להבות מערכות גילוי וכיבוי אש: פתרונות מתקדמים ומותאמים לכיבוי דלקות

גלאי עשן לחדרי הבית, מערכות ייחודיות לאוטובוסים, מסעדות ומטבחים תעשייתיים ומטפים מיוחדים להתמודדות עם התלקחות סוללות ליתיום בכלי רכב חשמליים: בחברה הוותיקה להבות מערכות גילוי וכיבוי אש, מציעים שורה של מוצרים וכבר מתקדמים לפיתוח הבא

מירי ורד, בשיתוף להבות מערכות גילוי וכיבוי אש
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מטף לכיוון אש
להבות מערכות גילוי וכיבוי אש: מוצרים בטכנולוגיה מתקדמתצילום: אסף רונן
מירי ורד, בשיתוף להבות מערכות גילוי וכיבוי אש
תוכן שיווקי

חברת להבות מערכות גילוי וכיבוי אש, היא אחת מהחלוצות בתחום תחום כיבוי האש בישראל. החברה הוותיקה, שהוקמה בקיבוץ להבות הבשן בשנת 1949, החלה את דרכה כיצרנית של מכלי לחץ לשימוש חקלאי, בהמשך התרחבה ועברה לייצור מטפים לכיבוי אש בטכנולוגיה דומה. מאז, כל השאר היסטוריה. כיום להבות היא אחת החברות הבולטות והמובילות בתחום מערכות מיגון אש אוטומטיות, כשמוצריה נמכרים בארצות הברית, אירופה, סין, מזרח אסיה, איחוד האמירויות ובשאר מקומות נוספים ברחבי העולם.

"ניתן להציל חיים"

חזונהּ של חברת להבות הוא הצלת חיי אדם ומזעור נזקי רכוש כתוצאה מדלקות. החברה מציעה מגוון רחב של ציוד ומערכות אוטומטיות לכיבוי אש העומדים בתקינה ישראלית ובינלאומית, לרבות מערכות כיבוי אוטומטיות למנדפים ולאוטובוסים, מטפים לכיבוי אש המכילים גז, אבקה או קצף, ציוד מיגון אש, גלאי עשן ועוד.

"דלקות רבות עשויות להימנע בקלות על ידי שימוש בגלאי עשן פשוט", מסביר שי לביא, מנכ"ל החברה. "תקנות כיבוי האש המעודכנות מגדירות שבכל חדר יש להתקין גלאי עשן מוזן מתח או עצמאי. גלאי עשן עצמאי שמותקן בצורה פשוטה עם דבק דו צדדי, הוא המתריע הראשון והאפקטיבי ביותר על דלקות בחללי מגורים. במקומות בהם מותקן גלאי עשן המתריע מיידית על כל דלקה, גם אם נגרם נזק לרכוש, הסבירות לאובדן חיים היא נמוכה כתוצאה מההתרעה המאפשרת מילוט בזמן קצר מאירוע הדלקה".

מערכת המותאמת למסעדות. השף יניב חדד ממסעדת מטבלים בראש פינהצילום: אסף רונן

"בישראל, שבה יש לצערנו עשרות הרוגים משאיפת עשן בשנה, ניתן להציל חיים בעזרת אביזר פשוט, זול, ונוח לשימוש ולהתקנה עצמית", הוא מוסיף, "גלאי העשן של להבות הם בעלי תו תקן ישראלי, נחשבים לאמינים ביותר, ומופעלים בעזרת סוללה המחזיקה עשר שנים. כך יש ללקוחותינו ראש שקט באשר לתקינות הגלאים למשך שנים רבות".

לדבריו, בחברת להבות פועלת מחלקת פיתוח שעוסקת בקדמת הטכנולוגיה של מיגון האש בעולם ועומדת בקשר שוטף עם חברות בינלאומיות וגופי תקינה ברחבי העולם. מגמות הפיתוח הן לרתום טכנולוגיות מחשוב ותקשורת מתקדמות לטובת שיפור מהותי באיכויות מערכות גילוי וכיבוי במגוון יישומים רחב.

