מוטיבציה בעבודה: פעילויות גיבוש וימי כיף לחברות וארגונים

אנשים צעירים
צילום: Golubovystock | Dreamstime.com
שרית ליבנה אשכנזי, תוכן מקודם
תוכן מקודם
שרית ליבנה אשכנזי, תוכן מקודם
תוכן מקודם

רוצים לארגן יום כיף לעובדים שלכם, כזה שכולם ימשיכו לדבר עליו עוד זמן רב? במיוחד עבורכם ריכזנו רשימת הצעות לפעילויות מקוריות, חדשניות וסוחפות, כאלה שיערבו את כל החושים, ימלאו אתכם באנרגיה, צחוק והנאה, והכי חשוב ישאירו את העובדים שלכם פעורי פה.

QUESTAIR: הטייסים שפיצחו את 3 הסודות לפעילויות גיבוש קבוצתיות

QUESTAIR מפעילה חדרי בריחה ניידים ונייחים, סדנאות, הרצאות ופעילויות גיבוש מגוונותצילום: דר וייס

חברת QUESTAIR היא חברת יצירה והפקה של תוכן אתגרי וחווייתי, ששמה לעצמה כמטרה ליצור ולהפיק פעילויות חיוביות וחדשניות עבור ארגונים, חברות עסקיות ולקוחות פרטיים באופן מהנה שמחזק עבודת צוות, בונה אמון ומנגיש ידע אינטליגנטי לצד עקרונות חשובים באמצעות "משחוק" (Gamification).

QUESTAIR מפעילה חדרי בריחה ניידים ונייחים, סדנאות, הרצאות ופעילויות גיבוש מגוונות ומקוריות. החברה נותנת מענה לכל אטרקציה לחברות או ימי כיף לעובדים, בהובלת מוצר הדגל שלהם - חדרי הבריחה הניידים שיגיעו עד אליכם לכל מקום בארץ.

"היעד שלנו הוא להחזיר את התוכן לאופנה. לא סביר שכמעט כל פעילות גיבוש לעובדים סובבת סביב אוכל, שתייה והרצאה", כך מסכם רני לוז, הבעלים של חברת QUESTAIR את חזון החברה. "הגיע הזמן לתוכן חוויתי, כייפי שנותן ערך אמיתי. . אצלנו מקדשים את התוכן, מקדמים תחרות בריאה והפעילות שלנו חייבת להיות יצירתית וחדשנית – שלושה סודות להצלחה של כל פעילות גיבוש".

QUESTAIR: הטייסים שפיצחו את 3 הסודות לפעילויות גיבוש קבוצתיותצילום: דר וייס

"כיוצאי חיל האוויר, חלקנו טייסים, ב- DNA שלנו טבועות תכונות כמו יצירתיות, סדר וארגון, פתרון בעיות ויעילות", מספר השבוע רני לוז, אחד השותפים ב- QUESTAIR. "בנוסף, כולנו חובבים מושבעים של אתגרים וחידות וכשרצינו לתרגם את האהבה הזו ל- 3D חיפשנו משהו שבו נוכל לשלב תוכן משמעותי, מסר חינוכי וניהולי ושבו יבואו לידי ביטוי גם אותן תכונות שמאפשרות לצבא קטן להתמודד עם בעיות גדולות בתקציב קטן".

הפתרון האידיאלי שמצאו בחברה הוא מתחם חדרי בריחה בתל אביב בהם העקרון המוביל הוא תחרות חיובית בקרב נגד השעון. "לפני כשנה עלתה דרישה מהשטח לתכנים תחרותיים עבור קבוצות גדולות ולכן בחרנו להקים חדרי בריחה ניידים. חברות ביקשו שימי הגיבוש שלהם יתקיימו אצלם או במקום גדול יותר מאשר חדר בריחה. תוך זמן קצר פיתחנו מוצר ייחודי לנו - חדרי בריחה ניידים - אנחנו מגיעים לכל מקום עם צוות עובדים מדהים, בין אם זה שטח פתוח, חדרי ישיבות או חלל משרדי, פורסים על השולחנות ערכות בריחה חדשניות ומסתוריות ופותחים את האירוע בהצגה של סיפור מרתק עם סרט שמכניס את הקהל לאווירה אנרגטית. מיד לאחר מכן מתקיים תדריך קצר בו משולבים ערכים ומסרים שאנו מתאימים ספציפית לחברה בה אנחנו מתארחים ואז מזניקים את כולם לתחרות הכיפית".

לוז מתאר שבכל חברה, ארגון או קבוצה, תמיד יהיו משתתפים ציניים או כאלה שלא יתלהבו ממשחק שולחן, אך נראה שהתחרותיות וההישגיות גוברים על הכל ותוך דקות כל המשתתפים, גברים ונשים בכל הדרגים הניהוליים או עובדי מטה או עובדי ייצור וכדומה, נשאבים למשחק ומנסים בהתלהבות לפצח את החידות כדי להתקדם לשלב הבא ולנצח בזמן הקצר ביותר את הקבוצות האחרות. "כמו שנהוג בחיל האוויר, הרבה מאוד מהפעילויות שלנו בחברות יסתיימו גם בתחקיר, בו אנשי הצוות שלנו משקפים למשתתפים את התהליך שחוו, מחזקים את המצטיינים ומשתפים בתובנות שעלו תוך כדי המשחק, תוך תרגום שלהם לחיי היום-יום בחברה ויציקת תוכן ומסרים ספציפיים לאותו ארגון", ממשיך לוז.

"היעד שלנו הוא להחזיר את התוכן לאופנה. לא סביר שכמעט כל פעילות גיבוש לעובדים סובבת סביב אוכל, שתייה והרצאה", כך מסכם רני לוז, הבעלים של חברת QUESTAIR את חזון החברהצילום: דר וייס

בחלל הצמוד לחדרי הבריחה בתל אביב הקימה QUESTAIR גם את קואלה (Quala) - לופט יצירתי ואיכותי בו ניתן לארח חברות לפעילויות של הרצאות, דיונים ולמידה תוך שילוב של מישחוק אוף-ליין. הכלל בקואלה הוא שטלפונים ניידים ומסכים הם מחוץ לתחום. במתחם מועברות פעילות גיבוש וסדנאות לחברות בהן נלמדות טכניקות לתחקור, פיתוח כישורי תקשורת בין-אישית, יסודות ניהוליים וקבלת החלטות, הכל בהתאם לדרישה ולצורך של אותה חברה או ארגון.

"כל הפעילויות שלנו במתחם חדרי הבריחה, בחדרי הבריחה הניידים ובקואלה מלוות בתמונות וצילומים של המשתתפים ומזכות את הזוכים בפרס, אבל בסופו של יום משמח אותנו לשמוע שהחוויה של המשתתפים נחרתה בהם והם יישאו אותה איתם לתקופה ארוכה הן כיחידים והן כארגון", מסכם לוז.

QUESTAIR

כתובת: שפע טל 6, קומה 1, תל אביב

טלפון: 03-6964443

עמוד הפייסבוק של Questair

חדרי בריחה ניידים | חדרי בריחה בתל אביב | מתחם קואלה

---------------------------------------------

שלוֹפתא: החיים הם במה וכולנו שחקנים

עם הרכב שלופתא תוכלו לתרגל מצבים אמיתיים מחיי היום-יום בעבודה במופע אימפרוביזציה סוחף ומצחיקצילום: טל חפץ

כמה פעמים חזרתם הביתה אחרי יום עבודה לחוץ והרצתם בראש תסריטים של "מה היה אילו?", "מה היה קורה לו הגבתי אחרת?" וכדומה. עם הרכב שלופתא תוכלו לתרגל מצבים אמיתיים מחיי היום-יום בעבודה במופע אימפרוביזציה סוחף ומצחיק, אבל כזה שבסופו של יום יתורגם לערך אמיתי שיתרום לכם בעתיד להתנהלות נעימה עם ומול הקולגות, הלקוחות או המנהלים שלכם.

