RS NESS: מקדמים את תעשיות מדעי החיים והפוד-טק

מדובר בתעשיות שדורשות רמה מקצועית גבוהה בכל הקשור לאיכות הסדרה רגולטורית, ניהול ניסויים קליניים, הנדסה וניהול פרויקטים. "תחושת השליחות היא מה שמלווה אותנו לאורך כל הדרך", מספר רפי שביט, מייסד החברה

ניבה שור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צילום של מולקולות על רקע כחול
RS NESS: מקדמים את תעשיות מדעי החיים והפוד-טקצילום: shutterstock
ניבה שור
תוכן שיווקי

ידע, ניסיון, אחריות והתלהבות הן ללא ספק מילים שיכולות לתאר את עבודתה של חברת RS NESS, אבל אם אפשר היה לבחור מילה אחת בלבד שתשקף יותר מכל את מה שעומד מאחורי פעולתה הענפה של החברה ושל צוות העובדים המסור, היא תהיה ללא ספק – 'שליחות'. "תחושת השליחות היא מה שמלווה אותנו לאורך כל הדרך", מציין רפי שביט, שהקים את החברה בשנת 2014. "כל הידע והניסיון שלנו מופנים למטרה אחת – קידום תעשיות הפארמה, הביוטכנולוגיה, המכשור הרפואי, הקנאביס הרפואי והפוד-טק בארץ ובעולם, על-ידי מתן שירותים לחברות בתחום, משלב הניצן ועד לשלב הייצור השוטף של המוצרים השונים".

לפני מספר חודשים מונה אשר מזרחי למנכ"ל החברה. מזרחי, ששימש לפני כן כסמנכ"ל הנדסה, תשתיות ולוגיסטיקה של בית החולים איכילוב, מגיע מהמגזר הבטחוני, שם ניהל מפעלים צה"ליים לשדרוג אמצעי לחימה. לצידם כחבר ההנהלה, נמצא גם רפי מונטיאס, סמנכ"ל משאבי האנוש ואחראי על תחום הפיתוח העסקי, שרק הולך וצומח לתחומים חדשים ומעניינים. "מאז הקמתה, החברה שלנו מכפילה את הפעילות שלה מידי שנה, הודות לשילוב הייחודי בין ייעוץ מקצועי ויישום מתקדם. בעוד המקצועיות, השירותיות והשותפות עם הלקוחות שלנו הם נר לרגלינו, אנו נכנסים איתם מתחת לאלונקה והופכים את יעדי החברה שלהם לשלנו", מסביר רפי מונטיאס.

מתרגמים את המדע להנדסה ורגולציה

הליווי המקצועי שמעניקה חברת RS NESS לחברות בפריסה בינלאומית וגם לחברות הזנק ישראליות בתחילת דרכן, הוא מגיבוש הרעיון ועד לתפעול השוטף, כל זה תחת קורת גג אחת של שירותים. אשר מזרחי מסביר כי "כל חברה מגיעה אלינו בשלב שונה בפעילותה, לעיתים בשלב הראשוני כאשר הן בשלב הניסויים הקליניים או ההסדרה הרגולטורית ואנו תומכים בכך. לעיתים, גם בשלבים מתקדמים כאשר קיים צורך באיפיון מתקן פיילוט או מתקן ייצור משמעותי אשר בו אנו מנהלים את כלל התכנון וההקמה של המערך כולו".

לדברי אשר מזרחי, ישנם מקרים בהם חברות הזנק ישראליות שנרכשות על ידי חברות בינלאומיות, נדרשות ליישר קו ולהתאים את עצמן לנהלים הגלובליים וליצור סינרגיה מול תהליכי ונהלי העבודה של החברות הרוכשות. "הדבר מתבטא בתחומים חוצי ארגון, הכוללים הנדסה, איכות, ולידציה ועוד. אנו יודעים להעניק לכל חברה סל שירותים רחב ומותאם אישית, זאת הודות לניסיון רב שנים ורמת מקצועית גבוהה ביותר של עובדינו, המאפשרים לתרגם את המדע להנדסה בהתאמה לדרישות הרגולטוריות, וכן לניסיון שיש לנו בעבודה עם חברות גלובאליות.

