משנות את השיח: כנס WiDS התקיים זו השנה החמישית ברציפות

כנס WiDS - Women In Data Science, אותו מובילה בישראל חברת Intuit שהתקיים זו השנה החמישית, מרכז על במה אחת דוברות מובילות מתחום ה-Data Science ומהווה מקום מפגש לתעשייה כולה

בשיתוף Intuit
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נשים
כנס WiDS- Women In Data Scienceצילום: שרונה אברהם
בשיתוף Intuit
תוכן שיווקי

זה לא סוד ששיעור הנשים בתעשיית ההייטק רחוק מלהיות זהה לחלקן באוכלוסייה כולה. חמור מכך - נוכחות נשים כדוברות מרכזיות ואף כמשתתפות בדיונים בכנסים טכנולוגיים - מצומצמת עוד יותר. על פי הערכות שונות רק כ25%-30% בלבד מהדוברים בכנסים טכנולוגיים הן נשים. הסיבות לכך מגוונות - בין אם זה כי מארגני הכנסים פונים בעיקר לגברים, ובין אם כי הנשים עצמן, לאחר שפנו אליהן, מעדיפות שלא לקחת חלק בכנסים כדוברות. את המציאות הזו פועלת חברת Intuit ישראל לשנות. החברה מובילה בישראל את כנס WiDS - Women In Data Science , בשיתוף עם PyData Tel Aviv , כאשר מטרת הכנס היא לתת ביטוי לנשים מתעשיית הדאטה סיינס. הכנס הייחודי, שהתקיים לאחרונה, זו השנה החמישית בישראל, מארח על במתו דוברות בלבד - כאשר הקהל מורכב מנשים וגברים.

WiDS היא יוזמה שהחלה באוניברסיטת סטנפורד בשנת 2015, שמטרתה יצירת כנסים בהם מוצגים המחקרים המתקדמים ביותר בתחום הדאטה סיינס, תוך מתן ביטוי משמעותי לקול הנשי בתעשייה זו. כך, בעוד הכנסים האלו פתוחים לקהל נשי וגברי, הדוברות בהם הן נשים בלבד. מאז שיצאה היוזמה לדרך היא התפתחה משמעותית, וכיום כנסים אלו נערכים במקביל בעוד כ-60 מדינות, ולוקחים בהם חלק יותר מ-100 אלף משתתפים ומשתתפות. בישראל כאמור הנציגה הבלעדית של WiDS היא חברת Intuit - מי שהביאה את היוזמה לישראל היא שיר מאיר לדור, Data Science Group Manager, והכנס בהובלת אור בסון, Senior Data Scientist ונועה אייל אלטמן, Staff Data Scientist - כולן מאינטואיט ישראל.

השנה כל ההכנסות מהכנס הועברו כתרומה לפורום מיכל סלה, הפועל להצלת חיים ומניעת אלימות כלפי נשים באמצעות חדשנות וטכנולוגיה.

"לנרמל את הנוכחות הנשית בתחום"

השנה חזר הכנס להיערך במתכונת הרגילה, לאחר שבשנה הקודמת הוא נערך אונליין, בשל מגפת הקורונה. הדוברות בכנס היו חוקרות ומנהלות מהשורה הראשונה, לצד נשים בתחילת דרכן, להן ניתנה ההזדמנות למתג את עצמן כמומחיות, ולשתף את המחקר והידע הנרחב שלהן עם קהל מהתחום. בין הדוברות בכנס השנה היו החוקרת והמדענית ד"ר קירה רדניסקי, יו"ר חברת דיאגנוסטיק רוביטקס; פרופ' יונינה אדלר ממכון ויצמן, מהחוקרות הבולטות בעולם בתחום דגימת אותות; אביב בן אריה, Principal Data Scientist ב-Intuit ישראל המתמחה במניעת הונאות ואבטחת סייבר; וד"ר אנה ליבנת, חוקרת בכירה באפלייד מטריאלס. בכנס הוצגו עבודות מרתקות מהאקדמיה ומהתעשייה בתחום הדאטה סיינס, בנושאים מגוונים כגון NLP – Natural Language Processing (עיבוד שפה טבעית), Explainability – איך להסביר תוצאות מודלים למקבלי ההחלטות ו- Fairness - איך ליצור מודלים הוגנים כלפי אוכלוסיות שונות. "המטרה העיקרית של הכנס היא לנרמל את הנוכחות הנשית בתחום הדאטה סיינס", אומרת בסון. "בנוסף, הכנס נועד לשתף תוכן מקצועי ולעודד הפרייה הדדית, בקרב כל המגדרים, ותוך כדי כך לתמוך בנשים בתעשייה".

