בכור ניהול פרויקטים: בונים עבורכם הצלחה

יזמים רבים מבינים שהם זקוקים לגורם מקצועי שיעמוד לצדם ויפיק תכנית המותאמת לתקציב וללוחות הזמנים שלהם. כאן בדיוק נכנסת לתמונה בכור פיקוח וניהול פרויקטים, המתמחה בלווי הקמת פרויקטים מסחריים, משרדים, מתחמי בילוי ומסעדות ברמת הגמר

אורי קריב
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חדר ישיבה מעוצב
חללים משותפים של רשת SOK, מגדל נצבא, ת"אצילום: אסף ברנר | עיצוב סטודיו ABD
אורי קריב
תוכן שיווקי

כל יזם שחולם להקים עסק מצליח יודע שהדרך להגשמת החלום רצופת אתגרים: המימון, הגב הכלכלי, מציאת המיקום המושלם, השותפים, הקונספט והתוכנית העסקית. אך לא פחות חשוב מכל אלו, עומד נושא ניהול הקמת הפרויקט עצמו. משלב מציאת המקום ועד הרגע שבו תידלק התאורה שנבחרה בקפידה להצגת החללים המעוצבים, הרהיטים היפים והאווירה המדויקת. כיום יזמים רבים מבינים שכדי שהביצוע יהיה חלק ככל האפשר, הם חייבים לצידם חברת ניהול פרויקטים מקצועית שתפיק עבורם תכנית אופטימלית המותאמת לתקציב וללוחות הזמנים שלהם. כאן בדיוק נכנסת לתמונה בכור פיקוח וניהול פרויקטים, שנוסדה לפני למעלה מ-20 שנה ומתמחה בלווי הקמת פרויקטים מסחריים, משרדים, מתחמי בילוי ומסעדות ברמת הגמר.

בני הזוג ורדי ורונן בכור ויתרו על משרד מעוצב ובוחרים להניע את תהליכי העבודה מביתם ברעננה, שם הם מנהלים את העסק ביד מלאת ניסיון והרמוניה. הם בוחרים להתחיל השיחה מהמקום האישי והמשפחתי, שמקרין על כל אופי העסק שלהם כבר יותר משני עשורים. "אנחנו זוג עם 3 ילדים, כלב ועסק מצליח לניהול פרויקטים", אומרת ורדי בחיוך, "וזה יתרון גדול כי אנחנו באמת מתייחסים לכל פרויקט כמו לאחד הילדים שלנו ונותנים לו את הדיוק המקצועי והרגישות המוקפדת תוך שיתוף פעולה מלא ושקוף עם הלקוח".

רונן אמון על ניהול הפרויקט מול הלקוחות, מנהלי הפרויקט של החברה בפועל ומהנדסי הביצוע, ורדי אמונה על קשרי הלקוחות, האדריכלים והשיווק. את דרכו התחיל רונן כברמן הראשון בסניף ארקפה משכית המיתולוגי ברשת ארקפה. לאחר זמן לא רב נתפר לו תפקיד - מנהל ההקמה של הרשת, עבורה הקים ארבעה סניפים מצליחים. לאחר שהתמקצע בתורת ניהול הקמת מסעדות, פנה לדרך עצמאית וייסד את החברה. מספר שנים לאחר מכן, הצטרפה ורדי למערך התפעול והשיווק, כשהאנרגטיות שמאפיינת אותה, יחד עם המקצועיות של רונן – הצעידו את החברה לניהול הקמה של יותר מ-200 פרויקטים מסחריים מוצלחים, כמו משרדים, מסעדות, מפעלי מזון, אולמות תצוגה וחנויות ממותגות.

משרדי חברת City Zone פארק עתידיםצילום: עופר עברי | אדריכלות: סטודיו גינדי

כחובב שחייה מושבע וכטריאתלטית ורצה למרחקים ארוכים, השניים לא עוצרים לרגע וכובשים עוד ועוד פרויקטים מרתקים, ביניהם, המותג הצרפתי מייסון קייזר, בית הספר רועי קריב בקרית עתידים, רשת זוזוברה ומסעדת טופולופומפו. בעולם המשרדים ליוו את רשת מיינדספייס בכ-20 אלף מטר של חללים משותפים ומעבדות רכבים אוטונומיים לחברת רנו ניסן מיצובישי בקרית עתידים. "היזמים שלנו באים מתחומים שונים, אבל המשותף ביניהם הוא שזמנם יקר, התקציב מוגבל, והם מבינים את החשיבות של חברת ניהול שחיה ונושמת את התחום כל יום", אומרת ורדי.

