דרור קרני: היתרון בהשקעה דרך פמילי אופיס

השקעות אלטרנטיבית אשר מובלות על ידי המוסדיים ופתוחות ברובן רק למשקיעים כשירים, ניתנות לגישה כיום גם ללקוחות פרטיים בעלי הון באמצעות פמילי אופיס. ככל שהביקוש להשקעות אלו גדל, כך גדל בהתאם הביקוש לשירותי הפמילי אופיס

דניאל דותן, בשיתוף קרני פמילי אופיס
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דרור קרני
דרור קרניצילום: מאיה באומל בירגר
דניאל דותן, בשיתוף קרני פמילי אופיס
תוכן שיווקי

שנת 2022 נפתחה בסימן תנודתיות גבוהה בשוק ההון וירידות חדות במניות. בין האירועים שהובילו לתנודתיות הגבוהה - מלחמת רוסיה-אוקראינה ופגיעה בייצור שהובילה לזינוק במחירי החיטה והאנרגיה, כמו גם פרוץ מגפת הקורונה שהובילה שנתיים אחרי כן לאינפלציה עולמית ואילצה את הכלכלות הגדולות ליישם צעדים של הפחתת עד הפסקת רכישות אג"ח והעלאות ריבית.

כל אלו מגדילים בתורם את הביקוש להשקעות אלטרנטיביות. השקעות שונות ממניות או אג"ח, 2 מנכסי הבסיס הפופולריים בעולם. אולם הבעיה שעומדת בפני המשקיעים היא שהשקעות אלטרנטיביות אינן נגישות למרבית המשקיעים אלא בעיקר למשקיעים כשירים, בשל ההון הרב ההתחלתי הנדרש ומורכבות תפעול ההשקעות.

הפתרון לבעיה מוצע על ידי חברות פמילי אופיס, אשר מנהלות השקעות למשפחות בעלות ממון ופותחות בפניהן גם את האפשרות להשקעות אלטרנטיביות.

"שילוב השקעות אלטרנטיביות בתיק ההשקעות יכול להפחית את התנודתיות הכוללת בתיק בשל הקורלציה הנמוכה בין אפיקי ההשקעה המסורתיים לאלטרנטיביים". אומר דרור קרני, מייסד ומנכ"ל חברת 'קרני פמילי אופיס' המתמחה בתכנון פיננסי למשפחות אמידות ובעלי הון.

צוות קרני פמילי אופיסצילום: אליסף רובינשטיין

מה היתרון בהשקעות אלטרנטיביות?

"ממחקר שערכה קרן ההשקעות של אוניברסיטת Yale עולה, כי לקוחות אמידים ומשפחות בעלות ממון רב בעלות אופק השקעה ארוך מאוד מעדיפות ומחפשות השקעות אלטרנטיביות מכיוון שהן יכולות להרשות לעצמן לקחת סיכון שכזה.

"השקעה אלטרנטיבית היא בעצם כל השקעה שאינה נסחרת בבורסה. כלומר השקעה שאינה מניה או אג"ח סחיר. מרבית ההשקעות האלטרנטיביות אינן נגישות למרבית המשקיעים כמו ההשקעות המסורתיות בגלל מורכבותן הפנימית והתפעולית.

"יש 3 אפיקים עיקריים להשקעה: מניות, שהן נכס הסיכון-סיכוי המעניין ביותר. כשליש מההשקעות בעולם הן במניות והן יודעות לעשות תשואה ממוצעת של 10% אחוז בשנה. הנכס השני הוא אג"ח, שמעניקים כיום בממוצע תשואה של 3% בשנה (אחרי שנים של 1-2%) כשני שליש מההשקעות בעולם. והנכס השלישי הן השקעות אלטרנטיביות שיודעות לתת תשואה ממוצעת של 6%-8% בשנה" אומר דרור קרני, "הגופים הגדולים בעולם כגון המוסדיים, האוניברסיטאות, וקרנות אושר הבינו בעשור האחרון שייטב להם אם ישקיעו באחוזים משמעותיים בהשקעות אלטרנטיביות, כיוון שאלו יעלו עבורם את פוטנציאל התשואה ויורידו עבורם את רמת הסיכון בתיק".

מהן אותן השקעות אלטרנטיביות?

"ההשקעות האלטרנטיביות מורכבות משלוש צלעות כמו במשולש. הבסיס הרחב שלו הן קרנות חוב נדל"ן (אשראי צרכני-נדל"ני). לאחר מכן יש את מרכיב ההשקעות בנדל"ן או השקעות מולטי פמילי בדירות, במשרדים ובמרלו"גים והאחרון זה השקעות בעלות סיכון-סיכוי גדול יותר: קרנות גידור החשופות לשוק המניות, קרנות פרייבט אקוויטי, קרנות הון סיכון ותשתיות.

