איל גבעון: "מערכות מחשוב לעסקים הן בסיס הכרחי לכל פעילות ארגונית ועסקית"

איל גבעון, מנכ"ל חברת 'ERG פתרונות מחשוב ותוכנה', המספקת פתרונות מחשוב ושירותי IT למאות עסקים במגוון תחומי פעילות, מספר על שירותי החברה, האתגרים שקיימים היום בתחום – והפתרונות שמספק הצוות בהתאם לצורך

אורי קריב
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איל גבעון ראשית
איל גבעון: "מערכות מחשוב לעסקים הן בסיס הכרחי לכל פעילות ארגונית ועסקית"צילום: freepik
אורי קריב
תוכן שיווקי

בעידן הטכנולוגי המתקדם של ימינו, עולם העסקים, כמו בתחומי חיים רבים אחרים, מאופיין בשינויים מהירים, קצב מסחרר, דינאמיות רבה ותחרותיות אינטנסיבית. כדי להצליח היום בתחום ולהניב רווחים נאים, נדרשים בעלי העסקים ליכולות תמרון עצומות בטיפול בכל מערך החברה שלהם: ממערך שיווק ופרסום, עד שירות לקוחות והקמת מערך מכירות אפקטיבי. אך מעל כל אלו זקוקים מנהלים למערכות מחשוב חכמות ומדויקות, שאין כיום עסק – קטן או גדול – שלא נדרש להן.

"מערכות מחשוב לעסקים הן בסיס הכרחי לכל פעילות ארגונית ועסקית", אומר איל גבעון, מנכ"ל חברת ERG פתרונות מחשוב ותוכנה, המספקת פתרונות מחשוב ושירותי IT למאות עסקים במגוון תחומי פעילות. "אגיד אפילו יותר מזה – היום, אין לך שום אפשרות להצליח ולהרוויח מהעסק שלך בלי מערך מחשוב יציב ויעיל. זה חלק קריטי בעבודת הארגון, ולדעתי, מהווה אחד מכלי הייצור ההכרחיים בתהליך עבודה תקינים של כל עסק וארגון". לדברי גבעון, 20 שנות ניסיונו בתחום הוכיחו לו שכאשר מערך המחשוב לא עושה את העבודה, זה גורם לבזבוז זמן יקר, תסכול בקרב עובדים ועלול לפגוע בשורת הרווח הסופית. "הפתרונות שאנו מציעים יכולים להתגבר על הבעיות האלה ולשמור על מערך מחשוב חזק ויציב".

באילו תחומים מתמחה החברה שלך?
"קודם כל, אנחנו שנים רבות בתחום, ומכירים את כל פתרונות המחשוב החדישים ביותר שיש. יש לנו צוות של 30 מומחים סופר מקצוענים בתחומי הסיסטם, אבטחת המידע, מסד נתונים ותקשורת, וכל אחד בתחומו, וכולם יחד, מספקים ללקוחות שלנו פתרונות מחשוב מקיפים - הקמה ושדרוג של מערכי מחשוב יציבים ומהירים, תחזוקה ושימור היציבות של מערכות המחשוב, והכי חשוב – שירות צמוד ומיידי לפתרון כל תקלה שמתגלה במחשוב".

סוגיה חשובה ורלוונטית מאוד שמטופלת במקצועיות רבה ב-ERG היא מעבר משרדים. תקופת הקורונה והשינוי שהביאה לעולם העבודה, מתבטאת גם במעברים של חברות וארגונים רבים למשרדים אחרים, דבר הדורש מעבר מסודר גם של כל מערך המחשוב הארגוני. "בפרויקטים של מעבר משרדים אנו מוודאים עוד בשלב התכנון שבמשרד החדש קיימת תשתית מספקת לכלל מערכות המחשב והמתח הנמוך, וכמובן בונים תוכנית מקיפה ומדויקת לצרכי הלקוח. ביום המעבר למשרד החדש אנו מטפלים בהעברת ציוד התקשורת והשרתים, תוך הקפדה רבה על זמן השבתה מינימלי, שמירה מקסימלית על קשר עם לקוחות גם בעת המעבר, ומניעת אובדן מידע".

