עיצוב ביתנים לתערוכות: יש דרך לבלוט מעל השאר

על מנת להשאיר חותם ולפנות בצורה אפקטיבית לקהל היעד, נדרשים עסקים רבים לחשוב מחוץ לקופסה ולהשתמש בכל האמצעים שיסייעו ליצירת הביתן המדויק ביותר – אך יש חשיבות רבה לחברה שתפיק את התהליך

נטלי שרון
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ביתן בתערוכה
עיצוב ביתנים לתערוכות: יש דרך לבלוט מעל השארצילום: unsplash
נטלי שרון
תוכן שיווקי

עולם התערוכות העסקיות משתכלל בכל רגע באמצעות התקדמות הטכנולוגיה, אופן חידוד המסרים והיכולת לפנות לקהל יעד ספציפי וממוקד. אך כדי לבלוט מעל השאר, דרושה חשיבת יצירתית, זיקה לעיצוב והכרה של הטרנדים בתחום. עיצוב חכם של ביתנים לתערוכות יכול לסייע לחברות רבות לצמוח ולייצר קשרים, אך חשוב לבחור בגורם המתאים שילווה את התהליך מתחילתו ועד הביתן הסופי.

שובל פרו – הופכים ביתן בתערוכה לאירוע שיווקי מנצח

רובי שובל, מעצב תעשייתי, מנכ"ל שובל פרו, פועל בעולם התערוכות הבינלאומי כבר 37 שנים ומתמחה בעיצוב תערוכות. החברה מקפידה לתרגם מסרים שונים לכדי חוויה עיצובית מרגשת המותאמת לקהלי מטרה שונים, תוך התמודדות עם טכנולוגיות חדשניות, חומרים ייחודיים, ופלטפורמות מגוונות מעולם המולטימדיה ו- VR. צוות החברה מורכב ממעצבים ואנשי הפקה בעלי כישורים בדיסציפלינות שונות.

"התפקיד שלנו מתחיל בפגישת היכרות ראשונה עם הלקוח, במהלכה הוא מציג בפנינו את התערוכות בהן הוא עומד להשתתף באתרים השונים בעולם. כבר במעמד קבלת הבריף, אנו מתמקדים בניתוח קהל המטרה ויורדים לעומקם של מוצרי החברה ושפת המותג שלה. בשלב הבא, אנו עורכים סיעור מוחות המורכב מצוות המעצבים וצוות ההפקה ולאחר כשבועיים אנו מציגים ללקוח מצגת ממוחשבת הכוללת הדמיות פוטוריאליסטיות וסרטונים, מדמים את מרכיבי הביתן ומרכיבי המולטימדיה השונה שבו", מספר שובל ומוסיף כי מרגע אישור הקונספט, מתחיל שלב היישום וההפקה, האופרציה הבינלאומית על מרכיבי הלוגיסטיקה שבה.

התמקדות בניתוח קהל המטרה וירידה לעומקם של מוצרי החברהצילום: באדיבות החברה

Eye Catcher מרכזי – ממגנט את המבקרים לביתן

במסגרת עיצוב הביתן ופיתוח הקונספט הנבחר, מושקעים מאמצים רבים ביצירת eye catcher מרכזי שמטרתו למשוך את תשומת הלב של מבקרי התערוכה. בין אם מדובר בפעילות אינטראקטיבית עם הקהל, או שואו גרנדיוזי שאי אפשר לפספס, 'שובל פרו' יודעת כיצד למגנט את האנשים לביתן ולגנוב את ההצגה. "אנחנו מעצבים את המבנה כך שיהווה נקודת משיכה דומיננטית וכמובן יענה גם על הצרכים הפונקציונאליים של ההחברה המציגה. למשל חדרי ישיבות מהודרים ומזוודים היטב, מחסן ומטבח נוח וגדול, פינות סלון ועוד," מתאר שובל.

פרויקט זכור במיוחד של החברה הוא ביתן שהקימה לחברת דנטל גדולה ומוכרת. "חיפשנו גימיק מרכזי שיהווה נקודת משיכה לקהל בתערוכה ויהווה שיחת התערוכה גם באולמות השונים. המוצר של החברה היה שתל לשיניים, בורג קטן. בסיעור המוחות שנערך, הועלו רעיונות הקשורים לצורה הספיראלית של הבורג, כאשר הגימיק המרכזי שנבחר נולד בעקבות צפיה של אחת המעצבות בשידורי האולימפיאדה בנבחרת השחייה הצורנית המבצעת תרגילים ספיראליים בתוך הבריכה. איתרנו בסוף האולימפיאדה אלופת אוקראינה והטסנו אותה לישראל. סגרנו יום צילומים עם צלם תת ימי וצילמנו אותה מבצעת תרגילים ספירליים בתוך הבריכה. יצרנו סרטון שהוצג על שני מסכי ענק בתערוכה, בו היא מבצעת את התרגילים. בתערוכה עצמה בנינו אקווריום ענק והיא ביצעה את התרגילים באופן מסונכרן לגמרי לסרטון. הקהל צפה בשלוש שחייניות בסנכרון מושלם".

רובי שובל, מנכ"ל שובל פרוצילום: באדיבות המצולם

Synchronizing every movement היה הקונספט המרכזי של קמפיין החברה, מאות אנשים התגודדו סביב הביתן וניתן להניח כי אף אחד מבאי התערוכה לא החמיץ את השואו. שובל מתאר כי אנשי המכירות עטו על האורחים מסביב, הכניסו אותם לביתן והציגו להם את ליין המוצרים של החברה.

לאן צפוי ללכת שוק התערוכות?
"היו שהספידו את הענף, אבל אני חייב לומר שבחודשים האחרונים אנחנו חשים תשוקה עזה בקרב הלקוחות לצאת עם המוצרים שלהם לעולם ולהשתתף בתערוכות רבות. כנראה שאין תחליף למינגלינג הבינאישי והעסקי הקיים בין אנשי המכירות והשיווק של החברות לבין הפרטנרים שלהם והלקוחות ברחבי העולם. אני אופטימי מאוד שענף התערוכות יחזור לעצמו תוך שנה", אומר שובל.

מענה על הצרכים הפונקציונאליים של כל לקוח. שובל פרוצילום: באדיבות החברה

במהלך שנת הקורונה, פיתחה החברה גם פלטפורמה מרהיבה לאירועים וירטואליים בתלת מימד ה- proVR. אני מאמין שהפלטפורמה תהווה כלי שיווקי נוסף לחברות גדולות העורכות אירועים שיווקיים חובקי עולם ומקרבים את הקהילה העסקית בכל קצוות הגלובוס. אנו נהנה מסל מוצרים רחב יותר באמתחתינו. הייחודיות שלנו בשוק הם רמת הקריאייטיב והאומץ. כשעמדנו מול השחיינית בתוך האקווריום, אחרי שעברנו מסכת אישורי מהנדסים, אחד המשפטים ששמענו הוא: לחברה האלה יש אומץ. זה אכן מאפיין אותנו בהרבה ביתנים אותם אנו מעצבים", מסכם שובל.

שובל פרו
הנופר 2, רעננה
טלפון: 099558289
מעבר לאתר >>
לעמוד הפייסבוק >>