הכל התחיל לפני כשבע שנים, אי שם במסדרונות אוניברסיטת בן גוריון, כששבעה חברים לספסל הלימודים התחילו להעלות מופעי אימפרוביזציה מול חבריהם. "עם הזמן השמועה על הרכב 'שלופתא' עשתה לה כנפיים והדרישה למופעים עלתה וגברה", מספר בחיוך איתי הכהן, מי שמנהל היום את ההרכב המצליח שלופתא. "הקהל גדל, המופעים לוטשו ונוצר הקסם שלא התפוגג עד עצם היום הזה והוא בא לידי ביטוי הן בהופעות שלנו בתיאטראות הגדולים כמו הקאמרי, הבימה והחאן, והן בסדנאות ומופעי אימפרוביזציה שאנחנו עושים בימי גיבוש וכיף לחברות וארגונים. בשבע השנים האחרונות עבדנו עם חברות היי-טק, בנקים, ארגוני מורים, חברות ציבוריות ופרטיות וגם ארגונים קטנים או צוותי עבודה".

שלופתא - סדנאות והופעותקרדיט: שלופתא

חברות וארגונים שרוצים להרים ערב גיבוש או יום כיף לעובדים יכולים לבחור בין שני מסלולים – סדנה או מופע אימפרוביזציה. בסדנה מועברת פעילות בה בעזרת כלים מעולם האלתור מתרגלים מצבים מחיי היום-יום הקשורים לעולם התוכן של החברה,לשיפור תקשורת בין-אישית, פיתוח רעיונות, חשיבה יצירתית ודימיון והעמקת ההיכרות בין המשתתפים כשהכלמתובל בהמון צחוק והנאה.

שתי הפעילויות שמציע הרכב שלופתא מערבות המון צחוק ואנרגיה וכמובן שיתוף של הקהלצילום: יח"צ שלופתא

"הפעילות בסדנה מחזקת את תחושת המסוגלות והביטחון העצמי של חברי הצוות, שלחלקם זו הפעם הראשונה בה הם עומדים על במה מול קהל", מסביר הכהן. "אחד המסרים האהובים עלינו, שגם מתקבל באהדה בסדנאות, הוא שכל אחד מאיתנו צריך ללמוד להגיד יותר 'כן' לאחרים וגם לעצמנו. ה'כן' הוא מה שמאפשר לנו לצמוח ולהעז יותר בעבודה ובכל אספקט אחר בחיים".

שתי הפעילויות שמציע הרכב שלופתא מערבות המון צחוק ואנרגיה וכמובן שיתוף של הקהלצילום: שלופתא

מופע האימפרוביזציה בנוי מחמישה עד שישה מערכונים שנבנים על בסיס תחקיר מקדים שנעשה על אופי החברה, מאפייני הצוותים, מה הנושאים המעניינים את המשתתפים וגם מה מכאיב או מציק להם, כדי להתאים את תכני המופע כך שהקהל ירגיש שמדבריו אליו ועליו. "גם במופע, כמו בסדנה, אנחנו משתפים מתנדבים מהקהל שלוקחים חלק פעיל בסצינות השונות, כשהרעיונות והדגשים שהם מביאים איתם למערכונים, לצד העובדה שהם משחקים את 'החיים עצמם' מוכיחים פעם אחר פעם שאימפרוביזציה ככלי להסרת שיפוטיות היא נקודת מפתח לתקשורת אפקטיבית. הם פשוט עולים על הבמה ונסחפים לתוך התפקיד שיועד להם, מבלי להתחשב כמעט במה יגידו או מה יחשבו עליי ממקום נקי ואמיתי, והכל בשילוב של הומור וכיף, פשוט כיף". 

הסדנה מיועדת לקבוצות של 10-50 משתתפים ואורכה כשעה ו-15 דקות. כל מה שאתם צריכים זה לדאוג לחלל ממוזג, נעים ונוח. המופע מיועד לקהל של 50-250 משתתפים והוא נמשך כשעה, בכל מקום שהחברה תחליט, ובמקרה הצורך ניתן לקבל עזרה גם בהספקת ציוד להגברה ותאורה. 

שתי הפעילויות שמציע הרכב שלופתא מערבות המון צחוק ואנרגיה וכמובן שיתוף של הקהל. הניסיון הרב של הכהן מלמד שגם הצוותים הסקפטיים ביותר (שלא לומר הביישנים או הצינים), משתחררים מהר מאוד, משתפים פעולה ונותרים עם אנרגיה אדירה שתמשיך ותלווה אותם הרבה אחרי שהערב יסתיים. "כמעט בכל רגע בחיינו אנחנו נדרשים לאלתר ולהפעיל את עצמנו ללא תכנון מוקדם. לרוב, במקום לנצל את ההזדמנויות הללו, אנו פועלים מתוך חששות וממחסומים המונעים מאיתנו להוציא את מלוא האישיות שלנו החוצה. מי שחווה סדנה או מופע אימפרוביזציה כמשתתף פעיל, ייצא מהם עם כלים לחיים, וזה שכרנו", מסכם הכהן.

שלופתא

טלפון: 054-2622167

אתר האינטרנט של שלופתא

עמוד האינסטגרם של שלופתא

לפרטים והזמנות לחץ כאן >>>

לפרטים אודות הסדנאות של שלופתא >>>

---------------------------------------------

Me on the mic: שוברים דיסטאנס דרך השירים

דמו לעצמכם את המנכ"ל המעונב שלכם, עולה לבמה כשהוא מרכיב משקפיים מנצנצים, שר ורוקד את "שיר הפרחה"צילום: שוקה

"אף אחד לא יאמין כשיראה את העובד שנחשב לנחבא אל הכלים הופך לרוקסטאר ברגע שהמוזיקה מתנגנת. החברים שלו לעבודה יישבו מולו פעורי פה ולמחרת הוא יהיה נושא השיחה במשרד", מתאר השבוע אמיר עדן את מה שקורה כמעט מדי ערב באחד מ- 40 חדרי הקריוקי של רשת "Me on the mic" בה הוא שותף עם עוד שלושה שותפים. "מוזיקה מאז ומעולם חיברה בין אנשים. היא חוצה מעמדות, גילים, מגדרים ומגזרים. ערבי גיבוש שסובבים סביב מוזיקה זו הזדמנות מצוינת לחוות את הקולגות שלכם בצורה אחרת". 

הכל התחיל לפני כ- 15 שנים כשעופר ינקוביץ' עבד ביפן והוזמן ערב אחד לבילוי בחדר קריוקי. ינקוביץ' מספר שלא ממש שש ללכת, אבל גם הוא לא דמיין שאת הרשמים והחוויות שספג בערב ההוא הוא ישא עימו עוד תקופה ארוכה. במשך שנים הוא השתעשע בראשו עם הרעיון להקים חדרי קריוקי בארץ, רעיון שהבשיל בשנת 2013, אז חבר לארז רחמה, משה קוסטי ואמיר עדן שהקימו יחד את הסניף הראשון של ""Me on the mic– חדרי קריוקי ברחובות. ולמה הסניף הראשון? כי מאז הוקמו סניפים נוספים בתל אביב, פתח תקווה וחיפה.

"כל אחד מהחדרים מעוצב בהשראת עיר אחרת בעולם ואין חדר אחד הדומה למשנהו. אנחנו מעניקים חוויה שלמה שמתחילה כבר בכניסה לחדר וממשיכה ביתר שאת כשעובדי החברה נפתחים ומשתפים פעולה. האינטראקציה הבין אישית שנוצרת בחדר בין כולם היא ייחודית. כל המחיצות והמסיכות מוסרות בין אם מדובר במנכ"ל, המחסנאי, האנליסט או פקידת הקבלה, כשכולם שרים ביחד או מזייפים", מספר עדן בחיוך.

