יועצי קריירה: כיצד למצוא את מקום התעסוקה האידיאלי?

עובדים, מנהלים בכירים, מפוטרים וכאלה שמבקשים לעבור הסבת מקצוע זקוקים לליווי שיסייע להם למצוא את המסגרת המתאימה ואת המסלול להצלחה. יועצי קריירה מסבירים מה כולל הליווי המקצועי בתחום התעסוקה

אבי שוסטר, מירי ורד, אורי קריב
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יועצי קריירה
יועצי קריירה: אפשר להתחיל מחדש בכל שלב בחייםצילום: shutterstock
אבי שוסטר, מירי ורד, אורי קריב
תוכן שיווקי

שוק התעסוקה אינו מפסיק להשתנות, ואיתו גם הדרישות מהעובדים והמנהלים. לצד זאת, רבים מבינים כי גם הקריירה דורשת ניהול באופן שיביא לסיפוק, קידום והצלחה. אחרי הכל, מקום העבודה משפיע לא מעט עלינו ועל אושרינו.

שינוי וצמיחה מחדש בשוק התעסוקה, בין אם באותו הארגון ובין אם במקום חדש, הם אפשריים וכמעט בכל גיל ושלב בחיים, אולם כדי לדייק בניהול הקריירה, כדאי לקבל ייעוץ וליווי מהמקצוענים בתחום. הם מסייעים גם מי שנמצאים בתחילת חייהם המקצועיים, וגם לעובדים ומנהלים ותיקים שמבקשים להקפיץ את הקריירה שלהם. מה מציעים יועצי הקריירה ומה כולל השירות שהם מעניקים? הכירו את יועצות הקריירה לימור צינמון, אמי סקליר, ענת שאול, עדי אלמדון-חלדי ודינה לביא קרין.

לימור צינמון: כלים שלובים - הבית הישראלי לפיתוח קריירה ויחסים

כולנו רוצים לקום בבוקר ליום עבודה מספק ומהנה, למצות את הכישורים והיכולות, להרגיש שהתפקיד שלנו משמעותי ומתגמל ושיש לנו אפשרות לפיתוח אישי ולקידום. לרוב האנשים חסרים ידע ומיומנויות על מנת להגיע למקום הזה, נדרשת מומחיות ויש כלים שיכולים לקצר ולייעל תהליכים - להוביל את הקריירה למקום של הצלחה ומשמעות.

כאן נכנסת לתמונה מייסדת ומנכ"לית "כלים שלובים - הבית הישראלי לפיתוח קריירה ויחסים", לימור צינמון. "הרצון לעזור לאנשים לממש את עצמם תמיד בער בי", אומרת לימור, מנטורית ומרצה בכירה, עובדת סוציאלית, יועצת ארגונית, מאמנת ובעלת הכשרות מקצועיות רבות מהארץ ומחו"ל. מאחוריה יותר מ-20 שנות ניסיון בגיוס, משאבי אנוש ויעוץ מקצועי ואישי לאלפי עובדים ומנהלים בכירים.

מי האנשים שמגיעים אליך?
"אנשים שרוצים יותר מהחיים, ממערכות היחסים והקריירה שלהם, לא סתם קוראים לתוכנית שלי - BE MORE. אליי מגיעים אנשים שרוצים למקסם את תהליך מציאת העבודה, חלקם אחרי הרבה שנים באותו ארגון, מנהלים שמחפשים עבודה מספר חודשים ללא הצלחה, מנהלים שרוצים לשדרג את יכולות הניהול שלהם, ארגונים שרוצים לקבל תוצאות טובות יותר מהמנהלים שלהם ולשמר אותם ויזמים שרוצים להצליח ומבינים שיש עוד מרכיב חשוב להצלחה חוץ מהמוצר".

