צמיחה עסקית בעידן של שיבושים ואי ודאות? התמקדו ביעדים ולא בבעיות

העסק המצליח שלכם צומח, אבל למרות כל המשברים והשיבושים העולמיים, אתם שואפים לשבור שוב את תקרת הזכוכית ואת שיאי ההכנסות? הכירו את אסטרטגיית החשיבה העיצובית שעשויה לאפשר לכם ליישם מדיניות ניהולית פרואקטיבית, להתמקד ביצירת רווחיות, לייצר חוסן עסקי ולהשתפר תוך כדי תנועה – ואף להגיע לביצועי שיא, גם השנה

בשיתוף מגדלור לעסקים
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בשיתוף מגדלור לעסקים
תוכן שיווקי

עולם העסקים המודרני מאתגר במיוחד. פעולות שהוכיחו את עצמן עד עכשיו ואפשרו לעסקים מצליחים להמשיך ולצמוח, כבר לא מספיקות לעסקים שרוצים לעלות מדרגה. בעוד שבעלי העסקים הקטנים והעסקים שמתקשים לשרוד זוכים לתוכניות הצלה ותמיכות למיניהן, עסקים כמו שלכם, עם מחזור מכירות שנתי של שבע ספרות, אשר צומחים ביציבות כבר מספר שנים ועצם קיומם אינו מוטל בספק, מתקשים לפרוץ קדימה בתקופות של אי ודאות כמו זו שאנו חווים כעת.

מנכ"לים, מהיום אתם לא לבד בדרך לצמיחה

מנכ"לים רבים, ממש כמוכם, שוקלים לשכור יועץ עסקי או חברת ייעוץ שילוו אותם בדרך לצמיחה בתקופה סוערת זו, אך למרבית היועצים הללו אין ניסיון ניהולי עשיר ומעשי כשלכם ואילו חברות הייעוץ הגדולות, פשוט גדולות ויקרות מדי.

במרווח הצר בין שתי האופציות, ניצב כמעט לבדו מוטי אזולאי מ"מגדלור לעסקים" - זן נדיר בנוף העסקי בישראל: אסטרטג עסקי ודוקטורנט לניהול החוקר השבחת חברות, שכבר עשה את הדרך בה אתם צועדים מספר פעמים כמנהל, כמנכ"ל וכיזם ולדבריו, הזניק את העסקים המובילים שבניהולו לצמיחה מהירה: רשת Body Shop, רשת האופנה Mango, מותג האופנה GAP ורשת iDigital יבואנית Apple בישראל.

מוטי אזולאי, מגדלור לעסקיםצילום: עידן איז׳ק

Design Thinking - תהליך ליווי שלא הכרתם

בעסקים שהוא מלווה, מוטי אזולאי מוביל תהליך שונה בתכלית מהייעוץ העסקי המוכר והידוע: לא עוד תהליך אנליטי שכולל נבירה בטבלאות אקסל, הסברים תיאורטיים על ניהול תזרים ותמחור, אלא התמקדות בפיתוח פתרונות חדשניים באמצעות מתודולוגיה ומחקר ממוקד, מכלול פעולות חשיבה ופיתוח פתרון הניתן ליישום בטווח הנראה לעין או בשתי מילים: "Design Thinking" - אסטרטגיה עסקית מעשית ויצירתית להתאמת פתרונות ולמקסום התוצאה באמצעות טכנולוגיה וכלים מתקדמים נוספים המותאמים לצורכי הלקוחות.

באסטרטגיה ייחודית זו, תהליך החשיבה מתמקד ביעדים, ולא בבעיה ספציפית ומתרחב לזיהוי ההיבטים הגלויים והסמויים של השגת יעדים אלה - לעיתים תוך הגדרה מחדש של הבעיות והאתגרים בדרך.

התהליך המתודי והמובנה מתחיל במחקר הלקוח, בניית האסטרטגיה, פיתוח המודל העסקי, הבידול, המשפך השיווקי, התשתית הארגונית, חוויית הלקוח, ההתחייבות של החברה ופרמטרים נוספים. כל אחד מסעיפים אלו זוכה לתהליך שלם המשלב חשיבה יצירתית וניתוח אפקטיבי ומבוסס נתונים.

והתוצאה: גיבוש פתרונות ישימים לבעיות מורכבות, באמצעות מספר מצומצם של אנשי מפתח - ללא תלות בהשפעות חיצוניות, בגדילה או בגיוס כוח אדם.

Design Thinking

Design Thinking

מחויבות לתוצאות – בכל הרמות

אחד הערכים שעושים את הליווי של מוטי אזולאי לכל כך ייחודי הוא המחויבות לתוצאות והוא מדבר על כך בתשוקה, המעידה על כך שההצלחה של החברות שהוא מלווה באמת חשובה לו: "אני בכוונה מנסה להתרחק מהתואר 'יועץ' גם בגלל שאני עסוק הרבה יותר באסטרטגיה וניתוח מאשר במתן עצות וגם בגלל שיועץ תמיד נתפס כגורם חיצוני נטול אחריות", אומר מוטי אזולאי. "אני מרגיש מחויב לתוצאות ואני דורש מכל מי שמתחיל איתי את התהליך לייצר את אותה רמת מחויבות ואף יותר, אחרת אין סיבה לצאת לדרך. כמו כן, אני לא עוסק במוטיבציה ובחוסן מנטלי – אלה תכונות שכבר צריכות להיות לבעל עסק מצליח שמגלגל כמה מיליונים בשנה. אני עובד ברבדים של חשיבה גבוהים בהרבה מאלה".