בכל אחד מהחדרים הפרטיים וגלריות האירועים מותקנים במה ומערכת מולטימדיה משוכללת הנשלטת עלידי המשתתפיםצילום: איתי סיקולסי

דמו לעצמכם את המנכ"ל המעונב שלכם, עולה לבמה כשהוא מרכיב משקפיים מנצנצים, שר ורוקד את "שיר הפרחה". מן הסתם, למחרת תקומו עם חיוך על הפנים ותזמזמו את השיר בדרך לעבודה גם אם תתקעו בפקק. "הקריוקי מצליח לחשוף צדדים שפחות מכירים באנשים, גם אם אתם עובדים לצידם כתף לכתף שעות ארוכות מדי יום", מסביר עדן. "האפשרות לפתח קשר בלתי אמצעי בזכות המוזיקה היא ערך מוסף לערבי הגיבוש של החברות, שכן מתי יש עוד הזדמנות להיות משוחררים ממטלות, לוחות זמנים ופרזנטציות ופשוט ליהנות בלי עכבות? לא פעם מספרים לנו שאחרי ערב גיבוש אצלנו גם הישיבות השוטפות בעבודה הפכו לנעימות יותר. משהו קסום קורה למי שמשתתף בערב שכזה או בהפי האוור אצלנו, משהו שנשאר לאורך זמן ומחלחל ליום-יום ומלווה את העובדים עוד תקופה ארוכה".

ב- "Me on the mic" תוכלו להתאים את האירוע המושלם לחברה שלכם, בין אם מדובר בחברה של עשרות בודדות של עובדים ובין אם זו חברה של 250 עובדיםצילום: נופר בוגנים

ב- "Me on the mic" תוכלו להתאים את האירוע המושלם לחברה שלכם, בין אם מדובר בחברה של עשרות בודדות של עובדים ובין אם זו חברה של 250 עובדים. בכל אחד מהחדרים הפרטיים וגלריות האירועים מותקנים במה ומערכת מולטימדיה משוכללת הנשלטת עלידי המשתתפים עצמם וכן תהנו בהם מתפריט אוכל מגוון ובר עשיר. "פיתחנו אפליקציה ידידותית למשתמש שבעזרתה אתם קובעים את רשימת השירים, שולטים בהגברה, בתאורה בחדר ואיתה גם ניתן לזמן לחדר איש צוות שלנו", מסביר עדן. "בזכות העבודה שיש לנו מגוון חדרים בגדלים שונים, אנחנו יכולים לבנות עם המזמין את החבילה התפורה בדיוק למידותיו החל מבחינת מספר המשתתפים ועד המנות שמוגשות או כמות וסוג האלכוהול. ניתן גם לרכוש חבילת קישוטים הכוללת, בין השאר, עניבות צבעוניות, שרשרות הוואי, משקפיים מנצנצים, כדי לעזור למשתתפים להיכנס לאווירה.

"הרבה חברות בוחרות לערוך אצלנו הרמת כוסית לכבוד החגים או הצלחה של עסקה גדולה, במקום לעשות זאת בחדר הישיבות. הן פותחות את הערב בדברי ברכה, לעתים משלבות מצגת (יש בחדרים מקרן ומסך טלוויזיה), ואז מגיעים לעיקר - השירה ביחד".

Me on the mic

מרכז הזמנות  5876*

לפרטים נוספים לחץ כאן >>>

לאתר האינטרנט של Me on the mic

לעמוד האינסטגרם של Me on the mic

לעמוד הפייסבוק של Me on the mic

---------------------------------------------

אדרנלין בשטח: פארק שיתאגר גם את הבוס הקשוח

אדרנלין בשטח מציעיםתשע אטרקציות אתגריות, מתוכן נבחרות על ידי החברהשלוש עלפי רמת הקושי הרצויה, גיל המשתתפים וסוג האתגרצילום: אדרנלין בשטח

מתי לאחרונה ראיתם את מנהל הצוות שלכם מתלהב ולא בגלל שסגר את עסקת החלומות? האם ידעתם שפקידת המחסן זריזה כאיילה שלוחה? האם העלתם בדעתכם שהמרתוניסט בחברה הוא גם צלף מחונן בחץ וקשת? באדרנלין בשטח, פארק האתגרים בחולון, תגלו מי הגיבורים האמיתיים בחברה, כי עם עובדות לא מתווכחים: כשיוצאים לשטח שוברים את הקרח, הכל צף, לטובה כמובן.

"ברוב החברות והארגונים יש מדיניות פורמאלית של עבודת צוות, תכנון קבוצתי וחלוקת תפקידים, ויש את התפקידים הלא פורמאליים המושפעים מאופיו של כל עובד, אבל ביום גיבוש או יום כיף של העובדים כל אלה עומדים למבחן קצת שונה", מסביר השבוע דאב זר אביב, המייסד ומנהל אדרנלין בשטח,מדריך סנפלינג, מנחה קבוצות מוסמך ובעל ניסיון של כ-20 שנים בספורט אתגרי. "האינטראקציה בין המשתתפים והמשימות אליהן הם נחשפים במהלך היום מצליחה להוציא מהם התנהגויות ומיומנויות שחלקם אפילו לא מודעים אליהם בעצמם".

"כל אחת מהאטרקציות לימי גיבוש וימי כיף לעובדים בנויה כך שההצלחה במשימה תלויה ביכולת של חברי הקבוצה לשתף פעולה" מסביר זר אביבצילום: אדרנלין בשטח

אדרנלין בשטח מציעים תשע אטרקציות אתגריות, מתוכן נבחרות על ידי החברה שלוש על פי רמת הקושי הרצויה, גיל המשתתפים וסוג האתגר. בין האטרקציות המוצעות: מתחם קיר טיפוס עליו מפוזרים חלקי פאזל אותם צריכים חברי הקבוצה לאסוף כל אחד בתורו עד להשלמת המשימה; פיינטבול – משחק הבנויממספר מערכות כשבכל מערכה תינתן לקבוצה משימה אותה יצטרכו לבצע.

על-מנת לבצע את המשימה יהיה עליהם לבצע תכנון מקדים ובניית אסטרטגיית פעולה, חלוקת תפקידים, מיקום, הערכות למצבים בלתי צפויים וכדומה; מתחם קרבות לייזר טאג – משחק לחימה ברובי אינפרה אדום, במהלכו מוצגות תוצאות הלחימה של כל משתתף בלייב על מסך; פארק חבלים בו ההצלחה תלויה בשיתוף פעולה מלא בין המשתתפים ותכנון מקדים; וגם סנפלינג, חץ וקשת, בניית רפסודות, ניווטיםוסדנאות בישול. בתיאום מראש, ניתן לשלב ביום הגיבוש גם ארוחה או כיבוד קל ושתייה.

כל אחת מהאטרקציות לימי גיבוש וימי כיף לעובדים בנויה כך שההצלחה במשימה תלויה ביכולת של חברי הקבוצה לשתף פעולהצילום: אדרנלין בשטח

"כל אחת מהאטרקציות לימי גיבוש וימי כיף לעובדים בנויה כך שההצלחה במשימה תלויה ביכולת של חברי הקבוצה לשתף פעולה" מסביר זר אביב. "בשונה מבילוי במסעדה או בסרט, כאן אופי הפעילות מחייב את המשתתפים להיות אקטיבים, לשוחח ביניהם, לתכנן יחד אסטרטגיה, לייעץ זה לזה ובעיקר לעודד אחד את השני לעבור את המשימה במהירות ובביטחה. זה מדהים לראות איך ברגע שניתן האות כולם מתמסרים למשימה. תמיד יש את זה שיתפוס פיקוד וינהל את העניינים. לא פעם זה יהיה דווקא מי שביום-יום בחברה קולו פחות נשמע מה שתורם לו אחר-כך להיפתח יותר".