BE MORE – לאנשים שרוצים יותר מהקריירה ומהחיים. לימור צינמוןצילום: מיכל בנדק

מהם האתגרים העיקריים שמעכבים את האנשים בדרך להצלחה?
"האתגר הראשון הוא שאנשים לא יודעים לענות על השאלה - 'למה דווקא אני', מה התוצאה שאני מביא לארגון. גם מומחים בשיווק ומכירות, מנכ"לים וסמנכ"לים, עונים על השאלה ב'יש לי ניסיון ב...', אבל זה לא מסביר למה הם אלה שצריכים לזכות בתפקיד. יש הרבה אנשים עם ניסיון רב ומשמעותי. זה נכון גם למנהל שרוצה לזכות בקידום או יזם שרוצה שישקיעו בו".

למצוא את התבלין התעסוקתי הייחודי של כל אחד

בדרכה המיוחדת, המציאה צינמון את המונח המקצועי - מציאת ה"תבלין התעסוקתי הייחודי", ה-S FACTOR.

"זה מונח שמתאר את הייחוד התעסוקתי של כל עובד, מנהל, יזם או ארגון. אם אני יודע מה אני מביא לשולחן התעסוקה ברמה הפרקטית ואיזה תוצאות אני מייצר, אדע לשווק את עצמי טוב יותר ולזכות בתפקידים, בקידום בעבודה או בהשקעה".

לימור מוסיפה כי גם ארגונים מבינים כי חשוב שהעובדים שלהם ידעו מהו התבלין התעסוקתי הייחודי שלהם, כך שירצו להביאו לידי ביטוי בארגון, באופן שיטיב לארגון ולעובד. מתוך המקום הזה נוצר "ביטחון תעסוקתי פנימי", מונח נוסף שלימור טבעה.

למצוא את התבלין הייחודי ואת הביטחון הפנימי. לימור צינמוןצילום: מיכל בנדק

"למה פנימי? כי ביטחון חיצוני אין לנו באמת. המשמעות של פנימי היא שלא משנה איזה משבר יהיה בחוץ, לי יש את הביטחון ואת היכולת ליצור קריירה שמתאימה לי", מסבירה לימור ומציינת כי "אתגר נוסף הוא שאנשים סופר מוכשרים עם רקורד מרשים לא מספיק מאמינים בעצמם וביכולות שלהם. זו מגפה אמיתית, וזה כמובן משתקף ביצירת התוצאות הרצויות בקריירה. זה אחד הדברים שעליו אני עובדת עם הרבה מלקוחותיי".

לימור ממשיכה ומסבירה כי מעכב נוסף קשור לרמה המנטלית רגשית -פיטורים, יחסים עכורים עם הבוס, חוסר הצלחה בתפקיד וגם יחסים מורכבים עם ההורים משפיעים על התוצאות. "כשאני עובדת עם יזמים, למשל, שמקימים חברה אני רואה כמה הדברים האלה מעכבים אותם בדרך להצלחה", היא אומרת, "כך גם בחיפוש עבודה או בקידום מקצועי".

אז איך עובד התהליך?
"
הפגישה הראשונה היא פגישת אבחון שבה מבינים מהם הדברים שעובדים, מהם האתגרים על מה צריך לעבוד ואת מה לקדם קודם. בונים מעין תוכנית עבודה ואז בוחרים תהליך שהוא תפור לפי מידת הלקוח ויוצאים לדרך".

ארגז הכלים בדרך להצלחה

כשלימור נשאלת מה מאפשר ללקוחות שלה להצליח, היא משיבה: "יש לי את השיטות שלי", בעיניים בורקות ואישיות סוחפת המסגירה מיד את התשוקה שלה לעזור ללקוחותיה להצליח. "גם אחרי שנים בתחום אני עדיין מתלהבת מכל לקוח שמבקש להגיע למקום אחר בקריירה ובחיים שלו", היא אומרת.

את הסיוע מעניקה לימור ללקוחותיה באמצעות שיטה ייחודית שפיתחה, בשם "כלים שלובים" - תהליך ממוקד לניהול קריירה ופיתוח אישי וניהולי. "הייחוד בשיטה הוא שהיא מתייחסת לרבדים המנטליים, הרגשיים, הפיזיים והאנרגטיים", מסבירה לימור, "לרוב מתייחסים רק לרובד הפיזי - מה לעשות, מה להגיד, הרבה doing . מניסיון של שנים השילוב בין הרבדים הוא המפתח להשגת תוצאות יוצאות דופן".

