"80 אחוז מתוספת התקציב שהשגנו מיועדת לתחבורה הציבורית"

תיאום רמזורים, חשמול הרכבת, השקעה במסילה רביעית ומיקוד בתשתית אנושית — שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מרב מיכאלי הסבירה כיצד מיקוד בתשתיות ובכוח אדם איכותי יאפשר לספק את הפתרונות למשבר התחבורה

נועה הראל
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מרב מיכאלי
מרב מיכאליצילום: מוטי מילרוד
נועה הראל
תוכן שיווקי

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, מרב מיכאלי, הציגה בוועידת התשתיות של TheMarker Labels את סדרי העדיפויות שהגדיר משרדה, והדגישה את החשיבות שבניהול תנועה חכם ומתואם לצד השקעה בתשתיות. "בשנים האחרונות המיקוד היה במשבר הדיור", הסבירה מיכאלי בשיחה עם ליאור קינן. "בנו כאן שכונות ובתים בלי לחשוב על דרך לאפשר לתושבים לצאת מהשכונות בבקרים, איפה הם יחנו והיכן ימקמו תחנות תחבורה ציבורית באזור".

אחת הדרכים להקל על העומסים בגוש דן לדבריה היא תיאום הרמזורים שבין הרשויות, או כהגדרתה, "לעבור מגל אדום לגל ירוק". "שתי עיריות כבר חתמו על ההסכם, יו"ר נתיבי איילון לקחה על עצמה לקדם את המשימה ואנחנו עובדות על כך במרץ", אמרה מיכאלי. "בהמשך נתמקד בחשמול הרכבת, השקעה במסילה הרביעית וכמובן מיקוד בתשתית האנושית — הכשרה איכותית ותנאי עבודה נוחים, וגם הגברת האכיפה נגד האלימות כלפי נותני השירות".

מיכאלי הוסיפה כי אישור תקציב המדינה הכניס רוח גבית למפרשי משרד התחבורה, וכי בכוונתה לייעד את מרבית התקציב שקיבל משרדה להשקעה בפיתוח התחבורה הציבורית ובקישוריות. "נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן הבין שהתחבורה היא מפתח לביטחון לאומי ומנוע צמיחה משמעותי, והשקיע טריליון וחצי דולר לכך", הדגימה מיכאלי. "בישראל, התחבורה והקישוריות לוקות בחסר — יש מקומות בהם אפילו אין מקום ללכת ברגל, שלא לדבר על קורקינט או תחבורה ציבורית. אז 80% מהתוספת התקציבית שהשגנו למשרד תוקדש לתחבורה ציבורית, ו–300 מיליון שקל יושקעו בפיתוח אותן קישוריות הכרחיות".

ביחס לסלילת כבישים והקלה בעומס הפקקים, מיכאלי מבהירה כי אין כוונה להתמקד בסלילת כבישים נוספים, אלא להשקיע דווקא בשיפור וייעול המשאבים הקיימים. "אנחנו מבינות ומבינים כיום שכבישים שמיועדים לרכבים פרטיים בלבד, מחלפים גדולים וכדומה — סופם להיסתם בפקק", אמרה מיכאלי. "אמנם לא נעצור את פיתוח הכבישים והמחלפים, אבל נסתכל בזכוכית מגדלת על כל סלילה של כביש וניצור סטנדרט חדש של תשתיות".

מיכאלי הוסיפה כי עד שיימצאו כל הפתרונות צפויה תקופת ביניים מורכבת, וציינה כי הפתרון טמון בידיהם של הנהגים. "למרות הזנחת השירות הציבורי ששררה בממשלות קודמות, למרות אובדן 200 תקנים בעשור האחרון — יושבים כיום במשרד מנהלים איכותיים, שיכולים ומחכים לעשות יותר מהר ויותר טוב", אמרה. "אנחנו נמשיך ונביא את הכוחות המקצועיים הטובים ביותר שיעמדו במשימה, ופשוט ניתן להם לעבוד".