אלמנט נוסף שאזולאי מביא איתו לתהליך הוא חשיבה מכיוון הלקוח. "חברות רבות חושבות שהמפתח לצמיחה נמצא בתשתיות דיגיטליות, כוח אדם או משאבים פיננסים, אבל אני אף פעם לא מתחיל משם. אני תמיד תופס קודם את העמדה של הלקוח: מה הוא צריך? איך אפשר לשפר לו את השירות? איך אפשר להפתיע אותו לטובה, לענות לו טוב יותר על הציפיות ולפתור לו בעיה גדולה ומשמעותית? זו גם צורת החשיבה שאני דורש ממובילי החברה. רק אחרי שמתחילים לחשוב כך, אפשר באמת לקפוץ מדרגה".

לתיאום שיחה אישית עם מוטי, השאירו פרטים:

החזון הופך לתוכנית פעולה

במקרים רבים, מנכ"לים בכירים שרוצים להצמיח את החברה שלהם, רואים לנגד עיניהם חזון ברור: הם יודעים לאן הם רוצים להגיע, הם מבינים איך הם רוצים שהחברה תיראה אבל הם פשוט לא מצליחים להעביר את זה הלאה. חוסר היכולת לתרגם את החזון לכדי תמונה ברורה שאפשר להעביר לכלל הדרגים בחברה ו"להדביק" אותם באותה התלהבות, זה המכשול הראשון בדרך. חוסר היכולת לייצר מאותו חזון תוכנית פעולה, הוא כבר מעצור עיקרי בדרך למעלה.

אזולאי מספר: "על סמך הניסיון שלי בעבודה עם מנהלים בכירים, הנהלות ובעלים, אני מצליח גם בהובלת תהליכים וגם בליווי עסקי. אני מבין את חזון המנכ"לים, לאן הם רוצים להגיע, מה חשוב להם בדרך ואיך הם רואים את התמונה הגדולה ומכל זה אני מייצר תוכנית פעולה מעשית וישימה. מכיוון שכולנו בני אדם, בניהול העסק מעורבות תמיד אמוציות, אגו וגורמים נוספים שאינם מבוססים על נתונים ומובילים להחלטות שמתקבלות מהבטן. לכן, כשזה מגיע לאסטרטגיה עסקית, אני יודע לשים את הרגש בצד ולהתבסס על מחקר מעמיק, על נתונים, על הבלטת החוזקות אל מול צרכי השוק. בשלב הבא, אני מלווה את החברה בכל תהליכי היישום וההטמעה, כדי להוציא לפועל את התוכנית באיכות גבוהה ועל הצד הטוב ביותר".

חי ונושם את המשק וממשיך להצמיח עסקים

אזולאי משקיע המון כדי להיות מעודכן ולהתמצא בפרטים הקטנים ביותר. הוא מחובר כל הזמן, קורא, חוקר ומתעדכן בזמן אמת מה קורה במשק. "לאחרונה הגיע אליי מנהל של חברת IT שמנהלת 30 לקוחות במחזור של 3 מיליון שקלים בשנה. המנכ"ל הגדיר את עצמו כמנהל IT. שזה קצת מיושן, כי היום כל ילד יודע להכין מחשב לפעולה, או לפתור בעיות רשת. מצד שני, השוק צמא לפתרונות סייבר, להגנה על המידע, לאפשרויות עבודה מרחוק ועוד. לכן, בנינו את הסיפור של החברה מחדש על סמך יכולות שכבר היו קיימות בה. עד מהרה הגדלנו את ההכנסות ב-30% רק מהלקוחות הקיימים והמשכנו לצמוח ולגייס לקוחות חדשים. כיום, המטרה של החברה היא לעשות אקזיט של כמעט פי 4 משוויה של החברה בתחילת תהליך הליווי".

בין לקוחותיו של מוטי אזולאי ניתן למצוא חברות מובילות ומצליחות, אנשי עסקים בינלאומיים וגם משרדי עורכי דין, משקיעים, חברות נדל"ן ומכל הקשת העסקית, עמם הוא עובד בטכניקה שפיתח, בה השאלות חשובות יותר מהתשובות. "יש יועצים שמגיעים עם התשובות הקבועות מהבית: תוכניות עסקיות, שיווק, תזרים וכו'. תבנית מסוימת שהצליחה להם או למישהו אחר ומנסים ליישם אותה שוב ושוב", הוא מספר. "אני מגיע בעיקר עם שאלות, כי התשובות הנכונות נמצאות אצל בעלי העסקים ותפקידי לדובב אותם ולהוציא את המידע החיוני הזה החוצה – מידע שלא ניתן למצוא בשום מסמך או דוח רשמי".

ניצני הדר – מפעל משפחתי לייצור חלבה, משפחת דיגמי


יש לכם עסק מצליח ואתם רוצים לקפוץ לשלב הבא?

מוטי אזולאי מתמקד בתהליכי ליווי של חברות מצליחות ומבוססות עם מחזורים של 3 מיליון שקלים בשנה ומעלה, עם פוטנציאל לצמיחה ופריצה עסקית.

בזכות הניסיון, החשיבה הייחודית, התשוקה למקצוע וההקפדה על כל הפרטים משלב המחקר ועד שלב הביצוע הסופי, מוטי יפעל כדי להאיץ את העסק שלכם לגבהים חדשים שבישיבות ההנהלה שלכם נחשבו עד כה כחלום רחוק.

לתיאום שיחה אישית עם מוטי, השאירו פרטים:

מגדלור לעסקים
ליצירת קשר: 074-7494944
לאתר "מגדלור לעסקים" לחצו כאן>>