רפי שביט, מייסד ובעלים R.S NESSצילום: באדיבות החברה

"מלבד הידע ההנדסי והמקצועי אותו אנו מביאים לידי ביטוי בשירותים הניתנים ללקוחותינו, אנו רואים את עצמנו כשותפים מלאים ליישום, לעשייה ולרצון בהצלחתם", מציין אשר ומסביר כי כל פרויקט בו מעורבת החברה מקבל מענה מקצועי רב ממדי, הכולל את מחלקת האיכות, הרגולציה, הקליניקה, ההנדסה, ניהול פרויקטים וולידציות - כלומר כל השירותים הנדרשים מהקמת המיזם ועד הפעילות התפעולית השוטפת ותחזוקתו.

"נציין לדוגמה פרויקט טיפוסי של העברת מוצר משלב הפיתוח לייצור המוני וגמלון (Scale Up) עבור לקוח שלנו, הנמצא בשלבים התחלתיים. בתחילה, מכין צוות החברה אפיון צרכים ותכנון ראשוני, הכולל פירוט של איך יראה המפעל ומהם התהליכים ההנדסיים, התפעוליים ותהליכי הפיתוח הנדרשים. לאחר מכן, מתמקדת החברה בתכנון מפורט, הכולל את יישום הדרישות ההנדסיות, התפעוליות והרגולטוריות. בהמשך אנו מנהלים את ההקמה, כאשר במקביל לשלבי הביצוע אנו מקימים את מערך אבטחת האיכות וכן מבצעים את כלל הוולידציות לציוד, לתהליך, למערכות ועוד, שיעמדו בדרישות הרגולציה. לבסוף, אנו פועלים מול הגורמים הרגולטורים - משרד הבריאות הישראלי, ה-FDA האמריקאי וה-EMA האירופאי, על מנת לקבל את כל האישורים הנדרשים".

מקדמים תהליכים לשיפור הבריאות וטיפול בנושא קיימות ובטחון תזונתי

מגפת הקורונה יצרה אתגרים והזדמנויות רבות בתעשיות מדעי החיים, לצד צמיחה דרמטית בעולם הפוד-טק, הקשור בקשר ישיר לקיימות ושיפור טכנולוגיות בתחומי הרפואה. אלו, יצרו ביקוש משמעותי לשירותיה של חברת RS NESS, שנמצאת בצמיחה וקליטת עובדים איכותיים המתאימים ל-DNA שלה. לדבריו של רפי מונטיאס, "אנו רואים כיום פיתוחים חדשים רבים בתחום התרפיה התאית וטיפולים מותאמים אישית. בתחום הקנאביס הרפואי אנו מסייעים בתכנון והקמה של חוות גידול ומתקני ייצור ואריזה, לצורך עמידה בתקני איכות ורגולציה בישראל וב- EU GMP. כמו כן, אנו עדים לגידול משמעותי מאוד בתחום המכשור הרפואי והרפואה הדיגיטלית, בהם הקורונה השפיעה והעצימה את הצריכה של השירותים הדיגיטליים וקידמה את הפתרונות שהובילו להקמה של יותר חברות בתחום הזה".

כניסתה של RS NESS לתחום הפוד-טק היא תוצאה ישירה של חזון החברה העוסק בקידום תחומי הבריאות והקיימות בארץ ובעולם. "תחום הפוד-טק נמצא בחזית הקדמה בכל הקשור לשמירה על כדור הארץ ומשאביה, לביטחון תזונתי ולאורח חיים בריא יותר. חשוב לנו להיות גורם מעורב ומסייע בהפחתת השימוש בתעשיית הבשר, אשר מצריכה שטחי מרעה גדולים על חשבון יערות שנכרתים, יוצרת פליטת גזים שהינם המזהם העיקרי, ועצם היותה תעשייה מאוד לא יעילה מבחינה אנרגטית", אומר רפי שביט ומדגיש: "לתחום הפוד-טק קווים מקבילים לעולמות הפארמה והביו-טק, בהם יש לנו כחברה ערך מוסף להעניק לחברות בתחום, הכולל ניסיון וידע מקצועי ייחודי רב שנים בפן ההנדסי, היישומי והרגולטורי. החברה רואה בתחום הפוד-טק מנוע צמיחה מעניין וחשוב לחברה ובו יש לנו יתרון וערך רב בשירותים שאנו מציעים לחברות ההזנק בתחום, אשר בחלקן אנו כבר מעורבים".

