עוקפת ביורוקרטיה

חברת TLV TOP מסייעת ליזמים, לאדריכלים ולבעלי עסקים בהליכי הרישוי מול עיריית תל אביב. "תחום הרישוי הוא מקצוע בפני עצמו. מי שרוצה לחסוך זמן וכסף - כדאי שיפנה למומחים", אומרת בעלת החברה

שיר-לי גולן, בשיתוף TLV TOP
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שיר-לי גולן, בשיתוף TLV TOP
תוכן שיווקי

ענת קריספין נכנסת לתמונה בנקודה שבה אדריכלים ויזמים רבים חשים מתוסכלים ואף נכנסים לייאוש. עד כה שירתה החברה שבבעלותה, TLV TOP, עשרות יזמים, אדריכלים ובעלי עסקים, שנזקקו לסיוע בהליכי רישוי מול עיריית תל אביב. לשם כך היא מגייסת את הניסיון והידע שצברה בתחום הרישוי, היזמות, ההנדסה והשיווק שלה יחד עם הקשרים שיצרה במשך השנים, ולא פעם מצליחה להפוך את התהליך המורכב והארוך למהיר וקל יותר. "החזון שלנו הוא להוביל את האדריכלים ואת יזמי הנדל"ן בדרך הקצרה והיעילה ביותר לקבלת היתר בנייה ורישיונות העסק", היא אומרת.

לקריספין ניסיון של כ-14 שנה בתחום הנדל"ן. את דרכה המקצועית החלה בשיווק וביזמות עצמאית ולאחר מכן שימשה כמהנדסת רישוי במנהל הנדסה בעיריית תל אביב-יפו. בנוסף היא מחזיקה בדיפלומה של הנדסאית בניין בהצטיינות, תעודת יועץ מומחה בכיר ברישוי עסקים וברישוי בנייה לפי חוק התכנון והבנייה ובעלת תעודת דירקטור. בנוסף לכך זכתה קריספין בתואר תגלית השנה מטעם מגזין הנדל"ן "הבלוק".

ענת קריספיןצילום: שגיא מורן

הסתייעות בשירותים מקצועיים של מומחים בתחום יכולה לחסוך לא מעט התעסקות ביורוקרטית לאדריכלים ועשויה לקצר תהליכים עבור הלקוחות. "אדריכלים רבים המתמחים בתכנון מתעקשים לקחת על עצמם גם את מלאכת הוצאת היתרי הבנייה, ושם הם חווים לא פעם עיכובים, טרטורים, קבלת מידע שגוי ובקשות להגשה חוזרת ונשנית של מסמכים, וחווים תסכול רב מהתהליך", אומרת קריספין, "מי שאינו מתמחה בעבודת הרישוי עלול ללכת בקלות לאיבוד בסבך הביורוקרטי. אך מי שרוצה לחסוך לעצמו וללקוח שלו זמן, אנרגיה, כסף ועצבים, חשוב שיבין שלרישוי נדרשת מומחיות ולכן יש לפנות לאנשי מקצוע בתחום ולהפריד את הרישוי מהאדריכלים".

מתיק המידע ועד ההיתר

TLV TOP מתמחה בהוצאת היתרי בנייה למבנים בשלל ייעודים, מתוספות בנייה, מבני מגורים, ת"א 38/1 ותמ"א 38/2 ועד למשרדים, מלונות ושינוי ייעוד מבנים. בנוסף, החברה שבבעלות קריספין משרתת גם עשרות בעלי עסקים, הזקוקים להוצאת היתרי שימוש חורג או רישיונות עסק. "הפאזל שאנחנו מרכיבים בעזרת מומחים מתחומים שונים מבטיח מענה מקיף ללקוחות ומייעל את העבודה", היא מסבירה.

ליווי בדרך להקמת עסק

בתחום רישוי העסקים השירות שמציעה קריספין כולל בדיקות ראשוניות להקמת עסק, הכוללות הערכת עלות הרישוי במיקום שנבחר ועליות נלוות. "למשל, לפתוח בית קפה קטן של 40 מטר עלול להיות בלתי אפשרי לפי מדיניות העירייה בצפון דיזנגוף (תב"ע 2052), אך יתקבל בשמחה במרכז דיזנגוף. נתונים כמו צו רישוי עסקים, דיני תכנון ובנייה, מהות העסק וגודלו במקום ספציפי - הם חלק מהפרמטרים שישפיעו על מחיר ההקמה, וכדאי לקחת אותם בחשבון מראש. הבדיקות שלנו יכולות לחסוך ללקוחות אלפי שקלים", היא מסכמת.

TLV TOP
טלפון: 03-6197144
כתובת: שוקן 23, תל אביב
למעבר לאתר >>

בשיתוף חברת TLV TOP