הפעילות בפארק, אותה מוביל בהצלחה צוות מיומן המונה 35 מדריכים מקצועיים, מתאימה לחברות בנות עשרות בודדות של עובדים ועד מאות, כאשר כמעט כל האטרקציות ניתנות גם לשינוע כך שניתן להזמין את הפעילות לכל אחד מיערות קק"ל ברחבי הארץ. "באדרנלין בשטח עובדים אנשים מקצועיים שאמונים על הקמת המבנים, בטיחותם וגם על ההדרכה של המשתתפים", ממשיך זר אביב. "אנחנו מקיימים סדנאות למנהלים ולחברות בנושאי תקשורת, מנהיגות, דינמיקה קבוצתית ועבודת צוות, תוך שיתוף פעולה עם מנהלי משאבי אנוש של החברה או היועץ הארגוני בשילוב טכניקות ומיומנויות השאובות מהעולם האתגרי, מה שהופך את הסדנה לשונה ומעניינת יותר. כל הסדנאות מוכוונות מטרה, אבל לרגע אנחנו לא שוכחים את מוטיב ההנאה כדי שלצוות לא תהיה חוויה של יום עבודה אלא באמת של יום כיף".

חשוב לציין שימי הגיבוש באדרנלין בשטח מותאמים גם לעובדים בעלי מוגבלויות, כך שאף אחד לא נותר מחוץ למשחק.

אדרנלין בשטח

כתובת: פארק אתגרים חולון

טלפון: 1-700-50-56-50

ימי כיף | הפעלות ימי הולדת

לאתר האינטרנט של אדרנלין בשטח

לעמוד הפייסבוק של אדרנלין בשטח

לעמוד האינסטגרם של אדרנלין בשטח

---------------------------------------------

TLV SHOW– חיים בסרט מתח תל אביבי

הפעילות של TLV SHOW משלבת משחק מאתגר עם שחקנים מקצועיים, במסגרתה תהפכו לסוכנים חשאיים ותישלחו למסע מרתק ברחבי תל-אביבצילום: TLV SHOW

אם אתם מחפשים אטרקציה לאירוע חברה, יום כיף או יום גיבוש, אבל כזו שלא יפסיקו לדבר עליה עוד הרבה זמן, חוויה שהיא קצת סוריאליסטית ושונה, נסו להיזכר בסרטים "המופע של טרומן", "לילה בטירוף" או "המשחק". עכשיו דמיינו איך גם אתם הופכים לשחקנים בסרט שהתסריט שלו סודי, הפכפך ומפתיע.

הפעילות של TLV SHOW"" משלבת משחק מאתגר עם שחקנים מקצועיים, במסגרתה תהפכו לסוכנים חשאיים ותישלחו למסע מרתק ברחבי תל-אביב, כזה שתדעו היכן הוא מתחיל אבל לא היכן יסתיים, במטרה לפתור חידות ותעלומות בדרך. "מעטה הסודיות והמסתורין נפרש הרבה לפני שהעובדים מגיעים ליום הגיבוש או יום הכיף שהחברה ארגנה עבורם", מספר אלון לסטר, מבעלי "TLV SHOW". "לרוב הם יקבלו הזמנה לפעילות חברה עם ציון של נקודת המפגש, וזהו. גם אם יתחילו לשאול ולברר מה צפוי להם במשך היום, התשובות שיקבלו יהיו מעורפלות או לחילופין כאלה שיתגלו בשלב מוקדם של הפעילות כלא נכונות, בלשון המעטה".

את הרעיון ל- "TLV SHOW" הגו במוחם היצירתי לסטר, שמגיע מתחום ההיי-טק ושותפו הבמאי אמיר נגבי. השניים, שאחד הסרטים החביבים עליהם ביותר הוא "המשחק" בכיכובו של מייקל דאגלאס, בנו קונספט ייחודי של פעילות מאתגרת ושוברת שגרה, בו עולם התוכן שלהם בא לביטוי באופן מוקפד ומקצועי, הן מבחינת התכנון וירידה לפרטים קטנים והן בכל מה שנוגע לשילוב השחקנים במשחק. "יחד בנינו מספר תסריטים שלתוכם אנחנו יוצקים את התכנים והמסרים של החברה, הארגון, אורחים של מסיבת בר מצווה, מסיבות רווקים ורווקות ואפילו של חבר'ה צעירים שבאו לחגוג מסיבת גיוס, כך שכל קבוצה שיוצאת לפעילות, מקבלת אופי שונה בזכות השונות של המשתתפים וההתאמה שלנו אליהם, אך התגובות תמיד זהות ונעות בין הפתעה מוחלטת להפתעה גמורה", אומר לסטר בחיוך.

"TLV SHOW" חגגה לאחרונה יום הולדת חמש ויותר מ- 6,000 אירועים מוצלחים בהם לקחו חלק למעלה מ- 100,000 בני אדםצילום: TLV SHOW

כחלק מההיערכות ליום הגיבוש או יום הכיף לעובדים, יאסוף צוות התחקירנים של החברה מידע על המשתתפים, החל מאהבות מיוחדות שלהם, פרטים פיקנטיים עליהם, אירועים מצחיקים מעברם וכל אלה ישולבו במקצועיות רבה כחלק מתסריט העלילה ללא ידיעתם.

"אנחנו מגייסים משת"פים מתוך החברה או הארגון גם כ'מדליפים' אבל גם כמי שיעזרו לנו לתעתע בעובדים במהלך היום", מסביר לסטר. "הקבוצה תתחיל את הסיור(המדומה) בשכונת נווה-צדק בואכה רחוב רוטשילד כשלפתע, משום מקום, יצוצו מדי פעם עוברי אורח שנראה שהם בקיאים באנקדוטות הקשורות לקבוצה. כך למשל, מישהו יפנה לחבר הקבוצה שהיה טיס בעברו ויאמר לו 'היי, אני מכיר אותך מבסיס פלמחים', יספר לו סיפור כלשהו וייעלם כלעומת שבא כשהוא מותיר את הטיס פעור פה. המשחק מתפתח תוך כדי תנועה. חברי הקבוצה מקבלים רמזים וחידות ועליהם לקבל החלטות, אך מהר מאוד מטשטשים הגבולות בין המציאות לדימיון עד שהם אינם יודעים יותר על מי הם באמת יכולים לסמוך, מיהו שחקן מקצועי או מיהו רק עובר אורח תמים שנקלע לסיטואציה".

"מעטה הסודיות והמסתורין נפרש הרבה לפני שהעובדים מגיעים ליום הגיבוש או יום הכיף שהחברה ארגנה עבורם", מספר אלון לסטר, מבעלי "TLV SHOW"צילום: TLVSHOW

הפעילות מתאימה לכל קבוצה של מעל שישה משתתפים ועד 1,000. כשמדובר בפעילות לקבוצות גדולות מאוד המשתתפים יחולקו לקבוצות קטנות יותר ויוזנקו למסלול בזה אחר זה לאחר שיובטח שאלה שכבר יצאו לדרך התרחקו מספיק. "הפעילות שלנו היא למעשה מופע אינטראקטיבי בו משתתפים שחקנים מוסווים שמובילים אותו, תוך כדי היכרות עם הסביבה בה מתנהל המשחק", ממשיך לסטר. "יש לנו המון שיתופי פעולה עם בעלי עסקים ובארים כך שבדרך יתקלו המשתתפים בעמדות פינוקים וטעימות שהוכנו במיוחד עבורם".  