למה בעצם הם צריכים חברת ניהול פרויקטים?
רונן: "ניהול פרויקטים עונה על צורך הכרחי בגורם מקצועי שיקשר את כל גורמי ההקמה. ליזם שרוצה לפתוח מקום חדש או לשדרג מקום קיים יש התמחות ייחודית, אבל אין לו היכרות עם אנשי המקצוע שיתכננו לו עסק מהשלב הראשוני ועד למקום גמור ועובד".

סניף הדגל של רשת מייסון קיזר העולמית, נמל תל אביבצילום: אסף ברנר | אדריכלית: אנה גולדברג

השניים מציינים שמומלץ לשכור חברת ניהול פרויקטים טרם חתימת חוזה השכירות של הנכס. זהו שלב שטמון בו המון כסף שניתן לחסוך בעזרת עין מקצועית ומנוסה.

רונן: "השכרת נכס, שכירת שירותי אדריכל, הם מהלכים טריוויאלים. אך יש עוד אינספור היבטים שדורשים טיפול - רישוי עסקים, בטיחות, רגולציה, ממשקים עם תשתיות הבניין, לוחות זמנים, עלויות ההקמה, כל הנושאים שהם לא אדריכליים נטו. עצתי, לא להמתין בשום אופן שהאדריכל יסיים".
ורדי: "אנחנו נמצאים בתהליך משלב חתימת ההסכם, הרגולציה מול יועצי הרישוי, הכנת התוכניות למערכות האלקטרו-מכאניות, המכרז לקבלנים, הלבשת המקום, ציוד, ריהוט, תאורה. הכל".

ואיך זה עובד בפועל?
רונן: "תחילתו של כל פרויקט מוצלח נעוץ בתכנון מוקפד. בשלב הראשוני, האדריכל מייצר את תוכנית ההעמדה, ובמקביל אנחנו מגייסים יועצים ואנשי מקצוע אחרים – מהנדסי רישוי עסקים, נגישות, בטיחות, אינסטלציה, חשמל, מיזוג, מערכות שונות. בכל שלב כזה אנחנו עורכים מכרז ומנהלים מו"מ על המחיר ועל איכויות סף ספציפיות. בסוף אנחנו מתנקזים למספר שקרוב כמה שיותר להערכה התקציבית הראשונית. בתחילת התכנון אנו ממסמרים קודם את נושא הבטיחות והרישוי מול הגורמים הרלוונטיים. תארו לכם שבסוף הבנייה פתאום משרד הבריאות או כיבוי אש לא יאשר חלל או מיקום מסוים. אנחנו ממזערים כל הפתעה שעלולה להתגלות בדרך, וכך חוסכים ללקוח זמן, כסף וכאב ראש מיותרים ומתמקדים בדבר החשוב באמת – ביצוע חלק ככל האפשר. את כל זה אנחנו עושים תוך שיתוף פעולה מלא עם היזם, שחייב להיות מעורב ולקבל החלטות בזמן אמת, אבל אנחנו מביאים לו שורות תחתונות כ"כ ברורות, כדי שהדברים יעבדו חלק וברור".

ורדי ורונן בכורצילום: שי נייבורג

בעיני הזוג בכור הדרך הטובה ביותר לתהליך בנייה מוצלח הוא ליצור משולש אפקטיבי בין היזם, האדריכל ומנהל הפרויקט. "אנחנו עורכים סיעור מוחות על הרעיון העיצובי, הפרוגרמה, הנראות והתכנון הפונקציונאלי בהתאם לצרכים, לצפי הגדילה של העסק, לשאיפות שלהם לעתיד", אומרת ורדי.

