שיעורי משחק: הדרך לקבלת כלים מעשיים ומקצועיים

מעבר לטכניקות משחק ושיטות לשינון טקסטים, שיעורי משחק מציעים לתלמידים לצאת למסע שישפר את ביטחונם העצמי ויפתח את היצירתיות שלהם – אך חשוב לבחור במקום המתאים לטובת למידה מקצועית ומפרה

נטלי שרון
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קבוצת אנשים במעגל מבצעים חימום של שחקנים
לצאת למסע שישפר את הביטחון העצמי ויפתח את היצירתיותצילום: shutterstock
נטלי שרון
תוכן שיווקי

רבים שואפים לממש את הפוטנציאל הדרמתי והקומי הטמון בהם ולהיכנס לתעשיית הבידור בישראל. אך כדי לעשות זאת ולעבור תהליך מקצועי, חשוב ללמוד ולקבל כלים שיסייעו בהתפתחות ובהשגת יעדים. מעבר לטכניקות משחק ושיטות לשינון טקסטים, שיעורי משחק מציעים לתלמידים לצאת למסע שישפר את ביטחונם העצמי ויפתח את היצירתיות שלהם. כיום קיים היצע רחב של שיעורים, קורסים וסדנאות בתחום, חלקם מועברים על-ידי שחקנים מקצועיים ומובילים בארץ.

דים אמור – בית ספר למשחק לאנשים יוצרים

יש אנשים שהתמזל מזלם לעסוק במה שהם הכי אוהבים, שהפכו את התחביב שלהם למקצוע ואת המקצוע לתחביב. דים אמור כיכב על במות כבר מגיל חמש, במסגרת חוגי תיאטרון שונים. לאחר הצבא התקבל ללימודי משחק באחד מבתי הספר המוכרים ביותר בארץ, אך כאשר התבקש על ידם להיפטר מהמבטא שלו, החליט לעזוב הכל וללמוד משחק מעבר לים.

בי"ס מקצועי עם שחקנים מהשורה הראשונה, ביניהם נתי רביץ, דפנה ארמוני, ויקטור סבג, רונה לי שמעון ורבים נוספים. צילום: בית הספר למשחק של דים אמור

עם חזרתו לארץ התנדב עם נוער בסיכון כדי לצבור ניסיון, לאחר מכן פתח בי"ס למשחק והעביר קורסים וחוגים קטנים. כיום מדובר בבי"ס מקצועי המציע לימודי משחק בשלוש שנים וצוות מורים המתרחב מדי שנה וכולל שחקנים מהשורה הראשונה, ביניהם נתי רביץ, דפנה ארמוני, ויקטור סבג, רונה לי שמעון ורבים נוספים.

בית הספר שמתאים את עצמו לתלמידים

תכנית הלימודים הייחודית של בית הספר מותאמת כמו כפפה ליד לכל תלמיד ותלמידה. "ממה שאני מכיר, בתי הספר בישראל עושים כמו שכתוב בספר. אני מלמד כמו שאני ניגש לניתוח טקסט של דמות חדשה. אנחנו עושים ניתוח לבן אדם והמורים מלמדים באופן כזה שהאדם שמולנו יוכל לקבל את החומר, כך שיתאים לאמונות והערכים שלו. אנחנו לומדים ומבינים איך אפשר לדבר איתו ולגשת אליו. אם אצל תלמיד כלשהו צריך ללחוץ למשל, אצל תלמיד אחר נוכל דווקא לגרום לטראומה אם נעשה את זה. הגישה לכל תלמיד היא אישית למרות שכולם בכיתה אחת", מפרט אמור.

מטרתה של תכנית הלימודים היא להעניק לתלמידים כלים מעשיים ומקצועיים ברמה גבוהה, לתמוך באנשי יצירה ולהעניק ליווי מקצועי בתחומי אמנות הבמה, לימודי תיאטרון וקולנוע, תקשורת וטלוויזיה. כדי להתקבל ללימודים מציין אמור כי צריך לעבור אודישן וריאיון אישי, במהלכם בודקים את מידת המוטיבציה ללמידה ועד כמה המועמד מעוניין להשתלב בתחום.

"מסיימים ללמוד ומשתלבים בתעשייה"

בוגרי מסלול המשחק של שלוש שנים שמציע דים אמור לומדים כיצד להשתלב בתעשייה ולעבוד בתחום המשחק. "אנחנו עושים המון שיעורים בהם אנחנו מלמדים איך לגשת לאודישן ואיך להירשם לסוכנויות. אנחנו משתפים פעולה עם איגוד הבמאים, מלהקים וסוכנים. עושים ערבי מונולוגים והצגות ומזמינים את המלהקים שיבואו להכיר אותם", מספר אמור ומסביר כי בית הספר דואג לחיבור בין התלמידים לאנשי המקצוע בתחום ובמקביל מעודדים את התלמידים לייצר הזדמנויות חדשות בעצמם.

"הגישה לכל תלמיד היא אישית למרות שכולם בכיתה אחת". דים אמורצילום: בית הספר למשחק של דים אמור

מרבית התלמידים בבית הספר אלו חיילים משוחררים עם חלום להיות שחקנים ומעט אנשים בגילאי 50 פלוס שחוו משבר זהות גדול בעקבות היציאה לפנסיה ומעוניינים להגשים חלום ילדות. בתום הלימודים, מקבלים התלמידים תעודת הוראה במשחק ויכולים להתפרנס מהעברת שיעורי משחק במתנ"סים ובחוגים במקביל להגעה לראיונות והציפייה לפריצה הגדולה.

מה הטיפ שלך לשחקן המתחיל?
"התמדה, לרצות את זה באמת. לא מספיק להגיד 'בא לי להיות שחקן' וזהו. צריך להתעלם מכל רעשי הרקע שיכולים להוריד ביטחון, ללכת עד הסוף, להאמין ולהחליט שהם יהיו שחקנים. זו עבודה קשה, צריך כל יום לקרוא, לנתח, לכתוב על הדמות. הסוד להצלחה של כל מי שכבר לומד משחק או מתחיל ללמוד משחק - לבוא לסטודיו לפני כולם וללכת אחרון", מסכם אמור.

דים אמור
טלפון: 077-5518861 | 0503350753
רחוב המסגר 56 תל אביב יפו
עמוד הפייסבוק >>
עמוד האינסטגרם >>
ערוץ היוטיוב >>
מעבר לאתר >>
לפנייה במייל >>