"אנחנו מתייחסים לעובדים כלקוחות"

בחברת Align Technology מאמינים כי פתיחות ותעוזה הם המפתח לצמיחה של החברה

נועה הראל
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שני טוביה
שני טוביהצילום: רמי שלוש
נועה הראל
תוכן שיווקי

חברה המעוניינת בשינוי ארגוני מתמשך נדרשת לאמץ איכויות ותכונות של סטארט־אפ, כך מאמינים ב–Align Technology, חברה למכשור רפואי דנטלי. שני טוביה, סמנכ"לית משאבי האנוש של החברה, סיפרה אתמול בכנס HRevolution של TheMarker המחלקה המסחרית על האתגר המתלווה לצמיחה מסיבית של חברה קטנה, ועל הצורך לבצע התאמות לתקופה מאתגרת. "מבחינת צמיחה, בחברת Align מתמקדים בשלושה מעגלים מרכזיים — אסטרטגיה, הון אנושי ותשתיות", הסבירה.

Align Technology מונה כ–20 אלף עובדים ברחבי העולם, וברבעון האחרון הניבה מחזור מכירות של כמיליארד דולר. לחברה שני תחומי עיסוק מרכזיים — תשתיות שקופות ליישור השיניים, ופיתוח, שיווק, ייצור ומכירה של סורקים תלת־ממדיים כפועל יוצא מרכישת חברת iTero (לשעבר Cadent) ומיזוגה ל–Align.

"מבחינה אסטרטגית, אנחנו ממוקדים בחיפוש אחר שיתופי פעולה שיאפשרו גישה מיידית לקהל לקוחות רחב", אמר גיל שטרית, סמנכ"ל שיווק גלובלי בחברה. "מעבר לכך, אנחנו מקפידים על התמקדות בלקוח ובודקים כל הזמן מה הוא צריך. לפני כחמש שנים החברה מכרה מוצר בודד — סורק — וכיום יש לנו קו מוצרים מלא, ולצדו שלל הזדמנויות חדשות ומענה רחב יותר ללקוחות שלנו. אבל כל זה לא יעבוד אם לא ניערך ברמה הארגונית, בדגש על ההון האנושי והתשתיות".

כדי לקדם שינוי ארגוני ארוך־טווח, טוביה סיפרה על עבודה בכמה חזיתות במקביל. "אנחנו מקפידים על שימוש בתכונות של חברת סטארט־אפ — מהירות וגמישות, ומיישמים זאת בתחום משאבי האנוש", הסבירה. "צריך הרבה פתיחות, תעוזה ונכונות לניסיונות חוזרים, עד שמצליחים. זו התכונה שאנחנו מחפשים גם באנשים שמצטרפים אלינו — אנשים שחולמים בגדול".

שטרית התייחס גם לשותפות בין עסקים למשאבי אנוש. "השילוב והשותפות הארוכה יכולים לעזור למצות את מירב הפוטנציאל של החברה, גם מבחינת המוצר וגם מבחינת העובדים. למשל, אנחנו שמים דגש על הקשר בין העובדים לבין עצמם ובין הקהילה — בשבוע שעבר לקחתי את הצוות שלי לערב בתל אביב, הכנו כריכים ממצרכים שקנינו וחילקנו לדרי רחוב. חוויה כזו, פשוטה לכאורה, מעצימה במיוחד ברמה האישית, וכמובן מועילה חברתית ומחזקת את הגיבוש של הצוות".

מעבר לאג'נדה החברתית, פיתוח ההון האנושי בארגון בא לידי ביטוי בתשתיות שהחברה מייצרת עבור עובדיה. "בישיבות ההנהלה אנחנו מתייחסים באותה הרצינות לפיתוח האישי, הצמיחה בקריירה ולתפריט הבריא, כמו לנושאים בוערים אחרים.", העידה טוביה. "החשיבה המתמדת על שינוי ופיתוח מייצרת מודל היברידי. אנחנו מנסים, משנים, ושואפים כל הזמן להמשיך ולשנות".

בחברה ערכו שינויים ארגוניים משמעותיים במסגרת אותו מודל היברידי. "עברנו למשרדים חדשים, ונפתח גם סניפים נוספים שינגישו את החברה לטאלנטים נוספים. הכל מוכוון לצמיחה משולבת של העסק וההון האנושי בו. כיום, מעל 80% מהעובדים מעידים שהם מרוצים במידה רבה עד רבה מאוד מהעבודה", סיפר שטרית.

לבסוף, התייחסו טוביה ושטרית למוטיבציה שבזכותה עובדי החברה מגיעים לעבודה מדי יום עם חיוך. "מבחינתי, כאיש שיווק, אני רואה את העובדים כלקוחות", סיפר שטרית. "אם אתה מתייחס לעובד כלקוח, אתה חושב עליו ועל הצרכים שלו. כל חברה מתחבטת בשאלה של מיתוג מעסיק. אנחנו יודעים שיש לנו הרבה מה להציע כחברה, ורוצים שכולם ידעו מה יש לנו להציע". טוביה הוסיפה, "שילשנו את מספר המועמדים שפונים אלינו, והפחתנו משמעותית את מספר הימים שלוקח לנו לגייס את האנשים שמאחורי החיוך ובנוסף, חיזקנו את תחושת הגאווה והחיבור של עובדי החברה".