עורך דין צמוד לעסק? זה ממש לא מותרות

עו"ד אלעד סובג, בעל משרד עורכי דין בכרמיאל המלווה תהליכים עסקיים מהיסוד, מייעץ ללקוחותיו בסוגיות מהותיות הקשורות לעסק ומסביר למה הליווי המשפטי חשוב ועשוי לחסוך הרבה כסף

אורי קריב, בשיתוף עו"ד אלעד סובג
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורי קריב, בשיתוף עו"ד אלעד סובג
תוכן שיווקי

כל חברה שמכבדת את עצמה ומעוניינת להצליח זקוקה לליווי משפטי מקצועי, אומר עו"ד אלעד סובג. כך, לדבריו, זוכים בעלי החברות להכוונה מועילה בנפתולי החוקים הקשורים לתהליכים עסקיים ומסחריים. לסובג משרד עורכי דין בכרמיאל, המתמחה בליווי תהליכים מהסוג הזה מהיסוד, ומייעץ ללקוחותיו הרבים בסוגיות מהותיות הקשורות לעסק שלהם.

עו"ד אלעד סובג

במשרדו של סובג פועלים ארבעה עורכי דין, והוא מספק ללקוחותיו מנעד רחב של שירותים משפטיים שהם זקוקים להם לטובת הצלחת העסק — עריכת חוזים, הסכמים מסחריים, הסכמי רכש ומכירה, חתימה על תצהירים, הסכמי סודיות, ליווי בהקמת חברה, שותפות או מיזמים עסקיים אחרים, ואם מתעורר הצורך — גם ליווי צמוד בתהליך פירוק חברות.

עו"ד סובג: "אנחנו מטפלים בעיקר בתאגידים מסוגים שונים, למשל, חברות הסעות, קבלנים וכו', לכן אנחנו מחזיקים צוות עורכי דין המתמחים בכל התחומים הרלוונטיים עבורם. אם הנהגים מבצעים עבירות תעבורה, אנו פועלים עבור החברות לפי דיני הפלילים והתעבורה; ענייני עובדים — דיני עבודה, גבייה, הוצאה לפועל, פרעונות חוב, הסדרי חוב, שירות מקיף בפן המסחרי היומיומי, הסכמים, מכירות, ליווי מול הבנקים. אנחנו מייצגים גם תאגידים נדל"ניים שונים, שרוב הפעילות העסקית שלהם היא המקרקעין שהם מחזיקים. פעילות בכזה תאגיד, גם לפי חוק מיסוי מקרקעין, כוללת העברה של מניות, עסקאות מכר, עסקת מקרקעין, זה משתלב בדיני מיסוי מקרקעין, דיני מקרקעין, דיני חברות. בגדול, תמיד יש ערבוב בין דינים שונים בתחום הייעוץ המשפטי לחברות. אנחנו מייצגים גם חברות שילוח, קבלנים, חברות מסחריות בתחום חומרי הבנייה, מגוון לקוחות מתחומי מסחר רחבים, ואנו מציעים להם יריעה רחבה ומקיפה של שירותים".

סובג סיים בהצטיינות את לימודי המשפטים והתמחה בדיני חברות ובמשפט מסחרי ואזרחי. הוא רואה במשרדו ONE STOP SHOP המעניק שירותים משפטיים בקשת רחבה של נושאים וסוגיות משפטיות — טיפול בפרוטוקולים של החברה, מורשי חתימה, הסכמים שהחברה עושה עם צדדים שלישיים, בטוחות לרשם החברות ועוד. "המטרה שלי היא שהלקוח יקבל אצלנו, תחת קורת גג אחת, את כל השירותים שהוא זקוק להם. זה חוסך לו הרבה כסף וזמן יקר, והוא נהנה מייעוץ משפטי שמכיר לעומק את הפעילות העסקית הענפה של החברה".

