"אני בספק גדול אם משרד התחבורה והרשות להתחדשות עירונית נפגשות"

רועי אלקבץ, מחזיק תיק ההתחדשות העירונית והדיור במועצת תל אביב, הזהיר כי נדרש תכנון הוליסטי ושיתוף פעולה בין הגופים והאגפים השונים

שרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רועי אלקבץ
רועי אלקבץצילום: מוטי מילרוד
שרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי

"נושא ההתחדשות העירונית בתל אביב הוא נושא כבד משקל. יש כיום בצנרת 110 פרויקטים בשלב כזה או אחר של ייזום, תכנון וקידום", אמר תא"ל (מיל') רועי אלקבץ, מחזיק תיק ההתחדשות העירונית והדיור במועצת תל אביב־יפו, בוועידת תשתיות של TheMarker Labels. "כיום מתגוררים בעיר כ–456 אלף תושבים, כשהצפי ל–2040 הוא 700 אלף תושבים. מדי יום עוברים בתל אביב כמיליון בני אדם, מה שמשפיע כמובן על התשתיות, על מחסור במקומות חניה ועל אספקטים נוספים.

לדברי אלקבץ, "בתל אביב יש 480 ק"מ של כביש וכ–100 גשרים — ומודגשת האצה של התרחבות והתחדשות עירונית. עם זאת, 500 תב"עות בלבד מאושרות בשנה". אלקבץ הסביר כי הקצב האיטי גורם לבלבול אצל התושב, שמצד אחד רואה את הצמיחה, בניית הרכבת הקלה, התחדשות עירונית ותוספות של מוסדות חינוך, אבל הוא תקוע בפקקים במשך שעות, כשלידו נתיב התחבורה הציבורית ריק.
"המצב מתסכל, אין לתושבים אלטרנטיבה טובה דיה כדי שיוותרו על הרכב הפרטי שלהם. במיוחד כשאין תחבורה בציבורית בשבתות ובחגים, בדיוק כאשר אנשים רוצים לבקר בני משפחה שמתגוררים מחוץ לעיר".

עוד התייחס אלקבץ לתופעת Nimby (Not in my back yard), שבה כל אחד מהיזמים עסוק בשימור וקידום האינטרסים שלו ולא יכול לראות את התמונה הגדולה. "זה מגיע למצבים אבסורדיים. רק באחרונה נתקלנו במקרה שבו דיירי בניין אחד שעברו התחדשות עירונית, מתנגדים לפרויקט בבניין שלידם — כי זה מפריע להם. ה–Nimby דורש מאנשי הציבור אומץ.
"תחבורה זה פרויקט תשתיתי והתחדשות עירונית היא גם פרויקט תשתיתי. כיום לא מסתכלים עליהם יחד, אבל זה טעות, צריך תכנון הוליסטי. אני בספק גדול אם משרד התחבורה והרשות להתחדשות עירונית נפגשות. תחבורה וחניה, שבילים, כבישים, התחדשות עירונית, כל אלה צריכים להיות מתוכננים במקביל. כדי להשיג זאת יש לנהל את הקצב, שבחלק מהמקומות הקצב אינו מסונכרן. אנחנו צריכים שגם בתוך הרשות העירונית, בכל עיר, יבחנו את האגפים השונים שלא מדברים ביניהם ויוודאו שיש שיתוף פעולה אפקטיבי", סיכם אלקבץ.