בנוסף, העובדים והמנהלים שפונים ללימור, מקבלים כלים פרקטיים וחדשניים שנשארים כארגז כלים לכל אתגר עתידי ומשפיעים על כל תחומי החיים.

"לאורך השנים התוכניות שלי עזרו לאלפי אנשים לשפר גם את היחסים הזוגיים שלהם או למצוא זוגיות בזכות התהליך או לשפר את מצבם הכלכלי", מסכמת לימור, "כשעושים שינוי פנימי דברים בחיים מתחילים להסתדר. הכי משמח אותי שמתקשרים לעדכן אותי הרבה אחרי התהליך על ההתקדמות שלהם בחיים".

לימור צינמון
טלפון: 054-4497273
למעבר לאתר >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>
למעבר לעמוד הלינקדין >>
לפנייה בדוא"ל >>

----------------------

אמי סקליר - BSuccess

"אני הכי נהנית בתחום מעברי הקריירה". אמי סקלירצילום: באדיבות BSuccess

לכל אחד מגיע לעבוד בתפקיד ובארגון הנכונים לו. זהו ה"אני מאמין" המקצועי של אמי סקליר, מומחית בתחומי הקריירה ומשאבי האנוש שעומדת בראש חברת BSuccess. "אני סבורה שכל אדם צריך לדעת מה נכון עבורו", היא מסבירה, "במקרה הצורך עליו להיעזר בגורמי מקצוע מתאימים ואז סיכויו להגיע למקומות הנכונים גבוהים הרבה יותר".

סקליר מעניקה שירותי ייעוץ, הכְוונה והדרכה שונים בתחום הקריירה. היא מלווה אנשים במעברי קריירה אישיים – מצעירים אחרי צבא ולפני לימודים שמתלבטים בעניין הקריירה המתאימה, דרך אנשים שסיימו לימודים או הכשרה ומתלבטים במה לעסוק, עובדים ששואלים את עצמם אם הם נמצאים במקום הנכון להם ועד מתפטרים ואנשים ששוקלים לפתוח עסק עצמאי. ארגונים רבים מפנים אליה ואל הצוות שלה עובדים שנמצאים בתהליך פרידה מהארגון (עקב פיטורים או פרישה לגמלאות) כדי שתסייע להם בהכנה להמשך דרכם – בעיבוד רגשי, בהכוון להמשך הקריירה ובקבלת כלים למציאת התפקיד הבא והמתאים להם ביותר, או בבניית מעגל החיים מחדש, במקרה של פורשים לגמלאות.

בנוסף, סקליר מעבירה סדנאות והדרכות בנושאי חיפוש עבודה ומעברי קריירה, שבהן עוסקים בטכניקות חיפוש עבודה, בקורות חיים, בהכנה לראיון עבודה ועוד. היא מלמדת גם קורס ייעוץ קריירה פרקטי, שמיועד לאנשים שנמצאים בתחום התעסוקה והקריירה ושמעוניינים להיחשף לגישתה, לקבל כלים נוספים ולשפר את מיומנויותיהם.

ליווי מקצועי לפני פיטורים

אמי סקליר עוסקת שנים רבות בתחומי הקריירה ומשאבי האנוש. היא בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות ותואר שני בסוציולוגיה ובלימודי עבודה. היא החלה את דרכה בהכוון מקצועי ובמיון למקומות עבודה במכון "מפנה", והמשיכה לעולם ההייטק, שם עבדה במשך יותר מ־20 שנה בתפקידים בכירים, כמנהלת משאבי אנוש וכסמנכ"לית משאבי אנוש. "בשלב מסוים, כשהייתי סמנכ"לית בחברה גדולה עם תנאים מצוינים, החלטתי לעשות שינוי", היא מספרת. "חזרתי לסטארט אפים, שאני אוהבת, ועברתי לעבודה בחצי משרה. הבנתי שזה מה שנכון לי". במהלך העבודה בחברת ההזנק היא פתחה עסק עצמאי לייעוץ בתחום משאבי האנוש ומעברי הקריירה. אחרי שהסארט אפ נסגר היא שבה ונשמעה לקול הפנימי שלה, "שאמר שאני הכי נהנית בתחום מעברי הקריירה", היא אומרת.