"TLV SHOW" חגגה לאחרונה יום הולדת חמש ויותר מ- 6,000 אירועים מוצלחים בהם לקחו חלק למעלה מ- 100,000 בני אדם. "הצוות שלנו היום מונה כ- 100 עובדים, בהם: שחקנים מקצועיים, מפיקים, במאים, תסריטאים, אנשי תפעול ועוד, בזכותם אנחנו מסוגלים לבנות פעילויות לכל סוגי האוכלוסיה, חברות ציבוריות, חברות ממשלתיות, חברות פרטיות, ארגונים קטנים וגדולים, למשפחות או קבוצות חברים שרוצים לצאת יחד להרפתקה שוברת שגרה", מסכם לסטר.

TLVSHOW

טלפון: 074-7290739

לאתר האינטרנט של TLVSHOW

לעמוד הפייסבוק של TLVSHOW

לעמוד האינסטגרם של TLVSHOW

לפרטים נוספים לחץ כאן >>>

---------------------------------------------

טיולי לב: כשמשלבים בין קולינריה והיסטוריה

בנוסף לסיורים בתל אביב, חברות וארגונים המעוניינות בימי גיבוש או ימי כיף לעובדים יכולים לבחור לסייר עם טיולי לב בשווקים אחרים בארץ כמו בירושליםצילום: שי אלון

"אני מורה דרך במקצועי וחובב אוכל", מספר משה לב, הבעלים של טיולי לב - טיולים עם טעם של עוד. "בעשר השנים האחרונות אני משלב את שתי האהבות הללו בסיורי שווקים וקולינריה בהם המשתתפים נחשפים לסיפורים מרתקים מפיהם של אנשים שאנחנו פוגשים בדרך, טועמים מגוון של מנות ומאכלים וגם לומדים קצת היסטוריה בדרך קלילה וחווייתית". 

מתי בפעם האחרונה טיילתם באחד משווקי תל אביב, הבטתם למעלה והתבוננתם בבניינים המקיפים אותו? מה אתם יודעים על ההיסטוריה של המקום או על מי שהתגוררו במבנים שסביב לפני שנים? בסיורים לחברות וארגונים, אותם מוביל לב, שמים דגש על מפגש עם תרבויות, מסורות, פולקלור וסיפורים על מקומות, כמו גם מטבחים מקומיים וקולינריה שיש לה מסורת ושורשים והיא באה לידי ביטוי במסעדות, בבאסטות, בדוכני המזון ודמויות מרתקות. "ימי הגיבוש אצלנו מתובלים בריחות וטעמים, תרתי משמע", מסביר לב. "בתל אביב, למשל, יש מסלולים בשוק התקווה שם יש שפע של מאפיות, ומאכלי עדות כמו אוכל עיראקי, אוכל בוכרי, אוכל תימני ועוד; בשוק לוינסקי נחשפים המטיילים לחנויות תבלינים מסורתיות ולמעדניות שאת חלק מהמטעמים שהן מוכרות לא תמצאו בשום מקום בארץ; בשוק הפשפשים סופגים תרבות ערבית-יפואית, סיור בגלריות ובוטיקים לצד מאכלים מסורתיים ומודרניים; הסיור בשכונת פלורנטין כולל טיול בסמטאות המקושטות בציורי גרפיטי והיכרות עם חלק מהאמנים לצד טעימות של אוכל רחוב ואלכוהול".

בנוסף לסיורים בתל אביב, חברות וארגונים המעוניינות בימי גיבוש או ימי כיף לעובדים יכולים לבחור לסייר עם טיולי לב בשווקים אחרים בארץ כמו בירושלים שבה יש את שוק מחנה יהודה התוסס שאפשר ליהנות ממנו בכל שעות היום, מסיור אוכל מושחת ביום ועד לברים וחיי לילה בשעות הערב. סיור אל הפינות הנסתרות בעיר העתיקה למפגש מרתק עם סוחרים, מטעמים ובעלי מלאכה נדירים.

בצפון הארץ מוצעים סיורים קולינריים בוואדי ניסנאס בחיפה שבו שפע של מאכלי רחוב ערביים וטורקייםצילום: שי אלון

בטיולי לב אפשר ליהנות גם מסיורים פחות שגרתיים כמו סיור בעיר רמלה עם מטעמיה ואתריה המיוחדים כמו בריכת הקשתות והמגדל הלבן. יש סיור מיוחד בשכונת נווה שאנן והתחנה הישנה בתל אביב שבו נחשפים לעולמם של המהגרים ומבקשי המקלט וגם טועמים את המאכלים במסעדות האפריקאיות והאסיאתיות.

בצפון הארץ מוצעים סיורים קולינריים בוואדי ניסנאס בחיפה שבו שפע של מאכלי רחוב ערביים וטורקיים; סיור בעכו העתיקה בו שלובים סיפורים היסטורים מימי הצלבנים לצד עדויות ארכיאולוגיות נדירות, אוכל מעולה ואוויר טוב של ים: וגם סיור מרתק בנצרת הקסומה עם המסורות, הפינות הנסתרות, הכנסיות המרהיבות וקולינריה משובחת.

בדרום הארץ מתקיימים ימי כיף המשלבים תיירות חקלאית, טיולי ג'יפים, טיולי גמלים, תצפיות על נופי בראשית, אירוח בדואי וכדומה. 

הסיורים מתאימים לקבוצות אינטימיות של מספר משתתפים בודדים ועד קבוצות גדולות של 150 משתתפיםצילום: יוסי לייבוביץ

"בשיחה מקדימה עם נציג החברה אני לומד מה ההעדפות של העובדים ומכוון אותם לסיור ולחוויה  שיתאים להם ביותר לפי הרצונות והבקשות", אומר לב. "יש שיעדיפו סיורים בשווקים במרכז, יש כאלה שירצו בצפון, יש כאלה שירצו דווקא טיולים עם דגש קולינרי מחוץ לערים שישלבו נופים וטבע. בכל אחד מהמסלולים משולבים סיפורי פולקלור, מפגשים עם אנשי המקום ובעלי עסקים שהופכים את הסיור לחוויה בלתי נשכחת".

עוד מוסיף לב: "כי ניתן לשלב בסיורים פעילויות דינאמיות לפיתוח צוותי ולחוויה, כגון: מירוץלמיליון, משחקים אתגריים, פעילות ODT ועוד".

אורכם הממוצע של הסיורים הוא כשלוש שעות וכולל, כאמור, עצירות רבות בדרך הן להתרעננות וטעימות והן לצורך קבלת הסבר על הנופים, המבנים ההיסטוריים וסיפורי המקום.

הסיורים מתאימים לקבוצות אינטימיות של מספר משתתפים בודדים ועד קבוצות גדולות של 150 משתתפים, שבהם מחלקים את הקבוצה למספק קבוצות שמטיילות במקביל עם מדריכים נוספים. 
הסיורים מתאימים גם לאורחים שמגיעים מחו"ל ורוצים להכיר להם את הארץ בדרך החוויתית והמושלמת ביותר.

טיולי לב

טלפון: 050-7199259

לאתר האינטרנט של טיולי לב

לעמוד הפייסבוק של טיולי לב

לעמוד האינסטגרם של טיולי לב

---------------------------------------------

טוביק - ספא מים: ליהנות מחוויה של הרפייה ורוגע

טוביק - ספא מים: ליהנות מחוויה של הרפייה ורוגעצילום: צחי יפה

"ברגע שבו האורחים שלנו יוצאים מהבריכה לאחר טיפול וואטסו נראה שמשהו בהבעת פניהם משתנה, שורים עליהם מן שלווה ורוגע נעימים" אומרת השבוע טוביק שפר, מנהלת מתחם טוביק ספא מים, שבמושב קדימה שבשרון. "טיפולי ספא הפכו מזמן לשם נרדף למפגש זוגי חווייתי-רומנטי, אבל אצלנו חברות וארגונים יכולים לקיים ימי גיבוש ופינוק לעובדים או ימי כיף שמשלבים טיפולים במים, עיסויים וסדנאות בריאות והכל במתחם כפרי וירוק".

