תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

סנמינה: מובילת שינוי בגליל המערבי

מפעל הייצור של סנמינה במעלות גורם לשינוי בסביבתו, מספק שירותים בעלי ערך מוסף ומעורב בקהילה המקומית מאז היווסדו לפני כחמישים שנה

מפעל, שמתמחה בייצור, הרכבה ואינטגרציה של מכונות ומכלולים לשוק הרפואי והתעשייתי והסמיקונדקטור, הוקם ב-1969 על ידי אלסינט ונרכש על ידי סנמינה ב-2003. כיום, המפעל מספק באופן ישיר ללקוחותיו שירותי ייצור משולבים מהמתקדמים והעדכניים בעולם וקשת רחבה של שירותי הנדסה, תפעול, ייצור והרכבה – הכל בקמפוס אחד. המפעל מייצר מוצרי טכנולוגיה מתקדמים עבור מספר חברות הגדולות והנחשבות בעולם.

גורמים לשינוי באמצעות המוצרים שאנו מייצרים

למערכות המורכבות שמיוצרות בסנמינה במעלות יש השפעה יומיומית על חיינו. בתחום הרפואי, המפעל מייצר סורקי CT, מיטות מטופלים, מערכות רובוטיות שנמצאות בשימוש בניתוחים, מערכת לאבלציה תוך לבבית, מוניטורים ומערכות של מוליכים למחצה המיוצרות בסנמינה ומשמשות ביצירת כמה מהמעגלים המשולבים החדשניים ביותר בעולם. במפעל מיוצרות גם מדפסות ענק דיגיטליות המשמשות להדפסת כמה מהעיצובים הגרפיים המתקדמים בעולם.

רובוט המסייע בניתוחים כירורגיים, מיוצר בסנמינה מעלות

דוגמה לאחת מהמערכות הרפואיות המורכבות ביותר שנבנות ונבדקות במפעל סנמינה במעלות היא שלד רובוטי חיצוני לָבִישׁ - המערכת מספקת תנועת מותניים וברכיים, כך שאדם עם פגיעה בחוט השדרה יהיה מסוגל לעמוד זקוף, ללכת, להסתובב, לעלות ולרדת במדרגות. זאת חליפת השלד הרובוטי החיצוני הראשונה שקיבלה את אישור מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) לשימוש אישי ולמטרות שיקום בארה"ב.

 לצורך בניית המוצר, יש שימוש בטכנולוגיות מורכבות הנרכשות ו/או מיוצרות במעלות כגון עיבוד שבבי, אלקטרוניקה, סוללות, יכולות בקרת תנועה ופלסטיקה המשולבות ומוטמעות בשלד החיצוני.

סנמינה מילאה תפקיד מרכזי ואינטגרלי ביצירת השלד החיצוני, פיתחה את שרשרת האספקה, עיצבה ובדקה את תהליכי הייצור ותיעדה את התהליך כולו כמתבקש במקרה של מוצר משנה חיים.

מוסיפים ערך ומובילים שינוי

במהלך השנים, סנמינה מעלות המשיכה להרחיב את יכולותיה, והיא מציעה כיום שירותי תיכנון, ייעול פתרונות לניהול שרשרת האספקה, ייצור, לוגיסטיקה ומרכזי תיקונים ברחבי העולם.

בשנים האחרונות, נוספו למעלות יכולות ייצור אשר כוללות הרכבת מעגלים מודפסים (PCBA), קו צבע אוטומטי ולאחרונה נפתח אתר נוסף במעלות לפתרונות הרכבה וייצור על מנת לתמוך בצמיחת המפעל. השילוב של כל השירותים האלה בקמפוס אחד מפשט את ניהול שרשרת האספקה ומאפשר שליטה מיטבית.

המנכ"ל הנכנס, אסף שמש, מוביל קו של צמיחה וחדשנות בתחום התכנון ופתרונות כוללניים בעלי ערך מוסף לייצור מערכות כחול לבן ללקוחות. דבר זה הינו חלק מהשליחות של חברת סנמינה למען תמיכה כלכלית בפריפרייה. גישה זו מאפשרת ייצור יעיל יותר, באיכות גבוהה יותר ומשלוח של מוצרים בהיקף גלובלי. מתן גישה לרשת ספקים גלובלית, המלצות לגבי שינויים בתיכנון וצמצום הרכיבים באמצעות שינוי של טכניקות ייצור, הן רק כמה מהשיטות שבהן משתמשים בסנמינה מעלות כדי להביא לאופטמיזציה של ייצור המוצר.

מערכת השלד של ריוואק מיוצרת בסנמינה מעלות
shutterstock

גורמים לשינוי בקהילה

במהלך השנים האחרונות נרכשו מתקנים נוספים, כדי לתמוך בצמיחה משמעותית של הפעילות העסקית במעלות. סנמינה מעסיקה מאות עובדים באזור הגליל המערבי, והיא פעילה בקהילה המקומית.

החברה מעודדת את עובדיה להגדיל את מעורבותם בכל הקשור לפעילות למען הקהילה. סנמינה מאמצת מועדונית של ילדים מעדת "בני מנשה" תורמת להם אוכל ומספקת להם מחשבים ושירותי אינטרנט ודואגת לצרכיהם של הילדים. תוכנית חינוכית פותחה כדי לספק לתושבים המקומיים הזדמנות לרכוש מיומנויות שנדרשות לעבודה במפעל ייצור בעל טכנולוגיה גבוהה. התוכנית פותחה על ידי עובדי סנמינה ומועברת באגף ההדרכה של החברה במעלות. כתוצאה מכך, אנשים מהקהילה המקומית התקבלו לעבודה במשרה מלאה בסנמינה בשלל תפקידים טכנולוגיים.

תוכנית נוספת שפותחה מעודדת שילוב גדול יותר של אנשים עם צרכים מיוחדים במקום העבודה. צוות סנמינה העריך את הכישורים והמיומנויות הנדרשים בכמה תפקידים שונים, זיהה את השינויים שהחברה תצטרך ליישם, גייס והדריך אנשים למלא תפקידים אלה.

תוכניות למעורבות קהילתית מסוג זה, פיתוח יכולות חדשות בטכנולוגיית ייצור והובלה בתיכנון שירותי ייצור מאפשרות לסנמינה מעלות להביא לשינוי באמצעות אספקה של שירותי תיכנון, ייצור וניהול שרשרות אספקה כוללניים ברמה הגבוהה ביותר.

ניר מרקו - דירקטור בכיר פיתוח עיסקי, סנמינה ישראל
טל. 054-3047427

 www.sanmina.com

כתבות שאולי פיספסתם

*#