מאז, עיקר זמנה של סקליר מוקדש לתחום זה. לפני כחמש שנים היא פתחה את חברת BSuccess, שם היא מלווה, בעזרת 11 יועצות שעובדות איתה, אנשים שפונים אליה באופן פרטי, וגם אנשים שעומדים בפני פיטורים ושמופנים אליה על ידי ארגונים שונים במשק. "כל היועצות שלנו בעלות ניסיון משמעותי בתחום הקריירה, ורובן עסקו גם במשאבי אנוש", היא מעידה, "כשארגון שולח אלינו מפוטרים ופורשים לליווי, אני מפנה כל אחד מהם אל היועצת המתאימה לו ביותר. ואני מקבלת עליהן משובים מעולים, בלי סוף".

כיוונים משתנים במהלך החיים

"הנקודה החשובה היא לא להיות נעולים". אמי סקלירצילום: באדיבות BSuccess

בשיטת העבודה שלה, סקליר דוגלת בטיפול מותאם באופן אישי וגם מעשי. "הנקודה החשובה היא לא להיות נעולים, ולא לתת לכולם אותו הדבר. בשלב ראשון, יש לדבר עם האדם, לאבחן מה מקומו ומהם צרכיו. אחר כך חשוב להציג בפניו את כל האפשרויות ולהתאים לו, בחשיבה משותפת, את מה שהוא צריך. הגישה שלי פרקטית. כשאדם מגיע להכוון, אנחנו מקיימים פגישת היכרות אחת, שבה אני מציידת אותו בשיעורי בית, שאלות שעליו לענות עליהן. בפגישה הבאה אנחנו דנים בתשובות, ואז אני ממליצה לו על כיוונים מתאימים עבורו. בכך, בדרך כלל, מסתכם תהליך ההכוון. אם האדם מעוניין גם בסיוע בדרך לתפקיד הבא, אנחנו עובדים גם על כל הנושאים הקשורים לכך".

ומה עוד כדאי לדעת?
"אני ממליצה לאנשים להיות פתוחים לכך, שבזמנים שונים בחייהם, הכיוונים המקצועיים הנכונים להם עשויים להשתנות. בנוסף, לחלק מאיתנו מתאים להיות 'סלשרים' – אנשים שעוסקים בדברים שונים במקביל. פעם זה נחשב חריג. כיום, זה הכיוון שהעולם הולך אליו".

BSuccess
טלפון: 054-5414337
למעבר לאתר >>

למעבר לעמוד הפייסבוק >>
למעבר לעמוד הלינקדאין >>
כתובת אימייל >>

-------------------------------

ענת שאול

"תהליך חיפוש קריירה דורש סבלנות, אורך רוח, קשב רב ולעיתים רבות גם גיבוי משפחתי, אך בסופו אנו מוצאים את הכיוון והתפקיד המתאים ביותר לאותו אדם, תפקיד שיענה על צרכיו ויסב לו הנאה וסיפוק, כך שבסופו של דבר התהליך מתגמל ביותר", אומרת יועצת הקריירה ענת שאול. ב-20 השנה האחרונות עוסקת שאול בתחום משאבי האנוש ובייעוץ לפיתוח קריירה. שאול, בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות ותואר שני בלימודי עבודה באוניברסיטת תל אביב, עובדת הן עם ארגונים שונים ומגוונים והן עם אנשים פרטיים שמחפשים את התפקיד הבא שלהם.

אל שאול מגיעים אנשים שפוטרו ממקום עבודתם; כאלה שבחרו את המסלול המקצועי שלהם בגיל צעיר וכעת אינם מרוצים ממנו ורוצים להמציא את עצמם מחדש, ומי שיודעים מה הם רוצים, אך נתקלים בקשיים בדרך.