WiDS TLV 2022 Recapקרדיט: Intuit Israel

הכנס, המציג את מיטב החוקרות בתחום ואת הנושאים החמים ביותר, משמש מקום מפגש לתעשייה כולה. במסגרת הכנס נערכים שולחנות עגולים ונוצרות הזדמנויות רבות לנטוורקינג, תוך השתתפות של חוקרים וחוקרות בתחום, במגוון תפקידים ודרגות. כך, בין המציגות בכנס השנה היו אף אם ובת: ד"ר אסי מסיקה, שהשתתפה בשולחן עגול שעסק בנושא כיצד להישאר מעודכנים בתחום הדאטה סיינס, ובתה - שבט מסיקה - שהציגה מודל לגילוי מוקדם של רטינופתיה סוכרתית.

קידום נשים כאג'נדה

הודות להצלחות הכנסים הקודמים, הפך גם בישראל אירוע WiDS למותג בקרב קהילת הדאטה סיינס המקומית, והוא מושך אליו רבים ורבות מהתעשייה. השנה השתתפו בכנס כ-300 גברים ונשים. הקהילה של נשות מקצוע מובילות שנבנתה סביב הכנס מאפשרת לנשים אלו לתמוך בנשים בתחילת דרכן, ולאחרונה גם נפתחה תכנית מנטורינג לחברות הקהילה. בנוסף, כדי לסייע לדוברות בכנס, בעיקר אלו בתחילת דרכן, למקסם את ההזדמנות הייחודית, מזמינה אותן Intuit ישראל לאירוע הכנה אקסקלוסיבי וכל דוברת אף מקבלת מנטורית אישית צמודה. הבחירה של Intuit ישראל לחבור ל-WiDS נובעת מתפיסת עולם הפועלת לקידום נשים בתעשיית ההייטק. כך, שיעור הנשים בהנהלה הבכירה של Intuit ישראל הוא 31% - גבוה מהממוצע בתעשייה כולה (על פי דוח ההון האנושי בתעשיית ההייטק של רשות החדשנות ו-startup nation central, שיעור הנשים בתפקידי ניהול טכנולוגיים עמד ב-2020 על 19%). בנוסף, מיישמת החברה צעדים שונים ההופכים אותה למקום עבודה נוח להורים - ובאופן טבעי גם לנשים. החברה נבחרה השנה בסקר של Dun's 100 להיות אחת מעשרת חברות ההייטק הטובות ביותר להורים ופעם נוספת בעשיריה המובילה בתחום של גיוון והכלה. מדובר בסקרים המתבססים על דירוגי העובדים בחברות עצמן.

ב-Intuit ישראל אף לוקחים חלק ביוזמות שונות ומגוונות, חלקן המובלות על ידי עובדים בחברה, שמטרתן קידום נשים בתעשיית ההייטק, ועידוד הדור הבא של צעירות להשתלב בה. ההחלטה לקדם נוכחות נשית בתעשייה באופן כללי, ובכנסים בפרט, נובעת מההבנה כי היעדר נוכחות נשים בתעשייה ובכנסים - הופכת אותן לבלתי קיימות עבור נשים אחרות בתעשייה ועבור הדור הבא. והנתונים מראים כי למרות ההתקדמות הרבה - הדרך עוד ארוכה: שיעור הסטודנטיות בתחומים הרלוונטיים להשתלבות בענף הייטק (מתמטיקה, סטטיסטיקה ומדעי המחשב, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה והנדסת מערכות מידע) עומד על 29% בלבד (על פי נתוני המועצה להשכלה גבוהה). "נוכחות נשית משמעותית היא חיונית בכל תחום, וגם בתחום הדאטה סיינס בו חשוב כי יהיו קולות שונים, שישאלו שאלות שונות. לכן אנחנו פועלים להביא את הנשים לקדמת הבמה - בשביל לשנות את השיח, להגביר את הנראות ובעיקר - עבור הדור הבא", מסכמת אייל אלטמן.