"הטרייד אוף של השקעות אלטרנטיביות הוא שחלקן לא נזילות וחלקן פתוחות למשקיעים כשירים בלבד. כיוון שמתחילת השנה יש ירידות חדות בשווקי ההון בארה"ב ובישראל וגם האג"חים ירדו בממוצע ב - 6-7 אחוזים כולם מחפשים היכן לשים את הכסף שלהם ושיחת היום הופכת להיות השקעות אלטרנטיביות".

כיצד העלייה בכמות האקזיטים ומתעשרי ההייטק בישראל בשנים האחרונות הגדילו את הביקוש לשירותי פמילי אופיס?

"בשנים האחרונות נוספו למעגל העשירים בישראל עוד אלפי הייטקיסטים, בעיקר צעירים בגילאי 35-45 שהפכו עשירים בין רגע והמוכנות שלהם לניהול הכסף יותר נמוכה מאשר אנשים שמתעשרים בהדרגה לאורך השנים עד שצוברים הון משמעותי בגיל מבוגר.

"הצעירים המתעשרים נדרשים למעשה לנהל 'פרויקט נוסף' שזה ניהול הכסף שלהם. אנחנו חווים כיום ביקוש רב ממתעשרי הייטק צעירים וכיוון שגם תמהיל היועצים והמנהלים שלנו צעיר, השילוב מיטבי וזה עובד מצוין.

"נוכחתי עם השנים, כי פעם ב- 5-10 שנים בממוצע יש ירידות משמעותיות בשוק ההון של יותר מ 20% כמו שיש עכשיו. זו יכולה להיות לדעתי נקודת כניסה מעניינת למשקיעים הנ"ל, כיוון שמרבית הכסף שהם עשו מתקבל בדולרים ואנחנו סביב הנקודה הגבוהה ביותר של שער הדולר. לדעתי, נוצרה פה נקודת כניסה מעניינת בגלל הדולר ובגלל השווקים".

מהם הפתרונות שמספקת חברת קרני פמילי אופיס ללקוחותיה?

"קרני פמילי אופיס הוקמה בשנת 2008 ובשנים האחרונות גדלה והתרחבה משמעותית תוך התווספות של שותפים ויועצי השקעות מוכשרים ובעלי ידע וניסיון חסרי תחליף.

"החברה מספקת מגוון רחב של פתרונות השקעה ושירותים פיננסים עבור לקוחות פרטיים, תאגידים וחברות עם שותפים עסקיים מקומיים ובינלאומיים, ומנגישה עבורם את כלל הידע והניסיון המקצועי העצום שצברנו עם השנים בעולם ההשקעות והפיננסים. החברה מבצעת תכנון וניהול פיננסי לכלל הנכסים וההון המשפחתי למשפחות בעלות עושר פיננסי, ליחידים בעלי ממון, תאגידים וחברות בישראל, ברמה הגבוהה ביותר והכל במקום אחד. אנו מעניקים שירותי פמילי אופיס (Family Office) מתקדמים תוך התמחות בבניית אסטרטגיית השקעות ותכנון פיננסי, ומלווים כל אחד מלקוחותינו לטווח הארוך לאורך שנים.

"מגוון המוצרים הרחב כולל: ניהול תיקי השקעות, פוליסות פיננסיות, קרנות השתלמות, קופות גמל, תיקון 190, IRA, קרנות גידור, קרנות נדל"ן ועוד".

מהם היתרונות להם זוכים לקוחות החברה המתקבל מתוך אותו ריכוז של יועצים ומתכננים מומחים בתחום ההשקעות?

"לקוחותינו מתנהלים ישירות מול אנשי המקצוע הטובים בישראל. אותם מתכננים פיננסים שהצטרפו לקרני פמילי אופיס אחרי שמילאו תפקידי ניהול בכירים בבתי ההשקעות הטובים בישראל עם ממוצע של כ-15 שנות ניסיון כל אחד.

"בניהול השקעות חכם, האמון גדל ככל שיש לך יותר ביטחון בידע ובכישרון של האנשים שאיתם אתה עובד. איכויות כגון: מקצוענות, ניסיון, שקיפות, אמינות, יציבות, הם גורמי מפתח לשקט הנפשי של לקוחותינו. אמון ויושרה הם תכונות הכרחיות בכל החלטה עסקית מוצלחת, החל מבחירת הצוות איתו אתה עובד דרך האסטרטגיה אותה הם מציעים ועד להשקעות אותן בחרת ליישם.