מציאת המקצוע הנכון עבורכם

"תהליך תכליתי ומתודולוגי שמתרחש בזרימה ובהתאמה לאדם ולסיטואציה". ענת שאול צילום: עומר מסינגר

תהליך ייעוץ קריירה הוא תהליך תכליתי ומתודולוגי, אך כזה שמתרחש גם בזרימה ובהתאמה לאדם ולסיטואציה ספציפית. כמו כן, התהליך משלב כלים מעולמות רגשיים. "זהו ריקוד מאוד רגיש, וצריך לדעת באיזה צעד לבחור", מסבירה שאול, "אם מדובר באנשים שמאסו בתפקידם הקודם אנו מפרקים תפקידים למשימות, מנתחים יחדיו את המשימות המועדפות ואת הפחות מועדפות, ומבינים לעומק באילו סיטואציות היה להם טוב. על מנת להסיר את הערפל, לפעמים אני שולחת את האדם לשאול אחרים על חוזקותיו ותחומי העניין שלו לדעתם. בסיטואציות מסוימות אני מנחה אותם לערנות וסקרנות אקטיבית על ידי חיפוש מודעות דרושים מעניינות עבורם או על ידי איסוף מידע ברשת וביצוע שיחות עם אנשי מפתח בארגונים ומוסדות שונים. כך הם מקבלים יותר מידע, מחזקים לעצמם הנחות ומחשבות, וגם מחזקים את רשת הקשרים שלהם".

"בשלב החקירה וההתבוננות הפנימית אנחנו מעבדים את הרגשות והתחושות של האדם אל מול המידע החדש ואל מול האילוצים הקיימים ומגיעים למסקנות", היא ממשיכה, "משם אנו ממשיכים לתוכנית עבודה ופעולה. אני שואלת שאלות רבות ויחד אנו מדרגים באילו ענפים האדם הכי חזק ומה חשוב לו בנקודת הזמן הנוכחית. ככלל, יש את מה שאנחנו אוהבים לעשות ויש את הדברים שאנו טובים בהם, והשאיפה היא למצוא תפקיד שיכיל את שניהם".

כששאול נשאלת מדוע אנשים מתקשים להגיע בעצמם לתובנות בנוגע לתפקיד המתאים להם, היא מספרת שלרוב האנשים קשה להתפנות ולערוך התבוננות עצמית. "אנחנו נמצאים במרוץ ובעשייה יומיומית. החיים שלנו עמוסים, לא פשוט להתנתק מהמרוץ והמשימות השוטפות ולעשות זום אאוט. בנוסף, יש אנשים שמתפנים לכך, אך אינם מסוגלים להגיע למסקנות והחלטות לבדם. אני יודעת אילו שאלות לשאול, אני יודעת איך השוק בנוי, איך ארגונים פועלים, מה מנהלים רוצים, ואני יכולה לכוון בצורה פרקטית וכן להאיר על מכשולים צפויים. לדוגמה אם המקצוע שהאדם מכוון אליו, הולך ונשחק, אני אייעץ לו להתפתח בכיוון אחר".

איך מסגלים מיומנויות שחשובות למקום העבודה?

שאול שהקימה מערכי משאבי אנוש וגיוס וליוותה הנהלות ומנהלים רבים, מחדדת לאנשים הפונים אליה אילו תכונות ומיומנויות הארגונים מחפשים אצל מועמדים לעבודה. "השינויים וחוסר הוודאות הם מצב נתון", אומרת שאול, "פעם יש קורונה, פעם מבצע צבאי ופעם מיתון. הארגונים מחפשים עובדים גמישים המגיבים ביעילות למצבים משתנים ואינם מקובעים ומבוהלים משינויים. גמישות היא בהחלט מיומנות שניתן לפתח בדיוק כמו שריר דרך התנסויות, התנדבויות, הרחבת פרויקטים ומשימות בתוך תפקיד קיים, יציאה מאזור הנוחות והקפדה לומר "כן" להזדמנויות ולהכשרות. ניתן לפתח גמישות גם באמצעות כלים מעולם ה-CBT שאני משתמשת בהם בתהליך הייעוץ".

