ד"ר שמואל טנצר: "כל אחד צריך לאהוב את רופא השיניים שלו"

עם שיטת טיפול בגישה האמריקנית, שיתוף מלא של המטופלים בתהליך ובקבלת ההחלטות, רבים מהם יוצאים מהמרפאה של דוקטור שמואל טנצר עם חיוך מושלם והרבה ביטחון עצמי

שרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ד"ר שמואל טנצר רופא שיניים
דוקטור שמואל טנצר: חוויה מתקנת בכל הנוגע לביקור במרפאת השינייםצילום: shutterstock
שרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי

אין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני, וכשמדובר בפגישות פנים אל פנים, גם בזום, רבים מביטים זה בזה ומחייכים. אבל לא כולם. יש מי שנמנעים מלחייך משום שהם נבוכים ממראה השיניים שלהם. לרוב, הם יחייכו בפה סגור או שיכסו אותו עם היד. כך או אחרת, המעמד הזה יהיה מביך עבורם וחלקם אף חשים פגיעה של ממש בביטחון העצמי.

"רבים מבין אלה שמתהלכים בתחושה לא טובה עם מראה השיניים שלהם הם מי שחוששים לבקר במרפאת שיניים. חבל. הרי בזכות הטכנולוגיה המתקדמת שעומדת לרשות רופאי השיניים, טיפולים של אסתטיקה דנטלית הפכו יותר 'ידידותיים', פחות כואבים וההחלמה מהם קצרה משמעותית ביחס לעבר. לכן, אחת המטרות שלי היא להעניק למטופלים במרפאה חוויה מתקנת בכל הנוגע לביקור במרפאת השיניים", אומר ד"ר שמואל טנצר, רופא שיניים ובעלים של "סמייל סנטר" - מרפאת שיניים ברעננה.

"מטופל נינוח שיודע בדיוק מה הוא צפוי לעבור ולמה, הופך לשותף בתהליך", מוסיף ד"ר טנצר, "גם אם הוא חושש מעט מהטיפול, עצם זה שאני מסיר מהתהליך את אי הוודאות, מסביר ומשתף אותו, החשש מתחלף מהר מאוד במתן אמון והיענות גבוהה יותר לטיפול".

טיפול מונע ושימור הקיים – לשמור על שיניים בריאות

ד"ר שמואל טנצר סיים את לימודיו כרופא שיניים בבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת Tufts בבוסטון, מסצ’וסטס, ארצות הברית. הוא בעל ותק של כשלושה עשורים בתחום רפואת השיניים ואסתטיקה דנטלית, במהלכן הקפיד כל העת לעבור השתלמויות, להגדיל את ארגז הכלים המקצועי שלו ואת המיומנויות וצבר ניסיון רב, בין היתר, גם בטיפול במקרים מורכבים.

במרפאתו של ד"ר טנצר מתמחים באסתטיקה דנטלית, לרבות הלבנת שיניים, שיקום על גבי השיניים ושיקום על גבי שתלים, ציפויי חרסינה, השתלת שיניים והנחת כתרים מזירקוניה, כמו גם בדיקות תקופתיות, טיפול בנסיגת חניכיים לצד טיפולי שיניים שגרתיים.

ד"ר טנצר דוגל בשיטת הטיפול האמריקנית, לפיה חלה על רופא השיניים חובה מוסרית לתת מענה מקיף וכולל למטופלים, גם אם לכאורה הגיעו רק בעקבות תלונה על חור בשן. הוא מקפיד על קלה כחמורה, מתווה את תוכנית הטיפול ועוקב אחריה בקפדנות על מנת לוודא שכל שלב בה הושלם בהצלחה ולשביעות רצונו המלא של המטופל.

