"חישמול הרכבת הוא פרויקט הדגל של רכבת ישראל"

מנכ"ל רכבת ישראל: "הצלחנו לקצר את פרויקט חישמול הרכבת, ברמת התכנון, בשש שנים"

שרית ליבנה־אשכנזי, בשיתוף רכבת ישראל
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכאל מייקסנר
מיכאל מייקסנרצילום: מוטי מילרוד
שרית ליבנה־אשכנזי, בשיתוף רכבת ישראל
תוכן שיווקי

מנכ"ל רכבת ישראל, מיכאל מייקסנר, אמר בוועידת התשתיות של TheMarker Labels כי ישראל שרויה בעיצומו של משבר תחבורתי שיש לפתור באופן הוליסטי ובמהירות. "אנחנו רואים את המצב ברציפים ובתחנות מדי יום, בשעות השיא — וברור לנו לחלוטין שהמצב הזה חייב להשתנות", אמר בשיחה עם ליאור קינן. "יחד עם זאת, חייבים להבין שכל פרויקט של רכבת ישראל הוא תהליך ארוך בפרישה ארצית, שצפוי להיתקל בחסמים שונים שאינם רק תקציביים. הצורך לעשות סדר בלוחות הזמנים באופן קבוע הוא נתון שאי אפשר להתעלם ממנו, גם אם המשמעות היא עיכוב בפרויקטים לטובת פרויקט חישמול הרכבת".

לדברי מייקסנר, חישמול הרכבת הוא פרויקט הדגל של רכבת ישראל, שצפוי לערוך טרנספורמציה מעידן ישן ומזהם של רכבות הנעות בדיזל לעבר עידן חדש וידידותי יותר לסביבה. "הצלחנו לקצר את פרויקט חישמול הרכבת, ברמת התכנון, בשש שנים", אמר מייקסנר. "קו אשקלון־הרצליה צפוי להיפתח בדצמבר, אך יש פרויקטים נוספים — כמו זה של שדרוג המסילות שנכנסות ויוצאות מאיילון — שידרוש זמן נוסף. במקור הפרויקט אמור היה להסתיים ב–2026, כעת 2029 נראה כמו יעד ריאלי יותר".

"אם היינו נכנעים ללחצים, היינו צריכים לסגור את איילון כדי להתקדם", הוסיף מייקסנר. "אבל לסגור את איילון לחודש זה כמו לסגור את המדינה לחודש, ההשפעה של מהלך כזה היא עצומה".

"פרויקט תכנון של רכבת לא דומה לשום פרויקט תכנון תשתיות תחבורה אחר", אמר. "כפי שאי אפשר לצפות מאורתופד לבצע ניתוח לב, כך גם בנוגע לרכבת — מי שצריך לטפל ולנהל את הפרויקטים הוא מומחה בתחבורה, שיידע למה, כמה ואיך עושים כל דבר ויפעל על בסיס שיקולים מושכלים. זה ברור שהמצב היום, שבו נעות 14 רכבות על שלוש מסילות, לא יכול להימשך".

מייקסנר נשאל גם על הכרזתה של שרת התחברה, מרב מיכאלי, בדבר פרויקט מסילת רכבת שתוביל לקרית שמונה. הוא אמר כי הנושא אינו זר לו, אך ביקש להזכיר שפרויקט ממוצע הנוגע לרכבת ישראל אורך כעשר שנים. "אני שמח שהנושא מקודם בעולם הסטטוטורי, אך עד לביצוע וקידום אצלנו עוד יעבור לא מעט זמן ואישורים", אמר.

בשיתוף רכבת ישראל