לעצמו ארגז כלים עשיר הכולל ציוד מתאים, אמצעי תאורה, אבזרי רקע ובעיקר – ניסיון עשיר ונרחב ועין רגישה. כלים אלה מאפשרים לו למצוא אצל כל מצולם ומצולמת את הזווית הנכונה בתאורה המתאימה, כך שהתמונה שתתקבל תשקף את המסר שיש להעביר באופן האופטימלי והנכון ביותר לתחום העיסוק המדובר.

שלומי ברנטל – צילום מסחרי

כתובת: צפון תל אביב

טלפון: 052-5801515

לאתר של שלומי ברנטל >>>

לפייסבוק של שלומי ברנטל >>>