לסיכום מציינת שאול כי "תכונה חשובה נוספת שארגונים מחפשים אצל מועמדים לעבודה הם כישורים בינאישיים מפותחים, כי כולנו בסופו של יום עובדים יחד ועם אנשים: גם מפתחת הכותבת קוד, גם מנהל חשבונות ואיש כספים וגם אשת מערכות מידע. כבר במפגש הראשוני מול המועמד מגייסים מתייחסים באבחון שלהם לתכונות אלה, ולכן מומלץ להיות ערניים לכך ולקבל את הכלים הנכונים בתהליך הייעוץ".

ענת שאול
לפנייה בדוא"ל >>
למעבר לאתר >>
למעבר ללינקדאין >>

----------------------

nullעדי אלמדון-חלדי פיתוח מיומנויות ויזמות אישית

לכל אחד יש דרך אחרת להגדיר הצלחה. חלק מהאנשים מאמינים שהצלחה היא היכולת להתקדם ולצמוח בתוך ארגון מסוים, אחרים מאמינים שהצלחה פירושה ליטול סיכונים ולנסות כל הזמן להמציא את עצמם מחדש. יש שיראו הצלחה כיכולת לשמור על יציבות וביטחון במציאות משתנה, וכך יש עוד המון תפיסות שונות שכל אחת מהן נכונה בדרכה.

עדי אלמדון-חלדי, מאמנת לפיתוח קריירה שעוסקת בתחום כבר 15 שנים, מאמינה כי על אף שהצלחה ניתנת להגדרה בדרכים שונות, יש דבר אחד שיבטיח שכל אחד יוכל להשיג אותה בדרכו שלו. "הצלחה לתפיסתי היא להיות במקום שמדייק את היכולות והכישורים שלך. כשאתה מבין מה אתה רוצה לעשות, מה הצרכים והרצונות האמיתיים שלך, קל יותר להבין איך להגשים את עצמך ולהיות מאושר".

עדי אלמדוןצילום: חשבון האינסטגרם של עדי אלמדון

לאורך דרכה, החליפה עדי כובעים רבים. היא עבדה כמנהלת משאבי אנוש בארגון גדול, גייסה כישרונות לחברות הייטק, ניהלה מיזם חברתי להעצמת חיבורים בין נשים וגם פעלה כיועצת בעמותה שמסייעת ליוצאי יחידות קרביות למצוא עבודה איכותית לאחר השחרור. בשלב כלשהו, היא החליטה לקחת את כל השיעורים שלמדה בכל התפקידים האלו, לאחד אותם ולייצר תהליך אימון ייחודי לאנשים שרוצים לצמוח בדרכם המקצועית.

מהי הדרך הכי יעילה למצוא עבודה שמתאימה לי?
"יש הרבה אמונות ותפיסות שמתקבעות אצלנו במוח לאורך השנים ולעיתים פוגעות בנו ומעכבות אותנו בלי שנהיה מודעים לכך. לדוגמה, חלק מהאנשים חושבים שכדי למצוא עבודה, הם צריכים לשבת כל היום מול אתרי הדרושים ולשלוח קורות חיים לכל משרה שעולה. בפועל, כ-40 אחוזים ממי שמוצאים עבודה, בכלל לא עושים זאת בשיטה המסורתית.

"כדי למצוא עבודה, חשוב קודם כל לפתח קשרים ברשתות החברתיות ובעולם האמיתי, לפנות באופן יזום למעסיקים שרוצים לעבוד איתם ולחשוב כל הזמן על דרכים יצירתיות לייצר חיבורים שיועילו לנו בהווה ובעתיד".

עדי אלמדון-חלדי – פיתוח מיומנויות ויזמות אישיתצילום: חשבון האינסטגרם של עדי אלמדון

האם חייבים ידע וניסיון בתחום ספציפי כדי למצוא בו עבודה?
"אנשים רבים, בעיקר צעירים אחרי צבא, מאמינים שיש רק מספר מוגבל של עבודות שהם יכולים להשתלב בהן בגלל שעוד לא רכשו מספיק ידע וניסיון בתחומים מבוקשים. זה בלט לי במיוחד אצל יוצאי הסיירות שליוויתי, שרובם האמינו שהעבודה היחידה שהם יכולים למצוא היא באבטחה. לאחר עבודה משותפת, הבנו ביחד שהצבא עזר להם לרכוש שורה ארוכה של מיומנויות, שחלקן נחוצות מאוד בעולם העבודה. כך דייקנו את החוזקות שלהם והבנו איך יוכלו להשתלב בתפקידים מגוונים בהמשך הדרך.