ליווי נקודתי או קבוע

לא כל חברה, מציין עו"ד סובג, צריכה עורך דין צמוד המתמחה בדיני חברות. "ריטיינר חודשי עולה לא מעט כסף, לכן אם היקף השירותים המשפטיים שהחברה צריכה הם קטן יחסית, חבל על הכסף. עם זאת, אם רואים שההוצאה המשפטית של החברה עולה על סכום מסוים —כדאי לקחת שירות משפטי קבוע שייתן תמיכה מקיפה וכוללת", הוא מסביר. "אי אפשר לקבוע רף אחד לכולם. כל בעל עסק צריך לעשות את החשבון שלו, וכשהוא מרגיש שההוצאה המשפטית שלו עוברת איזשהו גבול סביר — כדאי שישקול בחיוב קבלת ייעוץ משפטי קבוע. יש כמה אפשרויות לעבוד ככה: לעתים התשלום הוא לפי בנק שעות, שחריגה ממנו כרוכה בתשלום נוסף, לעתים התשלום הוא לפי מספר התיקים השנתי שבו אנחנו מטפלים, ולא פעם אנחנו קובעים מחיר גלובלי, ואז חלק מהשירותים המשפטיים נעשים 'על הדרך', ללא תשלום נוסף".

איך חברה יודעת מתי לקחת שירותים משפטיים?

"יש לנו למעשה שתי צורות עבודה. ריטיינר — תשלום חודשי קבוע בהתאם לסרגל כלים קבוע שנותנים ללקוח, או תשלום נקודתי פר עבודה. במצב הזה, כשיש לקוח בריטיינר, עלינו לתת לו יריעה רחבה מאוד של שירותים משפטיים: חוזים, ייצוג בבתי משפט, ליווי בהליכי תביעה כספיים. מן הסתם, תאגידים גדולים יודעים להצטייד בכל נותני השירותים המשפטיים המתאימים ביותר עבורם. כשמדובר בחברות קטנות יותר, הטיפ שלי לבחירת עורך דין הוא קודם כל לבדוק את הרקורד שלו, פסקי דין, מה הנגיעה שלו, מה התיקים שהוא ייצג. ככה מתקבל מושג באילו תחומים הוא מתמקצע. כשבעל עסק מחליט לשכור שירותים משפטיים — חשוב מאוד שיוודא מראש שעורך הדין שהוא בוחר לעבוד איתו יכיר היטב את הענף, שההתמחות שלו מתמקדת בתחומים הרלוונטיים לעסק המדובר".

גם אדם פרטי צריך עורך דין מקצועי

לפני שפתח את משרדו באזור התעשייה הדינמי של כרמיאל, התמקצע סובג במשרדים אחרים בתחום ורכש ניסיון רב בניהול תיקים עבור חברות גדולות בישראל, בהן חברות ביטוח ותקשורת מובילות. המשרד שפתח כעבור כמה שנים שם דגש, לדבריו, על מיומנות מקצועית, ניסיון נרחב ועדכון שוטף ומתמיד בכל שינויי החקיקה בארץ ובחו"ל. עו"ד סובג: "אנו מאמינים ביושרה, באמינות ובשקיפות מלאה מול לקוחותינו, דבר שיוצר מערכת יחסים אמיתית וכנה ומאפשר לנו לספק להם שירות משפטי מקצועי ואמין לאורך שנים".

את ניסיונו המשפטי הרב מציע משרדו של סובג גם עבור לקוחות פרטיים רבים, שנעזרים בשירותים בעיקר בעסקאות מקרקעין, יד שנייה וקנייה או מכירה מקבלנים. לדבריו, ממש כמו שחברה מסחרית בוחרת עורך דין אמין ומיומן שיידע לנהל את ענייניה באופן מקצועי ויעיל, כך גם לאדם פרטי, שבקיא עוד פחות בעניינים משפטיים, כדאי להיעזר בייעוץ משפטי מתאים. "בוודאי כשזה נוגע לעסקאות נדל"ן יקרות, שעלולות להיות לא פעם בעלות סיכון עבור אדם פרטי שבסך הכל רוצה למכור או לקנות נכס, לפני חתימה על חוזה זכיינות או לקראת כניסה לשותפות בעסק", הוא מסכם.

מעבר לאתר
טלפון: 04-7704030

בשיתוף עו"ד אלעד סובג

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"