מריחים הצלחה: הטרנד המיתוגי שיגרום ללקוחות לזכור אתכם

חשבתם פעם איך זה שדווקא זיכרונות שקשורים בריח נשארים איתנו הרבה אחרי? "מיתוג באמצעות ריח נחשב כיום למהלך חשוב לא פחות ממיתוג גרפי", מסביר עומרי טל, מנכ"ל חברת גרין אייר. איך זה עובד ומהי מידת ההשפעה על חוויית השירות?

מאור מואיגר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אישה שמה על עצמה בושם על רקע סגול
מריחים הצלחה: הטרנד המיתוגי שיגרום ללקוחות לזכור אתכםצילום: shutterstock
מאור מואיגר
תוכן שיווקי

עצמו לרגע את העיניים ונסו להיזכר בריח הבושם של האהבה הראשונה שלכם, בריח המאכל האהוב שאמא נהגה להכין בילדות, או בניחוח הבגד שקיבלתם פעם במתנה מחו"ל. חשבתם פעם איך זה שדווקא זיכרונות שקשורים בריח נשארים איתנו הרבה אחרי זיכרונות עם תמונות או צלילים שלרוב מיטשטשים? זאת מכיוון שריח הוא חוש שמקושר בצורה עוצמתית ביותר לזיכרון שלנו, מה שמאפשר לזכור ריחות עוד מהשנים הראשונות לחיים – כאמור יותר מכל זיכרון מוחשי אחר מהתקופה הזאת.

זו הסיבה שבשנים האחרונות יותר ויותר בעלי עסקים מבינים שכדי לגרום ללקוחות לזכור את העסק או החברה שלהם באור חיובי – הם חייבים להשקיע לא רק בחוויית רכישה מעולה, באתר אינטרנט ובלוגו. "מיתוג באמצעות ריח נחשב כיום למהלך חשוב לא פחות ממיתוג גרפי", מסביר עומרי טל, מנכ"ל חברת גרין אייר. "הריח נחרט לנו בתודעה הרבה יותר מאמצעי המיתוג הוויזואליים ועוזר להבטיח שבפעם הבאה שהלקוחות ייחשפו לריח הזה – הם מיד יחשבו, גם באופן לא מודע, על חוויית הקנייה או השירות שקיבלו מכם".

מאז שהוא זוכר את עצמו, עומרי תמיד התעניין בריחות. בשנים האחרונות הוא אף חקר לעומק בדיוק איך ריחות שונים משפיעים עלינו ואיך להשתמש בידע הזה בצורה היעילה ביותר כדי לקדם מטרות עסקיות. כך הוא נחשף לטכנולוגיה שמאפשרת להפיץ תמציות בושם בשיטה ייחודית, אשר משלבת אותן באוויר היבש ומייצרת פיזור רציף ומתמשך של ניחוחות בחלל סגור. בשונה מהתרסיסים שמפיצים את הריח למספר דקות לאחר ההתזה, בשיטה החדשה מבצעים אידוי לשמן ומערפלים אותו בחלל סגור או פתוח למחצה. כך השמן משתלב באוויר בצורה טבעית, מדויקת ונעימה הרבה יותר.

לריח יש הפוטנציאל גם לתרום לנו בהיבטים אחרים ומסקרנים שמעניין לגלותצילום: גרין אייר בע"מ

אולם בשונה ממה שחלק מהאנשים חושבים, התאמת הריח לעסק היא לא דבר שבא בקלות. כמו בהתאמת לוגו או סלוגן, גם כאן נדרשים חשיבה מעמיקה ויצירתית, מחקר, הבנת הצרכים של העסק ושל לקוחות הקצה ואפילו תשומת לב לפרטים קטנים שלא תמיד מוכרים לצופים מהצד.

פסיפלורה בחורף, אננס בקיץ?

לריחות יש השפעה חזקה עלינו, לפעמים יותר משנדמה. לא מעט עבודות אקדמיות מצביעות לדוגמה על כך שהריחות הנכונים יכולים לשפר את הביטחון העצמי, לחדד את הריכוז, להשרות רוגע או לשדר יוקרה. מנגד, ריחות לא נעימים עלולים לייצר השפעה הפוכה ולעורר רגשות שליליים, גם אם לא תמיד נדע לקשר אותם באופן מודע למה שאנחנו מריחים.

"מיתוג באמצעות ריח נחשב כיום למהלך חשוב לא פחות ממיתוג גרפי"צילום: גרין אייר בע"מ

לכן, כשעומרי וצוותו ניגשים לבצע מיתוג באמצעות ריח לעסק או חברה, הם בוחנים היטב את פרופיל הלקוחות, המוצרים, השירותים וחוויית הקנייה, כדי לדעת להתאים את התוצר שיקלע בצורה הטובה ביותר למטרה. "זה לא תהליך שמסתיים בהתקנה של מפיץ הריח", מדגיש עומרי. "מדובר במערכת יחסים לטווח ארוך שבה אנחנו שומרים על קשר רציף עם הלקוחות שלנו ופועלים כל הזמן לדיוק הריחות. אצל חלק מהלקוחות נדרשת גם החלפה של הריחות בכל עונה או בכל תקופה כדי שיתאימו לאווירה שרוצים לייצר בנקודת הזמן הספציפית הזו".

מה זה אומר? ריחות שונים יכולים להשפיע עלינו בצורה שונה בתקופות מסוימות. "לדוגמה, אננס ומנגו עובדים טוב יותר בקיץ ועוזרים לאנשים להרגיש חופשיים ומשוחררים יותר, כמו בחופשה בחו"ל. בחורף, דווקא ריח של פסיפלורה חמה יעזור לייצר אווירה חמימה, מחבקת ומרגיעה", מספר עומרי.

