ללא גבולות: שירות כולל לניוד מומחים

תהליכי הגלובליזציה מגבירים את הצורך בהגעת מומחים זרים לישראל מכל מקום בעולם, ולהיפך. צוות משרד עורכי הדין קן-תור & עכו מלווים תהליכי ניוד מומחים ומספקים מענה מקיף למשימה המורכבת

נועה הראל, בשיתוף משרד עורכי הדין קן-תור & עכו
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מטוס בחלון ראווה
ללא גבולות: שירות כולל לניוד מומחיםצילום: UNSPLASH / Iwan Shimko
נועה הראל, בשיתוף משרד עורכי הדין קן-תור & עכו
תוכן שיווקי

אנשי משרד עורכי הדין קן-תור & עכו זיהו את המשמעויות התעסוקתיות והמשפטיות של תהליכי הגלובליזציה, ומציעים מענה משפטי כולל לצרכים החדשים העולים בשוק התעסוקה. "הנדסאים, אנשי מחקר ופיתוח, חקלאים, מומחים בגז ונפט – כמעט בכל תחום יש פער בין הידע בעולם לידע הקיים בישראל, והפער הזה מייצר צורך בניוד מומחים לישראל ולמדינות נוספות בדומה לכך ובהנפקת אישורי עבודה עבורם", מסביר עורך הדין עמית עכו, שותף מייסד במשרד קן-תור & עכו.

"בשנות ה-90, עם הקמת המשרד, היינו מהחלוצים שהתעסקו בתחום ניוד המומחים", אומר עו"ד עכו. "ההליכים היו ארוכים ומסורבלים, ללא הבחנה בין תחומי עיסוק, והדרישות עבור אנשי מחקר ופיתוח ועבור עובדי בניין היו זהות. עורכי הדין במשרד לקחו חלק בתהליכי ניסוח התקנות והחוקים המעצבים את חוקי ניוד המומחים של ישראל, וכיום, לאחר עבודה ממושכת ורבת שנים מול הרשויות השונות, המדינה הסדירה את האשרות לפי ענפים, מה שמאפשר לייצר את האיזון בין תעשייה ישראלית להעשרת הידע המקומי".

עו"ד עכו מנהל את המחלקה הישראלית במשרד, ומתמקד בניוד מומחים לישראל עבור מגוון חברות רב-לאומיות העוסקות בתחומי הטכנולוגיה, כמו תחומי הביו-טק ופינטק, וכן בתחומי הבנקאות, התשתיות והאנרגיה.

עו"ד עמית עכו

מלבד המחלקה הישראלית, במשרד גם מחלקת דיני ארה"ב, המונה ארבעה עורכי דין מוסמכים בארה"ב ונותנת מענה לחברות המבקשות להעביר את עובדיה לשם. בשנים האחרונות הוביל המשרד את התהליך לגיבוש אשרת משקיע E-2המאפשרת כיום לאנשי עסקים ישראלים להתגורר ולעבוד בארה"ב; מחלקת גלובל, המאגדת את דיני ניוד המומחים לשאר מדינות העולם; מחלקת שרותי נוטריון ואפוסטיל ותרגומים, ומחלקת לקוחות פרטיים, המתמחה בבקשות להסדרת מעמד לבני זוג של ישראלים ולסיוע בתהליכי עלייה.

המשרד עובד בצוותים מקצועיים, כדי להעניק לכל אחד מהלקוחות מענה מקיף ולגייס את מירב הניסיון שנצבר לאורך השנים: "שיטת הצוותים מאפשרת לכל אחד מאנשי הצוות, החל מעורך דין ותיק או שותף העומד בראשו, ועד לעוזרים המשפטיים, לתרום את כישוריו הייחודיים לתוצר המוגמר – שירות מעולה. בין אם חברה רוצה להעביר מומחים בודדים או קבוצה גדולה של עובדים זרים, מכל מקום בעולם לישראל, או מישראל לכל מדינה בעולם, ואפילו בין שתי מדינות זרות, כל אחד מהצוותים יודע לתת מענה לאשרות העבודה הנדרשות לצורך כך. מכל מקום, לכל מקום".