"לקוחותינו זוכים לליווי אובייקטיבי ומקצועי, דיסקרטיות, יחס אישי וגישה להשקעות בארץ ובעולם. שיטת ניהול העושר שלנו בוחנת את מכלול נכסי הלקוח בצורה מקיפה ומקצועית. אנו תופרים את אסטרטגיית ההשקעות לצורכי הלקוח באופן פרטני, מתחזקים ובוחנים את תיק הנכסים באופן שוטף ובשקיפות מלאה, עם יכולת להעריך את הביצועים בכל עת. ניהול הסיכונים ובחינת המוצרים נעשים באופן קפדני ע"י צוות מומחים. אנו מאמינים שהבסיס הטוב ביותר לניהול אסטרטגיית הנכסים הוא שימור והגנה על ההון. אנחנו מכבדים את לקוחותינו ומחויבים לעבוד איתם לטווח הרחוק, להגן ולהמשיך לטפח את הונם לשנים קדימה, וכמובן לעזור להם לדעת לבחור נכון".

כיצד התהליך מבוצע מול הלקוח?

"התהליך כולל היכרות מעמיקה עם הנפשות הפועלות. להבין מי הלקוח שלנו. אם הוא שכיר, עצמאי, אם אוהב סיכון או שונא סיכון, מה הצרכים והרצונות שלנו. גם משפחה כוללת את שני בני הזוג שלפעמים רבות יש להם צרכים שונים וחשוב להבין אותם. אין שני לקוחות שהם אותו הדבר. זה גם תלוי בשנה שהם מצטרפים ובמצב השוק. אנחנו בודקים את מצב השוק 24/7.

"התהליך שלנו מסודר ומעמיק. אנחנו יושבים עם הלקוח (בני משפחה או משקיע יחיד) ועושים איתו תהליך שיטתי ומסודר של בניית תכנית השקעות ארוכת טווח – לעשר עד עשרים שנים קדימה. מה שמדהים לראות בכל פעם מחדש, כשהלקוחות מבינים מה קורה לפונקציית התשואה שלהם ב - 4%-6%-8% תוך כעשור וכמה כסף הם יוכלו להשאיר לילדים שלהם, הלסת שלהם נשמטת.

"בתהליך אנחנו עורכים עבורם הדמיות לתשואה, כך שהם יוכלו לראות את החיזוי בפועל לעתיד ההשקעות שלהם. אנחנו פוגשים משפחות ובונים עבורן תכנית השקעות רב תחומית, כולל השקעות אלטרנטיביות. עושים עבורם הקצאת נכסים (Asset Allocation) ופיזור הסיכונים (Diversification). כל הדרוש כדי להבטיח שההשקעות שלהם יניבו את התשואות האופטימליות ביותר".

מה היתרון בחברת פמילי אופיס לעומת בנק או בית השקעות?

"הבנקים לא מעניקים פתרון מלא, כזה המשקף את התמונה המלאה בכלל מוצרי ההשקעה. בנק הוא גוף מקצועי עם אנשים טובים ופתרונות איכותיים אבל בסופו של יום, המטרה של הבנק היא להשאיר את הכסף אצלו ולכן הוא לא יציע לך השקעות מחוץ לבנק או השקעות אלטרנטיביות כאלו שלא ניתן לרכוש באמצעות isin ומשתקפות בבנק. להרבה אנשים יש כמה חשבונות בנק וכל בנק רואה את חלקו ולא את התמונה המלאה.

"בתי השקעות הטובים והמובילים נותנים ללקוח מנדט על חלק מהכסף ומציעים לו רק את המוצרים של הבית.

"פמילי אופיס רואה טובת הלקוח לפני הכל והוא גם מעניק לו מגוון רחב של אפשרויות השקעה וגיוון בהתאמה אישית לצרכיו ועל פי מידת הסיכון-סיכוי שהוא מעוניין בה. הוא יותר אובייקטיבי ובלתי תלוי. אנחנו מדייקים עם הלקוח את המטרות שלו, את מה שהוא רוצה להשיג, ובונים עבורו תכנית השקעות ייעודית ארוכת טווח על מנת להשיג עבורו את המטרות הללו".

קרני פמילי אופיס

כתובת החברה: בצלאל 1, רמת גן

טלפון: 03-5556636

אתר אינטרנט

* אין באמור ייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם ו/או תחליף לשיקול דעתו של הקורא ואין באמור משום עצה ו/או המלצה לרכישה או למכירת נ"יע או מוצר פיננסי כלשהו

בשיתוף קרני פמילי אופיס