תנו למחשב לעשות את העבודה, כדי שתוכלו לעבוד בראש שקט

ERG מציעה מערך רחב מאוד של פתרונות מחשוב המספקים מענה מקיף למגוון עצום של עסקים וארגונים, בכל גודל וסגנון. בין השירותים ניתן למנות שירותי מחשוב ו-IT, הכוללים הקמה ותחזוקה של שרתים, מערכי אחסון, מערכות גיבוי, מערכות אנטי וירוס ואבטחה, המסייעים לשיפור היעילות והרווחיות בארגון; מחשוב ענן, המאפשרים ביצועים מיטביים וזמינות מרבית של מערכות המחשוב בעלות חודשית נמוכה וללא השקעה בחומרה ורישוי; פיתוח תוכנה ומערכות מידע התפורים במדויק לצורכי הארגון תוך הבנה מעמיקה של הצרכים העסקיים, וההטמעה של מערכת המידע המתאימה והידידותי ביותר לעובדים; ושירותי DBA SQL, הכוללים תחזוקה שוטפת לשרת ולמסד הנתונים, דוחות בקרה תקופתיים, תמיכה וניהול גיבויים ושחזורים, ניטור וטיפול יזום בתקלות עתידיות.

"אנחנו מבינים היטב שמאחורי כל מחשב יושב עובד, בן אדם אמיתי, שצריך לתפעל אותו בצורה היעילה והמתאימה ביותר לצרכי הארגון. כשהדברים מסורבלים, לא עובדים כראוי ויוצרים תקלות חוזרות ונשנות – זה גורם לפגיעה במורל העובדים, לתפוקת עבודה נמוכה, ובכללי – לפגיעה מתמשכת בהכנסות וברווחיות הארגון".

מה אתה מציע לבעל עסק שרוצה ליהנות ממערך מחשוב יעיל ומתפקד?
"הפתרונות שאנו מציעים ב- ERG מתחילים קודם כל בבדיקה מעמיקה ויסודית של הצרכים הארגוניים והמחשוביים של החברה, ושל תשתיות התקשורת והאבטחה. לאחר מכן, הצוות המקצועי והמנוסה שלנו מכין תוכנית מקיפה המספקת פתרונות מדויקים לדרישות הארגוניות ומגדיר את נהלי התחזוקה והבקרה הנדרשים. העבודה שלנו מתבצעת לפי נהלים מסודרים וקפדניים מאוד לאורך כל הדרך - רצף בדיקות מתוזמנות המוודאות שהשרתים תקינים, שרוחב הפס פועל כראוי, שהגיבויים מתבצעים בצורה שוטפת, שהאנטי-וירוס מעודכן ולא תוקע את המחשבים, ועוד. אחת לתקופה אנו עורכים גם בדיקת התאוששות מאסון, המוודאת שבמקרה שהמערכת תושבת, היא תוכל להתאושש הכי מהר שאפשר".

"אנחנו מבינים היטב שמאחורי כל מחשב יושב בן אדם אמיתי שצריך לתפעל אותו בצורה היעילה והמתאימה ביותר לצרכי הארגון"צילום: freepik

לאחר הטמעת המערכות, מוסיף איל, מספקת ERG שירות שוטף ורציף של מיקור חוץ בסיוע מרכז התמיכה של החברה וצוות המומחים הנרחב שלה.