את המתחם יזמה והקימה ביישוב קדימה טוביק שפר, המטפלת ברפואה סינית ושיטת אלכסנדר מזה כשלושה עשורים. בתחילת דרכה נהגה טוביק לטפל בקליניקה שלה עד שהתמחתה גם בעולם טיפולי המים –Watsu" (Water & Shiatsu"), אט-אט צוות המטפלות גדל והיא החליטה לפתוח מקום בו ניתן יהיה לקבל את כל העולמות תחת קורת גג אחת. בטוביק יש בריכה טיפולית גדולה וחמימה המאפשרת מתן טיפול לשישה עד שמונה אנשים במקביל, שבע עמדות עיסוי, מתחם רגיעה ובו ג'קוזי וסאונה, פינה בה יכולים האורחים להתכבד בתה צמחים או קפה, גינת מרגוע בה מתנגנת מוזיקה נעימה, והכל באווירה פסטורלית בלב ליבו של כפר קדימה.

את המתחם יזמה והקימה ביישוב קדימה טוביק שפר, המטפלת ברפואה סינית ושיטת אלכסנדר מזה כשלושה עשוריםצילום: צחי יפה

"אנחנו מקיימים ימי כיף וימי גיבוש לעובדים בחברות וארגונים רבים, בהם: עובדי היי-טק שיושבים רוב שעות היום, מורות ומורים או גננות שעומדות שעות ארוכות, או לחילופין אנשי שטח העובדים תחת כיפת השמיים וגם לצוותים קטנים יותר שרוצים לשנוות אווירה ולשחרר מתחים", מסבירה שפר. "כל קבוצה (מצוות קטן ועד 80 איש) תקבל חבילת טיפולים שתותאם לה עלפי התקציב העומד לרשותה ומשך הזמן אותו תרצה להקדיש לפעילות באותו יום". 

בבריכה המחוממת, הבנויה במבנה עץ וזכוכית, יקבלו חברי הקבוצה טיפול וואטסו מידיהן של מטפלות הבית, אשר יעניקו להם חוויה של רוגע תוך ציפה על המים, שילוב של מתיחות ולחיצות מהרפואה הסינית. בבריכה מתנגנת מוזיקה גם מתחת למים מה שהופך את הטיפול לחוויית ריחוף מושלמת. 

במתחם יש גם סטודיו גדול עם מקרן ומסך בו יכולים הצוותים לקיים ישיבות סיכום, הרמת כוסית או לארח פעילות חיצונית לבחירתם.צילום: צחי יפה

מהבריכה תמשיך הקבוצה למתחם העיסויים, שם כל אחד יוכל לבחור לקבל עיסוי שוודי או עיסוי רקמות עמוק באמצעות שמנים אתרים וחמאת שיאה עם תמציות צמחים (אשר טוביק רוקחת).

בין השאר, מציעים בטוביק גם מגוון של סדנאות בריאות, כגון: סדנה אקטיבית לבריאות הגוף, אותה מעבירה טוביק שפר, בה מתרגלים ישיבה נכונה ויציבה, מקבלים טיפים יישומיים לשיפור הארגונומיה במקום העבודה, יחד עם הרפייה של הגוף ומתן דגשים כיצד למנוע כאבי גב; סדנה מיוחדת לנשים המעירה את "הענק הפנימי" הקיים בכל אשה.

במתחם יש גם סטודיו גדול עם מקרן ומסך בו יכולים הצוותים לקיים ישיבות סיכום, הרמת כוסית או לארח פעילות חיצונית לבחירתם.

"באירועי העובדים אנחנו שמים דגש על רוגע ופינוק אבל מוסיפים גם את הערך המוסף, ממשיכה שפר. "חברות המבקשות לעשות פעילות גיבוש קבוצתית יתחילו את היום בפעילות משותפת במים של דינמיקה קבוצתית יוצאת דופן המשלבת משחקונים ודינמיקה במים, וימשיכו משם לשאר הפעילויות שיש במתחם. בילוי של יום בספא מים אינו דומה לאף חוויה אחרת. העובדים מקבלים כמה שעות של התבוננות פנימית, טיפוח של הגוף, הרפייה ורוגע שיטענו אותם באנרגיות חיוביות לעוד ימים ארוכים".

על מנת להפוך את החווייה לשלמה עוד יותר ניתן להזמין ארוחת צהריים כשרה, שתוגש במקום על-ידי חברת קייטרינג חיצונית או שף שירקח עבורכם מנות עשירות וטעימות. 

המתחם בעל רישיון עסק ואישור של משרד הבריאות.

טוביק - ספא מים

כתובת: מושב קדימה, לכתוב ב- waze"טוביק ספא מים"

טלפון: 09-8991051

לאתר האינטרנט של טוביק - ספא מים

לעמוד הפייסבוק של טוביק - ספא מים

לעמוד האינסטגרם של טוביק - ספא מים

---------------------------------------------

ליאור רוכמן – עוצרים את השעון במופע בידור על חושי

ליאור רוכמן, הוא אמן בידור על חושי ושחקן, מנחה אירועים וכנסים המופיע על הבמות כמעט כל חייוצילום: אילן סימן טוב

אחת מהחוויות הנחשקות והבולטות ביותר בעולם הבידור בשנים האחרונות, הוא מופע על חושי. מופעי טלפתיה וקריאת מחשבות המאתגרים את תפישת הצופה באשר לחמשת החושים הקיימים, מרתקים וממריצים את המחשבה, מייצרים יותר ויותר עניין באירועי חברה ובאירועים פרטיים.

אמן החושים ליאור רוכמן, המוכר לכם בעיקר מתוכניות הטלוויזיה הוא ללא ספק מהטאלנטים הבולטים בארץ. הוא כובש את הקהל כבר מהדקה הראשונה ומספק לצופה חוויה קונספטואלית ייחודית, פוערת את המבט, ומעבירה צמרמורות נעימות נוכח החוויה המפתיעה והמרתקת. כל זאת מועבר בהמון הומור משובח, ממש כמו במופע סטנד אפ מעולה. אין ספק, כי רוכמן הוא אחד מאמני החושים שעושים זאת על הדרך המעולה ביותר. 

ליאור רוכמן, הוא אמן בידור על חושי ושחקן, מנחה אירועים וכנסים המופיע על הבמות כמעט כל חייו. הוא נחשף לעולם הזה בהיותו בן שש בלבד כשצפה במופע קסמים בלונה פארק, התאהב ממבט ראשון וידע מיד שזה התחום בו ירצה לעסוק כשיהיה גדול ולמעשה מופיע בכל העולם כבר מעל 25 שנים. רוכמן למד את האמנות המיוחדת הזו דרך ספרים, סרטים ואימונים רבים, הוא השתתף בתחרויות שונות וזכה במקומות ראשונים. את שירותו הצבאי הוא העביר כקוסם צבאי, "זיהיתי שלחיילים מדבר יותר הגירוי האינטלקטואלי, מאשר לרחף אנשים באוויר או להעלים חפצים", הוא אומר, ובעקבות כך ניתב את דרכו לעולם הטלפתיה המסקרן.

בסיום השירות, למד רוכמן משחק במשך שלוש שנים בסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין ואף שיחק שנים רבות בכל התיאטראות המובילים בארץ, כולל שש שנים בתיאטרון הקאמרי. היום הוא אמן החושים היחיד בארץ שהוא גם בוגר הסטודיו למשחק, ואת התוצאות ניתן לראות על הבמה באיכות המופעים ובעיקר בדרך ההגשה הייחודית שלו.

