"הפתרון — הקמתה של רשות מטרופולינית"

נציגי הגופים השונים ניסו לענות על השאלה מתי נפסיק לעמוד בפקקים: יורי ברונשטיין: "צריכה להיות העדפה חד־משמעית לנתיבי תחבורה ציבורית, במקביל לשיפור התנאים של נהגי האוטובוסים"

נועה הראל, בשיתוף קבוצת דן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמליה דואק, שי קדם, לרה פארן, מיטל להבי ויורי ברונשטיין
עמליה דואק, שי קדם, לרה פארן, מיטל להבי ויורי ברונשטייןצילום: מוטי מילרוד
נועה הראל, בשיתוף קבוצת דן
תוכן שיווקי

הגופים הממשלתיים והעירוניים עמלים על תוכניות ארוכות טווח, כמו רכבת קלה ומטרו, אך בטווח המיידי קיימת עלייה מתמדת בזמני העמידה בפקקים, ונראה כי הכאוס התחבורתי הולך ומחמיר. בפאנל "חולץ פקקים", שנערך בוועידת תשתיות של TheMarker Labels, דנו המשתתפים בשאלה אם קיימים פתרונות מיידיים, והגדירו את האתגרים העיקריים בענף.

שי קדם, מנהל בכיר באגף תכנון תחבורתי במשרד התחבורה, אמר כי "על הנהגים בישראל לשנות את הרגלי הנסיעה, המעסיקים צריכים לעודד עבודה מרחוק או הסעות לעבודה וניתן לקדם גם הסעות לבתי ספר". קדם ציין כי יש צורך בשיתופי פעולה נרחבים בין הגופים השונים — ממשלתיים, מקומיים ואזרחיים — כדי להוציא לפועל רפורמות ולראות שינויים: "בפאנל הזה רוכזו נציגים שאמורים לתת את הפתרון תוך שיתוף פעולה. יש פתרונות רבים בעלות נמוכה, למשל אזורי חניה שבהם לא יהיה פטור מתשלום, אבל עלות הפוליטיקה גבוהה וראשי הרשויות המקומיות לא ממהרים להתחייב לכך".

מיטל להבי, סגנית ראש העיר תל אביב־יפו והממונה על תחום התחבורה, מתמודדת עם ציבור זועם שמלין על החלפת החניות הפרטיות בנתיבי תחבורה ציבורית ובשבילי אופניים. "כשמדברים על מרחב, דבר אחד בא על חשבון השני, והפוליטיקה בתחום זה היא מורכבת". להבי מציעה תגבור לתחבורה על פי דרישה והרחבת שעות הפעילות: "שירותים כמו באבל של דן צריכים להרחיב את הפריסה ואת שעות הפעילות לראשון עד שבת. זה לא תמיד כלכלי מבחינת המדינה, אבל זה הכרחי. בעיריית תל אביב מפעילים את 'נעים בסופ"ש' בחינם, אך זה לא צריך להיות מנת חלקה של תל אביב בלבד".

את דבריה של להבי מחזק יורי ברונשטיין, סמנכ"ל תשתיות ופרויקטים בקבוצת דן: "ברחוב קפלן בתל אביב — 600 מטר של כביש — נוסעים עומדים בממוצע 30 דקות, ובשעות העומס מגיעים גם ל–50 דקות. הקצאת נתיב תחבורה ציבורית משמעה שאוטובוס שמסיע 50 נוסעים אינו מתחרה על אותו הנתיב עם מכוניות פרטיות, ומציע אלטרנטיבה מהירה יותר".

לדבריו, הפתרון המיידי קשור גם במפעילי התחבורה הציבורית: "צריכה להיות העדפה חד־משמעית לנתיבי תחבורה ציבורית, במקביל לשיפור התנאים של כוח האדם מבחינת השכר, שעות וימי מנוחה וההכשרה. הנהגים הם הלוחמים שבקצה, והמשימה תלויה בהם ובנכונותם במידה רבה".

לדעת לרה פארן, מנכ"לית 15 דקות, הפתרון לבעיית הפוליטיקה מצוי בהקמת רשות מטרופולינית שתהיה אמונה על הביצוע אל מול כלל הגופים העוסקים במלאכה: "כל עוד אין רשות מטרופולינית — אנחנו בבעיה. צריך מי שינצח על התזמורת. כיום זו החלטה של רשות מקומית אם היא רוצה נתיב תחבורה ציבורית במקום חניה, ובוודאי שהדבר נתון ללחצים — לא כל עירייה נמצאת במצב של עיריית תל אביב, שיכולה לעמוד מול הזעם הציבורי. רשות מטרופולינית תוכל להסתכל בראיית על ולהתמודד עם ההתנגדויות".

קדם הסביר כי המגמה בממשלה כיום היא דווקא הפוכה ומכוונת לביזור סמכויות. "גם שרת התחבורה וגם מנכ"לית המשרד מעוניינות לבזר סמכויות לרשויות המקומיות, ולא להפך. אבל אולי הדבר הנכון הוא מהלך עדין יותר, שיכלול שינויים בחקיקה הקיימת ויבנה את היכולת הקיימת עם הזמן. זה עשור קריטי, כאוטי, והכנסת גורם נוסף לבליל הדעות לא בהכרח ישרת את המטרה שלנו".

חברי הפאנל נשאלו כיצד ייראו הכבישים בעשור הקרוב והיכן שוכנות נקודות האור בתהליכים הקיימים בתחום. להבי אמרה: "הרכב הפרטי כאן כדי להישאר, אבל אני מאמינה שהוא יהיה אוטונומי יותר ומקווה שגם נעבור יותר לתחבורה שיתופית ולתחבורה לפי דרישה. יש שינוי פרדיגמה שמחלחל ומתחיל להיות מדובר: נספח תנועתי לכל תכנון של שכונה חדשה. פחות לשאול היכן הרמפה שמורידה לחניה, ויותר היכן תהיה תחנת האוטובוס ממוקמת".

לדעת ברונשטיין, בעוד עשר שנים נראה בכביש שילוב בין מערכות תחבורה שונות: "רכבת קלה לצד מערכות נוספות, כמו המטרונית בחיפה, תחבורה ציבורית בתדירות גבוהה ונתיבים שיודעים ליצור חיבוריות איכותית. "החץ במשרד התחבורה מכוון למקום הנכון, העתיד נמצא בתחבורה ציבורית יעילה".

לדברי קדם, בעוד עשר שנים הכבישים יהיו ממוקדים בתחבורה ציבורית ונתיבים רבי תפוסה. "אבל נמשיך להצטרך את הרכב הפרטי כדי לערוך קניות, לשנע עגלת תינוק או עבור טיול בטבע. עם זאת, לכל שאלה שעלתה בפאנל יש תוכנית סדורה, וכשיש אסטרטגיה — יש לאן ללכת". גם לדעת פארן, עצם קיום הפאנל הוא משמעותי ומסמל תחילתה של מגמה.

מנחה: עמליה דואק, כתבת כלכלה ומגישה, חברת החדשות; יורי ברונשטיין, סמנכ"ל תשתיות ופרויקטים, קבוצת דן; מיטל להבי, סגנית ראש עיריית תל אביב־יפו, הממונה על תחום התחבורה; לרה פארן, מנכ"לית 15 דקות; שי קדם, מנהל בכיר באגף תכנון תחבורתי, משרד התחבורה

בשיתוף קבוצת דן