למה דווקא שירותי מחשוב במיקור חוץ?
"יש ארגונים שלוקחים שירותי מחשוב חד פעמיים או מפעילים בעצמם את המערכות מהבית, ועדיין, אני חושב שהיתרונות המרכזיים שלנו בפתרונות מחשוב ותוכנה במיקור חוץ הם קודם כל אהבה רבה לטכנולוגיה, ובעיקר הבנה עמוקה מאוד בתחום דינאמי שמתחדש כל הזמן. אנחנו אוהבים אתגרים ויודעים איך לפתור בעיות, להוביל קדימה ארגונים ובעיקר נהנים מהסיפוק הגדול מהתוצאות המצוינות שהשירותים שלנו נותנים ללקוחות. מעבר לזה, ברוב מכריע של המקרים, שירותי מחשוב לעסקים במיקור חוץ חוסכים לארגון זמן רב וכסף לא מבוטל. היכולת שלנו לספק תפעול תקין של המערכת עם נהלי עבודה ברורים עבור המשתמשים, חוסכים לארגון כאב ראש מיותר בצורך לגייס ולהכשיר עובדים ייעודיים לכך, שגם לא תמיד מסוגלים לספק מענה לכל המערך העצום של מחשוב לחברות".

איל גם מדגיש, שבעידן המתקדם של היום, תקלות מחשוב לא אמורות להיות חלק משגרת חיי הארגון, למעט שיבושים קלים פה ושם, אך לשם כך נדרש לקבל סיוע מחברות מחשוב במיקור חוץ שיש להן רקורד מקצועי מוכח. "למרות החשיבות הרבה של מחשוב ארגונים, רבים מהם עדיין מתמודדים עם תקלות חוזרות ונשנות - איטיות, השבתות, שירות ותחזוקה לא מקצועיים, או סביבת מחשוב שלא מתאימה לחלוטין לצרכי הארגון. יש גם לא מעט ארגונים שנעזרים בחברה חיצונית שמטפלת להם במערך המחשוב, אבל השירות שהם מקבלים לא פעם לוקה בחסר – תקלות שלא מזהים בזמן, מענה לאחר המתנה ממושכת, טיפול שטחי ולא מקצועי בתקלה שנמצאה, ועוד".

במצב כזה, מוסיף איל, המנהל בעצם עסוק בכיבוי שריפות, מבזבז זמן וכסף יקרים, ולפעמים זה גורם גם להשבתה כוללת של המערכת ולהפסד של ימי עבודה. "זה לא אמור לקרות בעידן הטכנולוגי בו אנו חיים, והפתרון לכך פשוט – שירות מחשוב במיקור חוץ עם חברה כמו שלנו שמצטיינת בתהליכי עבודה מוקפדים עד הקצה, עם שקיפות מלאה, הפקת לקחים ויישומם המיטבי. את זה אנחנו עושים בזכות המומחיות הגבוהה של צוות החברה, הניסיון, והשירות הבלתי מתפשר שלנו".

ERG מספקת שירותי מחשוב במיקור חוץ למאות חברות וארגונים בפריסה ארצית, כמו מנפאואר, אייבורי מחשבים ורשת מלונות ישרוטל, ולצידם גם משרדי עורכי דין ורואי חשבון מובילים. "ניתן לבחור אצלנו בין שני מסלולי שירות שוטף - בחירה באיש צוות במיקור חוץ מטעמנו שיפעל בארגון באופן קבוע במשרה חלקית או מלאה או להיעזר במרכז התמיכה שלנו, המספק מענה טלפוני זמין וחיבור מרחוק, ותומך בכל תקלה".

איך אתם בוחנים את איכות השירות שלכם לאורך זמן?
"פשוט מאוד – אנחנו רואים איך לקוחות שנהנים מהשירותים שלנו מתמקדים בעבודה, ולא מבזבזים זמן ועצבים בטיפול בבעיות המחשוב בעסק שלהם. רבים מאוד מהלקוחות שלנו גם הצליחו להגדיל את הרווחיות, כי כל תהליכי העבודה שלהם התייעלו מאוד בזכות תוכנית מחשוב מדויקת שבנינו להם שפשוט עושה את העבודה".

ERG פתרונות מחשוב ותוכנה
אבא הילל 7, רמת גן
למעבר לאתר >>
איל: 0526654422