עורכי דין לתאונות דרכים בדרום: ההליך הנדרש לקבלת הפיצויים

מה חשוב לבצע לאחר מעורבות בתאונת דרכים ומאילו טעויות ניתן להימנע? עורכי דין לתאונות דרכים בדרום מסבירים מה מחשוב לזכור ולעשות כדי להבטיח פיצוי כספי

מאור מואיגר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תאונת דרכים בין שתי מכוניות
עורכי דין לתאונות דרכים בדרום: התמודדות מורכבת מול גופים גדוליםצילום: shutterstock
מאור מואיגר
תוכן שיווקי

תאונות הדרכים שהפכו למכת מדינה, מחייבות רבים להיכנס להליך ביורוקרטי ומאבקים לקבלת פיצויים, בין אם מדובר בנזק קל לכלי הרכב ובין אם בפציעה הדורשת החלמה ממושכת. לעתים רבות נאלצים נפגעי התאונות להתמודד עם השלכות כמו אובדן הכנסה, שיקום ממושך, מתח וחרדות, במקביל למאבק להשגת הפיצויים הכספיים.

מי שמכירים היטב את ההתמודדות המורכבת הם עורכי דין לתאונות דרכים בדרום, שמסבירים מה חשוב לזכור ולבצע לאחר התאונה ומאילו טעויות ניתן להימנע.

עו"ד אלדד חרש

לא מעט נוטים לחשוב על תאונת דרכים כאירוע שהנזק המרכזי בו הוא לרכב במקרה הטוב, ולפציעתם של הנפגעים במקרה הגרוע. אולם תאונות משפיעות על הנפגעים בדרכים נוספות. במקרים רבים הן גורמות לחרדה ולמתח, לא פעם הן פוגעות ביכולת להמשיך לעבוד ובהכנסה הכספית ולרוב כוללות כניסה להליכים ארוכים ומתישים לצורך קבלת פיצויים.

תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודהקרדיט: עורך דין אלדד חרש

עו"ד אלדד חרש, שמלווה בעיקר נפגעי תאונות דרכים או אירועי נזיקין אחרים, מכיר מקרוב את האתגרים הייחודיים, לא רק מהלקוחות שהוא מייצג אלא גם מחוויה אישית שעבר. זאת הסיבה, כך לדבריו, שחשוב לו להציף טעות נפוצה החוזרת אצל רבים אחרי האירוע המטלטל, ועלולה לגרום לאובדן הפיצוי.

"גם אני חוויתי על בשרי תאונות – ובמצב כזה אתה לא תמיד מרגיש את הפגיעה הרצינית ביום האירוע", הוא מסביר. "בהתחלה, האדרנלין זורם בדם ומקהה את הכאב. אחרי יום-יומיים בדרך כלל אנשים מתחילים להרגיש כאבים ופונים לטיפול רפואי, אבל כדי לוודא שמקבלים פיצוי הולם חשוב לפנות כמה שיותר מהר לאחר האירוע לרופא וגם לדווח למשטרה על המקרה".

ספרו פחות לחברים - יותר לאנשי המקצוע

עו"ד חרש התחיל את דרכו כעורך דין בשנת 2006. ארבע שנים אחר כך הוא פתח משרד עצמאי בבאר שבע, שמסייע לתושבי האזור ולאנשים מכל רחבי הארץ לעבור בצורה פשוטה יותר את האירוע המורכב. את המשרד שהקים, עו"ד חרש בחר לנהל לבדו, על אף העומס והאתגרים, מתוך שאיפה לרכז אצלו את כל הטיפול במיוצגים. "אנשים מגיעים אליי לפעמים במצבים מאוד מורכבים – לפעמים עם פגיעות פיזיות, לפעמים עם פגיעות נפשיות ודאגות כלכליות. בתחום כזה אתה חייב להיות גם קצת פסיכולוג וקצת רופא", הוא אומר.

"לדווח כמה שיותר מהר". עו"ד אלדד חרש צילום: נועם יחזקאל

לדבריו, אחרי התאונה, כל מילה שנאמרת וכל פיסת מידע שנמסרת לחברת הביטוח יכולה לקבוע האם יתקבל פיצוי ובאיזה היקף. "אחרי התאונה ייתכן שחברת הביטוח תשלח חוקר שידבר איתכם. חשוב שלא להתמודד עם חוקרי ביטוח לבד, אלא תמיד לעשות זאת בנוכחות עורך דין. באופן כללי, כדאי לדבר פחות על התאונה עם אנשים סביבכם, אפילו עם חברים קרובים – ולפנות כמה שיותר מהר לייעוץ משפטי כדי לתכנן נכון את הצעדים", מסביר עו"ד חרש.

הוא מוסיף כי ככל שתקדימו להתייעץ עם גורמי מקצוע וככל שתתעדו היטב את כל הצעדים במהלך האירוע ואחריו, כולל סיכומי ביקורים אצל רופאים ואישור דיווח למשטרה, כך תשפרו את הסיכויים לקבלת פיצויים. כמו כן, כשבוחרים עורך דין, חשוב שיכיר לא רק את החומר המשפטי כפי שנדרש מתפקידו, אלא לבחור במי שמבין לעומק את ההתנהלות בחברות הביטוח והמוסד לביטוח הלאומי ובאיזה בית משפט כדאי לנהל את התביעה.

חושבים שאתם לא זכאים לפיצוי?

רבים סבורים בטעות כי אינם יכולים לקבל פיצוי על תאונה שעברו, בין אם בגלל רישיון שאינו בתוקף, היעדר ביטוח חובה ועוד. בעניין זה עו"ד חרש משתף בסיפור מענין: "היה לי תיק של אישה שרכבה על סוס, כשרוכבי טרקטורונים עברו לידה, הבהילו את הסוס ונמלטו. היא נפלה ונפצעה – לאחר עבודה מאומצת, הצלחנו להשיג הכרה בכך שמדובר בתאונת דרכים – מכיוון שהיה קשר סיבתי בין הימצאות הרכב במקום לבין הבהלה של הסוס והפציעה".

כך, הוא מדגיש, גם הולכי רגל שהיו מעורבים בתאונת פגע וברח, יכולים לקבל פיצוי מקרנית - קרן שנועדה לפצות אנשים שלא יכולים לתבוע את חברת הביטוח." גם במצבים אחרים שהצגנו כאן, בהחלט אפשר לקבל פיצוי בתנאים מסוימים – וחשוב לבחון זאת היטב בעזרת עורך דין לפני שמחליטים לוותר על מה שמגיע לכם", מסכם עו"ד חרש.

עו"ד אלדד חרש
למעבר לאתר >>
לפנייה במייל >>
טלפון: 077-9616594

בשיתוף עו"ד אלדד חרש