"העבודה עם אותם הצעירים הייתה ההשראה שעזרה לי לפתח את תוכנית הדגל שלי, 'נווטי הקריירה', המסייעת לאנשים לחתור להשגת משרות בעלות ערך ולממש בצורה המיטבית את הפוטנציאל הגלום בהם".

איך אפשר להגדיל את הסיכויים להצלחה בקריירה?
"לא משנה מהי מטרת העל שלכם בקריירה, כדי להצליח בדרככם המקצועית חשוב שתפתחו גמישות מחשבתית. בעולם העבודה של היום, שכל הזמן ממשיך להשתנות ולהתפתח, כולנו תמיד מחשבים מסלול מחדש. זה מעין ריקוד שלא נגמר, שמחייב לפתח גמישות – בינינו לבין עצמנו וגם בכל מה שקשור לתקשורת שלנו עם הסביבה. גמישות זו היכולת להכיל שינויים, להסתגל ובעיקר לא לתת לפחדים ולקיבעונות לנהל אותנו.

"אני גם מאמינה שכדאי לכל אחד מאיתנו לגלות את היזם שבו, גם אם הוא לא מאמין שאחד כזה קיים בתוכו. אני רואה באימונים הרבה אנשים שמאמינים, וגם אומרים לי, שאין להם חוש יזמי, אבל בפועל, יזמות נמצאת בכולנו ולפעמים צריך לחפור בעצמנו קצת כדי למצוא אותה".

עדי מדגישה שגם יצירתיות היא מרכיב מאוד חשוב בהצלחה. "זו לא בהכרח יצירתיות אומנותית, אלא כזו שתעזור לכם לחשוב כל הזמן על דרכים חדשות לפתח את עצמכם, לטפח את החוזקות שלכם ולתחזק מערכות יחסים משמעותיות שיסייעו לכם בהמשך הדרך".

עדי אלמדון-חלדי – פיתוח מיומנויות ויזמות אישית
לפנייה במייל >>
טלפון: 050-696-9686
לעמוד הפייסבוק >>

-------------------------------------

nullדינה לביא קרין

כמה פעמים חשבתם לשנות קריירה או תחום עיסוק ולא העזתם? כמה פעמים הבנתם שהמקצוע ומקום העבודה שלכם לא מממש את הפוטנציאל שלכם, אבל התפשרתם ונשארתם בגלל התנאים, החברים, הנוחות, הילדים שעוד לא גדלו ובעיקר נתתם לפחד לנהל אתכם ונתקעתם במקום שלא מתאים לכם? מתי בפעם האחרונה הקשבתם לעצמכם?

את ההתחבטויות האלה מכירה מקרוב יועצת הקריירה והקאוצ'רית דינה לביא קרין, שמאמינה שהתשובות לשאלות אלה נמצאות אצל האדם עמוק בפנים. "לעזור לאנשים לעבור ראיון עבודה ולמצוא עבודה זה קל. בעיניי האתגר האמיתי והדבר היותר חשוב הוא לעזור לאנשים למצוא את עצמם, להרגיש ראויים ולא לפחד לעשות את הבחירות שהכי מדויקות עבורם", אומרת דינה.

אחרי קריירה כמנהלת משאבי אנוש וגיוס בכירה בארצות הברית, באה התרסקות ודינה נאלצה להתחיל מלמטה. היא חזרה לישראל, קורות החיים ששלחה לא נענו ולכן התפשרה והחלה לעבוד כמזכירה בשכר זעום - אחרי שנים שבהן נשאה במשרה בכירה. את התובנות שהפיקה מהמקרה האישי שלה, שאותן היא משתפת בסדנא שלה "עכשיו תורי!", דינה תרגמה לכלים מעשיים שמטרתם לעזור לאנשים למצוא במדויק את העבודה שמתאימה להם. "את הכלים והידע אני מעניקה להם מהניסיון המקצועי שצברתי במהלך 20 השנים האחרונות ואחרי שאני מנהלת איתם שיחה ומבינה מהם הרצונות האמיתיים שלהם".