ל-35 אנשי צוות המשרד השכלה רב-לאומית והם דוברי שפות רבות, כמו אנגלית, עברית, איטלקית, ערבית, רוסית, אוקראינית, ספרדית ועוד. בנוסף לשירות הצוותים, מעניק המשרד גם שירותים משלימים כמו שירותי נוטריון לאימות מסמכים הנדרשים כדי לקבל אשרות עבודה בארץ או בחו"ל, כמו למשל תעודות לידה, אישורי לימודים אקדמיים וכו'.

עורכי הדין של קן-תור & עכו משמשים בתפקידים בכירים בוועדות ובארגונים מקצועיים מהמובילים בעולם ונהנים מהדרכה שוטפת, מקבלים עדכונים מקצועיים שוטפים, וניצבים בחזית העשייה בתחום ניוד המומחים. כך למשל, עו"ד עכו חבר בוועדה לעובדים זרים של לשכת עורכי הדין, האחראית על הובלת פעילויות חקיקה ומדיניות בכל הנוגע לכניסת מומחים זרים בישראל. כן הוא מכהן כדירקטור בהנהלת לשכת המסחר ישראל-אמריקה, חבר בכיר ופעיל במדור הגלובלי של ארגון עורכי הדין להגירה האמריקאית AILA. "החברות בארגונים אינה רק טייטל, היא מקנה יתרון משמעותי למשרד", מעיד עו"ד עכו. "כאשר חברות ולקוחות מגיעים למשרדנו לאחר שלא הצליחו לקבל את האשרות, אנחנו עורכים בדיקה, ומוצאים כי הכשל היה בפער בנוהל שעודכן, בטופס שהתווסף – והתפספס בתהליך הקודם. אצלנו לא יהיו טעויות כאלה, רוחב הפס מייצר את המקצועיות והעדכונים היומיומיים, ותמיד נדע כאשר משהו קורה".

השירות הייחודי מגובה ברשתות עורכי דין עולמיות, המקנות ללקוחות מעין "תו ציות" לחברות הבינלאומיות, כלומר תו שלפיו העובד שנשלח לחו"ל עומד בחוקים המקומיים ורשאי לקבל אשרת עבודה. הרשתות הבינלאומיות בהן חבר המשרד עובדות גם לכיוון ההפוך: כאשר חברות ישראליות מעבירות מומחים לחו"ל, הן יכולות להיות בטוחות שכלל האישורים הנדרשים התקבלו.

סמן איכות בעולם של חדשנות

המהפכה הטכנולוגית בשנים האחרונות פרצה את הגבולות עד כדי כך שלדעת עו"ד עכו תהליך ניוד המומחים יהיה חלק משגרתן של חברות גדולות בכל מקום. במשרד כבר מוכנים למימוש החזון, הטכנולוגי, למשל באמצעות תוכנות ייחודיות שפיתחה מחלקת הטכנולוגיה של המשרד, שבראשה עומד עו"ד עכו, שכוללת בין השאר מערכת אוטומטית למילוי טפסים, המאפשרת בקרה ופיקוח מתמשכים על הפרטים הנדרשים והכנה להגשה רובוטית, שטרם קיימת בישראל.

התהליך המקיף משוקף באופן מלא על ידי דוחות שנשלחים לאנשי משאבי האנוש או ההנהלה. על כל הליך במשרד, קטן או גדול, מנצחת מערכת מתקדמת, מעין פורטל שבאמצעותו ביכולתם לעקוב אחרי האשרות והשלבים השונים. עכו: "אנחנו יכולים לומר לכל לקוח חדש במשרד כמה זמן ייקח לכל אשרה ואיזה צוות הוא המתאים ביותר עבורו. אנחנו מכינים את הבקשה ועוקבים אחריה, מציבים לוח זמנים לכל שלב ומוודאים שאין עיכובים".

לדבריו, "הצוות המשפטי המקצועי בקן-תור & עכו, עם הצוות האדמיניסטרטיבי, מדריכים את לקוחות המשרד לאורך כל התהליך המשפטי, כדי לספק להם את השירות המסור והאיכותי שאנו מחויבים לו. לקוחותינו בוחרים בקן-תור & עכו משום שהם מעריכים אכפתיות, יחס אישי ומעל לכול – חווית מקצועיות שקשה למוצאה בישראל".

משרד עורכי הדין קן-תור & עכו
מס' טלפון: 03-6138202

למעבר לאתר >>

בשיתוף משרד עורכי הדין קן-תור & עכו