ניל"י גולדפיין משנה למנכ"ל קבוצת נירם גיתן, NGG |

משאבי אנוש בהפרעה

תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן שיווקי

המאבק על הטאלנט שהיה בעבר נחלתם של ארגוני היי־טק בלבד, נהפך לאחרונה, בעקבות מגפת הקורונה, לנחלת כולם. גלי ההדף אשר עדיין מתנפצים לפתחינו גרמו לשינויים מהותיים בקרב גברים ונשים, ארגונים ומדינות. מי שחושב שההשפעות הללו הן זמניות, שיחשוב שוב.

נילי גולדפיין צילום: אלה פאוסט

הסגרים גרמו לרבים להתבונן מחדש בחייהם. שכירים מכל מעמדות החברה התפטרו מתפקידיהם והמומחים מסכימים כי מדובר רק בקצה הקרחון. העצירה הפתאומית הזאת הובילה לדין וחשבון אישי בנוגע לסדרי עדיפויות וממדי איכות החיים. בסקר שבוצע על ידי דלויט ישראל ענו רבים כי הבינו עד כמה הם אינם מרוצים מחייהם ומוכנים להשתכר פחות ואפילו להחליף תחום עיסוק — ובלבד שיחזירו לעצמם אושר בחיי היומיום.

מצד הארגונים אין מדובר רק במחסור בטאלנטים, ניהוליים ומקצועיים, אלא גם בעובדי צווארון כחול. יותר מ-70% מהחברות בישראל מגייסות עובדים בקדחתנות, ומדווחות על משרות שנותרות פתוחות במשך יותר מחצי שנה.

בתחום ההיי־טק, המחסור בעובדים — שנהפך לכרוני — גורם לקפיצות שכר חריגות ולהתנהגות לא הגונה ולא אתית, מצד המעסיקים והמועסקים כאחד.

לא לחשוב מחוץ לקופסה,אלא לפרק אותה

החשיבה אינה יכולה להיות מחוץ לקופסה. יש לפרק אותה, לשבור אותה לחתיכות ולחפש פתרונות שונים ממה שהיה מקובל. שכר גבוה ומענקים אינם פתרון.

כיום מדברים על יצירה והטמעה של נרטיב ארגוני. סיפור שאינו עוסק בטכנולוגיה או בשכר, אלא בייעוד וערך שמייצר הארגון עבור המין האנושי וכדור הארץ. המוטיבציה להיות משמעותיים "מדברת" לרבים יותר מאשר כסף.

מנגנוני עבודה גמישים: נוודות דיגיטלית, עבודה מרחוק, גמישות בשעות, בימים ובהגדרות התפקידים, משרות חלקיות שמאפשרות עיסוק נוסף — אלה הם רק חלק מהפתרונות שמושכים גברים ונשים.

הטכנולוגיה המתפתחת במהירות משמשת אף היא שחקנית קריטית ביצירת העתיד. בינה מלאכותית תורמת לשינויים בתמהילי כוח אדם, ועבודת הצוות כוללת גברים ונשים מגוונים ומגוונות, וכן, רובוטים, שמובאים בחשבון בטרנספורמציה לצרכים של התפתחות וייעול. גם עולם הביג דאטה תורם את תרומתו, ומסייע בניהול מוטיבציות דיפרנציאליות של מספר רב של עובדים, לצורכי התאמה למערכת ומקסום שביעות רצון של הפרט.

מבט לעתיד

חשוב להפנים כי זוהי אינה בעיה נקודתית, זמנית או מקומית, אלא אתגר מאקרו־כלכלי חוצה גבולות, תחומי התמחות ושווקים. האמירה: "מחשבים מסלול מחדש" אמורה להיות מגובה בעבודה חכמה, שלא כוללת בהכרח העלאות שכר עד כדי חוסר כדאיות, אך משלבת מיפוי שיטתי וחכם של עולם העבודה הרלוונטי לחברה שבה מדובר, תמהיל פתרונות יצירתי בין סוגים שונים של תשתיות, טכנולוגיה — ובעיקר תפישת עולם חדשה שהולמת עולם תעסוקה בהפרעה קשה.