דינה לביא קרין- ייעוץ, אימון וליווי קריירה למשרות ניהוליותצילום: אורן קאן-יוקאן סטודיו

בשיחות עם הלקוחות מבחינה דינה בשלל חסמים, שמונעים מאנשים להגיע למקום שהם רוצים להיות בו בקריירה. חלקם סוחבים סיפורי עבר שבהם נאמר להם שלא ייצא מהם כלום, אחרים מעניקים קדימות לדברים בסביבתם ורובם לא יודעים להקשיב לעצמם. "זה מתחיל בזה שאנשים צריכים להאמין שהם ראויים, ולהבין מה הם רוצים במקום מה הם לא רוצים, אחרת זה גורם להם לקבל החלטות שגויות בקריירה וזה מוביל לפגיעה גם בחיים האישיים שלהם".

איזה כלים את נותנת לאנשים כדי לשחרר חסמים ולהאמין בעצמם?
"אני משלבת כלים מעולם האימון והתפתחות האישית (קואצ'ינג) יחד עם כלים פרקטיים של ייעוץ הקריירה מה שמביא אותם בשלים ומוכנים לתהליך חיפוש העבודה ומצמצם להם הזמן למציאת התפקיד הבא. השילוב של ייעוץ קריירה עם אימון אישי מאוד מועיל ללקוחותיי ומאפשר להם לראות את מה שהם לא מצליחים לראות ביום יום. הדיון שמתקיים, מייצר עבור לקוחותיי את ההכרה בכישרון ובתשוקות שלהם ואת היכולת לראות את התמונה הברורה.

"זה מתחיל בזה שאנשים צריכים להאמין שהם ראויים"צילום: לילך אוזן LUV Photography

"לאחר מכן, אנחנו מגדירים את המטרות שלהם בקריירה ובונים תוכנית פעולה פרקטית שתסייע להם צעד אחרי צעד, להגשים את המטרות שהגדרנו".

דינה מספקת ייעוץ, אימון וליווי קריירה למחפשי עבודה ואנשים שנמצאים בצמתים בקריירה, ומתמחה גם בסלילת הדרך למשרות ניהוליות. היא פועלת באופן פרטני שבו הקצב מותאם ללקוח או באמצעות סדנא ועל-פי מודל ושיטה מובנים. הלקוחות שמגיעים אליה מבקשים לעשות שינוי בקריירה אך לא יודעים כיצד לעשות זאת. "במסגרת התהליך אנחנו שמים דגש על הגדרת הצעד הבא ותכנון מסלול הקריירה", מסבירה דינה. "כל לקוח שמגיע מקבל את התהליך המדויק ביותר עבורו ומקבל את הכלים הפרקטיים והמעשיים שמסייעים לו להגדיר ולמצוא את תחום העיסוק המתאים לו ביותר. חלקם זקוקים להכנה לראיונות עבודה, שדרוג קורות החיים והלינקדאין, קבלת כלים לחיפוש עבודה יעיל וממוקד. אחרים מנסים קודם להבין מה הצעד הבא שלהם בקריירה".

ואת מאמינה שכל התשובות נמצאות אצלנו, רק צריך להקשיב?
"כן, ברגע שאנחנו לומדים לשים את עצמנו במרכז, לנטרל את רעשי הרקע, לשאול את השאלות הנכונות וגם להקשיב לתשובות שנמצאות בנו - הבחירות שלנו בקריירה יהיו מדויקות יותר וזה ישפיע גם על כל שאר תחומי חיינו. וזה בדיוק השירות והליווי שאני נותנת ללקוחותיי ושעוזר להם להשיג את המטרות שלהם ולהגיע לתחושת סיפוק והגשמה".

דינה לביא קרין
ייעוץ, אימון וליווי קריירה למשרות ניהוליות
054-3229966
לעמוד הפייסבוק >>
פרופיל הלינקדאין >>

לעמוד האינסטגרם >>
לפנייה במייל >>