הניחוח שהוא מגבש ללקוחותיו עשוי גם להיות מבוסס על חיבור ייחודי בין כמה ריחות שונים והוא יוצג כאמור רק לאחר עבודת תחקיר מקדימה. "בסופו של דבר אני תמיד מגיש ללקוח פירמידת ריח – מסמך מפורט שמסביר ממה מורכבת התמצית ומהם השיקולים שהובילו להמליץ דווקא על הריח הספציפי הזה".

ראיון עם מנכ"ל ומייסד חברת גרין אייר בע"מקרדיט: גרין אייר בע"מ

פירמידת הריח הזו כמובן נראית אחרת אצל כל לקוח ומותאמת לצרכיו השונים. עומרי מסביר: "אם לדוגמה במשרדים נרצה להחליף ולרענן את הריחות כדי למנוע שחיקה של העובדים ולגרות את המוח שלהם עם ריחות חדשים, בחנויות דווקא נעדיף לשמור על ריח אחיד וייחודי – שלא ישתנה ויגרום ללקוחות לזכור את העסק הספציפי הזה בכל פעם שהם ייחשפו אליו".

"הרגשנו שאנחנו עושים מצווה"

לריח יש הפוטנציאל לא רק להעצים את יכולות המיתוג של חברות מסחריות – אלא גם לתרום לנו בהיבטים אחרים ומסקרנים שמעניין לגלות. אחד הזיכרונות המרגשים ביותר של עומרי מעבודתו בגרין אייר מגיע דווקא מלקוח שביקש להיעזר בשירותים שלו למטרות שאינן מסחריות.

"לפני כשנתיים הוזמנו להתקין את מפיץ הריח שלנו בבית ספר לילדים עם מוגבלויות. אחרי שביצענו את העבודה, מנהל הבית ספר התקשר אליי נרגש והודה לי מאוד על מה שעשינו בשבילם. בשיחה הוא אמר שהשינוי ממש מורגש אצל הילדים. הוא סיפר שהם נהיו רגועים יותר ואפילו המשפחות שלהם הבחינו בשינוי. הריח גם עזר לייצר במקום תחושה של ניקיון וסטריליות – דבר שעושה הבדל עצום במקומות כאלו".

בשונה מהתאמת ריח לנקודות מכירה, במקרה הזה היה חשוב להתאים ניחוח שקודם כל ייצר שלווה ורוגע. בנוסף היה צורך בשילוב של ניחוח דומיננטי יותר שייצר תחושה של רעננות ואסתטיקה לאורך כל שעות היום. "לאחר שהבנו את הצרכים והרצונות של מנהל הבית ספר, הפגשנו אותו עם הפרפיומר (מומחה להתאמת ריחות) שעובד איתנו והרכבנו ביחד את הניחוח שישרת את כל המטרות שלו באופן המדויק ביותר. הסיפור הזה זכור לי במיוחד כי מעבר למתן שירות ללקוח שיצא מרוצה, הרגשנו שאנחנו ממש עושים מצווה. התגובות של מנהל בית הספר, של ההורים וגם של הילדים בכל חודש כשמגיע הטכנאי שלנו לתת שירות בבית הספר ריגשו אותנו מאוד וזה דבר שהולך איתי עד היום", מוסיף עומרי.

אלכוג'ל ובושם: על מיתוג מקורי בימי קורונה

במאגר של "גרין אייר" יש כיום מעל מאה סוגי ניחוחות ובנוסף יכולים בחברה לייצר בכל שלב ניחוחות חדשים בהתאמה אישית ולשלב מספר ניחוחות ליצירת ריח ייחודי אשר מבודל מהשאר ומותאם באופן חד פעמי לבית העסק. כיום החברה מפיצה את הניחוחות שלה באמצעות מכשירים ייחודיים שמשלבים בחלל העסק, ביותר מ-5,000 נקודות בכל רחבי הארץ. צוות של טכנאים וסוכני מכירות פרוס בכל הארץ כדי לספק שירות בכל אזור ועיר, מתי שנדרש ואף מעבר לכך.

"מדובר במערכת יחסים לטווח ארוך עם הלקוחות שלנו"צילום: גרין אייר בע"מ

"אחרי ההתקנה הראשונית, אנחנו תמיד שולחים מבקר איכות מטעמנו כדי לוודא שהמערכת עובדת כמו שצריך ושהלקוח מרוצה. אם יש בעיות או בקשות נוספות, הוא יכול לטפל בהן באותה העת. בנוסף, בכל חודש מגיעים טכנאים מטעמנו לכל נקודה בעסק שבה מותקן מפיץ ריח כדי לבצע חיטוי, להחליף פילטרים ולנקות את המכשיר. כמובן שאנחנו מחליפים בכל חודש גם את תמצית הבושם כדי לוודא שהשמנים תמיד יהיו טריים ועוצמתיים".

גם ימי הקורונה המאתגרים הביאו את "גרין אייר" לחשוב על פתרונות יצירתיים ברוח התקופה, שאחד מהם הפך ללהיט של ממש בשנה החולפת. "בתקופה הזאת הכנסנו מוצר שמשלב חיטוי ידיים באלכוג'ל עם אותן תמציות הבושם שבמכשירי האידוי. כך אם בעסק מסוים בחרו לדוגמה בתמצית עם ריח "סיישל", זה גם הריח שירוסס על הידיים של הלקוחות בזמן החיטוי. כך שהריח יישאר על הידיים של הלקוחות כמה שעות, דבר שישפר עוד יותר את זיכרון המותג".

גרין אייר – פתרונות ריח מתקדמים
למעבר לאתר >>
טלפון: 5244*
לפנייה בוואטסאפ: 072-371-8000