"בכל הנוגע לרפואת שיניים, לא פעם בעיה קטנה עשויה להצביע על בעיה גדולה יותר. מטופל שמגיע למרפאה ומתלונן על כאב בשן אחת יזכה כמובן לטיפול ממוקד, אך בהזדמנות זו אעשה לו גם צילום ובירור מקיף על מצב הפה שלו", מסביר ד"ר טנצר, "אני מאמין שזה חוסר אחריות לשלח את המטופל לדרכו מבלי לוודא שהחור הבודד לא מעיד על התדרדרות במצבן של יתר השיניים בשל היגיינת פה ירודה למשל, או בשל גילו. עליי חלה החובה להכין עבורו תוכנית טיפולים מקיפה שתיתן מענה שלם ומדויק, לרבות טיפול מונע והדרכה על שמירה של היגיינת הפה".

ד"ר טנצר מוסיף כי כמו בתחומים נוספים בחיים בכלל וברפואה בפרט, כאשר מזניחים בעיה, עולה הסיכוי שהיא תלך ותחריף. "'כיבוי שריפות' הוא לחלוטין לא הפתרון. ביקורת כל שישה חודשים ושיפור הרגלים זה המתכון הבטוח למניעת טיפולים עתידיים", הוא אומר, "ככל שמאבחנים מוקדם יותר בעיות בשיניים ומטפלים בהן, כך יחסכו מהמטופל בעתיד טיפולים רבים, כאב וסבל וגם לא מעט כסף".

"לא פעם בעיה קטנה עשויה להצביע על בעיה גדולה יותר". ד"ר שמואל טנצרצילום: באדיבות סמייל סנטר

לחייך בביטחון עם שיניים לבנות

גם אם השיניים נראות ללא רבב, בתהליך טבעי של התבגרות צבען עלול להשתנות. חלק מהתופעה נעוץ במשתנים גנטיים שאליהם מתווספים גם משתנים סביבתיים ואורח חיים, כמו למשל עישון או צריכה גבוהה של קפאין ומאכלים המכילים פיגמנטים. כל אלה מצטברים על גבי השן, צובעים את חלקה החיצוני ואף נספגים בה. ללא טיפול, צבע השיניים ילך ויצהיב ויאפיר משנה לשנה.

בעניין זה, מציין ד"ר טנצר כי "משחות הפלא" המשווקות כמלבינות שיניים, הן במקרה הטוב מסירות כתמי ניקוטין ומעט אבנית ותו לא, וגם אז התוצאה לא מחזיקה מעמד לאורך זמן אם בכלל. "תהליך נכון של הלבנת שיניים הוא כזה שמומלץ לבצע באמצעות תכשירים ייעודיים לכך ובהדרכה של רופא שיניים. יש מספר שיטות לעשות הלבנת שיניים, אחת מהן היא זו שנעשית באמצעות סדים מיוחדים אותם מרכיב המטופל בביתו", מסביר ד"ר טנצר, "הערכה מכילה סדים שיוצרו על פי העתק מדויק של מבנה השיניים של המטופל ומותאמים לו באופן אישי, מזרקים עם חומר פעיל בצורת ג'ל אותו יש למרוח בתוך הסד ולהניח על השיניים מדי יום למשך שעה לתקופה של כשבועיים. הלבנת שיניים בבית באמצעות סדים מחייבת היענות מלאה והתמדה של המטופל כדי להבטיח שיפור מיטבי בגוון של השן".

ד"ר טנצר מוסיף כי שיטה נוספת, המועדפת על מי שזקוקים לתוצאה מהירה, כמו למשל לפני אירוע חשוב, היא הלבנת שיניים מקצועית המבוצעת בקליניקה. "בשיטה זו מניחים שכבת הגנה על החניכיים, מורחים חומר פעיל רגיש לאור 'כחול' על השיניים", הוא אומר, "בתהליך, עליו חוזרים מספר פעמים במשך הטיפול, נוצרת ריאקציה והשיניים מולבנות. על מנת לקבל תוצאות מרשימות במיוחד, ניתן לשלב בין שתי השיטות".

עוד מסביר ד"ר טנצר כי על מנת לשמר את התוצאה לאורך זמן, מומלץ להימנע ככל הניתן מחשיפה לפיגמנטים, קפאין וניקוטין הגורמים לכתמים ושינוי גוון בשיניים. זאת, כאשר יש לחזור אחת למספר חודשים על הטיפול בקליניקה או בבית, לצורך תחזוקה ושימור.