אשר מזרחי, מנכ"ל R.S NESSצילום: באדיבות החברה

לאחרונה נכנסה חברת RS NESS כשותפה למיזם בתחום החלבון האלטרנטיבי של חברת Alfred’s Food Tech, המפתחת טכנולוגיה לייצור נתחים שלמים ורציפים בעלי טקסטורה אשר מחקים את המקור בצורה טובה מאוד. בטכנולוגיה זו, החברה מפתחת מגוון רחב של מוצרים שהבסיס הינו מחלבון מהצומח וכן מוצרים היברידיים (המשלבים תאי שומן ושריר שגדלו בביוריאקטורים) עם ערכים תזונתיים הדומים למקור. המוצרים שבפיתוח כוללים חזה עוף, שניצלים, דגים, פסטרמות וגבינה צהובה.

"כאן האיכות היא לב העניין"

איך יוצרים חברה שצומחת ומכפילה את עצמה מידי שנה? – לרפי שביט יש תשובה ברורה לכך: חזון, חברים טובים ואנשי צוות מדהימים. "אל החברה שהקמתי גייסתי לאורך השנים את חבריי הקרובים ביותר אשר מנהלים את הארגון. כל אחד מרגיש מחויבות ואחריות רבה, עם מעורבות גדולה שיורדת למטה לאנשי הצוות שאיתנו, שהם המנוע היוצר את הגישה המקצועית, הפרו-אקטיבית, השיתופית והמאוד חיובית שלנו" הוא מסביר.

רפי מונטיאס מוסיף, כי "האנשים שלנו הם מהמובילים בתחומם בארץ, ומאחוריהם ניסיון מרשים בתפקידים בכירים בתחומי הפארמה, מכשור רפואי ובתחומים אחרים. החברה עובדת בצורה מאוד פתוחה ומשתפת, במסגרתה אנו נוהגים לחלוק ולעזור אחד לשני ולא מתביישים לשאול, ללמוד ולחקור. התחושה המשפחתית מלווה אותנו גם בפרויקטים שאנו מבצעים בכל חלקי הארץ, בהם האנשים שלנו אמנם רחוקים פיזית, אך מרגישים קרוב".

כאשר רפי שביט ואשר מזרחי מביטים קדימה, הם מסכימים פה אחד כי שילוב תחומי ההנדסה עם מכוונות לאיכות ורגולציה הם לב העניין והם שמובילים כיום את התעשייה, במיוחד כאשר עוסקים בתכשירים שנכנסים לגוף האדם כמו תרופות, מכשור רפואי ומזון.

"אנו רואים בפוד-טק תחום מעניין ומשמעותי בתעשייה העולמית, ובמיוחד בישראל בה הפתיחות לחדשנות היא גבוהה במיוחד. תחום נוסף שאנו מסמנים כמוביל את העתיד הוא ה-Digital Health, בכל הקשור לטיפול מרחוק, להליכים לא פולשניים ולרפואה מותאמת אישית. אנו גאים לעמוד בחזית הטכנולוגיה לצד לקוחותינו, ולתת מענה מקצועי לאתגרים השונים איתם הם מתמודדים כעת ובעתיד. יחד עם לקוחותינו, אנו מקדמים את תעשיות הבריאות והמזון והופכים את העולם למקום מתקדם, בטוח וטוב יותר".

RS NESS
המלאכה 45 נתניה
לכתובת המייל >>

טלפון: 077-2006569
מעבר לאתר >>