חללי עבודה לסטארט-אפים: הדרך לזינוק מתחילה בלוקיישן

לא פעם מפגש במטבחון המאובזר והמשותף יכול להוביל לשיתופי פעולה והצלחות. מנהלי חללי עבודה לסאטרט-אפים מספרים על היתרונות והערך המוסף שהם מעניקים ליזמים

ניבה שור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חללי עבודה לסטארט-אפים: המקום שבו רעיונות נולדים
חללי עבודה לסטארט-אפים: המקום שבו רעיונות נולדיםצילום: Shutterstock
ניבה שור
תוכן שיווקי

היתרונות בחללי עבודה משותפים נעוצים לא רק ביכולת ליהנות ממשרדים חדשים ומעוצבים, שירותי משרד שוטפים וכל הפסיליטיז מסביב במחירים גמישים. חללי העבודה המשותפים, בפרט כשמדובר בחברות צעירות וחברות סטארט-אפ, מהווים קרקע נוחה לנטוורקינג, השראה, חשיפה לידע ואף למשקיעים פוטנציאליים.

האווירה המשוחררת ומפגשים בחללים המשותפים בין נשים וגברים מתחומים שונים, מולידים לא פעם שיתופי פעולה שמובילים להצלחות מרשימות. על היתרונות, הערך המוסף והקרקע לעבודה ופיתוח שמספקים חללי עבודה לסטארט-אפים, מספרים מנהלי החברות והמשרדים בתחום.

RishonStartUp: מסמול טוק ועד אקזיט

היזמים שהתחילו בקטן והפכו לחברות שמגלגלות מיליונים; האקוסיסטם המפרה בין הסטארטאפיסטים וגם המיקום המעולה, המחיר המסובסד והדלת הפתוחה בפני משקיעים: כך הפך RishonStartUp למרחב עבודה שיתופי אטרקטיבי, שצובר הצלחות מוכחות.

כבר בכניסה ל-RishonStartUp, מרחב העבודה השיתופי של עיריית ראשון לציון, ניתן לחוש באווירה המיוחדת. הסטארט-אפיסטים, חלקם בשלב הרעיון ואחרים כבר בשלב פיתוח המוצר ומכירתו, מקרינים אנרגיה נעימה ומשפחתית. זה קורה באופן ספייס, בפינות הישיבה או במטבחון המאובזר, ומה שמתחיל אצלם בסמול טוק קטן בפינת האוכל מסתיים לעיתים בהצלחה גדולה.

Rishon Start-upקרדיט: rishon startup. עריכה: עמית יורגנסון

"האקוסיסטם המדהים שיש פה מקרב בין היזמים הטכנולוגיים", אומרת ליאת קנפו-שטרנליב, מנהלת הקהילה שדואגת לתפעול המקום ולעידוד הפעילות. "המכנים המשותפים, יחד עם האווירה הנעימה והחופשית, יוצרים הפריה ועזרה הדדית, וכשצריך, עושים סיעור מוחות ומוצאים יחד פתרונות לבעיות".

1,000 מ"ר ו-130 יזמים

RishonStartUp הוקם לפני שמונה שנים במיקום מרכזי בסמוך לרכבת, במטרה להפוך לבית נגיש וזמין לחברות טכנולוגיות בתחילת דרכן, ולהעניק להן סביבת עבודה צעירה, דינמית, חדשנית ותומכת. מאז הקמתו, ולנוכח הביקוש הגובר, הוא הספיק לשלש את שטחו ל-1,000 מ"ר ונכון להיום הוא מאכלס כ-130 יזמים ביותר מ-30 מיזמים שונים וגם לייצר שפע של סיפורי הצלחה, שהגיעו לעמודי השער בעיתונות הכלכלית.

RishonStartUp מציינים למשל, את חברת הפינטק Lendai, שגייסה לאחרונה 35 מיליון דולר ומפתחת פלטפורמת מימון השקעות לנכסים באמריקה; חברת Clarifruit פורצת הדרך, שפיתחה פלטפורמת בקרת איכות אוטומטית וניתוח דאטה לעולם הפירות והירקות ; אפליקציית Rambel של YuviTal שמצליחה לעודד אורח חיים פעיל ובריא ומופעלת כיום גם על ידי קופת חולים כללית ; אפליקציית פייבוקס הידועה שהפכה לאורחת קבע בכל הסדר תשלומים ועוד ועוד.

"כל מיזם צומח שואל את עצמו מה הלאה", אומר מוטי קופיטו, מנהל מחלקת קידום ופיתוח יזמות עסקית וטכנולוגית בעיריית ראשון לציון. "וגם בכך יש ל- RishonStartUp יתרון משמעותי: העירייה, כמעסיק הגדול ביותר באזור, מספקת ככל יכולתה הזדמנויות למיזמים במתחם להתנסות בתוצרים עם הגורמים הרלוונטיים בעירייה, מה שעוזר מאוד בהמשך למציאת לקוחות ומשקיעים פוטנציאליים. אנחנו לא מופתעים כשחברות שהחלו את דרכן אצלנו עוברות למשרדים גדולים יותר בעיר, ובכך מייצרים בה מקומות תעסוקה איכותיים".

בעניין זה אומרת ב- RishonStartUp כי העירייה לא רק מחברת אלא גם מסבסדת: המחיר עבור אופן-ספייס על בסיס מקום פנוי עומד על 150 שקל לחודש, על בסיס מקום קבוע - 300 שקל לחודש ועלות חדרי פרטיים נעה בין 2,200 ל-3,900 שקל, בהתאם לגודל החדר. כל שנותר הוא להגיש בקשה מסודרת ולעבור את ועדת הסינון.

"RishonStartUp הוא יחידת גאווה לעיר שלנו", אומרת קנפו-שטרנליב, וקופיטו מוסיף לסיכום: "כבר הוכחנו שהמתכון שלנו מייצר הצלחות. אנחנו מזמינים מיזמים נוספים להצטרף אלינו ולקחת חלק בקהילה הטכנולוגית ההולכת וגדלה של העיר ראשון לציון".

RishonStartUp
כתובת: משה שרת 6, אזור תעשייה חדש, ראשון לציון
מוטי קופיטו: 054-6728021
ליאת קנפו שטרנליב: 054-4736564
למעבר לאתר >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>

בשיתוף RishonStartUp