מוצרי החברה המיועדים לשימוש פרטי ועסקי ניתנים לרכישה אצל מפיצי ומתקיני מערכות הכיבוי בישראל, בחנויות מובחרות לחומרי בניין וציוד טכני ובחנות האינטרנטית של החברה המספקת את המוצרים במשלוח מהיר מהיום למחר. צוות המכירות של החברה מספק ייעוץ מקצועי ומתאים לכל לקוח את הפתרונות המתאימים לו.

מערכות מיגון אש לאוטובוסים

המוצרים של להבות נותנים מענה לא רק ללקוחות פרטיים. לדברי לביא, בישראל אובחן ריבוי חריג של דלקות באוטובוסים, רובן הגדול כתוצאה מתחזוקה לקויה ורמת בטיחות נמוכה. כתוצאה מכך קבע משרד התחבורה שהחל משנת 2016 האוטובוסים מחויבים בהתקנת מערכת כיבוי אש אוטומטית. להבות נענתה לאתגר, והסבה מערכות ששימשו למיגון אש בכלי רכב צבאיים לשימוש אזרחי.

חברה שהוקמה ב-1949 ואינה מפסיקה להתחדשצילום: שי לביא

"בלהבות יישמנו את חזון ישעיהו – 'וכיתתו חרבותם לאתים'. הסבנו מערכת קרבית למערכת אזרחית מצילת חיים", מסביר לביא. "המערכת שלנו היא אחת הדומיננטיות ביותר בישראל ויותר מ-90% מהאוטובוסים משתמשים בה. מכיוון שמרבית הדלקות באוטובוסים נגרמות עקב תקלה באזור המנוע, המערכת מותקנת בתוך תא המנוע ומכבה את האש הפורצת בו בתוך שניות ספורות. לשמחתנו, אנחנו עדים לכך שבשנים האחרונות אירועי האש באוטובוסים ירדו משמעותית הודות למערכות מתקדמות אלו".

מערכת המותאמת למסעדות ולמטבחים מוסדיים

בחברת להבות הצליחו לפתח מערכת שמותאמת למסעדות ולמטבחים מסחריים, המתמודדים עם התלקחות במכשירי הבישול או במנדפים הרגישים במיוחד בשל היווצרות שכבה שומנית פעילה על דפנותיהם. כדי לתת מענה לאירועים אלו, להבות פיתחה לפני כעשור מערכת כיבוי אש אוטומטית למסעדות ומטבחים. לביא מספר כי המערכת המותקנת בעשרות אלפי מטבחים במסעדות, בתי מלון ומטבחים מוסדיים ועסקיים בארץ ובעולם.

מענה גם בתחום כלי הרכב החשמלייםצילום: גל נהרי

"היא פותחה לפי התקן האמריקאי (UL-300), הנחשב למחמיר ביותר והמקובל ביותר בעולם", הוא אומר. "המערכת משמשת מדינות רבות ברחבי העולם אשר אימצו את התקן האמריקאי, כמו מדינות באירופה, מזרח אסיה, רשתות בתי מלון בסין וכמובן בארצות הברית. רוב המסעדות ועסקי המזון בישראל כמו למשל, מסעדת מחניודה של אייל שני, מסעדת דליקטסן של רותי ברודו, מסעדת יפו-תל אביב של חיים כהן ועוד רבים וטובים מצוידים במערכות כיבוי האש של להבות, וזוכים למענה בטיחותי ברמה גבוהה ובהבטחת רציפות עבודה לאורך שנים".

הוא מוסיף כי כל מסעדה או חדר אוכל, מחויבים על פי חוק להתקין מערכת מיגון אש תקנית, ולבצע בה בדיקת תקינות תקופתית מדי שישה חודשים. "המערכת האיכותית שפיתחנו ומגינה בהצלחה על עשרות אלפי לקוחותינו, היא מערכת אוטומטית לחלוטין. ברגע שגלאי החום מזהה טמפרטורה שמאפיינת דלקה, המערכת מופעלת באופן אוטומטי ומפזרת חומר כיבוי ייחודי שפותח בלהבות ומורכב מכימיקלים נוזליים סופחי חמצן וחום. מסעדות הממוגנות במערכת שלנו כלל אינן ניזוקות באירוע אש ולמטבח נגרם נזק מינימלי ביותר, אם בכלל. להערכתי, רוב מקרי הדלקות במסעדות שאנו עדים להם בישראל, נגרמים בשל היעדר מערכות מיגון אש תקינות או בשל ויתור מוטעה על בדיקות תקינות תקופתיות", מדגיש לביא.