לרוכמן מספר מופעי חושים שונים: "מחשבה יוצרת מציאות" והמופע החדש: "טירוף חושים"צילום: אילן סימן טוב

בשנים האחרונות הוא כובש לא רק את הבמות אלא גם את המסכים, עם הופעות טלוויזיוניות מרשימות וכובשות בערוץ 13, ב"רשת" בתוכנית "בלתי נראה" עם נמרוד הראל (כבר שלוש עונות מוצלחות), כיכב בכל העונות של תכנית "העוקץ" בערוץ 10, בתכנית "מי יפיל את המאסטר" בערוץ 2 ובתוכניות ופרסומות רבות נוספות.

 לרוכמן מספר מופעי חושים שונים: "מחשבה יוצרת מציאות" והמופע החדש: "טירוף חושים" שהתגובות אליהן נעות בין "לא ניתן להסיר את העיניים", ו-"דבר כזה לא ראיתי בחיים" ועד "יכולת החיזוי שלך מטורפת" ו-"אתה כנראה לא אנושי".

עבור חברות וארגונים המעוניינים ליהנות מאומנות חושים מהפנטת, רוכמן הוגה ומתכנן מופעי טלפתיה ייחודיים, בישראל וברחבי העולם. הוא מופיע באירועי הרמת כוסית, אירועים לוועדי עובדים, בטקסי עובד המצטיין, כנסים ועוד, ובכל אירוע חברה הוא משלב קטעים מיוחדים שהגה ותכנן עבור החברה הספציפית, כדי לספק עבור הצופים ערך מיוחד ומוסף. רוכמן מופיע גם באירועי בר או בת מצווה ובאירועים פרטיים נוספים. המופעים שלו מיועדים בעיקר לאנשים המעוניינים לשדרג את האירוע שלהם לרמה הגבוהה ביותר ולהוסיף אטרקציה מיוחדת שטרם נראתה. במהלך ההופעה, רוכמן מבצע את הבלתי אפשרי בכל רגע, והמופע מועבר בחן ובקסם אישי רב ובהומור הייחודי רק לו.

חוץ מלגלות את מספרי האשראי של הקהל, לפרוץ טלפונים ולנחש את שם האהבה הראשונה של המתנדבים, המופע משלב אלמנטים מסעירים ומפתיעים; אנשים מרגישים שנוגעים בהם בכל הגוף על אף שאף אחד לא מתקרב אליהם בכלל, מתכות מתכופפות בידי הקהל, חפצים מתחילים לנוע בעצמם ממקום למקום, שעונים נעצרים, העתיד נגלה לאנשים, ואטרקציות נוספות והזויות מרגשות את הקהל. כיוון שליאור רוכמן מיומן ומבצע בדיוק מושלם את המופע העל חושי, לא ניתן לספק ליכולות שלו הסברים פשוטים ולכן התחושה המתקבלת היא שמדובר בכוח עליון של ממש.

עם זאת, רוכמן מקפיד לציין: "האפקטים שאני מבצע לא פועלים בשל כוחות על-טבעיים, אלא באמצעות טכניקות של סוגסטיות, דמיון מודרך, קריאת שפת גוף, אינטואיציה, כוח השפעה ועוד".

במופעים שלו הוא משלב שלל קטעי סטנד-אפ מבדרים ואף תופר את התוכן במיוחד לצרכי הלקוחות: "המופע שלי מתובל בהמון הומור, בדיחות ואלתורים", הוא אומר, "אני דואג לחדש ולהפתיע בכל פעם מחדש ואני מתרגש תמיד לראות את תגובות הקהל שלרוב מזגזגות בין זה שכולם נקרעים מצחוק לבין זה שכולם המומים".

ליאור רוכמן

טלפון - 052-2320025

אימייל - liorrochman@gmail.com

לאתר האינטרנט של ליאור רוכמן

לעמוד הפייסבוק של Lior Rochman

---------------------------------------------

משק הלברכט - גינת אוכל: מהגינה היישר אל הצלחת

את "משק הלברכט - גינת אוכל" הקימו בשנת 2013 תמי הלברכט ואביה עדו הלברכט, כחלק מחזון לגדל מגוון רחב של ירקות ועשבי תיבולצילום: משק הלברכט

ניחוח אדמה רטובה אחרי הגשם, ריח הדרים, פריחה של צמחי בר או זמזום קל של דבורים חרוצות, כל עונה וסימניה ומאפייניה. בתוך מרוץ החיים, בין מטלה, לפרזנטציה או ישיבת בוקר, כמה מכם מצליחים לעצור לרגע כדי ליהנות ממה שהטבע מזמן לנו? כמה מכם יצאו לאחרונה מהמרחב האורבני באמצע השבוע למסע של טעמים וניחוחות? יום גיבוש או יום כיף של חברה הם הזדמנות מצויינת להגיע ל'משק הלברכט - גינת אוכל' שבביתן אהרון וליהנות מחווייה מסעירת חושים של חיבור לחקלאות המקומית עם חבריכם לעבודה. 

את "משק הלברכט - גינת אוכל" הקימו בשנת 2013 תמי הלברכט ואביה עדו הלברכט, כחלק מחזון לגדל מגוון רחב של ירקות ועשבי תיבול ולקרב מבוגרים וילדים כאחד לגידול ביתי של מזון טבעי, בריא ועונתי. "מה שהתחיל כחלקה ניסיונית על שטח של 2 דונם שהניבה פירות, ירקות ועשבי תיבול שהמשפחה שלנו נהנתה מהם, התרחב עם הזמן לשטח של 9 דונם ובו גינת ירק, בוסתן עצי פרי, מתחם לסדנאות בישול, משתלת סוקולנטים וקקטוסים, כוורת דבורים ומשק חי בו מסתובבות תרנגולות חופש", מספרת השבוע תמי הלברכט.

משק הלברכט מארח שפים לסדנאות מיוחדות כמו: מסימיליאנו זוכה מאסטר שף, השף אייל לביאצילום: צילום: דנה פרידלנדר. סטיילינג: מור עזוז דרור

התוצרת החקלאית, אותה מטפחים באהבה רבה בני משפחת הלברכט בגינתם הפורחת והמניבה, מושתתת על גידולים ללא ריסוס כימי. "האורחים שלנו מוזמנים באהבה לטייל בין הערוגות והעצים, לגעת בירקות והפירות, לקטוף, לשאוף את הבשומת הטבעית שלהם ולטעום ללא חשש", מספרת הלברכט. "זה מפתיע כל פעם מחדש לגלות שיש מי שאינו יודע כיצד גדל חציל, איך נראים עלי קייל ועד כמה הטעם הטבעי של הירקות והפירות שונה מזה שאנחנו רוכשים בסופרמרקט. בסיורים שלנו מגלים עולמות חדשים וגם הגילויים הקטנים הם עוצמתיים".

סיור מודרך בגינת האוכל, סיור והרצאה בכוורת הדבורים, סדנת הדגמה בנושא שייקים בריאים ו'מזונות-על'ועודצילום: צילום: דנה פרידלנדר. סטיילינג: מור עזוז דרור

חברות וארגונים שמבקשים לארגן ימי כיף לעובדים וימי גיבוש, או מחפשים נקודת עצירה בדרך ליעד כלשהו יוכלו לבחור מתוך מגוון פעילויות חווייתיות, בהן: סיור מודרך בגינת האוכל, סיור והרצאה בכוורת הדבורים, סדנת הדגמה בנושא שייקים בריאים ו'מזונות-על', סדנת רקיחת בשמים, סדנת טעימות בירה "משתה מלכה" ואף סדנת יוגה על הדשא והרצאה בנושא בודהיזם. "כל חברה, ארגון או צוות יכולים לתכנן לעצמו תוכנית מודולרית לביקור אצלנו, בהתאם לצרכים ולתקציב. אנחנו מציעים להתחיל את הסיור בביקור בגינת הירק, שם מקבלים הסבר והדגמה על מהי חקלאות אורגנית, חקלאות הידרופונית (ללא מצע של אדמה) וחקלאות עירונית כמו הקמת גינות על גגות של בתים", מסבירה הלברכט. "סדנאות הבישול שלנו מתחילות בליקוט וקטיף עצמי של הירקות אותם נכין בעמדות הבישול או בטאבון. יש לנו גם פתרון לצוותים קטנים בצורת סלי פיקניק או סדנת ליקוט ושזירת סלים וכדומה".