שתלים? הרבה פחות מפחיד ממה שחשבתם

ככל שאנחנו מתבגרים עולה החשש מהיום בו נתחיל לאבד את השיניים, בין אם בעקבות זקנה, גנטיקה, הזנחה והיגיינת פה ירודה ובין אם כתוצאה מטראומה. אלא שכיום, בזכות טכנולוגיה מתקדמת, ניתן לשקם את הפה באמצעות שתלים שעליהם מורכבים מבנים וכתרים שנראים טבעיים לחלוטין.

"השתל הוא למעשה בורג שעשוי מטיטניום, המוחדר לעצם הלסת ומדמה את שורש השן", אומר ד"ר טנצר, "אנחנו מבצעים השתלות מונחות מחשב, המאפשרות לנו דיוק מקסימלי של מיקום השתל כך שנוכל, במידת הצורך, לבנות עליו 'גשר', ולהרכיב מספר כתרים. גם בתחום הכתרים חלו שינויים, היום אנחנו עושים שימוש בכתרי זירקוניה שהתכונות המיוחדות שלהם משוות לפה מראה נקי ולבן. בעבר הפתרון לפה ללא שיניים היה רק בצורה של שיניים תותבות. היום אנחנו יכולים להציע פתרונות קבועים מצוינים והתוצאות מדברות בעד עצמן. כך למשל, ניתן לבצע השתלת שיניים ביום אחד שלאחריה המטופל חוזר לביתו אמנם עם שיניים זמניות, אבל הוא יכול לחזור לשגרת יומו ואחרי שישה חודשים הוא יזכה לשיניים קבועות".

"התוצאה ושביעות הרצון של המטופל חשובים בעיניי לא פחות מהדרך". ד"ר שמואל טנצרצילום: באדיבות סמייל סנטר

לדברי ד"ר טנצר, בתום הטיפול אנשים חוזרים לחייך, הביטחון העצמי חוזר אליהם והם אינם נבוכים יותר ממראה הפנים שלהם. "צריך לזכור שחוסר שיניים בפה עלול לגרום לסיבוכים, כמו: עיוות של הפנים בשל תזוזה של שיניים, דלקות חוזרות ועוד", הוא מוסיף.

אילו טיפולים נוספים קשורים לאסתטיקה דנטלית?
"מקרים בהם יש צפיפות גבוהה בשיניים או לחילופין קיימים רווחים והמטופלים, בעיקר המבוגרים שביניהם, לא מעוניינים בטיפול אורתודנטי, ניתן לעשות ציפוי לשן או כתרים שיתקנו את הפגם האסתטי. מדובר בטיפול חיצוני קוסמטי בו מדביקים 'עלה' דק של חרסינה על השן וכך מעצבים למטופל חיוך חדש תוך שבועיים בלבד. אנחנו נעזרים בטכנולוגיה של סריקה דיגיטלית, שבעידן המודרני החליפה את הטכניקה של המטבעים שלרבים מהמטופלים הסבה אי נוחות רבה.

"התוצאה ושביעות הרצון של המטופל חשובים בעיניי לא פחות מהדרך שאנחנו עושים ביחד. המטופל שותף להחלטות ויודע בכל רגע נתון מה קורה ומה השלב הבא. אני מאמין גדול באימרה: 'YOU DESERVE THE MILLION DOLARS SMILE YOU HAVE ALWAYS WANTED'. כשהמטופל קם מכיסא הטיפולים, מביט במראה ומחייך בהוקרת תודה, אני יודע שעשיתי את הכי טוב שאני יכול ואין סיפוק גדול מזה בעבודתי", מסכם ד"ר טנצר.

ד"ר שמואל טנצר
כתובת: אחוזה 68, מרכז אליאב, רעננה
טלפון: 09-7408733
למעבר לאתר >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>