תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

נמל אשדוד: הנמל המוביל של ישראל

מנכ"ל חברת נמל אשדוד, יצחק בלומנטל, מספר על האתגרים הייחודיים איתם מתמודד הנמל, על המגמות העולמיות המשפיעות עליו, ועל התוכנית האסטרטגית שנועדה להמשיך את הרחבת פעילותו והצלחתו של הנמל

מאז הוקם בשנת 1965, במטרה לספק פרנסה לתושבי אשדוד הצעירה, הפך נמל אשדוד לנמל המוביל במדינה. הנמל עוסק בחמישה תחומי פעילות עיקריים - מכולות, מטען כללי, כלי רכב, תפזורת ואוניות נוסעים, ונכון לשנת 2017, הוא מטפל ב כ- מחצית מהסחורות המגיעות לכלל נמלי ישראל. ברציפיו פרקו בשנה שעברה למעלה מ-160 אלף מכוניות, ונעשה גידול מרשים של כ-160% בהיקף המכולות שטופלו בו במהלך 2005-2017 (במונחי TEU), עד שהגיע לכ-1.5 מיליון מכולות בשנת 2017.

מאז הפכה חברת נמל אשדוד לחברה ממשלתית ב-2005, היא חברה רווחית, שהעבירה עד כה במצטבר מעל ל-634 מיליון שקלים כדיבידנד לאוצר המדינה. החברה מעסיקה כ- 1,370 עובדים, ומפעילותה מתפרנסים במעגל השני והשלישי עשרות אלפי בתי אב בישראל.

יצחק בלומנטל
מאיר אזולאי

"נמל אשדוד אינו רק השער הכלכלי המרכזי של ישראל", אומר יצחק בלומנטל, מנכ"ל חברת אשדוד. "הוא גם מהווה צומת ביטחוני ומפעל אסטרטגי לתפקודה של מדינת ישראל. המיקום הגיאוגרפי של הנמל, בשילוב העובדה כי כלכלת ישראל הינה כלכלת אי, הופכים אותנו ליעד אסטרטגי מבחינה ביטחונית. הנמל הוא קו גבול ימי ואנו מושפעים מאיומים אזוריים".

במהלך מלחמת יום כיפור הקימו עובדי נמל אשדוד, תוך מספר ימים, רציף ייעודי, שאליו הגיעו אוניות זרות כחלק מהסיוע, עמוסות אמצעי לחימה שנשלחו באופן מיידי לחזית בדרום ובצפון. גם במהלך המבצעים האחרונים שניהלה ישראל ברצועת עזה חווה הנמל איומים ומתקפות טילים. "העובדים שלנו ערוכים להמשיך ולתפקד גם בזמן מלחמה, כי כולנו מבינים שהשבתת הנמל מפעילות בגלל טילים מעזה פירושה פגיעה קשה בכלכלת ישראל ופגיעה תודעתית בחוסנה של מדינת ישראל".

מרחיבים את היכולות

מאז המשבר הכלכלי ב-2008 חלו בעולם הספנות שינויים משמעותיים, מסביר בלומנטל. "חברות מסדר גודל בינוני-גדול חברו יחד והקימו בריתות המציעות שירותי הובלה ימית מאוחדים, וכיום ישנן שלוש בריתות מרכזיות –  ,2M  OCEANו-ALLIANCE.תוצאה מכך, החברות הצטיידו במגה-ספינות עם נפח של 14,000 TEU". מגמה זו מהווה אתגר עבור הנמלים השונים, החייבים להשקיע בתשתיות פיסיות על מנת לאפשר קליטה של אוניות הענק.

התוכנית האסטרטגית לפיה פועלת חברת נמל אשדוד מבוססת על השקעות של כ-2.5 מיליארד שקל בשיפור, בשדרוג ובחידוש תשתיות הנמל, כחלק מההיערכות של החברה לעידן התחרות בנמלי הים ופתיחת נמל הדרום. "בהתאם להחלטת ממשלה על הקמת נמלים חדשים באשדוד ובחיפה, אמור להיפתח לידינו ב-2021 מסוף מכולות חדש של חברת ענק בתחום שינוע מכולות, TIL ההולנדית", מספר בלומנטל. "ההערכות שלנו לקראת הבאות כוללת הצטיידות במנופים חדישים, הגבהת 2 מנופי גשר והארכת הזרועות, העמקת רציפים, חכירת 2 גוררות חדישות בעלות כוח הנעה גדול יותר, הקמת מסוע גרעינים בעלות של כ-240 מיליון שקלים, ומציאת פתרון להגדלת כמות המכוניות החונות בנמל באמצעות הקמת מבנה ייעודי, כך שהנמל יקבל עוד שטח פוטנציאלי לאחסנה".

נמל אשדוד

תכנית זו נותנת חשיבות עליונה לבואן של אוניות השייכות לאותן בריתות ענק. "אנו פועלים להעניק לבריתות הללו את חלונות הזמן של עגינה, פריקה וטעינה הנוחים ביותר. לדוגמא, הקו של אוניות ה-14,000 TEU קיבל בנמל אשדוד חלון זמן אסטרטגי של מוצאי שבת, דבר המאפשר ליבואנים ויצואנים ישראליים גמישות ונוחות מרבית בשינוע המטענים שלהם באמצעות קו שבועי סדור".

לצד ההשקעה בתשתיות, חברת הנמל מטפלת גם בשיפור ובהתמקצעות של עובדי הנמל ובהשבחת ההון האנושי במגוון דרכים. "רכשנו סימולטור ייעודי למנופאים, אשר מוביל לקיצור ולשיפור זמני הפריקה והטעינה של מכולות, בהשקעה של מיליון דולר; הכנסנו טכנולוגיות חדישות, והפכנו את הליך הרישום והכניסה של משאיות לנמל לממוחשב".

משקיעים בטיפוח היתרונות

היעד, מסביר בלומנטל, היא להפוך את נמל אשדוד לנמל מוביל ולהתחרות בנמלי הים באגן המזרחי של הים התיכון. "עידן התחרות הוא נקודת ציון להפוך את נמל אשדוד לנמל מרכזי באגן המזרחי של הים התיכון, ואת זה נוכל להשיג דרך חשיבה אסטרטגית  והשקעה בטיפוח היתרונות שלנו מול המתחרים. אנו נמצאים בשיחות עם העובדים בנמל, שתכליתן היא ליצור נמל המתואם לעולם התחרותי מבחינת שעות הפעילות של הנמל ורמת השירות שאנו נותנים".

כתבות שאולי פיספסתם

*#