בנוסף, משק הלברכט מארח שפים לסדנאות מיוחדות כמו: מסימיליאנו זוכה מאסטר שף, השף אייל לביא, ועוד תזונאיות ונטורותפטים להרצאות על תזונה בריאה.
"החזון שלנו להנגיש את החקלאות האורגנית ולקרב את קהל הרחב לתזונה בריאה מתממש מדי יום ואין כמעט סיפוק גדול מזה", אומרת הלברכט. "פעילויות הגיבוש שלנו לחברות וארגונים משלבות למידה חווייתית והנאה צרופה באווירה פסטורלית בה ניתן באמת להתנתק ולהשתחרר מלחצי היום-יום ולהתמסר לכל מה שיש לטבע להעניק לנו".

משק הלברכט - גינת אוכל

כתובת: רחוב הבאר, מושב ביתן אהרון

טלפון: 09-7731489, תמי - 054-2000635 

להצעת מחיר בהתאמה אישית לחצו כאן >>>

לאתר האינטרנט של משק הלברכט - גינת אוכל

לעמוד הפייסבוק משק הלברכט - גינת אוכל

לעמוד האינסטגרם של משק הלברכט - גינת אוכל

עוד על משק הלברכט – גינת אוכל >>>

---------------------------------------------

Beatogether – מוזיקה אקזוטית כשער לתקשורת יעילה בין העובדים

הסדנאות מתאימות לקבוצות של 10-400 משתתפים והן נמשכות כשעה ורבע, במהלכן נחשפים העובדים ליותר מ- 80 כלי נגינהצילום: אוריאל כהן

משחר ההיסטוריה הייתה המוזיקה אמצעי לחיבור בין אנשים, לתקשורת ולהעברת מסרים. בכוחה של המוזיקה להעיר בבני האדם רגשות חבויים ולהעצים את אלה שגלויים, ולא פחות חשוב מזה היא משחררת את הורמון הדופמין (Dopamine) שמחדד, בין השאר, את היכולת להקשיב ולהאזין. 

יגָאֵל פילרצילום: אלישע ברודצקי

"תקשורת בין אישית טובה מבוססת על הקשבה הדדית וקבלה", מסביר יגָאֵל פילר, המייסד והבעלים של "Beatogether". "בסדנאות המוזיקה לעובדים שאני מעביר המשתתפים נכנסים לזון (ZONE) חדש, שונה מהיום-יום שאליו הם רגילים, כזה שמשרה עליהם שלווה ויכולת הכלה שנמשכות עוד ימים ארוכים ומשפיעות עליהם גם כשהם חוזרים למקום העבודה".

פילר, בוגר בית הספר למשחק "בית צבי", שחקן קולנוע ותיאטרון, משתמש לא מעט בכישוריו התיאטרליים בסדנאות, שנפתחות בהרצאה קצרה והומוריסטית על השפעת המוזיקה על חיינו ועל המוח שלנו. כך למשל, בוודאי תשמחו לדעת שאדם שלומד מוזיקה משפר בכעשר נקודות את ציון ה- IQ שלו ואת היכולות המתמטיות שלו, היא מחדדת את היצירתיות, הביטחון העצמי, יכולת העבודה בצוות ומשפרת את היכולת להתמודד עם מצבי לחץ ומתח. "יש במוזיקה קסם שכל אחד יכול להתחבר אליו, לא משנה הסגנון או הרקע ממנו הגעת. כשאדם מקבל לידו כלי הקשה ומפעיל אותו הקסם מקבל עוצמות אדירות, על אחת כמה וכמה כשמדובר בנגינה בה לוקחים חלק עשרות בני אדם".

את המסע מתחיל פילר בהיכרות עם סגנונות ומקצבים מערביים והסבר על ההבדל בין מלודיה לקצב. המסע ממשיך בדרום אמריקה עם מקצבי הסמבה, הרומבה והסלסהצילום: אוריאל כהן

הסדנאות מתאימות לקבוצות של 10-400 משתתפים והן נמשכות כשעה ורבע, במהלכן נחשפים העובדים ליותר מ- 80 כלי נגינה, ברובם כלי הקשה אקזוטיים וייחודיים, כמו: Shekere אפריקני, Rain ball - כדור גשם אפריקאי, מחרוזות מאינדונזיה המורכבות מקליפות ערמונים, חרובים ושקדים, צלצלים הודיים, קערות טיבטיות מקוריות העשויות משבע מתכות בעבודת יד, גונגים סיניים ענקיים ועתיקים, תופי קונגס קובניים, תוף ה- Bodhran drum האירי המסורתי, תופי מסגרת אינדיאניים, תופי דאף פרסיים, Ocean drum - תוף אוקיינוס, נבלי פה ויאטנמיים, משרוקיות סלייד מיוחדות ועוד מגוון רחב ועשיר של מפוחיות פה. "את הכלים רכשתי עם השנים בטיולים בעולם או בהזמנה מיוחדת, והם מככבים בכל אחת מהסדנאות שלי", מסביר פילר. "בעזרתם חווים העובדים את עולם כלי ההקשה המרתק, עולם של שבירת מחסומים, העצמה, הרפייה ושחרור בתהליך מגבש ועוצמתי בו הם לומדים לייצר קצב אחיד, תוך כדי מסע וירטואלי מלא אדרנלין ברחבי העולם".

את המסע מתחיל פילר בהיכרות עם סגנונות ומקצבים מערביים והסבר על ההבדל בין מלודיה לקצב. המסע ממשיך בדרום אמריקה עם מקצבי הסמבה, הרומבה והסלסה, ומשם "יטוסו" העובדים למזרח הרחוק ויקבלו טעימה מהשפעת הקערות הטיבטיות וכלי נגינה נוספים על נפש האדם. המסע מסתיים בחזרה למחוזותינו. "זה מרתק לראות איך כבר בשלב מוקדם של הסדנה אין אדם אחד שיושב", מתאר פילר. "כולם עומדים עם כלי הנגינה שלהם והופכים שווים בין שווים, בין אם מדובר במנהלים המעונבים או באנשי צווארון כחול, אנשי היי-טק, עובדים בגופים ציבוריים או ארגונים פרטיים גדולים".

אם תהיתם כיצד יכולים אנשים ללא רקע במוזיקה או נגינה להתחבר לחוויה, אז דעו לכם שגם פילר עצמו אינו יודע לקרוא תווים, וזה מעולם לא עצר בעדו: "אייזיק שטרן ז"ל, הכנר האגדי, אמר פעם ש'המוזיקה היא הרווח בין התווים'. פיתחתי דרך לימוד ייחודית גם ללא תווים ואני מעביר אותה באופן קבוע לבעלי צרכים מיוחדים. עם השנים התחדדה אצלי ההבנה שאולי כל אחד יכול ללמוד לנגן באופן טכני, אבל כדי להכניס רגש למוזיקה לא צריך תווים או ניסיון אלא אהבה ופתיחות, ואת זה מקבלים בסדנה שלי במנות גדושות".

Beatogether

טלפון: 054-5556489

לאתר האינטרנט של Beatogether

לעמוד הפייסבוק של Beatogether