תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

התעשייה האווירית - מובילות טכנולוגית עולמית

מכתב קצר ששלח שמעון פרס לדוד בן גוריון לפני 67 שנה, הוליד מוסך קטן לתיקון מטוסים שהפך עד מהרה למעצמת ענק – היצואנית הביטחונית הגדולה בישראל וחברת ההייטק הגדולה במדינה, ומוכרת בכ-13 מיליארד שקלים בשנה. יוסי וייס, מנכ"ל התעשייה האווירית, מספר על אבני הדרך המובילות להצלחה

כשהתעשייה האווירית לישראל (תע"א) נוסדה בשנת 1953, היא הייתה בתחילה מוסך לתיקון מטוסים של אותם ימים – כמו פייפר וסטירמן. מי היה מאמין אז שהיא תגיע למקום שבו היא נמצאת כיום – חברת ההייטק הגדולה בישראל, המעסיקה כ-14 אלף עובדים, מתוכם כ-10,000 מהנדסים והנדסאים, מייצאת בכ-10 מיליארד בשנה, ושמה הולך לפניה בכל העולם. "אנחנו חוגגים 65 שנה להקמת החברה יחד עם חגיגות 70 שנה למדינת ישראל, דרכיהן של השתיים שלובות זו בזו לבלי הפרד", אומר יוסי וייס, מנכ"ל התעשייה האווירית. "כל התהליכים שעברה התעשייה האווירית מאז שהוקמה שזורים בדרכה של המדינה. זה מאוד בולט ומאוד מרגש".

החלטה מהירה

הכל החל כאשר ב-7 לאוגוסט 1951 פנו בכתב שמעון פרס, אז מנכ"ל משרד הביטחון, ואל שווימר, טייס יהודי-אמריקאי, לדוד בן גוריון, ראש הממשלה דאז. במכתב קצר הם הסבירו כי צריך להקים תעשייה אווירית בישראל. "אז, שלא כמו היום, ההחלטות התקבלו מהר מאוד", אומר וייס. "תוך שלושה-ארבעה חודשים בן גוריון אישר את ההחלטה ואל שווימר ופרס החלו לתכנן את ההקמה".  וייס מציין בחיוך כי הוא עצמו נולד 4 ימים לאחר הפנייה הזו של פרס לבן גוריון.

מל"ט
התעשייה האווירית

מאז ועד היום נהפך המוסך הקטן למעצמה של ממש:

"אנחנו מהיצואנים הגדולים ביותר במשק הישראלי", אומר וייס, "מעסיקים כיום כ-14,000 עובדים ומפרנסים כ-250 אלף איש במדינת ישראל. נכון שאנו מהווים אבן בניין מרכזית מאוד בביטחון מדינת ישראל, אך גם בכלכלת המדינה ובעוצמה הטכנולוגית שלה. יש לנו כ-10,000 מהנדסים והנדסאים וזוהי חברת ההייטק הגדולה במדינה. אנחנו לא צפויים לעשות מחר אקזיט, אבל אנחנו חברה עסקית לכל דבר ועניין, שתורמת הרבה מאוד גם לגאווה הלאומית. למרות שהתעשייה האווירית היא בבעלות ממשלתית מלאה, 80% ממכירותיה הינן ליצוא. אנחנו מייצאים מדי שנה כ-10 מיליארד שקלים לכל רחבי העולם, וכך תורמים מהותית לכלכלת ישראל".

תוכל לתת דוגמא לתרומה טכנולוגית מהותית שלכם?

"בתעשייה האווירית שוברים כל יום מחדש את גבולות הטכנולוגיה, והדוגמאות הן רבות מספור. כל תפיסת ההגנה הרב שכבתית של ישראל מתבססת על הקונספט של פגישת שני גופים במרחב כשהאחד פוגע בשני - המיירט במיורט. אנחנו הדגמנו את הקונספט הזה עוד בחץ 1 בשנות ה-80,  וכיום כל הפיתוחים האחרים, גם בחץ 2 ו-3, גם הפיתוחים של מערכות אחרות, הכל מובנה על היכולת הזו. אחד הגורמים המרכזיים בכל המערכות הוא המכ"ם שמפתחת ומייצרת חטיבת אלתא של התעשייה האווירית, כך שאנחנו חלק מיסודות כל רכיבי ההגנה הרב שכבתית של ישראל.

"התעשייה האווירית היא גם חלוצת המל"טים בעולם. בסוף שנות השבעים היינו הראשונים בעולם שגיבשנו קונספט של מל"ט (מטוס ללא טייס) – המטוס הבלתי מאויש הראשון בעולם היה שלנו ונקרא זהבן. מאז ועד היום פיתחנו כלי טיס בלתי מאוישים רבים נוספים.

עמוס 6 בזמן בדיקת מערכות

אנחנו נמצאים בחזית הטכנולוגיה ומשקיעים המון במחקר ופיתוח, כדי להביא פתרונות הולמים למערכת הביטחון עם היכולת המבצעית הגובה ביותר. למשל, טיל ים-ים הראשון, שאיפשר לספינות לפגוע בכלי שייט פוגעניים היה פרי פיתוחנו – טיל גבריאל. כיום אנחנו מפתחים את הדור החמישי של הטילים האלה. אחד היהלומים שבכתר כיום היא מערכת ברק 8 – מערכת להגנת אתרים קרקעיים מפני טילים שונים ומערכות קרב".

ולאן פניכם מועדות בעתיד?

"אנחנו נמצאים עם הפנים קדימה עם תחזית לשווקים חדשים ופיתוחים עתידיים. בתחום החלל, הצלחנו במשאבים מצומצמים יחסית לפתח דור חדש של לוויינים לתחומי התצפית והתקשורת וגם כאן אנחנו נמצאים עם הפנים ליצוא. התעשייה האווירית פיתחה וייצרה את לווייני עמוס המשרתים את מדינת ישראל וכיום אנו במאמץ גדול כדי להסביר כמה חשוב לשמור על הידע והיכולות בתחום זה מבחינה טכנולוגית-לאומית. אנחנו הבאנו תשתית לאומית מתקדמת בתחום וצריך להמשיך. העתיד נראה בהחלט מבטיח בכל התחומים: אנחנו מייצרים ומפתחים פתרונות לכל זרועות צה"ל, משקיעים הרבה במחקר ופיתוח, ברובוטיקה מתקדמת, וכמובן שסייבר היום נמצא מול כל פעילות עתידית. התעשייה הביטחונית בכלל והתעשייה האווירית בפרט בעלת יכולות עסקיות כלכליות מהותיות למדינה כיצואנית מובילה של טכנולוגיה. אנחנו עושים את עבודתנו בנחישות ובמסירות לטובת המדינה, ביטחונה, כלכלתה ואזרחיה".

כתבות שאולי פיספסתם

*#