מטפה ייעודי לסוללות ליתיום בכלי רכב חשמליים

אחד האתגרים בתחום הדלקות בשנים האחרונות, הן כתוצאה מהתלקחות סוללות ליתיום בעמדות טעינה של קורקינטים ואופניים חשמליים. בישראל התופעה הפכה למכה של ממש. "בשנת 2021 לבדה התרחשו יותר מ-200 דלקות כתוצאה מהתלקחות סוללות ליתיום, בחלק מדלקות אלו נגבו לצערנו קורבנות בנפש", אומר לביא. "ברגע שמטעינים את הסוללות הללו שבחלקן מיוצרות באיכות נמוכה, הן נוטות להתחמם ולעתים אף להידלק ולהתפוצץ. לא ניתן לכבות דלקה של סוללת ליתיום עם מים או אבקה, מאחר שהבעירה היא פנימית ומתמשכת. להבות פיתחה מטפה ייעודי לסוללות ליתיום המבוסס על קצף בנוסחה ייחודית המקרר ומכבה את הדלקה ומאושר בשימוש ישיר על סוללות ליתיום. אנו מאמינים שכיום, לאור ריבוי השימוש בסוללות הליתיום, זהו מוצר חובה לכל משק בית בישראל. חוויית השכמה באישון לילה כתוצאה מהתלקחות סוללה בטעינה עלולה להיות הרת אסון לכל בני הבית".

הוא מוסיף כי הסכנה הולכת ומתגברת כאשר מדובר בשריפות הנגרמות מרכבים חשמליים. גם בתחום מתחדש זה, להבות מובילה פתרונות טכנולוגיים חדשניים במטרה לצמצם ככל הניתן נזקי נפש ורכוש. "עמדות הטעינה הביתיות או הציבוריות, עלולות להוות סכנה של ממש מאחר שפעולת הטעינה מחממת את הסוללה ועלולה להאיץ קצר חשמלי הגורם להתלקחות", מסביר לביא. "חוויית התעוררות באישון לילה למשמע התפוצצות סוללות הרכב בחניית הבניין איננה מומלצת במיוחד. גם כאן ההמלצה של להבות היא הצטיידות במטפה הייעודי, העשוי לתת מענה מקומי ומהיר ולמנוע במקרים רבים את התפשטות הדלקה לכלי רכב שכנים או לבניין עצמו".

בעניין זה, אומר לביא לסיכום כי לאור העלייה המשמעותית הצפויה בשימוש ברכבים חשמליים בישראל ובהתקנת תחנות טעינה ביתיות וציבוריות, ומכיוון שדלקות אלו קשות מאוד להשתלטות, חברת להבות פועלת יחד עם גורמי הכבאות והתקינה להשגת פתרון חוקי-תקינתי ישים לכל עמדות ההטענה. ה"מטפים הייעודיים שלנו עם הקצף הייחודי, מקררים את אזור הסוללה ומסייעים למניעת מעבר של אש לכלי רכב אחרים או חלילה לבתי המגורים ובכך מסייעים להכיל את האירוע עם תחילתו", הוא אומר.

להבות מערכות גילוי וכיבוי אש
ק. להבות הבשן, ד.נ. גליל העליון 1212500
לפנייה במייל >>
טלפון ראשי: 04-6905020
למעבר לאתר להבות >>
למעבר לחנות האינטרנטית של להבות >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>
למעבר לערוץ היוטיוב >>
למעבר לעמוד הלינקדאין >>

בשיתוף להבות מערכות גילוי וכיבוי אש

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"