מחוייבים לשמור על האינטרסים של היזם

חברת בכור עובדת בהקפדה יתרה על-פי 3 פרמטרים עיקריים – תקציב אופטימלי, לוח זמנים מדויק, ושביעות רצון מקסימלית של היזם. "הידע המקצועי הרחב שלנו מאפשר לנו לתת ללקוחות ראש שקט. אם מעבר דירה זה תהליך מורכב ומסורבל, אז מה תגיד חברה עם עשרות או מאות עובדים? זה חתיכת תיק, תקופה של אי וודאות שעלולה להיות טראומטית. מצד שני, החברה צריכה להמשיך להתנהל במקביל להליך הבניה. בפער הזה בדיוק צריך גורם אובייקטיבי ומנוסה שייתן מעטפת מטרייה מקצועית שידע להוזיל עלויות, ולספק ללקוח מוצר איכותי בלוח הזמנים הנכון לו. אנחנו לא מעט פעמים סוג של פסיכולוגים ליזמים שלנו. במסעדות אנחנו עובדים עם אנשים פרטיים שמוציאים סכומי עתק מכיסם. בנינו את הסניף האחרון של רשת זוזוברה בגינדי ת"א, 450 מ"ר, לא שטח ענק, שעלה 7 מיליון שקלים. מסעדת טופולופומפו שבנינו על שטח של 550 מ"ר עלתה כ-12מיליון שקלים. הכסף יוצא מאנשים פרטיים, ואנחנו מחויבים לשמור על האינטרסים שלהם, כי הסיכון עצום. גם משרדים משקיעים המון, אומנם בתקציבים נמוכים יותר, ולכן אנחנו עובדים מול סמנכ"ל הכספים, מול ה-HR, הדירקטוריון, בתהליך תקציבי מוגדר ומסודר מאוד".

סרטון עבודות התאמה ל BUY THE WAY סניף ברוש, רעננהקרדיט: אסף ברנר

איך מצליחים לשמור על מסגרת התקציב?
"אנחנו בונים תקציב חכם שמלווה אותנו בכל שלבי הפרויקט בסטייה של 10-12%. לשמחתנו, במרבית המקרים אנחנו קולעים בול למספר. ההערכה התקציבית בנויה כמו רשימת מכולת, כמה ברגים, כמה נקודות חשמל. לא קווים כלליים, אלא מייצרים הערכה שכוללת את כל הפרטים וגם את הבלתי צפוי. בסוף מקבלים מספר ברזל שמחייב אותנו, את אנשי המקצוע ואת האדריכל".

ולא מתגלים חילוקי דעות מול האדריכל?
ורדי: " יש בארץ אדריכלים ומעצבים מוכשרים בטירוף. גם הם יודעים שבלי מסגרת תקציב הגיונית ומוסכמת – לא ניתן יהיה להגשים את החזון העיצובי שלהם. בסוף יש קופה וזמן מוגבל. אנחנו מאפשרים לאדריכל ללכת עם המוזה שלו, ליזם להבשיל עם התהליך, אבל כשצריך אנחנו מורידים אותם לקרקע המציאות מתוכניות גרנדיוזיות, פנטזיות שלא יוכלו להתממש למה שקורה כאן ועכשיו".

תנו עצה טובה למי שנמצאים לפני הקמת פרויקט
ורדי: "לאורך השנים פגשנו הרבה יזמים שרצו לבד ונכוו קשה. ממש כיבינו להם שריפות. אני ממליצה שכל מי שהולך להשקיע מיליונים שייקח לצידו מראש אנשי מקצוע מנוסים. מניסיון שלי עדיף לא לקחת חברים או משפחה. יש גם הרבה צעירים בלי שום הבנה או ניסיון עסקי עם 250 אלף דולר ומבקשים שנבנה להם בית קפה או מסעדה. לא פעם ממש הצלנו אותם מעצמם וחסכנו להם הרפתקה מסוכנת. עוד עצה היא שלא תמיד נכון למהר. כולם רוצים להספיק, לתקתק, אבל לכל אלו יש מחיר באיכות ובמה שנכון ומתאים לחברה. אנחנו מספקים תוצאות בזמן המתאים לעסק ברמת שירות גבוהה מהסטנדרט.

"אנחנו מחפשים יזמים ויזמיות שרוצים לחוות חווית הקמה אחרת, כזו שלא תגרום להם לחשוש לגדול או לעבור למקום חדש – משרדים, מסעדות, מפעלי מזון גדולים. אדריכלים ואדריכליות שעדיין לא עבדו איתנו וגם כאלה שכן, חברות ניהול בניינים ומשווקים גדולים, ומתווכים מוזמנים ליצור איתנו קשר. אנחנו רוצים אנשים שבאים לעבוד ולא באים לעבודה. אנחנו אנשי עבודה ושירות, זה תחום רחב ונרחב ומאתגר, ואנחנו אוהבים אתגרים ויודעים לנצח על תהליכים עבורם - לקחת קירות ולעשות בהם קסמים".

בכור ניהול פרויקטים בע"מ
למעבר לאתר >>
טלפון: 0545709390
למעבר לעמוד הפייסבוק >>
למעבר לעמוד האינסטגרם >>
כתובת: רבקה גובר 6 רעננה